49
  • toyotakacsa01
    #49
    1.Mi lesz ha visszalő az üstökös?
    2.Mi van ha dinamittal van tele és szétpukkan?
    3.Mi van ha levegővel van tele, kilyukasztja a "mosógép" és mint egy lufi, elkezd szelelni és pont felénk jön?
  • Yeti
    #48
    nemtudom, gondolom azért mert már 4 éve reggeltem? Tudod nem csak attól lesz valaki nagyon vip valaki, hogy sokat jár a szája...
  • mechorg
    #47
    <off>
    Te ennyi hozzászólással hogy vagy ennyire vip? : )
    </off>
  • Sauron
    #46
    Mi van ha az üstökösből kitőrő gázok, eltéritik a NASA kedvenc Deep Impact-jét, és akkor nem is lesz becsapodás Mi meg a (lelkes nézzők) szánkat tátva, lessünk mint hal a vízben!
  • kukacos
    #45
    Arra, hogy mi értelme van a becsapódásnak, tessék szépen elolvasni a cikket, és ne csak az ábrákat megnézni.
  • kukacos
    #44
    Látom sok kisgyerek van itt. Szeretnének kedvenc sci-fijük járműveivel repkedni, és panaszkodnak, hogy miért nem a hiperhajtóművet fejlesztik. Hja, barátim, egy időben angyalok szárnyán szerettek volna az emberek repülni... akkor vajon azt kérdezgették, miért nem fejlesztenek a papok inkább angyalokat?

    Nukleáris robbantást jó néhányat végeztek már a légkörön túl vagy nagy magasságban. Pl. itt egy kép egy kb. 100 km magasan elvégzett tesztről: http://nuclearweaponarchive.org/Usa/Tests/Kingfish2314c30.jpg
  • BiroAndras
    #43
    "A fizikai ismeretek minimális hányadát ismeik a tudósok. Mivel csak valószínűsítik, hogy a pályája nem fog változni. Ami lehet, de lehet megváltozik."

    Az ilyen pálya számolásokhoz bőven elegendő a Newtoni fizika. És nem is túl bonyolult, egy jó becsléshez elegendő a gimnáziumi tananyag.
  • ttt ttt
    #42
    Deep Impact, július 4-e .....hmm...hmmm

    Ja szerintem az anyaga meg naqvadah és begyújtjuk jól a mosógéppel.

    ....Sokat nézek filmeket.....
  • Cat #41
    térben már másképp néz ki a dolog:



    NAGYBB KÉP
  • Killgore
    #40
    "De ki a f@szt érdekel, hogy mi van egy üstökös belsejében?"

    Mielőtt ilyneket mondasz, gondolkozhatnál egy kicsit nem? Még jó hogy annyi f@sz van a Földön, így nem fogják vissza az űrkutatást az olyanok mint te. a kutatás szempontjából marhára mind1, hogy mivel megy fel a szonda/űrhajó. a lényeg hogy odaérjen, és elemezzen. kicsit szakadj el a hajtóerőtől, és nézz a cél felé.
  • Csudri #39
    Ja, nálunk is volt anno valami "atomállatgép". Szép nagy darab volt, öröm volt nézni ahogy táncol. :D
  • Esrohnoil
    #38
    Nekünk régen egy orosz Evrika v. vmi hasonló márkájú mosógépünk volt. Na abból nem volt kispórolva az alkatrész. Az tuti szétnyomná az egész üstököst.
  • Esrohnoil
    #37
    Ez az ábra síkban van. Térben valszeg messze elkerülik egymást...
  • Péntek
    #36
    Csak nekem tünt fel, hogy ez az aszterioda milyen szépen illeszkedik a Mars pályájára? :)
  • Csudri #35
    A cikkben le van írva, hogy itt kering össze-vissza, bizonyos időnként erre jár. Úgyhogy ez nem a messzi-messzi galaxisból jött. :D
  • lpmorpheus
    #34
    Nekem lenne egy kérdésem a cikkel kapcsolatban a tájékozottabb emberekhez, mégpedig a kötvetkező. Ez az üstökös is itt kering a naprendszerünkben összevissza, vagy egy teljesen ismeretlen a világegyetem másik végéről jött. Mert ha ismeretlen helyről jött, akkor igenis nagyon érdkes, hogy mit tartalmaz az üstökös belseje, külseje. Hiszen organizumsokat is találhatunk ekkor rajta. Sőt olyan dolgokat, amiket még életünkben nem láttunk és gondolni sem gondoltuk volna ...
  • Benoke
    #33
    Készenlétbe helyeztem a házi 1000 megatonnás 3fázisú atomtöltetemet, csak irány kell neki meg egy start gomb és kilövöm ha erre téved.
  • Benoke
    #32
    Nyugi olyanra is elb@szák.
    Nem lehet különbséget tenni fontos és legfontosabb kérdés között. Minden ágat és lehetőséget meg kell ragadni, erre itt a lehetőség, van rá pénz, a technika elért olyan szintre hogy megtehetjük, hát mért hagynák ki?
  • [HUN]PAStheLoD
    #31
    ha becsapódik szólok! :)
  • [HUN]PAStheLoD
    #30
    Ezaz .. hiperhajtóművet akarok .. MOST!!

    Kár siettetni a háj-tek tudományt , mikor a sokkal szembeötlőbb problémák is megoldásra várnak .. amihez nem kell annyi pénz. Ilyen probléma pl. a világgazdaság , a szociális háló .. a háborúk .. az áldemokráciák .. etc etc
  • Benoke
    #29
    Mi értelme van tanulni? Mi értelme van egyáltalán tudást gyűjteni. Ja szerintem is tök hülyeség. LOL.
  • Benoke
    #28
    A fizikai ismeretek minimális hányadát ismeik a tudósok. Mivel csak valószínűsítik, hogy a pályája nem fog változni. Ami lehet, de lehet megváltozik.
    Persze jelentős változásról nem lehet majd beszámolni.
  • Csudri #27
    Igen, az űrkutatás fontos, sőt, talán a legfontosabb tudományág! De ki a f@szt érdekel, hogy mi van egy üstökös belsejében? Inkább azzal kellene foglalkozniuk, hogy már 50! éve fokozat-rakétákkal megyünk az űrbe, amik persze egyszerhasználatosak, ergo rohadt drágák! Inkább valami olyan hajtóműbe ölnék a pénzüket, amikkel olcsóbb és egyszerűbb lenne az űrutazás! Ugyanis millió és millió orvosi kísérletnek lenne szüksége pl. súlytalan környezetre, de nem tudják itt a Földön megcsinálni.

    Az X-díj is csak arra volt jó, hogy villogjunk egy jót. Az nem űrutazás, ami ott ment, hiszen a sub-orbitális pálya kb. olyan messze van az űrutazástól, mint Neumann gépe egy mai Pc-től. Úgyhogy semmi gond azzal, hogy dollár százmilliókat kúrnak el, mert tény, hogy a kutatás drága! De valami olyanra b@sszák el, aminek értelme is van!
  • The Termentor
    #26
    Bár akkor is lenne még időnk kilőni pár ilyen "mosógépet", ami talán eltéríti.
    :)))))
  • RpPRO
    #25
    "egy mosógép méretű lövedékből"

    Mekkora szoveg ez mar, meg most is rohogok.
  • TeszteloPontHu
    #24
    Megtámadják a szegény, ártatlan üstököst...
  • Yeti
    #23
    Tényleg nem ide tartozik. Egyébként én nem adakoztam, de nem is kértem számon senkin, hogy azt a 330 millió dollárt miért nem inkább a szegényekre költik. Csak arra akartam rávilágítani, hogy ha ennyire a szívén viseli a sorsukat, akkor akár ő is tehet értük.
  • Killgore
    #22
    Az űrkutatás az egyik legfontosabb tudomány! Sztem igenis van értelme annak, hogy az üstökös belsejében található anyagokból értékes információt gyújtsenek. Látod, azt írják hogy ősi anyag, meg belső anyag, mert fogalmuk sincs, hogy miből áll. Engem pl érdekel, hogy mi a szitu egy ilyen üstökössel. Tényleg kevés az infó az ilyen objektumokról.
  • Esrohnoil
    #21
    Miért, te mennyit adtál nekik? :)
    Egyébként ez nem ide tartozik...
  • Yeti
    #20
    Gratulálok a sok "haladó gondolkodású embernek" aki ellenzi az űrkutatásokat... Tudod hány embernek tudnál segíteni abból a pénzből, mondjuk amit a számítógépedre, internetre költesz? Pedig annak mi értelme van? Biztosan kevesebb mint az űrkutatásnak... Megkérdezhetem, hogy mennyi pénzzel segítetted pl most tsunamiban károsúltakat, ha már ilyen szociálisan érzékeny vagy?
    Tényleg nemes cél a szegények megsegítése is, de nem a tudományos fejlődés az, amit fel kellene adni miatta. És főleg nem az űrkutatást, amiben szerintem az összes tudományág közül talán legnagyobbak a lehetőségek.
  • Esrohnoil
    #19
    Jaj az üstököslakóknak!
  • kukac78
    #18
    Mi értelme van egy ilyen tüzijátéknak? Egy ilyen "játékszer"-nek az árán, hány emberen lehetne segíteni?
    330millió dodó az igen sok mani...
    Nekem elég lenne csak az 0,5%-a is...
  • Gurat
    #17
    Kinek van erre szüksége (kinek az érdeke??)Ilyen kütyük fellövögetése?Valaki sok lóvét lenyúl érte az biztos, de semmi hasznos.
  • Killgore
    #16
    jah, egy jó kis atombombát neki mi? :D Csak az a baj, hogy a 100 megatonnással meg darabjaira robbantanánk :)
  • Sauron
    #15
    Lehet a szonda olyan lesz, mikor találkozik az üstökössel, mint mikor a szunyog a kocsim szélvédőjén landol!
  • UnnameD
    #14
    Tényleg, űrben még nem robbantottak atomot. Hát itt az ideje! Mosógéppel megvizsgálni aztán jól szétrobbantani
  • Csudri #13
    Hja, kb tényleg ennyit érnek el vele, hogy picit megpöckölik. De akkor meg az értelme. Ez olyan, mintha nekem valaki meg akarná vizsgálni a májamat, de csak egy hámsejtet szedne le rólam egy csipesszel Értelme semmi.
  • juhand
    #12
    #8 semmien. Kinetikus energiája van, tehát az üstökös és a közte lévő relatív sebesség négyzete szor a tömege per kettő a robbanóanyag.


    Ez így bohockodás, 100 Megatonnás töltetet bele, és akkor ez lenne az eddigi legjobb tüzijáték.
  • Magnetic
    #11
    Nem tudom mi ez az aggodalom. Elöször is el kell találnia
    Másrészt meg a NASA-nál szerintem nem vállalnának felesleges kockázatot, ha csak 1% esély is lenne rá, hogy a becsapódás után úgy változzon az üstökös pályája, hogy veszélybe sodorja a földet.
    De emberek vagyunk tehát hibázhatunk.
  • Borg
    #10
    Tegnap valamelyik német tvben volt egy film erről. A szonda kb 100métert módosít az üstökös pályáján, úgy, hogy alapból is többmillió kilométerrel kerüli el a földet.
    A szonda kb annyi lesz az üstökösnek, mint egy szunyog egy 747-esnek.