218
Mi a három film, amin a legtöbbet agyaltál?
  • LittleL
    #98
    - Vissza a jövőbe trilógia
    - Equilibrum
    - Idétlen időkig
    - Gattaca
    - K-pax
    - Mátrix
    - A sebezhetetlen
    - Hatodik érzék
    - A 6. napon
    - Truman show
    - 12 majom
    - + az Alkonyzóna összes része
  • Vegas
    #97
    -Sorvaggyel...
  • Mortel
    #96
    Oliver Stone filmek...
    -Szakasz
    -Született gyilkosok
    -Ha ölni kell
    -Amistad(ez lehet , hogy Spielberg)
    -Minden héten háború
    -Nixon
    -Született július 4-én


    nagyon sok film van még
    -Egy asszony illata
    -Keresztapa sorozat
    -Egy igaz ügy
    -Ösztön
    -A per

    lehetne még sorolni..
  • Panzermeyer
    #95
    "Álmodozás az élet megrontója te vagy" :)
    Asszem így van :)
  • deicide
    #94
    Elgondolkodtató filmek...?

    A Matrix...de annak csak az alap gondolata..!

  • LSL
    #93
    Megnéztem énis a kört, ha már ennyire sokan mondtátok. Nem egy egyszerű film! Még jó hogy túl fáradt voltam ahhoz hogy gondolkozzak rajta.


    Panzermeyer, most olvastam 1 újságban. Idézni nem tudom, de valami olyasmi volt, hogy a chipek ára változatlan de a tudásuk félévente megdumlázódik.Ha ilyen mértékben növekszik 2050re már olyan szinten lehetnek, mint az emberi agy, vagy akár meg is haladhatják. És akkor már nem árt elgondolkozni a robotok szerepén.
  • Panzermeyer
    #92
    Ja, és a Terminator filmek időparadoxonja (szerintem időparadoxon).
    Mert elküldi jövőből a jelenbe a katonát, hogy az apja legyen, de akkor ő mégis hogy lehet a jövőben anélkül, hogy még előtte nem is küldte el az apját? Vagy, hogy, meg mint??? wááááá... van benne agyalnivaló.
  • Panzermeyer
    #91
    Amin elgondolkodtam:
    - Donnie Darko
    - Jákob lajtorjája
    - Harcosok klubja
    - Hatodik érzék

    Mellesleg A.I. Nem lesz itt még 50 éven belül semmi ilyesmi. Anno az USA vs Szovjetunió űrpárbaj idején már a 2000. év környékén emberi Mars kolonozációkról beszéltek. Aztán hol vagyunk még attól...
  • Panzermeyer
    #90
    Az élet szép! egy hatalmas film, tele sok poénnal, de nagyon kemény a sztori. Csak ajánlani tudom én is!
  • LezLee
    #89
    Asszem még senki nem írta: A zongoratanárnő (La pianiste) Nagyon durva, beteg film. Nagyon sokáig filóztam rajta a film után. Igazából annyira beteg a film, hogy símán rá lehetne mondani, hogy egy nagy rakás szar, de valami miatt mégis megfogott. Nagyon érdekes kérdéseket vet fel.... szerintem.
  • Bucser
    #88
    Hmm lássuk a saját listáma:)

    amik egy szinten vannak:

    -Fight Club, Amerikai Szépség, Összeomlás, Gattaca, Kontroll (szerintem elég agyalós ha elmélyed benne az ember)

    - és nálam csak ezek után jön a Hetedik, 6. érzék az Identity és a Donnie Darko
  • Mortel
    #87
    egyetértek az 1 eredetibb volt és jobb.
  • Random_
    #86
    Ja nincs csak elgépeltem. Az 2 akart lenni.
  • fifi
    #85
    van Cube 3?

    [nem tudta]
  • _Vegeta_
    #84
    A rocco hatulrol szereti 1 az nem a true anal stories 13 ? :P
  • Vegas
    #83
    Rocco hátulról szereti 1.2.
  • Garfield
    #82
    Szerintem az 1 messze jobb, a második rész semmit sem ad hozzá.

    Az 1-ben pont az volt a zsneiális, hogy minimális diszletek közt szinte kamaradarab-szerűen játszódott a sztori, mégis pattanásig tudták feszíteni az ember idegeit.
    A szerepek is jobban kidolgozottnak tűnnek az 1-ben.
  • Random work
    #81
    A kettő után az 1 nem váltott ki ilyet. Szerintem a 3 súlyosabb de másnak más erről a véleménye.
  • LSL
    #80
    Én még csak az 1et láttam, de az nem kavart fel ennyire. Ha a 2 ilyen akkor meg se nézem Bennem ilyen érzéseket az AI, meg az Amerikai szépség keltett.
  • Random work
    #79
    A Kocka 2 -t láttam először az nagyon érdekes volt és megnézése után olyan érzéseket keltett amit semmi más film. Elhagyatottság reményvesztetség kilátástalanság.
  • Kolbasz
    #78
    Mulholland Drive
    Lost Highway
    Radírfej

    Ezeken lezsibbadna az agyatok.


    Aztán jöhet a többi, amiket írtatok, csak én még hozzátenném a Forrest Gump-ot is.
  • RadeoN
    #77
    összeomlás alap. fight club is.
  • Vegas
    #76
    Kör
    6. érzék
    A.I.
    Félelem.com
    A bujaság kertje
  • _Vegeta_
    #75
    Az AI-t teljesen elfelejtettem, pedig valoban nagyon erdekes volt. Felveszem 4.nek. :>
  • LSL
    #74
    Kocka?
  • _Vegeta_
    #73
    A reklammal kapcsolatban igazad van.. De teged egy film se kesztetett gondolkodasra miutan megnezted ?
  • Adi
    #72
    Ja,ja!:)
  • Adi
    #71
    JA,ja!:D
  • Dichter
    #70
    Tenksz. Na azon 2-3 napot, biztosan agyaltam
  • fifi
    #69
    6. érzék
  • Dichter
    #68
    AMiken én gondolkodtam: Lé meg a Lola, Hetedik, meg van egy film, aminek nem jut most hirtelen eszembe a címe. Bruce Willis játszik benne egy kisgyerekkel (nem, nem a Kölyök) és a kissrác látja a halottakat. Annak a filmnek tetszett eddíg legjobban a befejezése.
  • Dichter
    #67
    Mi bajotok a Schindler lsitájával?
  • Dichter
    #66
    A Ravasz az agy és a két füstölgő puskacsövön min gondolkodtál? :D

    Hogy melyiket dobja a vízbe? :)
  • Tatyla
    #65
    Mullholand drive
    Lost highway
  • Alien!
    #64
    a remény rabjai...nemtom volt-e már...illetve a philadelphia....na meg akkormár a forrest gump is....
  • Tufa16
    #63
    A Maffiózok-ról én is szoktam néha gondolkodni. Szeretem nagyon... Talán az egyik legjobb sorozat :)
  • Cheky
    #62
    egy igazán ütős, elgondolkodtató, drogos film: Rekviem egy álomért.
  • Random_
    #61
    Jákob Lajtorlája

    Most volt TV2-n szombat éjjel.
  • LSL
    #60
    Az Amerikai Szépségen fél északán át filóztam. A másik, ami nagyon megfogott az az AI-mesterséges inteligencia. Robotikával foglalkozók szerint kevesebb, mint 50 éven belül realizálódik a probléma, szóval majd lehet filózni mitől válik valaki egyéniséggé.
  • wizy
    #59
    #50: ezek közül még csak a K-Pax-et láttam, az télleg jo film volt