34
  • mechorg
    #34
    Lehet hogy nem nem tudták hogy van pénze, de szertintem ez az ért még nem annyira durva összeg, úgyértem szerintem 3-500000 dolcsival még nem annyira vagy kiskirály amerikában (de persze ezt én nem tudom...)
  • dez
    #33
    Ha ennyi pénzhez jutott volna, már rég lenne egy jó ügyvédje... (Ha ő nem keresett volna, akkor is 25 ügyvéd ajánlgatta volna magát.)
  • dez
    #32
    Szerintem meg inkább ne a kocsmatöltelékektől szerezd be az élettapasztalatot, mert te is ott végzed. Szerinted pár százezer forint olyan sok? Hány éves vagy? Nézz már köröl, csak itt is hány embernek van többszázezres konfigja. Biztos mindenki lopta hozzá a pénzt, mi? (Vagy esetleg ért valamihez, amiért relatíve normális fizetése van.)
  • mechorg
    #31
    [Es lehet hogy 60ezer, akkor mar 100milla...]
  • mechorg
    #30
    "több tízezer ember érintett károsultként"
    "személyes adatcsomagonként 30 dollárt kapott"

    ha a tobb tizezer mondjuk 30ezer, akkor 300000 dollar, azaz kb. 55.500.000 Ft.

    Mekkora balek is?
  • SZU
    #29
    Jajmár! Aki otthon él a szüleivel, hipsz-hopsz összekoplalhat 300K-t én már csak tudom. Anno polgáris zsoldból!! spóroltam össze magamnak 150K-t...
  • Sauron
    #28
    Mekkor C-k vagytok Miért nem lehetne egy átlag magyarnak a számláján 300.000,- Ft Megdolgozott érte, 20 év alatt csak össze gyült!
  • Runo
    #27
    Rögtön a külső alapján ítéltek, lehet pont azért lopott, mert olyan betegsége van, hogy mindig csak enne... a fizetéséből meg nem futotta...
  • trabant
    #26
    Az meg is érdemli, honnan van neki annyi. (Elenyészően kevés kivételnek tisztességes munkából.)
  • [HUN]PAStheLoD
    #25
    akkor megkérdem tőle, hogy hogy csinálta .. mikor nincs is rajta annyi :]
  • dez
    #24
    (Ráadásul egy külső kis cégen keresztül...)
  • dez
    #23
    Jaj, azért nem mindenki olyan csóró... Gondolj csak a plazmatévé-rohamra, stb.
  • dez
    #22
    (Hihi, ez jó, hogy miközben írtam, mások ugyanezekre gondoltak.)
  • Robeast
    #21
    Szerintem átlagmagyarnak nem kell félnie attól, hogy csak úgy leemelnek 300 000 Ft-ot a számlájáról...
  • dez
    #20
    Úgy tűnik, fel sem fogta, mit tesz, de azért példát statuálnak vele. Holott valószínű, hogy csak alamizsnát kapott az adatokért, miközben mások tették zsebre a nagyzsét. Ilyen szavak jutnak eszembe: bűnbak, balek, stb.

    Mellesleg, azok a bizonyos pénzintézetek hogy és miért is férhettek a személyes és kártya-adatokhoz...? Ha csak így áramlanak ezek, egyátalán nem csoda, hogy rossz helyre is jut belőle. Álszent dolog az egész ügy.
  • Nethyrrea
    #19
    de azért kicsit jó haszonkulccsal dolgoztak megbízóék "jelszavanként 30 dolcsi" ők meg az ezerdollárokat emelték le..nemrossz. akkora balek az ember amekkorának láccik.
  • BlackRose
    #18
    Egyébként Noss-nak igaza van a bankok biztonsági rendszerében van a hiba, de ez nem azt jelenti, hogy azokat akik ezeket a hibákat kihasználják nem kell megbűntetni, a bankok meg azáltal, hogy kártalanították az érintett ügyfeleket, már egyrészt meg lettek büntetve és valószinüleg javitanak a rendszeren, hogy a jővőben ez ne ismétlődjön meg, de szerintem azért még meg kellene őket is büntetni, mert nem védték meg az ügyfeleik diszkrécióját... na de mindegy, lassan haladunk előre...
  • Luminas
    #17
    a büntetést megérdemli, hiszen nagyon sok ember bízta rá a különböző adatait, és ezzel ő visszaélt - pénzért.
    viszont nem tudom miért van az, hogy ha valakit lecsukna, és erről hír van itt az SG.hu-n, a legtöbben arcra rávágják, hogy "megérdemli, mocskos nigger", meg "ilyen arcra életfogytiglan"... ez enyhén parasztság, nem?
  • Sauron
    #16
    Noss nem tudom te mit szólnál , ha valaki le emelne úgy kb. 300.000,-Ft-ot a bankszámládról! Szerintem a fejed a falba vernéd, hogy történhetett meg ez veled!
  • BlackRose
    #15
    Az ítélet egyáltalán nem súlyos, a pasi meg most leadhatja felesleges kilóit a börtön tornatermében, 14 év alatt akár Shwarzennegger is lehet belőle... , az meg, hogy mi a pasi képe, nem hiszem, hogy kihat a tudására, persze itt nem akarom védeni, mert ha megfogni engette magát akkor valószínüleg elég buta, na de láttam már hasonló kinézésű embereket akiknek tudását mindenki irigyelné... na mindegy, megérdemli a ketrecet az biztos.
  • nemcsakfeel
    #14
    ez a nigger megérdemli.-
  • noss
    #13
    "az okozott kár 50 és 100 millió dollár között mozog"
    ezt aztán pontosan belőtték


    A hírek alapján ez megintcsak példastatuálás, konkrét bizonyítékok nélkül. Leemeltek 1500 dolcsit vhonnan. Néhány embernek valószínűleg tudják hogy hol lakik és mennyit törlesztett már a plazmatv-áruhiteléből. Valószínűleg. DE ez konkrét?
    Ok, én sem örülnék ha egy rencergizda kiadja az adataimat, de jelen esetben ő csak egy jólmegtermett bábu, ennyi erővel akár kényszeríthették volna.
    Ki a bűnös? Egyértelműen a bank! Ha az érzékeny adatokat egy ember ki tudja szivárogtatni ilyen lazán, semmi belső ellenőrzés, semmi belső szabályzat, ami miatt legalább félt volna a következményektől az ürge...

    Ha ügyfél lennék a banknál, azonnyomban elvinném tőlük a pénzem és nem a niggerhaver miatt!!
    (A buta ügyfelek beérik annyival, h megvan a bűnbak, mostmár biztonságban vagyunk.)
  • k0zi
    #12
    Ha leszúrja a főnökét az csak 2 év felfüggesztett. Ha sikkaszt 13 mrd forintot az csak háziőrizet :)
  • rolika
    #11
    az a durva, hogy a megbízói ismeretlenek...
    pedig ők követték a tulajdonképpeni csalásokat
  • Sauron
    #10
    Persze, a pali beteg látszik rajta, kleptomániás!
  • Zedas
    #9
    Pedig azt mondják a fekete slankít...
  • crx
    #8
    Szegény ő viszi el a balhét biztos valamely betegségben szenved szegény
  • L3oN
    #7
    Szép nagy állat az ipse:D Biztos ő volt,vagy ő volt a cégnél a legsulyosabb és gondolták most megszabadulnak töle :DD A börtönben mi lesz?Szakács,vagy konyhamalac? :DDD
  • FTeR
    #6
    "az okozott kár 50 és 100 millió dollár között mozog"
    ezt aztán pontosan belőtték
  • JZO
    #5
    :)
  • TheZsenyka
    #4
    Úgy tűnik, hogy a profit nagy részét Burger King-ekben és McDrive-okban hagyta ott.
  • fanatic
    #3
    Szerintem éjszakás takarító!
  • Noffir
    #2
    Ilyen fejjel... Mivel is foglalkozott ő konkrétan annál a cégnél? Fő-fő-fő-fő-fő-rendszergizda avagy éjszakás biztonsági őr?
  • b
    #1
    omg! lol!!1 ^^