218
Mi a három film, amin a legtöbbet agyaltál?
  • reanimator
    #178
    Suicide Club
  • KnightRider
    #177

    Nyugaton a helyzet változatlan - alapvető emberi értékekről

    Rocky - nem az erő számít igazán, hanem a hit és az akarat

    Star Trek V: A végső határ - elég érdekesen boncolgatja a hit kérdését (sokak szerint szar a film, szerintem azonban a legjobb Trek film)

    Csocsó, avagy éljen Május Elseje - 50'es évek retro, az embernek eszébe jutnak a jó és a rossz dolgok, töri szakosoknak kötelező

    Schindler listája - azt hiszem, ehhez nem kell kommentár

    A bukás - az előző fordítottja. Nem mondom, hogy kötelezően sajnálni kell Hitlert, de legalább nem az általánosan ismert szörnyetegként állítják be benne, hanem annak, ami valójában volt: embernek

    Veszélyes jövő - mit tehetünk, amikor már nincs remény

    Good Bye, Lenin - egy álom véget ért, és nem adatott meg az álmodóknak, hogy tisztességgel búcsút vegyenek tőle

    Fahrenheit 9/11 - ehhez sem kell kommentár

    Most hirtelen ezek jutnak eszembe, mint elgondolkodtató filmek...
  • OPM
    #176
    tegnap megnéztem a Nyisd ki a szemed c. alkotást... és háát nemtudom... szerintem azon ritka filmek közé tartozik, amelyből jobban sikerült a remake -> Vanília égbolt
  • blackgamer
    #175
    Trükkös fiúk
    van egy csavar a végén, mindenképpen ajánlott megnézni
  • OPM
    #174
    vanília égbolt

    húú tegnapelőtt láttam újra tv-ben
  • reanimator
    #173
    Kairo(Pulse) !!!
  • Loál János #172
    π
  • landmine
    #171
    Harcosok klubbja, Forest Gump, Educators, látom az elsőt többen írták, úgyhogy ez tuti alapmű...:)
  • LSL
    #170
    Equilibrium, leszámítva a mátrix szerű harc jeleneteket, nagyon dúrva a mondani valója. Létezhet az ember érzések nélkül, és ha igen érdemes-e létezni nélkülük?
  • nemcsakfeel
    #169
    egyetértek.
    Nekem lámpást adott kezembe az Úr! az kihagyhatatlan film!!!!
  • LSL
    #168
    Én utólag, és úgymár nem is tetszett a csodálatos elme:D
  • Bandew
    #167
    "Én ezt a filmet nem értem"
    Hát igen, ez a kérdés gyakori Lynch filmjeinél. :-)
  • Bandew
    #166
    Ööööö... Hát ami azt illeti nekem elég hamar leesett. :-D
    (Nem láttam az Egy csodálatos elme-t)
  • Acorp02
    #165
    azabaj hogy én elötte pár nappal láttam az "egy csodálatos elmét" és én sejtettem hogy ezlesz :D
  • Voltan
    #164
    Hetedik pecsét
    Ingmar Bergman filmje. Érdemes megnézni, mint az összes Bergmant. Ez még nem is túl művészi, inkább elgondolkodtató. (Ergo a "művészfilmektől" irtózók, mint pl. én is megnézhetik.)
  • LSL
    #163
    Titkos ablak? Nekem nagyon bejött, hogy a film végéig nem is sejtettük, hogy az egész csak a depp fejében játszódik.
  • Egg
    #162
    Alul...
  • NaNoKuTyA
    #161
    ops
  • NaNoKuTyA
    #160
    pl a twin peaks!
  • Rafaelo
    #159
    győzike show, Big brother ,Való világ (komolyan)
  • gkeeper
    #158
    Közellenség,Ocean's Eleven
  • ugot2know
    #157
    Néha jó,hogy egyes filmek ne ma néző szájába adják a megoldást szájbarágósan,hanem gondolkodjon rajta el a néző!Akár több megoldásra is lehet jutni...sztem néha az ilyen nyitva hagyott kérdésekkel teli filma tovább megmarad az emberben...
  • Loál János #156
    Lynch
  • Panzermeyer
    #155
    Na igen... a sorozatot gyerek fejjel láttam még, ahogy láttam. De megnéztem még miket rendezett Lynch, s nincs több kérdésem :D
  • ugot2know
    #154
    Meg kell nézni a sorozatot és utána Lynch bácsit megkérdezheted!
  • Panzermeyer
    #153
    Twin Peaks - Tűz, jöjj velem

    Én ezt a filmet nem értem. Magyarázza már el valaki...
  • Mike
    #152
    helyes

    így ugyan kimaradsz egy csomó jóbol, de minket ez a tény miért zavarna?
  • Punkerwork
    #151
    Hunter S. Thompson öngyilkos lett :(((
  • Lammer
    #150

    ott a pont.
  • ugot2know
    #149
    Vannak jók,pl. Csapd le csacsi!,Legényanya..
  • torrente
    #148
    Én magyar filmet nem nézek meg semmi pénzért. Még netről ingyen sem töltöm le.
  • torrente
    #147
    Amerikai Taxira az egyik újság 0%-ot adott. Azért ez elgondolkoztató. Nem is néztem meg.
  • AnuluWork #146
    Csendes pusztító (Miről szólt a film?)
    Rambo 3 (Hány lőszer fér egyes fegyverekbe?)
    Amerikai Taxi (Melyik idegszanatóriumban él a rendező és forgatókönyvíró?)
  • ugot2know
    #145
    Masnap c. magyar film!Hogy voltak erre kepesek penzt adni es miert lett ilyen hosszu?Miert neztem meg?NO,ez igazan elgondolkodtato!
  • torrente
    #144
    Az van a film borítójára írva, hogy rejténylabirintus. Én ahányszor megnéztem (kb 10-szer), annyi ötlet jutott eszembe, hogy mi miért van.
  • Adi
    #143
    ok.. már meg van a topikja!:D Google találta meg!;)
  • Jano
    #142
    Mindenki próbálja, és van is sok verzió, de... :D
  • Adi
    #141
    Vki érti ezt a mulholland drive-t!??!
  • galenius
    #140
    A pityergő teve története

    Egy nyár a Góbi sivatagban, Mongólia déli részén. Egy nomád család segédkezik a tevék születésénél. Az egyiknél komoly nehézségekbe ütközik a kicsi világrahozása. Miután mégis megszületik a kis tevebébi, anyja nem akar tudomást venni róla, nem eteti, és nem gondozza. A hagyomány szerint, a mongolok ilyenkor hívnak egy hegedűst, hogy játékával elbűvölje a nőstényt, akiben a zene hatására talán újra feltámadnak az anyai ösztönök
  • galenius
    #139
    Wilbur öngyilkos akar lenni


    A harmincas éveikben járó testvérpár, Harbour és Wilbur anya nélkül nőnek fel. A jószívű Harbour úgy érzi, felelősséggel tartozik öccse, a labilis idegzetű Wilbur iránt. Miután édesapjuk hirtelen meghal, a fivérek között még szorosabb, szeretetteljes kapcsolat alakul ki. A fiuk összefognak és elhatározzák, hogy közösen vezetik egyetlen örökségüket: apjuk antikváriumát. Hamarosan azonban Wilbur öngyilkosságot kísérel meg, amelyet túlél ugyan, de hosszabb terápiára kórházba utaljak. Kezelőorvosai úgy gondoljak, hogy Wilbur számára egy szerelmi kapcsolat jelentené az igazi gyógyírt, s bár a fiút időről időre megkörnyékezik a nők, ő senkit sem kepés közel engedni magához. Harbour eközben kénytelen egyedül vezetni az könyvkereskedést. Egy nap betoppan hozzá a kórházban takarítóként dolgozó Alice, aki a betegek által hátrahagyott könyveket szeretné eladni. Harbour beleszeret a gyermekét egyedül nevelő, csendes, fiatal nőbe. Az új kapcsolat szinte észrevétlenül megváltoztatja a fivérek életét...