3132
  • bgabor
    #868
    Pontatlan? Hát nem tudom, az Episode V-ben három lővést adott le a SD-re, és mindhárom eltalálta pontosan a tornyán. Ez azért nem rossz pontosság.
    Szakirodalomnak megfelelően? Szerintem az utóbbi 30 évben annyiféle SW könyv,képregény jelent meg annyiféle (kétes) író tollából, hogy nemigazán beszélhetünk hiteles szakirodalomról. Maradjunk annál amit a filmekben láthattunk, illetve amit Lucasék adtak ki a kezük közül.
  • Gábor
    #867
    A tűzgyorsaság még nem is lenne baj, de a pontossága annál inkább! Tőlem lődözhet ilyen sebességgel, de a szakirodalomnak megfelelően legyen halál pontatlan!
  • bgabor
    #866
    Raidelni csak a lázadókkal lehet, elmondják a tutorialban. Az ionágyú valóban nem hat a kissebb hajóosztályokra (vadászgép,korvett), de nekem egyáltalán nem engedtett Tie-okat gyártani, csak Tie Scoutot, az meg maximum a szúnyokgok ellen jó. Maradnak a birodalmi korvettek, de azokkal elég nehéz lenne szétszedni az ő capital shipjeit.
    Szerintem a full verzióban majd meg lesz adva, hogy mondjuk az ionágyú tűzgyorsasága két perc/lövés, és úgy már jó lesz. A demóban elvileg nincs is ionágyú, úgyhogy gondolom nem nagyon foglalkoztak a beállításával.
  • kHares
    #865
    Esetleg raidelni lehet a birodalommal? A lázadóknál 3-4 földi egységet(bár lehet csak gyalogot?) át lehet dobni és nincs űrcsata mert álcázzák magukat. Ha azokkal ki tudod iktatni az ionágyút később nem lehet gondja a Star Destroyereknek, bár egy kicsit erősnek érzem hogy egyetlen lövéssel kiiktatják még a legnagyobb hajót is.
    Másik ötlet: lehet hogy kisebb hajókra nem jó? Próbálj ki mindenféle osztályt.
  • bgabor
    #864
    Én SD-t nem is tudtam gyártani, csak Victory Cruisert. Abból persze 10 darabbal mentem neki. De így sem volt esélyünk, mert minden csillaghajómat megbénította és úgy tartotta. Az erősítést is azonnal. Ja, és tie fightert és bombert sem tudtam gyártani, csak azokat tudtam használni, amik a Capital shipek fedélzetén voltak.
  • engine
    #863
    Én például 10 csillagrombolót vittem.
    5 a kezdő, ezek azonnal megindulnak a bázis felé.
    Ion kilövi őket és előbb utóbb leszedik a vadászai egy rombolóm.
    Ekkor már jó eséllyel rálátni az állomásra és lőtávon belülre hívom az erősítést.
    Rögtön sorozni kezdi a generátort, majd a hangárt. Az új bombázók leszedik a maradékot.

    Ez elég nagy veszteséggel jár....Én 2 SD-t vesztettem mire kilőttem

    Más 5let?
  • bgabor
    #862
    Hogyan nyerted meg az űrcsatát az ionágyú tevékenysége mellett?
  • Hmuda
    #861
    Ez egy orbitális bug. Megoldhatod, ha csinálsz pár szakasz ATST-t és a speckó képességükkel folyamatosan lövöd azt a területet, ahol az épület lenne. Néha betalál egy-két lövés és pár perc alatt lerombolják.
  • geri15
    #860
    Na hy megint én. Leszedtem ezt az empire modot a demóhoz, amiben ugye van vagy 5-6 bolygó. Már mindet elfoglaltam, a lázadók összes flottáját szétvertem, és mikor az utolsó bolygón harcolok, és megöltem mindenkit, akkor egy kis furcsaságot tapasztalok:
    a pálya felső részén van egy "szellemház", ami azért szellem, mert a térképen rajtavan, de egyébként nincs ott semmi, de az egységeim ennek ellenére bőszen lövik :|| ergo >> nem is lehet megnyeri a küldit :(

    Ez szándékosan van így, vagy csak valamit elrontottam? 2 órát küszködtem vele míg odáig eljutottam, és még menteni se lehet ugyebár, így elég ideges lettem a végére...
  • Gábor
    #859
    Engem két mod beharangozása izgat: az egyik, amelyik teljesen kibővíti a játékot az univerzumban található összes egységgel és hőssel, míg a másik a realism mod. Az utóbbitól várom, hogy ha legalább a méretet nem is, az erőviszonyokat nagyon agresszívan átrendezi. Példa: Thrawnnak a Birodalom Örököseiben 6 csillagrombolója volt, ami a flotta gerincét alkotta. Együtt nem is vetette be őket, mert overkill lett volna, viszont itt a demoban 6 csillagromboló vhogy nem tol maga előtt egy halálzónát! Szvsz még egy victory osztályú rombolónak is félelmet kell ébresztenie, hisz egy mobil harcállomás, hogy a könyvet idézzem mobile siege equipment. Egy romboló egyedül képes blokád alá vonni egy bolygót, és megostromolni. Ahogy a game most áll, ezt az erőt nem érzem a birodalmi flottában. Bár ez még változhat. A Rome-nál és a Civ4-nél is nagyon fasza realism modok lettek, úh még nincs minden veszve.
  • lammaer
    #858
    Én patch nélkül toltam a HW2-t... tényleg volt egy-két brutál pálya, de szerintem megérte. Igazából az tette nehézzé, hogy a gép attól függöen indult más hajókkal egy pályán, hogy te mivel kezdted az adott küldetést. Szerintem ez teljesen elfogadható módszer az egyensúly megtartására, más játékban nem is nagyon láttam ilyet....
  • Hmuda
    #857
    OFF

    A HW2 is remek lett, csak ehez a "remekséghez" kellett a patch. Ha az felkerült, akkor már nem volt olyan nehéz. Régebben a harmadik pályán mindig elvéreztem, a patch után viszont egész türhetően sikerült és majdnem végigjátszottam (format C: :P). Nemrég találtam hozzá egy modot (SW-Warlords). Még irtó kezdetleges és a készítője se nagyon töri magát, hogy foglalkozzon vele (majd egy éve igérgeti már a következő verziót), de mégis irtó jó lett. Az nekem az egyetlen igazi SW-RTS pótlék. Az SWEAW is inkább a felszini csaták miatt jött be, mert arra egyszerűen nincs más (az eddigiek kritikán aluliak).
  • kHares
    #856
    Pont mostanában kezdtem újra játszani a homeworld 2-t, valahogy kiéheztem az űr operákra a Battlestar Galactica után :)
    A warlords modot ismerem de eléggé félkész és nyílván már nem is lesz befejezve, gondolom akad más dolga is a fejlesztőnek.
    Majd meglátjuk mi lesz, én személy szerint már túl sokat láttam ezért nem tudok bizakodni, de legalább könnyebb a pozitív meglepődés. Nem ragaszkodom a papíron megadott specifikációkhoz, nem vagyok akkora fan hogy minden passzoljon a legapróbb részletekeig, én csak élményt akarok. De azért akármennyire kitalált uiverzum ha a saját belső logikájához és realisztikusságához nem ragaszkodik mégis mi lesz? Mindegy, fölösleges spekulálni, majd kiderül minden egy hónapon belül.
  • Zsolo007
    #855
    Kérdés az hogy merre értendő ez a finom nehézség rontás, szerintem pont jó lett se nem túl nehéz, se nem túl könnyű...szerintem...

    de nagyon OFF vagyok :)
  • bgabor
    #854
    Tudom, a homeworld első részét nagyon szerettem, és tényleg minden szemponból etalon. Egyetlen hatalmas hiányossága volt, hogy nem a star wars univerzumában játszódott.
    Ott valóban 3Dben ment a csata. Volt, hogy az ellenség védelmét felülről kerültem meg. Nagyon hangulatos volt.
    Sajnos a HW2 kimaradt az életemből, de úgy hallottam, a nehézségét finoman szólva elrontották.
    Az empire at warban pedig sajnos valójában csak két dimenzióban mozognak a hajók, csak annyi a trükk, hogy a különböző hajóosztályok különböző síkokban végzik a 2Ds mozgást.
  • Zsolo007
    #853
    Igen, de az nem is a 10 éves amcsi hülyegyereknek készült :)


    UI.: Azért ahhoz képest hogy 3Ds volt, nagyon jól megoldották, és nagyon jól kezelhető lett..
  • Hmuda
    #852
    Ismét csak a HW-HW2 példáját tudom felhozni. Abban közel tökéletesen volt megoldva a full 3D-s és méretarányos irányítás.
  • bgabor
    #851
    Azért lehetne törekedni jobb arányokra. Tényleg kivlló példa a Home one,de a szintén hatalmas Nebulon B fregatt is nagyon kicsi lett. A Corelian Corvette a vadászgépekhez viszonyítva nagyon kicsi. Amúgy az Episode IV-ben nem egy ilyet vonósugarazott be a hangárfedélzetére egy csillagromboló? Mert akkor pedig a játékban túl nagy a csillagrombolókhoz viszonyítva.
    Tulajdonképpen mind1. Valóban nehéz lenne méretarányos és mégis könnyen kezelhető játékot készíteni. Sokkal nagyobb baj az űrbéli térképek kicsisége és a nagyon kicsi egységlimit.
    De ezzel kapcsolatban az az érzésem, hogy a készítők úgy gondolták, nem is kell ennél nagyobb pálya és egységlimit a demoba, hiszen úgyis csak néhány rajnyi vadász meg egy két korvett vagy Nebulon B fog kergetőzni a térképen. Nem számoltak vele, hogy egyesek unlockolják majd a csillagrombolókat, tehát a demoban lévő űrbéli pálya nem ekkora flották szerepeltetésére lett tervezve.
    Minden bizonnyal lesznek majd nagyobb űrbéli térképek is.
    A lézerütegek számát pedig nyilván a játékegyensúly és a csata áttekinthetősége miatt kellett korlátozni. Emlékszem, anno az X-wingben amikor egy Vicory Cruisert támadtam, legalább 20 lézerágyval lőtt vissza. De hát nyilvánvalóan kompromisszumokat kellett kötniük.
  • engine
    #850
    Azt nem próbáltam, mert homeworld 2 nem jött be és del.
  • Hmuda
    #849
    Ha arányok kellenek akkor arra pont jó lenne a HW2 Warlords modja. Csak sajna a készítője nagyon hanyagul végzi a munkáját és már vagy fél éve nincs frissítve, csak igérgeti.
  • kHares
    #848
    Ja, aki tölteni akarná láttam a demonoid-on
  • kHares
    #847
    Miután könnyen mod-olható tucatnyi megoldás fog kijönni erre. Az arány soha nem lesz "élethű", ami nem létező dolgoknál talán nem is olyan nagy baj. Nemrég olvastam hogy egy Super Star Destroyer nem is 8 km hosszú volt hanem 19 km. Persze sem az rpg-s szabálykönyvek sem más matéria nem eggyezik, de ha jól tudom ez a legfrissebb adat. Azért szépen fog kinézni ha arányos lesz :)
    Modot fölrakva kipróbáltam a birodalmat, az 1,6 km-es star destroyer mellett elég kicsinek hat az interdictor meg a többi fregatt, ez jó. Viszont Ackbar admirális Home One nevű, legalább 4 km hosszú calamari cruisere lehetne nagyobb. És még mindig vérzik a szívem, miért csak 4 turbo laser állás? Ha ehhez viszonyítanánk a kisebb gépeken 1 sem lenne. Ez a birodalom hadigépezetének a csúcsa és gerince, könyörgöm annyira kevés gondolatot kellett volna rászánni és sokkal jobb lenne a dolog.
  • engine
    #846
    Az arányok szerintem sincsenek rendben teljesen, de ez egy örök és partalan vita.
    Ha minden méretarányos akkor a vadászgéphez nagyító kéne hogy észrevedd egy romboló mellett.
    Nem is beszélve a viszonylag kis térképekről amiről kilógna a flotta fele, ha mindent eredeti méretben akarsz látni.

    A csatákban felhasználható pontlimitre egyébként már több megoldás is született.
    1. nincs limit:
    Láttam olyan képet ahol támadó flotta kompletten ugrott be a harcmezőre (6 imperial, 3 VSD és pár kisérő hajó)
    2. limit emelése

    Remélem a teljesben is megtudják oldani majd :)
  • bakvarnyu
    #845
    ááááá , strategia
    ne mar
  • bgabor
    #844
    Nem, sajnos tejesen más, ez felülnézeti stratégia, viszont a Tie Fighterből jól ismert hajókat kell irányítgatni benne.
  • Fenrir
    #843
    Semmi köze hozzá leszámítva azt, hogy ez is Star Wars.
  • bakvarnyu
    #842
    Na. epp nemreg beszeltuk haverral , hogy milyen jo lenne ha kihoznak mai grafikaval a Tie Fightert.A kuldeteseket nem is kene megvaltoztatni olyan jok voltak. Ezek szerint ez hasonlit ra?
  • bgabor
    #841
    Amúgy csak nekem van olyan érzésem, hogy az űrhajóknál gondok vannak az arányokkal? Már az egymáshoz viszonyított méretükkel.
  • bgabor
    #840
    Rebelliont a népnek!
  • bgabor
    #839
    Azért nekem az űrbéli csata részek tetszenek. Lehetséges hogy anno túl sokat játszottam volna a Tie Fighterrel?
    Szóval az űrcsata nagyjából rendben van, néha tényleg érdemes taktikázni benne, bizonyos területekre tüzelni, kivonni egyes hajókat a csatából a megfelelő pillanatban, a hajók spéci képességeinek használata.
    Viszont tényleg nagy kérdés sajnos, hogy mennyire fogom óvni a csillagrombolóimat akkor, ha bármikor gyárthatok 1 perc alatt egy egész flottát belőlük. A gazdasági résznek tényleg elkél még a finomhangolás.
    De én már attól jól érzem magam, amikor látom kilépni a csillagrombolóimat a hipertérből. :-)
    Engem speciel a földi harc része hagy totál hidegen. Jó, tényleg lenyűgöző az AT-AT, de ebben ki is merül számomra ez a rész.
  • bgabor
    #838
    Ezt az ötletet csak támogatni tudom!!!
  • [NST]Cifu
    #837
    Direkt elkerültem a topicot, mert jobbára én is csak annyit tudtam volna hozzátenni, mint a "nyavajgók", aztán megint fejlekapás lett volna belőle.

    A manager része még elfogadhatónak tűnik a demo alapján, de a stratégia része egy nagy *****. Mind az űrbéli, mind a szárazföldi. Pedig ez utóbbi még szimpatikus elemeket is felvonultat, például hogy a támadó csak a magával hozott egységekből gazdálkodik.

    Sajnos a LucasArts hozza a szánalmas formáját továbbra is. :\
  • ewuk
    #836
    hi!
    a galactic battlegrounds topicba is próbáltam, de az végleg behalt :p. szal az lenne a problémám hogy fenn van a játék, de nincsenek egységek. nem látni őket, beszéd minden van, csak egységek nincsenek. grforce 6600gt-m van, én erre gyanakszom, de nem tok megoldást, remélem valaki tud. thx előre is
  • Gábor
    #835
    Esetleg akinek megvan a rebellion feltehetné vhova, hogy a többiek is átélhessék, ha már egyszer ennyire sok pozitívumot soroltok fel mellette...
  • icewolf
    #834
    Az az igazság, hogy az Empire at Warról marhára nem derült ki semmilyen infó a Demó előtt... szerintem direkt hogy ne legyen csalódás.. végül is nem rossz, a FEEL a helyén van.
  • a.carkey
    #833
    A Rebellion egy baszottul eltalált bonyolultságú stratégia volt, ami szép volt, jó volt és egy gyerekkori kedvenchez (SW) fűzött. Nagyon szerettem.

    Ez szép, feelinges, várom, de meglepődnék ha olyan kedvenc lenne később, mint volt a Rebellion. Kb. FC szintű lesz, persze Rebellion ötvözéssel és (remélhetően) FC szintű bugok nélkül ...
  • kHares
    #832
    Nos, nyavajogni mindig is könnyű volt, de sajnos nagyon mást nem tudok csinálni. Értem hogy erre van piac, de pont ezzel a névvel bármit el tudnának adni és ezt már sokszor meg is tették határozottan vegyes minőségű termékekkel.
    Mondjuk nincs mire panaszkodni, elvégre élveztem a Jedi Knight sorozatot, élvezetes volt repülni az X-wing-ben és TIE Fighterben, kalandjátékaik feledhetetlenek és örök klasszikusok, lásd: Day of the Tentacle, Monkey Island 1 és 2, Sam & Max stb. Még a K.O.T.O.R.-t is játszhatónak gondoltam végtelenül konzolos és behatárolt érzete mellett is(meg mert semmi más rpg nincs belőle).
    De könyörgöm még hány évig fognak ebből a franchise-ból élni? Lassan 30 éve megy ez a star wars dolog és ha nem gyerekként látom az eredeti trilógiát egyáltalán nem gondolom hogy a mostani filmekkel/játékokkal/könyvekkel/plüss vaderekkel meg tudnának fogni. Persze ebből is eladnak félmillió darabot és mindenki mosolyog hogy milyen jót csináltunk megint, hát persze akkor nyilván ez kell a népnek csinálunk megint egy még egyszerűbbet.
    A demóban sajnos nem sok dolog tetszett, ezért azt nehéz lesz élvezni. Azért voltak, pl. jópofa ahogy az alrendszereket szétlövöm a star destroyeren és leszakadnak miközben füstöl(na igen :) meg anyaghiány marad és roncs benyomását kelti. Más kérdés hogy egy több ezer főt foglalkoztató birodalmi csillagrombolót nem kéne egy tucat x-wingnek szétkapnia könyörgöm még a tervezési csodaként legsebezhetőbb pajzs generátorokkal sem. Nem emlékszem de volt kb. 4 turbo laser üteg meg 4 normál? Talán 2 ion meg 1 proton és missile kilövő. Röhelyes, de értem játékegyensúly meg minden. Amúgy szép nagy és kicsit sugárzik róla az erő ahogy kilép hipertérből, de inkább lenne egy - sokkal kevesebb egység de rengeteg alrendszer, beosztom a vadászaim, kapcsolom ide-oda az energiát, célozható alrendszerek és elfoglalható hajók - progi.
    Már megint panaszkodom, ez rossz szokás. Meg persze minek írok, sok értelme nincs de legalább veszítek a stressz értékemből :)
    Ami még oké, végre Mara Jade szerepel és a birodalmi oldalon, meg a többi nem annyira ismert hero is visszaköszön a könyvekből ez cool. Nem mintha örülnék a hero rendszernek egy rts-ben, de ez már más dolog.
    Majd meglátjuk van-e értelme 3 tucat űr egységet belerakni amikor kb. 5 fajtát fog mindenki max vinni egy csatába, legalább a választás illúziója meglesz.
    Lehet kipróbálom ezt a rebellion-t, nem sokra emlékszem belőle, lehet nem is játszottam vele?
    Bár inkább nem játszok most 5-10 évig semmivel, aztán visszanézek mivel tudták eladni magukat a progik. Mer ugye addigra minden szép lesz, ott már nem lehet javítani. Talán hirtelen visszatérünk a '90-es évek első felébe és már csak eredetiséggel lehet eladni dolgokat.
    Ezt nem azért mondom mert bármi bajom van a szép grafikával vagy ha arra koncentrálnak, megértem hogy nem 1993-at írunk, legyen igenis szép de ha csak az elődöket másolnák vagy onnan vennék az ötletet már akkor nagyon jó progikat lehetne csinálni, szal nem értem mi van?
    Na jó, most abbahagyom, mi van ma velem?
  • Fenrir
    #831
    Nem véletlenül lett olyan amilyen az IG sorozat. Azt európaiak (magyarok) csinálták, komplex és nem a bunkó amcsiknak készült. A műfaj verhetetlen volt akkor, ez tény. De nézd meg most akármelyik játékot: mind inkább a külcsínyre megy, semmi eredetiség vagy bonyolultság. EVE-Online nagy siker mert bonyolult, nem is a 14 évesek játszanak vele (izlandiak csinálták a játékot ugyebár). Ezzel szemben ott az NFS:MW ami csak szép és ebben ki is fújt az egész.
  • Thanatos
    #830
    azért a félreésrtés elkerülése végett soha neki nem is állitota hogy iylen akar lenni az eaw..., az lehet hogy te ilyet szeretnél (sőt mi több énis, de nagyon) de ettől ennek a müfajnak sajnos nincs piaca :/
  • engine
    #829
    Rebellionhoz patch az oldalon