12867
WTCC BTCC STCC
DTM ETRC ETRC
  • gordon 24
    #12547
    A kedvenc korszakom..... Jajj de szerettem ezeket a gépeket....
  • RatBaG #12546
    ezt a colciagos riportban találtam. a volvosok hogy jöttek sorban a végén :DD

  • Alexease
    #12545
    Norbi OK, o erintett, es meg a Boxutca is ertheto. De a szervezoknek azert illet volna elkuldeni 2 tucat helyre a sajto anyagokat, kikuldeni a meghivokat. Egyeb portalokon nem lattam semmi hirt, de meg a "rendezvenyen" sem tunt fel senki;)
  • Totti5
    #12544
    Facebukon Norbi írogatta, meg a boxutca is talán.
  • Alexease
    #12543
    A felvonulasi teren alltak ~1,5 orat. A "hangosbemondo" reklamozta a versenyhetveget, arultak a jegyeket, volt egy interju Norbival, aztan ennyi. Lehetett autokat nezni, fotozgatni, melle allni esetleg piszklani vagy beszelgetni az ottlevo csapat tagokkal.
    De SEHOL nem lattam hogy reklamoztak az esemenyt (meg a hetveget sem igazan). Ranezesre csak azert voltak ott emberek (igazi tomeg nem volt), mert munkaido vege, arra jartak eppen, kiszurtak valami fenforgas van es oda jottek;)
  • Nyiri
    #12542
    Azon kívül hogy lezárják az utakat emiatt, sok értelme nincs. :)
  • Szabi #12541
    ma véletlenül oda keveredtem, a motoros rendőri lezárásnál álldogáltam vagy 10 percet, akkor jöttek a járgányok :D
  • Alexease
    #12540
    Nem volt semmi extra: jottek, bealltak, lehetett nezni, "piszkalni", beszelgetni; aztan kicsit korulmenyesen, de egyszeruen elvonultak;) Mivel nem volt rendes lezaras, az emberek az utszelen es az uttesten alltak, nem volt drift vagy egyeb extra.
    Minden GT-bol volt 1-2 tipus plusz nehany kamion. Csak boklasztak az emberek, tomeg nem volt, de nem is volt reklamozva sehol.

  • Alexease
    #12539
    Hetvegen a Hungaroring-en kamion (ETRC) es Blancpain versenyek. Holnap delutan (~16-18 kozott) a felvonulasi teren lesznek a kamionok es a Blancpain mezonybol autok (es elvileg egyebek). Elvileg lesz vonulas, bemutato, drift es akarmi. Lehet nezelodni, piszkalni, fenykepezni, VIP jegyeket nyerni hetvegere.
  • bmwcrash
    #12538
  • RatBaG #12537
    a legutóbbi verseny óta régiókorlátosak lettek az itv oldalán a btcc videók... bravo itv!
  • RatBaG #12536
    a magyarokat itt szoktuk kitárgyalni, meg egyébként is kihalt az összes topic.
  • atiwrc
    #12535
    Nemtudom mit keresünk a touring cars topicba :D

    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Kárait meg KPT-t is kizárták?

    Igazából mindkét utolsó kanyaros lökdösődésnek bele kellet volna férnie, a gond ott volt hogy kárai kocsija felakadt és így hiába fordította a kormányt a kocsija már egyesnes ment. Hogy a Joker körös KPT féle beesés-kintebbtessékelés mennyire volt szabályos az megint megítélés kérdése, WRX-be simán csinálnak ilyeneket....

  • RatBaG #12534
    volt egy kis csihi-puhi a hétvégén. két disq...

  • atiwrc
    #12533
    Én pont akkor néztem még meg felvételről az Argentín MotoGP futamot is ha jól rémlik, mindkét Hondás ott is eldobta. :D
  • atiwrc
    #12532
    folyt.
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!

    A gyári programokon kívül meg lehet még említeni, hogy privát szinten ott vannak a BTCC-ben


    Ha jól tudom az Erebus-os, Ausztrál V8Supercars sorozatos Mercedes fejlesztéséhez sem volt köze a gyárnak.

    És az olasz szervezésű V8Superstars-ban is privát fejlesztésű volt a mercedes.


    És majdnem kihagytam, hogy ugyan privátként, de létezett DTM-esből Supertouring Car szabályokra átalakított privát autó ausztráliában.


    Így gyakorlatilag (szinte) lefedve a túraautózás lassan 60-as évek óta íródó történelmének közel minden évét. Mindig kínált valamit a gyár amivel gyári vagy privát szinten versenyezhettek.

    És ezt szakítja meg most a gyár a dtm-ből való kilépéssel, (lehet vitatkozni rajta hogy a mai DTM-et lehet e túra autózásnak nevezni, de még mindig jobb volt mint ami lesz, hogy csak a Formula autzásra koncentrálna a mercedes, (na jó ott van még a GT3))

    A jövő sem mutat túl sok jót, a btcc ugye még ott vannak a privát mercik, de jó kérdés meddig. Ha kiszáltak a dtmből nem hinném hogy akármilyen formula jön 5-6 éven belül visszatérnének, a V8-al is hasonló a helyzetszerintem. Valahogy a TCR-ben nem hiszem, hogy indulnának, az adac TCR népszerűsége ellenére sem, nem illene sehogy a márka prémiumkategóriás imidzsébe...
    Talán ennek köszönhető hogy a privát építésű Lema Racinges TCR-es Mercedes-ről még a posztokat is eltüntették egyes lapokról...
    http://c8.quickcachr.fotos.sapo.pt/i/B6a028548/20343359_ToZdo.jpeg

    Van még egy dolog ami miatt is igen fájó a kiszállásuk, ugyan sok esély nem volt rá, de a remény élt talán néhányunkban még, hogy kamionos európabajnokunk sok-sok szerencsével talán valahogy bekerülhet egyszer majd a dtm-be.
    Utoljára szerkesztette: atiwrc, 2017.07.28. 22:06:41
  • atiwrc
    #12531
    folyt.
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!

    Aztán 94-ben megérkezett a Mercedes C-Class V6 is a DTM-be és az ITC-be:

    97-tól 1999ig volt egy kis szünet, de 2000-től folyamatosan jelen voltak az újra életre hívott DTM-ben.







    folyt.köv.

    Utoljára szerkesztette: atiwrc, 2017.07.28. 22:05:16
  • atiwrc
    #12530
    Kicsit sok lett a kép ezért spoiler mögött, sorolnám, hogy milyen, (a sokak által a 60 évekre tett túraautózás kezdete óta íródó) sorozatot szakít meg a kilépéssel a Mercedes :(
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!

    60-as évek-ben Groupe 2-es gyári mercedes 300 SE később Groupe 5-ös SEL:


    A 70-es évek második felétől az AMG által fejlesztett Groupe2-es 450 SLC-vel:

    Azt gondoltam volt pár év amikorra a 450 már kikopott, de az 190E-et még nem vették be, de még 83as futamon is láttam.
    Elvileg a Snobeck fejlesztett egy Gra-s változatot 1985-ben 190E 2.3-16-ból:

    1986-tól már a RS-Marko team az AMG által tuningolt motorral építette a Gr.A-s kocsikat majd a mercedes gyár DTM-es csapatként 88-ban lépett be a DTM-be teljes gyári támogatással:

    Mercedes 190 E 2.5-16 Evo:

    Mercedes 190 E 2.5-16 Evo2:

    A Snobeck épített privát autót a francia Supertourisme bajnokságba is 91 körül:

    93-tól jöttek az új DTM-es Klasse-1 szabályok, de V6os motor nem lévén még egy az új szabályokhoz kicsit átalakított 190E-t küldött a Mercedes a pályára, amin év közben apróbb módosításokat is végeztek még(hátsó szárny a legláthatóbb különbség):



    folyt köv.

  • Norbi1990
    #12529
    Azt én is láttam pont :D
    Hondának nem megy mindenhol jól :D
  • atiwrc
    #12528
    A múltkor elnidítottam egy supergt futamot, egy honda a felvezető körben esett ki (el füstölt ha jól emlékszem), egy másik meg az második kör elején lassult tán le :)
  • atiwrc
    #12527
    Mindenre gondoltam csak erre nem :D, azért nem jöttek ki sehogysem a számok, kösz!
  • RatBaG #12526
  • Norbi1990
    #12525
    Hohohó! Végre Norbit látunk GT3 mezőnybe? Az jó lesz :)
    Amerikába (IMSA) már mennek a Hondával (Acura néven) és hát nem mennek vele rosszul :)
  • Akey
    #12524
    A mai napon be is jelentették Spa-ban a Honda GT3-as programját és gyári támogatás gyanánt akár a WTCC-s pilótáikat is kölcsön adnák az ügyfélcsapatoknak.
  • Norbi1990
    #12523
    2018 után a Mercedes kivonul a DTM-ből, hogy a Formula E-re tudjon koncentrálni teljes erővel.
    Forrás.
  • bmwcrash
    #12522
  • Akey
    #12521
    A két szélső oszlopban a zöld és piros számok azt jelölik, hogy az összetetthez képest mennyivel változna a helyzetük, ha csak az 1. vagy 2. futam eredményeit vennénk figyelembe. A bal oldali (nyitó futamos) csalóka, mert csak az első 5-öt veszi figyelembe, amúgy Norbi a 9. lenne és Chilton vezetne 85 ponttal. A qualin osztott pontok alapján pedig Norbi és Catsburg állna holtversenyben az élen 17 ponttal.
  • atiwrc
    #12520
    Van én látok más képet, de számomra értelmetlenek ezek a számok, kérhetnék egy kis magyarázatot, hogy miért is jó ez meg mit látunk rajta? #dumcsi]
  • Akey
    #12519
    Szuper statisztika. Ilyet kérek minden futam után. :)

    1 kis off:
    Eszerint a cikk szerint a JAS Motorsport olasz központjában építik össze a GT3-as NSX-eket (amit az amcsi HPD fejleszt) és már 7 példány el is készült. Októberben kezdik leszállítani a partnercsapatoknak és nem csak az USA-ba. Örülnék, ha Norbi is beugrana egy-két shakedown erejéig, vagy képbe kerülne a Nordschleife 24H. 8)
  • RatBaG #12518
  • RatBaG #12517
    dzsízösz, kínszenvedés volt ez a két futam várkonyival. eddig nem tűnt fel, hogy milyen béna, mikor mást közvetített.

    szabó egyszer valamit nagyon mutogatott a célegyenesben. :D
  • Szabi #12516
    Catsburg defekt :-/

    remélem Norbi megússza
  • El Gigante
    #12515
    egyszer csak kiadja nekünk is
  • RatBaG #12514
    megint egy nullázás, megint mások hibájából...
  • RatBaG #12513
    zengő nincs kint argentínában?

  • RatBaG #12512
    és valószínűleg szándékosan. meg vegyük hozzá még ezt...

  • Norbi1990
    #12511
    Nem kell elvenni. A köre szabályos volt, a pályaelhagyás a kör befejezése után történt :))
  • RatBaG #12510
    nem az a kérdés, hanem hogy el kellett volna e venni? :)
    nekem se volt olyan határozott véleményem utána, de azért ha belegondoltok, máshol is be kell vennie a kanyart. itt most csak annyi volt a mákja, hogy valamiért a célvonal rögtön ott van az egyenes elején, és nincs fal, amire felkenődhet, és ezt kihasználta...
  • Norbi1990
    #12509
    Szerintem enélkül a pályaelhagyás nélkül is poleba lett volna.

    Egyébként Norbinak az autója ilyen pattogós volt egy csomó kanyarba, nem tudom ezt látta-e valaki rajtam kívül. Érdekes beállítása lehet :)
  • RatBaG #12508
    na mit szóltok a pole-hoz?