1448
Mozilla Thunderbird
  • ViniSoundz
    #1288
    Jah természetesen Exchange van, akinek nem egyértelmű a dolog.
  • ViniSoundz
    #1287
    Sziasztok!

    Tud nekem vki segíteni Win SBS server és thunderbird kapcsolatában?

    Levelezést siekrült beállítani, de a saját mappákat és megosztott mappákat nem szedi le a thunderbird. Ennyit látni, hogy Public Folder, ami üres.

    Outlook-ból átimportáltam a többi mappát Thunderbirdbe, de a publikok nem láthatóak.

    Ha vki tud erről vmi, az írjon, akár privátban is jó, mindegy.
  • Blist
    #1286
    XP SP3 van.
  • Evin
    #1285
    Ha nem XP-t használsz, indítsd rendszergazdai joggal, hátha csak nem tudja elmenteni.
  • Blist
    #1284
    Thunderbird 3.1.2-t használok. A gombokat átrendeztem nekem szimpatikusra, a Nézet-Eszköztárak menüben a Levelező eszköztár kivételével mindenhonnan kivettem a pipát, hogy feleslegesen ne foglalják a helyet a gombsorok.
    Van valakinek valami ötlete, hogy miért rakja vissza a pipát minden indításkor a második (mert kettő van) Mail-hoz?
    És hogy lehet kiiktatni ezt a szokását?
  • Puhos
    #1283
    Köszi szépen, már sikerült másképp megoldanom.
  • Dragonfly07
    #1282
    A kiszolgálók és a víruskergető progik nem szeretik az .exe fájlokat, nem továbbítják és fogadják, nehogy olyan vmi települjön ami nem kellene.
  • Puhos
    #1281
    Szia!

    Köszi. De ma megpróbáltam elküldeni egy másik mailt és ezt kaptam vissza:
    This is the mail system at host a.relay.invitel.net.

    I'm sorry to have to inform you that your message could not
    be delivered to one or more recipients. It's attached below.

    For further assistance, please send mail to postmaster.

    If you do so, please include this problem report. You can
    delete your own text from the attached returned message.

    The mail system
    Egy .exe fájlt akartam küldeni!
  • 404
    #1280
    oda van írva: mailbox is full
  • Puhos
    #1279
    CSá!

    Ma megpróbáltam e-mailt küldeni, de ezt a hibaüzenete kaptam vissza:
    This message was created automatically by mail delivery software.

    A message that you sent could not be delivered to one or more of its
    recipients. This is a permanent error. The following address(es) failed:

    [email protected]
    mailbox is full: retry timeout exceeded

    Mitől van ez? A Thunderbird-ben nem állítottam el semmit, minden úgy van ahogy korábban volt.
    Köszönöm!
  • Dragonfly07
    #1278
    üdv!
    A Thunderbirdben hol és hogyan lehet beállítani az auto reply-t.
    Én nem találom sehol. Esetleg milyen kiegészítővel lehetne automatikus válaszra bírni?
    Köszi a segítséget
  • MasterJay
    #1277
    Sziasztok!

    A TB 3.1-et használom. IMAP van beállítva gmail-ra.
    Úgy néz ki jelenleg a mappastruktúra, hogy van egy "beérkezett üzenetek", és egy halványabb részen gmail, ahol van egy "összes levél".
    Mikor kapok egy levelet akkor az mindkét helyen megjelenik. Valami beállítási gond ez, vagy IMAP esetén ez így működik?
  • Carmang
    #1276
    Ühüm. Jó tudni.
  • Garfield
    #1275
    smtp.gmail.com-mal sem megy?
  • Garfield
    #1274
    Ne beszéljünk marhaságokat, a netelérés biztosításának semmi köze a használt SMTP-szerverhez, max. annyi, hogy a netszolgáltatók tiltani szokták a levélküldésnél használt 25-ös portot a hálózatukból induló szpemmelések megakadályozása érdekében. Ha viszont tiltják, akkor biztostaniuk kellett a levélküldés lehetőségét, ezért van az, hogy sok esetben csak a szolgáltató SMTP szervere használható alapból. A GMail azonban támogatja a biztonságos hitelesítést, azt engedik.
  • Carmang
    #1273
    Mindig is a netszolgáltatót kellett kimenő levél kezelőnek beállítani. Azon keresztül éred le az egész internetet ugyebár, először annak kel "elküldeni" a levelet. Ha eddig tényleg ment a gmail-es smtp, akkor valami igen furcsát tapasztaltam meg most :) Abban már mindenesetre nem tudok segíteni...
  • Cat 02 #1272
    Eddig is gmail volt és jó volt. Vagy ez friss változtatás ?
    (előtte Invitelt használtam, de láttam h most már nem kell és örültem)
  • Carmang
    #1271
    A netszolgáltatód, aki a sávszélességet adja, hogy tudj netezni a Gmail???
    Na ne szórakozz :)
  • Cat 02 #1270
    Ami Gmail :s
    De viszont ezt a biztonsági cuccot, Tbirdből nem tudom kilőni
  • Carmang
    #1269
    A kimenő levelek szerverének a netszolgáltatód smtp-jét kell beállítani.
  • Cat 02 #1268
    Nem tudok emailt küldeni Thunderbirdből, ezt írja ki


    Gmail-re csatlakozik, eddig ment.
  • komikami
    #1267
    Sziasztok!

    Tud valaki olyan kiegészítőt, mely olyan mint a microsoft outlookban megjelenő párbeszédablak, amikor megnyomom a küldés/fogadás gombot?
    Jó lenne látni, hogy minden postafióknál sikerült a küldés és a fogadás.
  • Laverne
    #1266
    Megtaláltam a mozbackup-ot, és sikerült mindent átpakolnom. Köszi!
  • 404
    #1265
    #1242
  • Laverne
    #1264
    Köszi a segítséget!
    Sajnos gőzöm sincs, mi az a mozbackup progi és hogyan kell használni, de mindjárt utána nézek.
    A Document and Settings mappában kerestem Thunderbird mappákat, de sajnos nem találtam :( Én is csodálkoztam, hogyan lehet ez...?
  • Evin
    #1263
    A mozbackup mellett nem árt azért, ha a Document and Settings mappán beül minden Thunderbird mappáról csinálsz mentést. Kivéve, ha minden leveled fent van a szerveren is.
  • TomBond
    #1262
    Használd a MozBackUp progit!
  • Laverne
    #1261
    Új gépem van, a régiről szeretném áttenni a thunderbird-ös leveleket, címtárat és mindefélét az újra. Hogyan csináljam? Mit kell átmásolni vagy exportálni vagy ilyesmi, hogy az új gépre már feltelepített Thunderbird-be be tudjam tölteni a régi leveleket is?
  • TomBond
    #1260
    akkor szerintem állítsd be a gmail-en hogy törölje és akkor ez sem tölti le
  • Cat 02 #1259
    Leveleket valahogy le lehet menteni, illetve szűrőket csinálni valahogy ?
    Pl annyi Fbook levelem van mint a szemét és kéne törölni.
    Úgy is jó, ha gmailen is törli, meg itt is
  • Hu.man limbi
    #1258
    Én a könyvtárakra gondoltam a bal oldalon
  • 404
    #1257
    nem kell ahhoz kiegészítő, a fejléc (vagymi) végén van egy mókás kis izé, arra rányomsz, és bejelölöd, hogy mutassa a levél méretét
    a feladó, tárgy, dátum stb sort neveztem most el fejlécnek
  • Hu.man limbi
    #1256
    Sziasztok!
    A régebbi TB-ben volt olyan kiegészítőm, amivel az irattári mappák mellett a tartalmát is jelezte kb vagy MB-ban. Sajnos újratelepítéskor ezt le kellett törölnöm mert fagyott a 3.6-os.
    Azóta viszont a kiterjesztés nevét felejtettem el.
    Valaki esetleg használja?
  • iandar
    #1255
    Apró, de bosszantó jelenséget tapasztalok a TB 3.x-re frissítés után. Ha levelem érkezik, nem hallani a PC Speaker-ből a BEEP-et. Ez valószínűleg idegesítő volt sokak számára, ezért került ki, de nekem sokat fut a gép "alvó" monitorral és fontos jelzés volt. Csak most látom mennyire, hogy nincs.
    Vissza lehet kapcsolni valahogy?
    Üdv: iandar
  • JoeFromHun
    #1254
    Sziasztok!

    Olyan kérdésem lenne ha letöltöm a Thunderbird telepítőjét (jelen esetben:Thunderbird Setup 3.0.4.exe).. Hogyan lehet ezt silent (csendes módban telepíteni? Azaz milyen kapcsolókkal rendelkezik a setup?
    Sehogyan nem tudtam belőle kinyerni.
    Ha valaki mégis esetleg tudná vagy megvannak neki a kapcsolók és közzé tudná tenni azt nagyon megköszönném!!!

    Üdv:JoE!
  • Laverne
    #1253
    Köszi!
    Ezt én is megtaláltam, de mivel nekem sincs digitális aláírásom, nem kezdtem vele semmit. Lehet, hogy újra nekifutok...
  • TomBond
    #1252
    Köszi! Igazából én is a 2. megoldásra gondoltam.
  • 404
    #1251
    2 megoldás jut elsőre eszembe
    1 titkosítod a tb mappáját és leszeded az indítóikonokat
    2 mozbackuppal csinálsz egy metést mondjuk egy pendrájvra, majd uninstall
  • TomBond
    #1250
    Megoldható valahogy hogy ne lehessen megnyitni ezt a programot? Kölcsön kéne adni a gépem és nem szeretném ha látnák a levelezésemet.
  • Shep
    #1249
    Olyan gondom van, hogy a 3-as verziót felrakva az internetszolgáltatóhoz tartozó postafiókom leveleit nem tudom megnézni, mert egyszerűen nem fogadja el a jelszót, a 2.x-es verzióval meg semmi gond nincs. Mi lehet ennek az oka?