1448
Mozilla Thunderbird
  • Zsrzs
    #1208
    És annak az útvonalát leírnád, hogy csináljam? Köszönöm!
  • Evin
    #1207
    Talán nincs beállítva alapértelmezett böngésző, hogy pl amikor html fájlt megnyitsz, mi nyissa meg.
  • Zsrzs
    #1206
    Szia!
    A problémám az lenne, hogy a Thunderbird nem nyitja meg a levelekkel érkező linkeket, sok mindent próbáltam már, de....
    Valami fajta beállításra gondolnék esetleg a használt Firefoxban?..nem tudom. A segítséget előre is köszönöm. (Ugyanez a jelenség volt az Incredimail-nél is.)
  • mumpic
    #1205
    Hello, van arra lehetőség hogy az IMAP fiókjaimat szépen visszaállítgassam pop3-ra, vagy törlés, és egyesével újra konfigolás?
  • beef
    #1204
    Valaki tud valami megoldást a magas memória használatra (TB3)?
    Úgy látszik ez valami Mozilla sajátosság, jelenleg is 70MB-ot eszik meg, az nagyon sok.
    Nincs semmilyen plugin vagy skin telepítve.
  • 404
    #1203
    szedd le ezt, és tedd vele kompatibilissé lightningedet
    ennyi
  • nesto
    #1202
    Köszi, én nem találok storage.sdb-t sehol, gondolom épp az előbb említett szinkronizálás elmulasztása miatt. Mihelyst lesz egy használható lighting verzió ami kompatibilis a hármas Thunderbirddel utánajárok a szinkronizálásnak.
    Csak megjegyzésként írom, nem értem, hogy a Thunderbird fejlesztői alapból mért nem rakják bele a naptár opciót a programba, szerintem nagyon hasznos és biztosan elterjedt lenne azok körében is, akik jelenleg nem is tudnak erről.
  • Garfield
    #1201
    Klikk

    Mellesleg nem azzal volt probléma, hogy a Lightningot használtad, hanem hogy nem szinkronizáltad a Google Calendarral mégpedig úgy, hogy a Lightningot magának a Google Calendarnak a kezelésére használod, azaz az adatok nem a merevlemezen tárolódnak, hanem a Guglinál.
  • nesto
    #1200
    fontos lenne igen, már bánom hogy ezt a programot használtam, írtam volna fel a google netes naptárába... ami a közeljövőben lett volna program azokra még emlékeztem és tudtam "restaurálni" de a többit nem. ha esetleg letörlöm a programot és újraraknám a régi verziót esetleg visszanyerném az időpontokat?
  • Evin
    #1199
    Gondolom sürgős lenne. Mert ha nem, akkor várd meg míg frissítik a kiegészítőt.
  • nesto
    #1198
    heló. nagy problémám van, leszedtem a thunderbird 3-at, de mivel ez nem kompatibilis a naptár kiegészítővel (lighting) ezért elvesztek a naptári bejegyzéseim. elérhetem én még ezeket valahogy, ugyanis nagyon fontos dátumbejegyzések voltak bejegyezve rajta?
    köszönöm előre is, fontos lenne
  • Cat 02 #1197
    Olyasmit hol lehet beállítani h pl csak utolsó 50 emailt listázza ? Illetve új email írása az új tabon jelenjen meg.
  • Evin
    #1196
    Skin-t kellene váltani, vagy az alapstílust használni.
  • Puhos
    #1195
    Csá!
    Ezzel a hibával mit lehet kezdeni? A többi fülnél is előfordul, hogy enem látszik milyen billentyű van az ablak szélénél!
  • KranaZoli #1194
    Aha. De most már értem, hogy pl. mire is használja a Thunderbird és miért nem lehet jó eltüntetni ezt a nézetet:

    "The easiest and safest way to hide Local folders is to use an option in the Mail Tweak extension. However, hiding Local Folders might cause problems with unsent messages (which normally get stored in Local Folders) or other program behavior. Thunderbird doesn't handle surprises well. It's usually better to ignore Local Folders instead of trying to hide them. You can collapse it to one line in the folder pane. "

    Ha vmilyen okból kifolyólag nem tudná elküldeni a mail-t, akkor úgy értelmezem problémákat okozhat az eltüntetése ui. a helyi mappák piszkozatokba mentené a sikertelen kézbesítéseket. Így marad amit javasolnak, hogy marad ott csak nem bontja le az ember ezt a nézetet.

  • Dj Faustus #1193
    Itt a [url=http://mailtweak.mozdev.org/index.html]Mailtweak[/6url] nevű bővítmény használatát javasolják elsődlegesen.
  • KranaZoli #1192
    Azt értem, ha helyi merevlemezen akarok pl. létrehozni egy mappát és oda pakolászni dolgokat, akkor pl. erre lenne a Helyi mappák. De nem használom semmire. Ezért szeretném eltüntetni a mappa nézetből. Persze, 1ütt lehet élni vele, de jelen esetben mi a szerepe ennek a mappa nézetnek?!


  • Carmang
    #1191
    A Helyi mappák a "gyökere" mindennek. Ha létre akarsz hozni újat az csak a Helyi mapák >> Beérkezett üzenetek alatt lehet.

    Szerintem nem egy idegtépő dolog ezzel együtt élni :)
  • KranaZoli #1190
    Sziasztok!

    Most szedtem le és telepítettem a Thunderbird 3.0-s magyar verzióját. A mappa nézetekből (bal oldalsó sáv), hogy lehet eltávolítani a "Helyi mappák" nézetet?!

    Hiába törlöm ki a fizikai elérési útvonalról a mappát, következő indításkor újra ott figyel ez a "Helyi mappák" cuccos.

    De Nekem ilyen nem kell. Mire jó ez?! Minek ez?!

    Beállítok egy POP3 + SMTP szerver-t és mindig úgy állítom be a levelező klienst, hogy a szerver-ről ne szedje le a leveleim. Ha pl. csak NET KVzóból férnék hozzá, akkor is lássam a régebbi leveleim is. Stb...

    Így létrejön ez a "Fiók mappa" amit használnék és a "Helyi Mappák", ami Nekem nem kellene ebbe a sávba.

    Vki?!
  • seszta
    #1189
    köszi szépen! sikerült :)
  • 404
    #1188
    megnyitod a címjegyzéked, a ctrl nyomása közben kijelölöd (az emilcímeket), kinek akarod elküldeni a levelet, majd egyszerűen ráhúzod a "címzett" részre
    vagy: a testreszabásban (az új levél írásában) van egy ikon, hogy kapcsolatok, ráhúzod az eszköztárra, rákattintasz, kijelölöd azokat, akinek küldeni akarod a levelet, és alul a címzett-re nyomsz
  • seszta
    #1187
    sziasztok,

    Tudnátok nekem abban segíteni, hogyan lehet egy emailt automatikusan tovább küldeni több email címre? Nézegettem az előző hozzászólásokat, de nem találtam erre utalást (lehet ha még régebbi postban benne van :) elnézést ha igen). Microsoft outlookban gond nélkül tudtam ilyen szabályt létrehozni. Adott email címről, adott szó szerepel a tárgyban, tovább küldi egy 30 főt tartalmazó email cím listára. Na most thunderbirdben az adott cím, adott szó a tárgyban nem okozott problémát, viszont egy email címre engedi csak továbbítani. Próbáltam megadni a lista nevét, de azt írja, hogy érvényes email címet adjak meg. Tud esetleg valaki kiegészítést vagy trükköt, hogyan lehet listára tovább küldeni? Köszönöm szépen a segítséget előre is. Nagyon le szeretném cserélni a microsoft outlookot! :)
  • Flamer
    #1186
    amugy bnekem is megy. én 6 cimet pakoltam bele de igen.. tök szar hogy csak 2-t lehet maxnézni. :|
  • nesto
    #1185
    köszi
  • supRshine
    #1184
    leírás
    azt írja egyébként, hogy pop3-on keresztül csak 15 percenként enged belépni.
  • nesto
    #1183
    valaki használ vipmail-es címet thunderbirdben? nekem sehogy sem sikerül beállítanom, ha valaki segítene megköszönném
  • supRshine
    #1182
    pop3-on keresztül van beállítva. gondoltam van benne egy opció, amivel belép és szépen törli a levelet (a mobil tud ilyet ;))
  • Evin
    #1181
    nem tudom freemail-en van-e, de ha nem POP3-on éred el, hanem IMAP-on keresztül, akkor amit a TB-ben csinálsz (törlés, áthelyezés stb), az a szerveren is ugyanúgy fog módosulni. Olyan, mintha beléptél volna, csak a TB-n keresztül.
  • supRshine
    #1180
    jaja, jól tudod. de én azt szeretném, hogy otthon, tb-vel letöltöm és valami haszontalan üzenet akkor rögtön törölje a szerverről és ne kelljen foylton belépkedni a freemailen.
  • Evin
    #1179
    Pedig van a fiók beállításainál, hogy vagy letöltés után azonnal törölje, vagy X nap után. Vagy lehet, hogy az a kukára vonatkozik, most így fejből nem tudom.
  • supRshine
    #1178
    sziasztok!

    az volna a kérdésem, hogy lehet-e valahogy thunderbirdből törölni szerverről a leveleket. freemailről pl. sajna nem találtam ilyen funkciót. azért lenne jó, mert úgy van beállítva, hogy csak 5 nap után törölje, mivel mobilról is nézegetem őket, és ha véletlen a tb leszedi szerverről is, akkor buktam.
  • 404
    #1177
    ha jól értem a kérdésed, ez nem thunderbirdes probléma
    állítsd normál (nem teljes) méretűre az oldalt, majd húzd ki akkorára, amekkorára szeretnéd, aztán zárd be. legközelebb a beállított méretben fog megnyílni
  • Flamer
    #1176
    izé. linuxos beállitásokat átcibálhatom winre? átlehet? levelekkel meg mindenel együtt?:O
    lehet tudni mejik foldereket kell vinni és hova?
    htx.
  • Krisztooof
    #1175
    hy, kérdezek egy alap dolgot.
    weblapokat lehet nagyítani, kicsinyíteni a CTRL ++ CTRL -- billentyűkkel.
    Miért nem lehet beállítani valahol, hogy alapból teljes szélességgel hozza az új lapokat.
    Az nagyon szép hogy megjegyzi melyiket hogy néztem, de miért nincs egy beállítás hogy teljes szélesség[pipa]?
    köszi ha segítetek.
  • 404
    #1174
    http://tinyurl.com/ykldaet
  • MasterJay
    #1173
    Az előbbi hozzászólásom (#1172) eleje egy kicsit értelmetlenre sikeredett.
    Értelmesen a következőképpen néz ki a mondat ->Egy a másfél hete megjelent cikkben szó volt arról, hogy.......
  • MasterJay
    #1172
    Üdv!

    A másfél hete szó volt arról, hogy a Mozilla a tárgyhetet követő hét elején bejelenti a 3.0 verzió megjelenését. Ez kimaradt nekem, vagy még nem történt meg?
    Mikor várható a 3.0 stabil verziójának megjelenése?
  • punkers
    #1171
    az annak az embernek a címe akinek küldeni akartam
  • Evin
    #1170
    Akkor a képed megtévesztő, mert azon meg freemail szerepel.
  • punkers
    #1169
    valószínü hogy a szolgáltatóm által megadott címmel lesz valami.írtam nekik de még nem válaszoltak.Amugy nekem atw-s e-mailom és azt csak levelező programmal lehet használi, mert nincs hozzá webes felület.