1448
Mozilla Thunderbird
  • 404
    #1248
    gondolom így: eszközök - postafiókok beállításai - biztonság (ha több van, ezt minden fióknál be kell állítani, úgy látom) - kiválasztod és kipipálod
    minthogy nekem nincs digitális aláírásom, így nem tudom 100%-osan, hogy ez tényleg így működik-e
  • Laverne
    #1247
    Sziasztok!
    Most kezdtem Mozilla Thunderbird-öt használni. Nagyon tetszik. Mindenütt kerestem benne az automatikus aláírást, de nem találom (ahol megadhatom az adatokat, amelyeket a kimenő leveleim végére szeretnék aláírásként). Gondolom, ez minden levelőzőben benne van. Biztos ebben is. De hol találom?
  • shrek82
    #1246
    köszi
  • 404
    #1245
    15 másodpercbe került
    a
    második találat elég jónak néz ki
  • shrek82
    #1244
    sziasztok,

    lehet, hogy nem ez a legjobb topic a kérdésemhez, de microsoft outlook 2007-be szeretném importálni a thunderbird 3.0.6-ból a címlistát. Van erre lehetőség, és ha igen, akkor hogyan?

    Köszi!
  • pxxl
    #1243
    téháiksz!
  • 404
    #1242
    mozbackup
    tud magyarul, és a foxhoz is jó
  • pxxl
    #1241
    hali! kérdésem lenne :)

    a postafiókok beállításait hova mentődnek? újra kell raknom egy gépet, és nincs sok kedvem újra beállítani a fiókokat (van több is...)

    thx!
  • shrek82
    #1240
    sziasztok,

    mit kell átállítani, hogy a tb 3.0.6 rendesen letöltse az üzeneteket, és ne az alábbi kép jelenjen meg?



    előre is köszi
  • Evin
    #1239
    Gondolom SMTP-t használsz, mert ha jól rémlik POP3-ban nincs is ilyen funkció, tehát ott amit gépen elolvasol, fent olvasatlan marad.
  • Hiram89
    #1238
    sajnos nem találom, én TB 3.0.3-as verzióját használom
  • jimi128
    #1237
    Eszközök menü - postafiók beállításai - (bal oldalon) kiszolgáló beállításai - (jobb oldal) "üzenetek megtartása a kiszolgálón" bejegyzés elé pipa. A két albejegyzés elé nem kell pipa. Nekem így működik.
    A kiszolgálón viszont minden levelem olvasatlan marad. Ezt nem állítottam külön.
    Remélem tudtam segíteni.
  • Hiram89
    #1236
    Sziaszok!

    Nekem olyan problémám volna, hogy a a thunderbirdom ugy viselkedik mint a gmailem, azaz ha a TB-ben kitörlöm a leveleket, akkor az a gmailben is törli, vagy ha a TBben elolvasom akkot a gmail is olvasottként kezeli. Tudna vki segíteni h mit csináljak h ez ne történjen meg? Nem tudom, hogy már kérdezte vki, nem találtam. Előre is köszi
  • fairflex
    #1235
    Sziasztok!

    Behányt a windowsom és csináltak egy biztonsági mentést a thunderbirdes leveleimről, valaki elárulná hova kell visszamásolnom hogy újra megjelenjenek a levelezőben? Az importálással nem ment..
  • zev
    #1234
    kösz

  • shrek82
    #1233
    ezt a gmailben is be tudod állítani

    beállítások -> átirányítás és POP/IMAP -> Letöltés POP protokollon keresztül -> 2. Az üzenetek POP-alapú letöltése esetén: a gmail példányának megőrzése a beérkező levelek között
  • zev
    #1232
    Sziasztok!
    Segítséget kérnék
    Hol tudom beállítani a thunderbirdben, hogy ha van két gmail-es fiók
    az egyikről úgy szeretném letölteni a leveleket, hogy törölje a szerverről, a másikat meg csak menteni, de maradjon a szerveren.
    kösz
  • shrek82
    #1231
    köszönöm szépen a segítséget! :)
  • 404
    #1230
    nézet-fejlécek => normál
  • shrek82
    #1229
    köszi szépen, megoldódott a probléma. Lenne viszont egy másik kérdésem. Az üzenet ablak tetején van egy csomó információ a levelekről, amik számomra haszontalanok, azt hogy lehet eltüntetni?

  • 404
    #1228
    szerintem a 1024 mb a freemailes (webes) tárhelyedre vonatkozik, nem a gépedre
    1: töltsd le a legújabb thundert (3.0.3, minden beállításod megmarad)
    2: tényleg töröld a felesleges leveleidet
    3: ürítsd ki a törölt levelid mappáját (jobbkatt rá és ürítés)
    4: sorban az összes mappára jobbkatt és tömörítés (ekkor törlődnek véglegesen a levelek)
    5: menj az eszközök-beállítások-haladó-"hálózat és lemezterület" fülre és állíts nagyobb értéket a gyorsítótárnak (alap:50 mb)
  • shrek82
    #1227
    freemailes cím, nincs tele:

    1024 MB tárhelyből foglalt: 137.8 MB (13%)
  • Evin
    #1226
    Nem lehet, hogy a kiszolgálón telt be? A szerveren?
  • shrek82
    #1225
    sziasztok,

    olyan problémám van 2.0.0.23 verziójú thunderbirddel, hogy mindig azt írja ki, hogy "A(z) beérkezett üzenetek mappa megtelt, nem lehet több üzenetet beletenni. Törölje a régi vagy feleslegessé vált leveleit, és tömörítse a mappát, hogy legyen hely az új üzeneteknek."

    Ezzel csak az a probléma, hogy az üzeneteket már töröltem a merevlemezemen pedig 40GB szabad hely van. Esetleg tud valaki tanácsolni valamilyen beállítás módosítást, hogy megoldódjon a problémám? köszi
  • Gagyi88
    #1224
    Használja-e valaki képfeltöltésre a Gmail Picasa webalbumát ?
    Most, hogy kiszorultam a Photobucket-ből, ide töltöttem fel egy pár képet (óriási tárhelyet biztosítanak), de onnan nem sikerül a képeket beszúrni ide-oda. Van ugyan URL-cím, de azt megadva nem a kép jelenik meg, hanem csak az írott cím.
  • Evin
    #1223
    Talán le kellene válogatni. Nem is értem minek neki olyan sok levél.
    Próbáld meg a tömörítést. Jó ideig el fog tartani ennyi anyagon, de lehet, hogy sokkal kisebb lesz.
  • cstamas82
    #1222
    A következő probléma merült fel az egyik ügyfelemnél. Thunderbird-öt használ és összesen 16Gb levele van. Egyszer csak múlt év végén ha elküldött egy levelet akkor az mint addig is megjelent az elment levelek között viszont ha vissza akarta nézni akkor a címzett a tárgy és a melléklet benne volt de a levél tartalma nem látszott. Porbáltam a fiókot újra kreálni, frissíteni a Thunderbird-ot de egyiksem segített. Most valaki mondott egy olyat, hogy mivel egy könyvtár az egy levél így maximum 2Gb levél lehet egy könyvtárban. Megfogom csinálni a levelek rendezését könyvtárakba hátha ettől tényleg megjavul de ha valakinek van egyéb ötlete azt szívesen venném. Egyébként most úgy használja, hogy saját magának is elküldi mert ha a beérkezett levelek között nézi ott látszik a tartalma. Köszönöm
  • Samurai84
    #1221
    Megoldódott, de nem értem. A hitelesítést nem kellett bejelölni...
  • Samurai84
    #1220
    Sziasztok.

    Elkellene egy kis help. Újraraktam a gépem, de nem tudom a Thundert beállítani. Se ki se be nem repül levél. Ha küldeni akarok: időtúllépésre hivatkozik, ha fogadok, várakozási idő. Elileg minden jól van beállítva.
    po3.upcmail.hu portot nem tudom de 995re van benyomva
    bizt. hitelesítés SSL/TLS, alatta is pipa
  • Gagyi88
    #1219
    Vistám van. A gond ezekkel a függőleges osztócsíkokkal az, hogy most több van belőle, mint kellene. Eddig volt kettő, egy baloldalt és egy jobb felől. Most 4 drb. van, ebből 2 emeletszerűen egymás fölött helyezkedik el, emiatt illetve ennyivel szélesebb a tálca. Rávíve az ez egér nyilát, abból dupla nyíl lesz ugyan, de az osztócsíkokat nem képes elmozdítani. Meg se moccannak. Ráadásul a Tálcán, az egyik "fölösleges" osztócsík mellett megjelent az eddig ismeretlen "Asztal" felirat. Azt lehet egérrel mozgatni, de az eredmény az, hogy a Tálcán is megjelennek az Asztal meglévő ikonjai.
  • 404
    #1218
    ha xp-d van, fogd meg a tálcán azt a kis pöttyözött vonalat, ami elválasztja az eszköztárakat, és azt húzd le a képernyő aljájhoz
    ha 7-ed, akkor nem tudom, mert fogalmam sincs
    (és ha szélesvásznú monitorod van, akkor meg szerintem a legjobb, ha balra rakod a tálcát, de ami nekem praktikusnak tűnik, az nem biztos, hogy másnak is az)
  • Gagyi88
    #1217
    Írtam, hogy "A magasságot növelni lehet az egérrel..." Ez azt is jelenti, hogy a tálca nincs zárolva.
  • 404
    #1216
    jobbklikk a tálca egy üres helyén, pipa ki a tálca zárolása elől, majd simán lehúzod akkorára, mint volt
  • Gagyi88
    #1215
    Furcsa jelenség ütötte fel a fejét nálam: a Tálca (ahol a Start gomb és az óra van), ami eddig kb. 1 cm magas volt, hirtelen a bal szélre költözött. Sikerült visszahoznom a képernyő aljára, de immár 3 cm magas lett. A magasságot növelni lehet az egérrel, de 3 cm-nél kisebbre nem lehet csökkenteni. Mit tegyek ?
  • KranaZoli #1214
    Jól értetted. Most Nekem is, de mintha nem így lenne mindig.
  • Szikorarobi
    #1213
    "Hol lehet beállítani, hogy minden indításkor a Beérkezett Üzenetek legyen a nyitó képernyő?!"


    Nekem alapból úgy működik, hogy ahol kilépek azzal lép be legközelebb.
    Lehet félreértem a gondod de elvileg, ha a beérkezett üzenetek van nyitva a program bezárásakor akkor azzal is indul el.
  • Szikorarobi
    #1212
    Sziasztok!

    Segítségeteket kérném.

    1. Hogyan tudnánk szinkronizálni az elküldött üzeneteket. Mindig át kell mennem a másik géphez ha meg szeretném nézni, hogy a társam válaszolt-e már a bejövő üzenetekre.

    2. Mindketten szűröket használunk. Ezt is szeretnénk szinkronizálni. Ha lehet automatikusan. Naponta kreálunk új szűrőt.

    3. Az üzeneteink csatolmánya általában .zip és azon belül .xls vagy .doc formátumban vannak. Az megoldható, hogy felismerje és egyből a megfelelő programot indítva betöltődjön? Zip-et bontja de tovább nem megy. (Lustaság fél egészség:)

    Segítséget előre is köszönöm!
  • KranaZoli #1211
    Hi!

    Tudja vki, hogyan kell beállítani (ha lehet), hogy az előnézeti ablakban (üzenet ablak) hogyan kell beállítani azt, hogy ha beállítom a nagyobb font méretet azt meg is jegyezze?!

    Túl kicsi a font, hiába növelem meg, minden indításkor visszaáll alap(apró) betűre.

    Ja, és még1: Hol lehet beállítani, hogy minden indításkor a Beérkezett Üzenetek legyen a nyitó képernyő?! Próbáltam már Add-on-t is, de azt tapasztalom, hogy sokszor(talán mindig?!) a nyitó képernyőt dobja be. Nem a böngészőre gondolok, hanem a folder-ek jobb oldalon. A Beállításokban a Kezdőoldaltól kivettem a pipát.
  • Shep
    #1210
    Olyan gondom van ,hogy eddig ha egy üzenetnél bejelöltem ,hogy spam (kis kuka) akkor azt automatikusan kapsából olvasatlanul dobálta a Junk könyvtárba, most meg a beérkező üzenetek között hagyja őket. Mit kellene állítanom ,hogy megint automatikusan bedobálja őket?
  • Evin
    #1209
    3.6-os FF-on: Eszközök->Beállítások->Haladó fül->Rendszer alapbeállításai. Nyomsz egy ellenőrzést és ha nem az FF az, akkor beállítod annak. Ha azután sem működik jól, szerintem a Thunderbird-ben kellene valamit állítani, de innentől passz.