3132
  • QuentinT
    #668
    Helló!
    Tudja valaki mi lehet az oka a demó indításakor megjelenő "A required security module can not be activated. This program can not be executed." hibaüzenetnek?
  • VRSDM
    #667
    sztem rts-ben, a legjobb eddig a DoW, ott vannak fedezékek, egy halom stance, sőt, még harcmodor is ( közelharx távoli stb. külön egységen belüli, fegyverválasztás stb... mind1, ez más téma nem a sw-eaw fikázása, mert ezis nagyon jó. cask én vártam talán többet tőle.
  • katarzis
    #666
    ezzel az állitoásoddal csak egy nagy gond van hogy a rome:Tw nem rts.hanem körökre osztott stratégia ,de a csatákat rts módban játszhatod le,de maga a játék még nem az köze sincs az rts-ekhez,amugy meg igazad van szerintem nekem is a total war sorozat a kedvenc stratégiai játékaim közé tartozik,bár a shogun nem tetszett annyira a japánosdi miatt,a medieval már annál inkább meg persze a rome.jo ez az empire at war,de a földi harcok nagyon gagyik,a védö hozza ki a barakbol az egységeket csata alatt meg a bázisért folyik a harc és épitkezik csata közben,persze rts meg minden de akkoris jo lenne ha csak az ott lévö egységek ellen kéne küzdeni,meg lentebb irtam még egykét dolgot,összeségében egy átlagos játéknak néz ki ,de majd meglátjuk.
  • maniac001
    #665
    Ebben nem értünk egyet. Mondok pár példát jó?
    Generals
    Ground control 1-2
    Dawn of war
  • Zsolo007
    #664
    Hát fax kivan. Most felhúzott. Nem igaz. Egy startégiai játékról van szó, és egy ku**a stancet nem bírtak belerakni. Hát ez hiheteteln hogy lehet ezt startégiának nevezni így? Ha egyszer annyit nem bírok megadni a katonáknak, hogy aggressive/defensive/idle. LOL.
  • Prof William
    #663
    Hááát....
    Jó a játék de...

    10 percen át lőttem (gyorsított időben) az a nyamvadt Vergesso álomást és nem akart felrobbanni. Pedig fragagttok Y-Wing-ek X-Wingek ontották rá a tüzet. Már parázslott az egész de a hangárt meg a szélén lévő valamit nem lehetett kilőni. Ki sem írta hogy ott vannak. A gépek persze bőszen lőttek, de az állomáson m intha átmentek véna a lövedékek. A Birodalom titkos fegyvere? Vagy csak egy oltári bug? Ki tudja.

    Esetleg szedjem le máshonan? Vagy rakjam újra?
  • bgabor
    #662
    Azért mégis sokunknak rögtön az ugrik be róla,mert minden stimmel, a csapatostul irányított egységek, a hösök a rövid időre bekapcsolható majd utántöltődő különleges képességeikkel, a fix helyek, ahova építeni lehet, de még az is, hogy az egységek maximális számát az elfoglalt control pointok határozzák meg.

    Amúgy egy RTS-be valójában badarság lenne közelről nagyfelbontású fákat pakolni, mert játék közben ugyebár senki sem azt nézi, viszont a gépteljesítményt azt vinné rendesen. És hát ugye senki sem szeretné, ha egy hatalmas csata kellős közepén a gép beszaggatna a nagyfelbontású fák miatt. :-)
  • bgabor
    #661
    Én is ezt hittem, de az a helyzet, hogy baromi sokáig tölt a gép az első képernyőnél. Első indításkor legalább egy percig csak az Emipre at war feliratot bámultam, azt hittem, lefagyott, de aztán végül csak betöltött.
    Szóval nem fagyott le, csak légy türelmesebb. (azért egy loading feliratot tényleg rakhattak volna oda)
  • Istencsászár
    #660
    [b]Látom még páran mindig a grafikát fikázzák... utoljára irom le. Ez 1 RTS vagyis Stratégia amelyet távolról kell irányítani és szemlélni. A képernyőn rengeteg egység van jelen 1időben, megy a harac, sokk effket stb. Ha valaki kis agyával nemképes felfogni hogy egy rtsnél nemkell a fára felhuzni nagyfelbontású tű éles texturát az 1szerűem ne játszon ezzel és mennyen fpsezni ahol ezt megkapja...
    Nemigaz hogy nemlehet különbséget tenni és megérteni egy stratégi játék földközelben agyon zumolva nemnézki ugy mint egy fps vagy más űbergrafos játék...

    mégvalami amit jó ha megért pár tag: Ez 1 teljesen uj engine/motor amit direkt ehhez irtam szvsz 1 deka köze sincs a LOTR motorjához ami mellesleg a C&C Generals motorját használja........[b]
  • Goth
    #659
    lesznek benne dzsediek?
    Az a lényeg :D
  • VRSDM
    #658
    apropó, énis sajnálom hogy a lotr motorra let téve, emiatt nem tetszettek azok sem, ( a lotr-ok), sztem az ediggi lejobb, RTS motor, az a rome total-war nak van, azzal sokkalta jobblenne ez a game-is sztem, mert igy nagyobb seregnél nemlehet jol irányitani őket a folytonos kamimozgatás miatt... de hát ez a ROME-tw kivételével szinte minden RTS-be igy van.
  • QuentinT
    #657
    Szép napot mindenkinek!
    Tudna segíteni valaki? Ugyanis olyan problémám adódott, hogy a letöltött demót installálás után nem tudom valami miatt elindítani. Bejelentkezik a menü és onnan a "start game" után az alábbi hibaüzenettel kilép: "A required security module can not be activated. This program can not be executed."
    Előre is köszönöm!
  • VRSDM
    #656
    a gépnek birnia kell.
  • VRSDM
    #655
    felraktam , de az első képnél megállt, és nem megy tovább... ott ahol nagybetűkkel az " empire at war " van, volt már vkinek ijesmi?
  • maniac001
    #654
    TESSÉK!!!
    Íme egy ember, bgabor aki tud normális hangnemben, nem bántón fogalmazni, és segítséget nyújtani. Lehet ezt így is, hiszen én sem bántottam meg senkit. Valakinek ez fontos, valakinek más.
    bgabor, köszi a választ. Remélem sok fórumozó átveszi a stílusát!
  • Zsolo007
    #653
    Magára vonja a vadászok figyelmét, csak őt fogják támadni. És pluszba ilyenkor kevésbé sebezhető..
  • bgabor
    #652
    Nem tudom mi történhetett, háromszor lőttem eddig szét a Vergesso állomást, és mindig rendre szétrobbant, még az sem volt szükséges, hogy a csillaghajóim egy bizonyos pontra tüzeljenek.

    Más:
    Nem tudja valaki, hogy az A-Wing speciális képessége mire jó?
  • bgabor
    #651
    Nyugi. Igen, a fák közelről mindenkinél így néznek ki. Nem nálad van a hiba.
    Ugyanakkor a tatooine-i küldetésben foglald el az AT-AT lépegetőt csuvival,kattints rá és nyomj action camerát. Vagy tedd meg ugyanezt az űrcsata bármelyik csillaghajójával. Még a közeli action camera nézetben is gyönyörű mind.
    A fák felülről szépek, közelről már nem annyira, de ez nem is akkora gáz, hiszen játék közben úgysem azt nézed. Főleg nem teljes nagyításban.
  • maniac001
    #650
    Igen, nekem fontos a grafika. Szerintem sokaknak fontos. Ha nem így lenne, nem akarnának egyre szebb gémeket csinálni. Én nem tudom hányadszor és milyen nyelven írjam le....engem az érdekelt hogy a gépemmel, ill. a szoftvereimmel van-e baj, vagy mindenkinél ilyen. Hogy írjam még le? Kékkel? Pirosaal? A züld kifogyott. CSAK érdeklődtem ember. Van akinek az nem tetszik hopy koppintottak innen-onnan, engem ez nem zavar. Engem más zavar. Miért vagyok szarabb annál mint akinek a game többi része nem jön be? Igenis fontos a grafika, főleg hogy úgy harangozták be hogy csilivili meg ilyenek. És ha nem tudják megoldani csak ilyen szinten a textúrázást akkor ne engedjék a zoomolást szemfenékig. Amúgy ha figyelmesen elolvasnád amit írok, rájönnél hogy CSAK ezzel az objektummal van baj, a többi fasza. És ezt nem értettem hogy bug, vagy nálam van a hiba, vagy direkt ilyen. Vágod?
  • robotnyk
    #649
    de maniac azt nézi, DoWban is túl rondák voltak neki az árnyékok közelről...
  • Prof William
    #648
    Hogy a bánatba kell kilőnni az űrálomást a Vergesso-ban? Mindenjol megy., Lenyomom a őrhajókat+a (Bár az összes Y-wing odaveszett) Tie-ket és kilövöm az állomás főbb pontjait, de aztán nem lehet újabb kilőhető pontokat találni és az állomást sem lehet kijelölni, hogy az életerejét lássuk. A hajóim perstze lövik mint a háborodás. (gondolom a közeli célpontokra automatice) tüzelnek, de nem történik semmi. Az állomás ott füstöl meg parázslik, de nem akar szétrobbanni.

    Más. Vissza lehet vonulni? Nekem nem aktív a gomb.

    Tetszik a játék de ez a hiba (ha tényleg az naygon idegesít.) Másnál volt ilyen? Va
  • maniac001
    #647
    Természetesen az advanced-ben is és a főmenü beállításánál is mindent maxra vettem. Így készült a kép amit lent láthatsz. Na mindegy, ha ilyen akkor ilyen. Marad a world of warcraft.
  • bgabor
    #646
    Hát annál sajnos nem nehéz jobb RTS-t csinálni...
  • bigfoot
    #645
    na Én is kipróbáltam!Nekem nagyon tetszik!sztem simán jobb mint az age3!!
  • bgabor
    #644
    Hát én eddig legalább háromszor végigtoltam a demot, de egyszer sem néztem meg a fákat közelről. De azt tudom, hogy a grafikai beállításoknál van egy Advanced rész, ahol a grafika részletességét elemenként be lehet állítani. Ott lehet a textúrák részletességét is állítani. Tehát javaslom próbálkozz ott,mert alapértelmezésben a progi elég furán állítja be(autodetektálja) a beállításokat. Nekem alapból a grafikai beállításokat olyan 30-40 százalékra rakta, én felraktam (az árnyékok részletességén és a soft shadows-on kívül) mindent maximumra, és még rá majdnem a max antialaiasingot, mégis tök folyamatosan fut.
    Szóval érdemes állítgatni, de ez minden játéknál így van.
  • maniac001
    #643
    bgabor, Totti!
    Nem azért írtam hogy a játékot fikázzam, hanem van egy ilyen technikai problémám, és hozzátok, fórumozókhoz fordultam segítségért. Azt hiszem ezt erre találták ki. NEM az írtam hogy szar az egész és nem akarok vele játszani!! Annyi volt a kérdésem, hogy másoknál is ilyen ronda-e vagy nálam van a hiba. Ha másnál nem, akkor nálam kell körülnézni. EZÉRT kérdeztem, nem fikázásból. Információszerzés volt a cél, mert arra gondoltam hogy 2006-ba ilyen textúrát nem adhatnak ki, tehát a hiba nálam lehet. Ennyi. Köszönöm a választ!
    FOR THE ALLIANCE!!!
  • bgabor
    #642
    Ha meg nézelődni szeretne, arra ott az action camera. Én nem is nagyon szoktam használni a zoomot. (kivéve űrcsatáknál, mert ott szükséges)
    Amúgy meg ha AT-ATk és snowspeederek kergetőznek a térképen, a fák törzse az utolsó dolog, amit nézni fogok.
  • Istencsászár
    #641
    kezdjük ott hogy ez stratégia amit FELÜLRŐL kell nézni nem oldalról 10es zoomal.... ha nemtetszik neki a fa akkor ne játszon rts-ekkel...
  • bgabor
    #640
    Wow! Ez a modifikáció nem semmi!
    A mod, amit engine linkelt be, azon az ötleten alapszik, hogy a 750 megás demóban sok olyan cucc van benne, ami inaktív.
    A mod unlockolja az A-winget, és egy újfajta Frigate-ot, emellett több épületet, és a földi egységek közül a T-4 tankot. Unlockolja a Snow Speeder-t is, lehet is gyártani a light factoryban, de nekem földi csata közben nem engedte letenni.
    Mindenképpen érdemes felrakni.
    Leszedni INNEN lehet. Simán fölül kell írni a GameData\Data könyvtárban található Config.meg file-t, persze backupolás után.
    A készítő szerint lesznek majd újabb verziók is a modból, amelyek más egységeket is unlockolnak majd.
  • Norbyte
    #639
    Miért nem engedi átméretezni a képet????
  • Norbyte
    #638
    Itt van Maniac001 barátom által kritizált fa.

    Tényleg randa. Mondjuk nekem az egész nem tetszik, de az az én bajom.

    Mondjatok pár tippet Maniac001-nek, hogy mi lehet a baj nála vagy, hogy nektek is ilyen förmedvény-e.
    Mellesleg neki a fák a mániái.
  • maniac001
    #637
    Hát akkor velem lehet a hiba és a haverral mert nála is olyan a fatörzs textúrája mintha 10 évvel ezelőtt lennénk. Pixelhegyek. Ezt a tutorial 1. pályáján láttam. A grafika maxra van állítva. Nem a nagy fák, hanem a kisebbek. Tudom hogy nem ez a lényeg, de 2006-ba ez már nem kicsit gáz. Rajtunk kívül senki nem tapasztalta ezt? Azt hittem lefordulok a székről mikor láttam. Nemhogy gyönyörű mapping hatás nincs rajta, hanem kis négyzetekből álló pixelek borítják. Azt hiszem a duke nukem-ben láttam ilyet egy évtizede :-(((
  • AnuluWork #636
    Dehogy! :)

    Kihagysz valamit: egy rakat semleges bolygó volt. Ezek megnyerése a cél. A la Rebellion ...
  • AnuluWork #635
    Nem. Az utánpótlást pl. onnan vették. A többi a Rebellionból van.

    Kb. ezt vártam anno vagy 7 (?) éve ...
  • AnuluWork #634
    Így van. Szerintem mondjuk a FC-t nem baszták el, csak olyanba vágtak bele, ami anno úttörő próbálkozásnak számított. Az összkép viszont nem volt rossz!
  • AnuluWork #633
    A játék kb. olyan lett, mint amit anno elképzeltek a LA-nál, vagyis a Force Commander és a Rebellion keveréke, 2006-os színvonalon, Age III-as grafikával.

    Nagyon király a speederbikeok hűkibocsátása, és a cinematic nézetek. Bár, ezen a gamén még csiszolni kell kicsit. Remélem megteszik, pár dolog ugyanis kevésbé jön be. Kiváncsi leszek, hogy a Rebelliont - a legjobb SW stratégiát - kiüti-e, vagy a full game játékmenete szépen el lesz cseszve.

    A hangulat viszont az utóbbi idők legjobbja!
  • Thanatos
    #632
    van :), és ismeretségi körömben is van még pár ember :)
  • nakato
    #631
    Nem mondod! Van rajtam kívül más, akinek jó emlékei vannak róla? :)
  • Thanatos
    #630
    "Örülök, mert az EaW nagyon hasonlít az egyik nagy kedvencemre, a Star Wars Rebellionra. :) MOndjuk szerintem rajtam kívül senki nem játszott vele széles e világban"

    dehogynem, rebellion rulz
  • nakato
    #629
    Örülök, mert az EaW nagyon hasonlít az egyik nagy kedvencemre, a Star Wars Rebellionra. :) MOndjuk szerintem rajtam kívül senki nem játszott vele széles e világban, pedig volt valami elképesztő hangulata nekije. Igazm hogy a grafika olyan volt, amilyen (Spectrum :) ), de mégis egy fél napot képes voltam előtte egyhuzamban eltölteni, fenékfájás nélkül. :)
    Remélem, hogy az EaW-ban is legalább olyan szintű lesz a diplomácia és nem csak a bolygók elfoglalásáról fog szólni.