39
  • HUmanEmber41st
    #39
    "Csak a szádban olvad, nem a kezedben "
  • Runo
    #38
    A hozzászólásokat olvasva kiderült, nem csak én vagyok lökött
  • pepe003
    #37
    Very Fun
  • Tetsuo
    #36
    Ez egy összeesküvés! Minden képet az IL&M készített!!
  • [HUN]PAStheLoD
    #35
    hanem 0 ;]
  • hispan2
    #34
    érdekes
  • BiroAndras
    #33
    Egy ilyen pici holdnak nincs elég gravitációja ahhoz, hogy egy gyűrűt megtartson.
  • dez
    #32
    Lucas tudott valamit...
  • Sauron
    #31
    Mi is volt, az a nagy dolog? Szerinted mekkora gravitáció kellene , hogy a becsapodáskor létrejött "gyűrű", pont ilyen alakzatban rakodjon le? A hegyről, meg nem is akarok nyilatkozni!
  • Magnetic
    #30


  • Shodan
    #29
    Titán-ra a Huygens január 14-én száll le ha jól emlékszem.
  • dewdew
    #28
    Marha egyszerű:
    A hold összeütközött valami nagy dolggal, ami szétrobbant, és gyűrű alakult ki a hold körül, mint a Szaturnusz esetében. Csakhogy itt a gravitáció erősebbnek bizonyult, és a hulladék szépen lassan lerakódott a felszínre. Ez lehet a magyarázata, hogy a fekete anyag a hegylánc két oldalán helyezkedik el, és így keletkezhetett a hegy is.
  • Esrohnoil
    #27
    A 4. képen jól látni h. a hegyvonulat két oldalán helyezkedik el a sötét anyag. Tuti közük van egymáshoz.
  • nobook
    #26
    Nem egy bothan halt meg ezekért a képekért...
  • Magnetic
    #25
    Nézd meg jobban az árnyékokat
  • Sauron
    #24
    Ott van az, csak nem látod!
  • HellBurner
    #23
    Pontosna hol van a fekete anyag? Én itt csak árnyékokat látok.
  • Sauron
    #22
    Az is érdekes, hogy 600 illetve 400 km-es becsapodási kráter van rajta! Holott az átmérője csak 1400 km-es!
  • Ch_Slater
    #21
    nekem is ez jutott eszembe egyböl. csodálkoztam is volna ha még nem irta volna be senki :))
  • AnuluWork #20
    Szerintem meg optikai csalódás lesz ez a "fekete anyag".

    Az egyenlítői "hegyvonulat" meg egy régi földrengés következménye is lehet.
  • rolika
    #19
    fúú, jók ezek a képek
    lovecraft néhány novellája jut róluk eszembe :)
    jó ez a küldetés!
  • p00h
    #18
    tényleg vannak olyan nyalókák amik ,,egyenlítőjüknél" ,,hegyvonulattal" rendelkeznek :) A csoki borítás is magyarázat lehet... szal eddig ez a legésszerűbb megoldás :) 1 pálcáját vesztett nyalóka!
  • Magnetic
    #17
    Tényleg érdekes.
    Részemről ( a képek alapos megnézése után ) arra hajlok, hogy ez az anyag rákerült a holdra és nem maga a hold termeli.
    Akár még arra is hajlok, hogy a sötét rész nem más mint egy hatalmas kráter amit eme sötét anyag borit igy viszonylag magyarázható lenne a szabályos hegyvonulat. Legalább is igy hajnali egy körül ez jutott eszembe. Igaz a 4. felvétel gömb alakú.
    Cat: Mindazon által tényleg úgy tünik, hogy 2 égitest olvadt össze.
  • grebber
    #16
    UFO-k titkos bázisa van a belsejében.
  • sz4bolcs
    #15
    Egyszerű a válasz: 2 félből rakták össze, mint a kindertojást. Csak arra vagyok kíváncsi, mit rejt a belseje...:)
  • PetruZ
    #14
    Kiköpött Deathstar. Az egyenlítői árok helyett hegyvonulat van, de a bolygóromboló lézer tányérja stimmel. :)
  • Killgore
    #13
    Jó kis hold ez :) Érdekes. A miénk mért ilyen uncsi? :D
  • [HUN]PAStheLoD
    #12
    hú én félek :)
  • Flashy
    #11
    á ez csak vakítás
    :D
  • flashX
    #10
    tökjó
  • Benedekco
    #9
    az 1* biztos! csilli villi 1 ojjektum!
  • HUmanEmber41st
    #8
    Mekkorát döbbennének a tudósok, ha kiderülne, hogy az a fekete cucc igazi szurok!!!!!! Vagy fagyott kőolaj....
  • Cat #7
    vagy talán két objektum olvadt össze
  • Ronny
    #6
    kivaxolták
  • HUmanEmber41st
    #5
    Miért....miért... a világegyetem legjobb kérdése...de az összes miértre adott válasz sem semmi...
  • kukacos
    #4
    Tényleg döbbenetes... Kicsit olyan, mint egy félig nyalt Kojak-nyalóka, egy részén még rajta van a csoki, a másikon nincs, meg látszik a formanyomó is. Azt az egyenlítői hegységet még csak tippem sincs, mi csinálhatta. Körbefutó rengéshullámok aligha. Talán valami nagyobb méretű keringő objektum töredezett szét és hullott idővel a holdra, bár miért tett volna ilyet?
  • Flashy
    #3
    now what.
  • bah
    #2
    Érdekes,várjuk a 2007-es 100-szor jobb felvételt.
    Mikor is kapunk képeket a titánról jan15 vagy elcsúszott februárra?
  • M2 #1
    Pedig szerintem egyértelmű: egy balesetet szenvedett sötét jedi műve...