29
  • vgez
    #29
    ha nem olvasom el a cikket akkor, észre se vettem volna a matricát a dobozon :o)
  • AlexX
    #28
    Én augusztusban vettem egy Barton 2500+ procit, és már akkor rajta volt a címke a dobozon is, meg a hűtőventillátoron is!
  • Sauron
    #27
    A pénz hamisitóknak nem a hologramos matrica miatt nem éri meg, hanem mert nincsen nekik pénznyomó kliséjük, és nincs pénz papirjuk! Szerinted 1 millió hamis prócinak a legyártásához, mekkora összegű berúházás kell?
  • Tetsuo
    #26
    Nekem még a nyomtatópatronon is volt :) Bár az Canon..
  • cosman
    #25
    Az én proci hütőmön is van(dobozosan vettem persze).Pedig ez 2003 júniusába lett megvéve de azért gratula a hírhez :D
  • kukac78
    #24
    Hát az Én decemberi beszerzésű procim dobozán is ott fityeg a matrica...

    Igazán friss hír...
  • dez
    #23
    A hologramos matricát nem lehet lemásolni, csak újat csinálni, ami többé-kevésbé hasonlít az eredetire. A matricák gyártása már nagyon olcsó, de az új matrica elkészítése egyszeri nagy összegű beruházást igényel. Pénzhamisítóknak sem igazán éri meg.
  • mixi
    #21
    Bucser, van ilyen: http://www.amd.com/us-en/Weblets/0,,7832_12534,00.html#serial
  • Bucser
    #20
    de valaki biztos szép összeget szakított a Hologramm kifejlesztésért:D Én inkább egy seriaszám adatbázist csinálnék és minden rendelést vissza kellene igazoltatni... na akkor cseszhetnék igazán a hamisítók...
  • Sauron
    #19
    Érdekes cikk Nem rég, egymillió hamis AMD proceszort foglaltak le! Szerintem egy kis hologram, ezek után biztos sok fejtörést fog nekik, a keleti barátainknak okozni!
  • mad mind
    #18
    Magyarországon. Külföldön nem igen.
  • Tetsuo
    #17
    Ha a zacskóson nem lesz ilyen matrica, akkor semmi értelme hiszen a legtöbben OEM-kiszerelésben veszik.
  • tehen_m
    #16
    Képzeld az intel is másolással kezdte.
  • dduma
    #15
    Én is akarok matricát!
  • kicsy
    #14
    Ja, enyémen is. Hiába, az SG sosem a friss hírekről volt híres..
  • SinClaiR
    #13
    Ebbe ne menjünk bele.. lehetne folytatni:)
  • SinClaiR
    #12
    Mert nem dobozosat vettél talán?
  • SoDI---
    #11
    én még egy procihoz se kaptam kézikönyvet
  • Jimmyke
    #10
    Vagy nem kéne bejelenteniük, azt senki se jönne rá
  • HUmanEmber41st
    #9
    Na mostmár mindent értek, köszi Csatti
  • Csatti
    #8
    Nem a procit másolták (ha ezt megtudták volna tenni, már lehet, hogy saját procit gyártanának ahelyett, hogy hamisítanak) hanem a feliratokat hamisították meg, ráadásul nem késztermékeket bontottak fel, hanem kiselejtezett áruval játszották el ezt, azaz se doboz se "kézikönyv" se ventillátor, ha vki ezt meg akarná ismételni akkor le is kellene gyártania ezeket is, plussz még a hologrammokat is.
  • Gabest
    #7
    Amd is az intel processzorok másolásával kezdte, bezzeg ha már akkor lett volna matrica, nem jutottak volna semmire.
  • HUmanEmber41st
    #6
    ÁHHH matricát sokkal nehezebb hamisítani, mint 1 kis vacak processzort
    de legalább próbálkoznak.. tennék inkább vízjeles csomagolásba...
  • AS
    #5
    Majd kitálnak valamit a kedves csempészek...
  • echo
    #4
    hát ez vicc. ha a procit le tudják másolni, nem hisze, hogy a matrica lesz az akadály...
  • netrunner
    #3
    Az én dobozomon nincs... (novemberben vettem)

    Egyébként van valamilyen mód, hogy megállapítsam a processzorom eredetiségét?
  • Csatti
    #2
    Az én új procim dobozán már rajta is van. Nem csak a dobozon hanem a hűtőventin is van egy egyébként.
  • SoDI---
    #1
    na most összedobnak a keleti dzsungán egy modern nyomdát is hozzá :)