1319
Meghívót a fórumban kérj, ne zaklass miatta senkit priviben; e-mail címet mellékelj feltétlen. Aki küld neked, az a fórumban fogja jelezni.
  • tenkenorman
    #1159
    jah megvan a beszélgetési nézet. de valamiért úgy rémlett be van kapcsolva :/ hmm nah mind1 :)
  • tenkenorman
    #1158
    Hali.
    Van egy fórum értesítőm amit mailben kapok. van rá mód hogy azt időkorlát nélkül, chat szerűen, egy levélben mutassa a gmail?
  • MANOWAR
    #1157
    Van-e rá lehetőség, hogy az összes ki/bejövő leveleimből egy lapon megnézhessem a bennük lévő összes képet?
  • ba32107
    #1156
    A 20%-ot őszintén szólva csak tippeltem. Most megnéztem, és csak 9%-ot használok. Amúgy általában nekem is 4-5 mp, de van hogy teljesen meghal, frissítés sem segít, csak ha újra megnyitom az egész lapot. Most akkor ez normális, vagy nálam van valami gond?
  • Cat 02 #1155
    20 % elég sok, a végén nem is mindig "beáll", de aztán 4-5 mp és megy tovább.
  • Aquir
    #1154
    itt nincs ilyen
  • ba32107
    #1153
    Nektek nem nagyon lassú mostanában a GMail? Betöltéskor... felmegy a csík maximumra, aztán ott áll. Van hogy többszöri frissítés sem segít. 1-2 hónapja ilyen. Biztos nem a gépemen van a gond, mert más gépen is tapasztaltam (tehát a fiókomhoz lehet köze). Nincs tele a postafiók, kb 20%-át használom.... mi lehet az oka?
  • Jeti2
    #1152
    megvan, köszi szépen! :)
  • ldavid
    #1151
    beállítások/fiókok elvileg
  • Jeti2
    #1150
    jelszót hol lehet változtatni?
  • Aquir
    #1149
    nem
  • FlDutchman
    #1148
    más is találkozott ilyen üzetenekkel, amit gmail-es címről küldtek?
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    "B
    Dear sir/madam:
    Please forgive us to disturb your valued time.
    This is a big wholesale
    company in china, sell electronic products to all the world,such as
    laptop, camera, phone and so on. We can offer the low price and high
    quality to you. If you have free
    time, please take a few to visit our
    official website: www.loeness(pont)com
    Then any questions, please contact us freely.
    Email: [email protected](pont)com
    MSn: loenessol@hotmail(pont)com
    Temporary use your e-mail, I am sorry
    Z"


    Ma több gmail-es ismerősömtől is kaptam ilyen üzenetet.
    Valaki tud róla, hallott valamilyen infót, hogy valami vírus, vagy spamrobot hozza ezeket létre?
  • Aquir
    #1147
    bepipálni a megjegyzést
  • #1146
    A Gmailem egyik percről a másikra elfelejtette a jelszavaim. Hol és hogy kell beállítani, hogy ne keljen jelszavakat pötyögnöm?
  • Aquir
    #1145
    eszerint igen :)
  • Rage47
    #1144
    akkor nem csak nekem sz*r:
    http://www.huffingtonpost.com/2011/01/20/gmail-problems-slow-service_n_811775.html
  • Aquir
    #1143
    nem :)
  • Rage47
    #1142
    mostanában nektek is nagyon lassú a gmail?
  • Aquir
    #1141
    Igen, kapott levélből most már látni is látom hogy nem tudok címzettként/továbbítva sem magamra keresni levlistán (pedig én kaptam :P)
  • TommyC
    #1140
    hát ezaz, így elég nehéz kiszűrni, ha nem tudod megadni a szavakat, mivel a gép nem tudja kitalálni, hogy miről szól a levél, és magától definiálni a szűrőket.

    Nekem nincs megoldásom erre, csak a "nyers erő", tehát megpróbálod a tárgyak összes variációját beírni, de ez hosszadalmas, fáradtságos és valszeg nem is lesz elég pontos...

    Gondoltam amúgy, hogy nincs deklarálva a levél tárgyában szigorúan a tárgy neve, de ezek a szűrök jelenleg csak így működnek (tudomásom szerint, bár nem vagyok informatikus, csak saját IQ-mtól fogva próbálom felfogni a működését).

    A spameket is ugyanezért nehéz kiszűrni, mennyivel egyszerűbb lenne, ha az összes spam levél tárgyában benne lenne, hogy SPAM :D
  • Rotcsa
    #1139
    Az a baj, h a tárgyak neveit mindenki össze-visza írja.
    Hogy használjam a joker karaktereket? Azokkal már asszem minden jól menne... ahhoz kevés vagyok, hogy miattam írja mindenki szabályosan a neveket. talán a szakfelelős, vagy HOK-os kérésére menne...
  • TommyC
    #1138
    b@szki megint elírtam, CÍMZETTHEZ a levlista XD
    nem értem honnan jön ez nekem, de nagyon be van rögzülve
  • TommyC
    #1137
    feladóhoz beírod: levlistát, a tárgyhoz pedig felsorolod:tárgy1 OR tárgy2 ...
    nem kell vessző, csak a spacek
    nem bonyolult :)
  • Rotcsa
    #1136
    Hű, de felpörögött a topic...:D

    A feladónál nálam is az van, aki feladta a levelet.
    Akkor oda mit írjak?
    Címzetthez a levlista címe kell ugye?
    A tárgyhoz pedig csak egyszerűen a tárgy1 or tárgy2 or tárgy3 or ??
    Nem kell se vessző az or elé, se semmi, csak egy szóköz elé és utána?
  • TommyC
    #1135
    jahj, bocsánat összekavarodtam :D

    nálunk is úgy van, hogy a CÍMZETT a levlista a FELADÓ aki feladta
    de igazából a lényegen nem változtat, ugyanúgy lehet szűrni
  • Aquir
    #1134
    tehát megkapod de a neved (címed) nem szerepel benne, akkor ok, bár azt gondoltam hogy mindig van ha kapsz (pl levlistától)
  • TommyC
    #1133
    ha feltesszük, hogy a tárgyban mindig szerepel a kurzus neve (másképp nehéz kiszűrni) és tegyük fel van n-darab kurzusod, mindegyik saját névvel (pl. 1,2,...,n)

    ekkor ha ezt az n tárgyat ki akarod szűrni, csinálhatsz n darab szűrőt, vagy 1 darab szűrőt, amiben az van h 1 OR 2 OR ... OR n
    ezért fontos az OR
  • Cat 02 #1132
    Nálunk feladó aki írja és a címzett a levlista, amúgy jah, ahogy te csinálod az a legjobb szerintem. Nekem is hasonló:szűrők
  • TommyC
    #1131
    az és-hez elég ha csak beírod egymás után a szavakat (nem nézi a sorrendet)
    de annak nem sok értelme van kivéve ha szűkíteni akarod a feltételeket.

    a levlistás dologhoz:
    nálunk a levlistára érkező levelek feladójánál mindig a levlista címe van!
    így ha a szűrőnél megadom a levlista címet, akkor az összes levlistás emailt kiszűri.

    én spec úgy oldottam meg ez alapján, hogy a levlistás mailek egy külön mappába jönnek.
  • Aquir
    #1130
    ""-t csak feltételesen írtam (Akkor ha nem lenne jó a sima vessző, de ha többet akarsz szűrni akkor jó a szó szerinti szűrés is). Az or az VAGY de ha én ÉS-t akarok, nem jó a sima a vessző?
  • TommyC
    #1129
    azt írtad, hogy ,-vel válassza el és rakja ""-be, de úgy nem működik, mert szó szerint veszi. OR-al kell elválasztani
  • Aquir
    #1128
    erre már reagáltam :)
    én úgy gondoltam a vessző is alkalmazható
  • TommyC
    #1127
    bocs a helyesírási hibákért.

    természetesen benne kell legyen ehhez a tárgyba mindig az adott szó/szavak, nem tudja kitalálni a gmail, hogy mi a levél tartalma.
  • Aquir
    #1126
    újra aktiváltam hogy egy levelet kapjak most egy csoporttól azt megnézem, de nem tudom miért kéne különböznie egy simán továbbított levéltől, hiszen ilyesmit megtalál a szűrőben:

  • TommyC
    #1125
    nem értitek mit akar mondani a srác? :D
    csak azt kérdi h a kritériumokat ami alapján szűri, hogyan válassza el.

    csinálsz egy új szűrőt, és megadod a szavakat amelyek alapján szűrjn úgyn úgy, hogy OR-al választod el őket!

    pl: elektro OR kémia
    akkor kifogja szűrni azokat a leveleket, amelyeknek tárgyába VAGY az eletrko VAGY a kémia benne van.
  • Cat 02 #1124
    Nem, a levelezőlistának címezték, ami továbbítja nekem, pl:

    feladó Marci <[email protected]>
    címzett poen <[email protected]>
    dátum 2010. december 14. 23:59
    tárgy [poen] vitz
    levelezőlista <poen.sch.bme.hu>
  • Aquir
    #1123
    dehát azt neked címezték
  • Cat 02 #1122
    0 levlistás levelet dob ki nekem.
  • Aquir
    #1121
    De érted, ezzel azokra a levelekre lehet szűrni, amit neked küldtek

    írd be teljesen az email címed
  • Cat 02 #1120
    Hát nekem címzettre egy levelet se dob. Lehet levelezőlistarendszer(?) függő.