1448
Mozilla Thunderbird
  • kohl
    #1328
    freemailtbird
  • kohl
    #1327
    itt pontosan mit kéne megadni?
  • kohl
    #1326
    pontosan te mit állítottál be?
  • kohl
    #1325
    Hát hogy nem állítja be ő alapból a dolgokat, állítgattam de nem jött össze, azért kérdem mit kell!
    Bejövőhöz mit kell, és kimenőhöz mit kell állítani pontosan!
  • Carmang
    #1324
    És mi a hiba?
    Amúgy, ha néhány kommentet lejjebb tekersz (nem is kell lapozni :) ), akkor láthatod, hogy én miként oldottam meg a freemailes kapcsolatom.
  • kohl
    #1323
    Sziasztok!

    A minap felraktam a thunderbird 3.1.7 -t, de a freemail postafiókomat nem tudom rá beállítani, segítene vki!
    Gmail, icedsl, mailbox levelezésemet kezeli minden ok, csak az a fránya freemail, help please!
  • pxxl
    #1322
    ugyanezzel a módszerrel, másik gépre, másik levelezést simán átraktam most :/ nem értem...
  • pxxl
    #1321
    haj!

    problémám van :(

    egyik gépből kellene átvinni a komplett levelezést. rendesen meg is csinálom a mozbackup-al a lementést, majd a másik gépen a restore-t. látom az ímélcímeket, meg hogy van 3 olvasatlan levél, de nem tudom megnyitni, nem tudom lenyitni a címeknél, hogy lássan a beérkezett üzenetek, elküldött stb listát. már újraraktam, újra lementettem, stb de semmi :/ kezdek ideges lenni. 5let?
    mindegyiken 3.1.7 van.

    thx
  • romero83
    #1320
    Sziasztok!

    Hogy tudom Thunderbird 3.1.7 -ben megcsinálni azt, hogy több levelet egyszerre, ugyanarra az egy címre elküldeni, de úgy, hogy azon a címen ugyanúgy egyesével jelennek majd meg a levelek, mint ahogy a Thunderbirdben.

    Gyakorlatilag saját email címemre szeretném visszatenni azokat a leveleket, amiket a Thunderbird letöltött, és nem hagyott meg a levelező szerveren.
  • Carmang
    #1319
    Közben megnéztem a régi gépen hogyan volt: a titkosításnál valóban nem kell semmit beállítani (mert ez a kis bohó TB alapból STARTTLS-re rakja... :S)
    Köszi az észrevételeket.
  • Evin
    #1318
    Nekem ezzel megy:
    Kiszolgáló: pop3.freemail.hu Port: 110
    Felhasználónév: ami neked a kukac előtt van

    Van egy Mozbackup nevű program. Ha mindent beállítottál rendese, újratelepítés előtt azzal le tudsz mindent menteni, és nem kell újra beállítani. Bár a leveleket magát, nekem még sosem volt képes visszaállítani, azokat kézzel szoktam.
    Vagy legközelebb írd fel.
  • Dj Faustus #1317
    Pedig mennie kell. Szimpla POP3-fiók, 110-es port semmi kapcsolati titkosítás (STARTTLS, SSL/TLS), semmi titkosított jelszó, a felhasználóneved az e-mail címed @ előtti része.
  • Carmang
    #1316
    Így is próbáltam már, de nem megy...
    Ezt írja, mikor nem sikerül kapcsolódnia:
    "Hiba történt a POP3 levelezőkiszolgálóval. A(z) freemail.hu levelezőkiszolgáló válasza:"
    És a kettőspont után a nagy üresség.
    Hihetetlen mindig mennyit szívok a TB beállításával minden egyes Windows telepítéskor...
  • Dj Faustus #1315
    A Freemail súgóját olvastad már?

    POP3:
    Mit adjak meg a bejövő levelek kiszolgálójának freemail postafiókomhoz?
    A bejövő levelek kiszolgálója (POP3) freemail.hu, a 110-es porton.

    Forrás

    Támogatja-e a biztonságos jelszó hitelesítést (SPA) a freemail POP3 szervere?
    Nem támogatja.

    Forrás

    Támogatja-e a titkosított (SSL) csatorna feletti kommunikációt a freemail POP3 szervere?
    Nem támogatja.

    Forrás

    IMAP:
    Elérhetem-e postafiókomat IMAP protokollal?
    Nem, egyelőre nem.

    Forrás

    SMTP:
    Mit adjak meg a kimenő levelek kiszolgálójaként freemail postafiókomhoz?
    A kimenő levelek kiszolgálóját az internetkapcsolatot biztosító szolgáltató adja, itt tehát saját szolgáltatód SMTP szerverét kell megadnod. Ha nem tudod ennek a nevét, fordulj szolgáltatód ügyfélszolgálatához.

    Forrás
  • Carmang
    #1314
    Helló!
    Új Windows-om van, ami ugye újra TB telepítést igényelt.
    De egyszerűen nem tudom beállítani fiókjaimat, hogy elérjék a szervert, se pop-pal, se imap-pal.
    Freemail-nek mi a kiszolgálója? mail.freemail.hu ?
  • Met
    #1313
    A Thunderbird mennyire kompatibilis a különböző oprendszerek alatt?
    Xp-s gépen az Expresszt használjuk, Vista-s gépen a win mailt de a kettő nem kompatibilis egymással.

    A Mozbackuppal gond nélkül tudom másolgatni a leveleket a gépek között?
  • Puhos
    #1312
    Ok!
  • pxxl
    #1311
    faja ezzel műxik :)
  • Puhos
    #1310
    Azzal sikerülnie kell. Az origó szoftverbázisán van magyar nyelvű!
  • pxxl
    #1309
    most szedem le, közben meggugliztam a lehetőségeket :D
  • Puhos
    #1308
    Szia! A Mozbackup-ot nem próbáltad?
  • pxxl
    #1307
    hali!

    kérdésem lenne. ki lehet valahogy exportálni, vagy valami módszerrel átrakni a komplett levelezést egy másik gépre? postafiók beállításokkal együtt meg minden.

    v3.1.6 mindekettő, mind2 gépen xp fut.
  • Garfield
    #1306
    File -> "compact folders" vagy valami ilyesmi
  • Mr Manson
    #1305
    Nem jó megoldás, mert fizikailag a trash fileban mint txt benne marad. Sima worpad-dal olvasható.
  • Puhos
    #1304
    Megvan sikerült, csak a citromailes nem akar összejönni, nem tudom miért!
  • Puhos
    #1303
    Csá!

    Lenne egy kérdésem, a thunderbird-et használom, de van összesen 4 e-mail címem. A thunderbird-nél az inviteles van beállítva. Be lehet-e állítani a többi hármat is, hogy ne kelljen megnyitogatni külön-külön őket? Ha igen kaphatok egy kis segítséget! Köszönöm.
  • 404
    #1302
    nem kell plugin hozzá, az eszközök, postafiókok beállításainál a kiszolgáló beállításai, és alul tegyél pipát a "törölt elemek mappa ürítése kilépéskor"-ba
  • Mr Manson
    #1301
    Kérdés:
    Thunderbird-be ha letörlök egy levelet, akkor is visszanézhető a "Trash" fileból akár egy sima nézegetővel. Ez igy elég gáz, a tömörítés se oldja meg ezt a problémát!
    Létezik erre valami plugin?
  • adam006
    #1300
    Hali!
    Bocsánat, sikerült orvosolni a bajt, így előző kérdésem tárgytalan.
    üdv!
  • adam006
    #1299
    Sziasztok!

    Egy olyan hibaüzenettel találkoztam, amit nem tudok kijavítani, kérem segítsen, aki tud. Az üzenet:

    Hiba történt a levél küldésekor: a levelezőkiszolgáló nem megfelelő üdvözletet küldött: +OK POP3 ready.

    t-online-os a net és leveleket fogad, csak küldeni nem akar. ja és TB 3.1.4 verzió

    előre is köszi
  • Maxx
    #1298
    így van, de sima uninstall reinstallal nem ment
  • Evin
    #1297
    Akkor ok, mondjuk ez lett volna a következő javaslatom, csak mindenki próbálja kerülni a nagyobb munkával járó megoldásokat.
  • Maxx
    #1296
    müködik minden mással, imapként TB vel is, a kiszolgálóval nincs baj, megjavult már egyébként, kimentettem az összes postafiókot, TB törlés mindenestől, registryből kiírtottam minden bejegyzést, újratelepítés, bemásoltam a mappákat, azt amelyik nem müködött nem, létrehoztam újra, ugyanazokkal a pop3 beállításokkal, müködött, utánna bemásoltam alá a régi emileket és most mükszik :)
  • Evin
    #1295
    Ez így elég nagy cink. :D
    Nézd meg a changelog-ot. Vagy van a TB mappájában vagy a honlapján. Talán abból okosabb leszel.
    És kipróbáltad, Outlook-kal működik azon a gépen?
  • Maxx
    #1294
    lol, :) van, én vagyok, de már mindent megpróbáltam, beállításügyileg minden jó, csak gondoltam hátha az új frissitésben volt valami amiről esetleg tud valaki :)
  • Evin
    #1293
    Érdekes. Talán a rendszergazdánál rá kellene kérdezni. Gondolom van a munkahelyen.
  • Maxx
    #1292
    és hiába hozom létre újra, nem kerül be a jelszólistába az új
  • Maxx
    #1291
    Negativ, amíg pop3 ként hozok létre újat, nem jön le üzenet, ha imap-ként simán letölti, csak az imapos mappába hiába másolom be a régi leveleim mappáját, nem jelenik meg, csak a mappák, de üresek.
  • Evin
    #1290
    És ha csinálsz tesztnek egy új fiókot új névvel, de a most nem működő adataival?
  • Maxx
    #1289
    Sziasztok,

    Olyan gondom lenne hogy ezer éve használom a TB-t, eddig nem volt semmi gond, de az utolsó frissítés óta, kb 1,5-2 hete, az egyik emil címre nem jönnek le a levelek, a szerveren fent vannak a webmailben látom, nem ingyenes szolgáltató, eddig ment és van egy másik emil cím is benne aminek a domain ugyanaz. Pl [email protected] és [email protected], a "b" re érkezők megjönnek, letölti a t-com os szerverről, az "a" még csak azt sem jelzi hogy van levél, ha rányomok hogy csak azt töltse le, azt irja nincs letölthető üzenet

    Érdekesség hogy a beállításokban a másik három postafióknak ott vannak a jelszavai, ez ami meg nem működik nincs ott( se pop, se smtp). Az eddgi levelek megvannak mind olvashatóak, tallózhatóak, csak szimplán nem töltödnek le az új levelek a frissítés óta.,

    Akinek van ötlete kérem segítsen, mert munkahelyi emílről van szó és nem szeretném átteni az egészet Mikrofos outlúkba. Köszi előrre is.