11431
Ubuntu Linux
  • emixa
    #10749
    firefox és opera.
  • MerlinW
    #10748
    Fox vagy Chrome?
  • emixa
    #10747
    mitől rezonál a kurzorom? (friss, ropogós 14.04 (de a 13.10-nél is csinálta, az összes létező frissítés letöltése után) valamint asus laptop).
    a probléma böngészés közben jön elő, ha valami flash tartalom kelleti magát az adott oldalon. egyébként nem csinálja.
    mit javasoltok? szekercét neki?
  • MerlinW
    #10746
    Ja, hogy az egy válasz volt:) Benéztem, bocs:)
  • MerlinW
    #10745
    Millió oka lehet, de gondolom kezdő Linuxos vagy így a legegyszerűbb, ha leformázod a teljes lemezt és újratelepíted. Linux-on nincs C: meghajtójel, tehát valami alapból nem stimmel ott.

    Ilyenkor egyébként szokás Laptop tipust, OS verziót, egyebeket írni, mert ennyi infóval lehetetlen megoldani a problémát.
  • SzirmosSzisza
    #10744
    Arra gondoltam, hogy megjavul-e, volt már nekem is olyan, hogy összefosta magát :c
  • MerlinW
    #10743
    Meglepő módon azt fogod használni:) Ha feltelepíted a KDE-t, XFce-t, LDM-et, akkor azokat is használhatod. Üdv a Linux LEGO világában:)
  • MerlinW
    #10742
    14.04 újdonságok videó
  • SzirmosSzisza
    #10741
    Bejelentkezéskor mi történik, ha másik ablakkezelőt választasz? Alapból talán Gnome és Gnome 2D van ott.
  • gjanoo
    #10740
    <Nem találtam másik ubuntus fórumot az sg-n ezért itt kérdezném meg.>
    Sziasztok!Tegnap telepítettem az ubuntut a laposomra. Egészen ma délelőttig nem is volt vele gond ám délutánra nem tudtam elindítani. Amikor bekapcsolom a notit elkezd tölteni és kiírja pár mp-re h a c:-n vmi hibát keres, majd ezek után megjelenik a fiókválasztós képernyő ahol bejelentkezem majd nagy sötétség.Egyedül az egér mutatóját látom és mozgatom.Mi lehet a probléma vmint a megoldás? előre is köszönöm.
  • emixa
    #10739
    http://releases.ubuntu.com/14.04/
  • MerlinW
    #10738
    Ha éjfélkor nem is (ezt is emberek készítik), de a holnapi nap folyamán.
  • kl24h
    #10737
    Egy régebbi gépem van (Intel Cereron 3.06 GHz, 1.5 GB RAM, 128 MB ATI Radeon 9250), jelenleg Windows XP SP3 32 bit rendszer van rajta és a kérdésem az lenne, hogyha jobban/gyorsabban menne a Linux rajta, inkább a böngészést illetően Firefox-al.
  • Garfield
    #10736
    A Transmission Remote-ban a View -> Classic style-nál tudsz oszlopokat varázsolni. ;-)
  • Blum
    #10735
    Mas: A 14.04 megjeleneseig meg 6 ora van banner szerint,ami ejfel. Tehat akkor helyi ido szerint ejfelkor mar lehet is tolteni/upgradelni?
  • Blum
    #10734
    Mondjuk az oszlopok nagyon hianyoznak. :)

    A celra tokeletesen megfelel,gyors es keves eroforrast igenyel,inkabb kenyelmi okokbol nem hasznalom.
    Na mindegy,most visszatertem qbittorrenthez,mert a Vuze embertelenul ette a gepet. Volt restart is,minden letezo szituacioban teszteltem es eddig hibatlan.
  • Garfield
    #10733
    Mi az, amit nem tud, de szükséged van rá? ;-)
  • Blum
    #10732
    Huha....en is csak napokkal ezelott tertem at Linuxra/Ubuntura de ilyen komoly problema azert nem volt,szoval ehhez nem igazan tudok hozzaszolni.

    Az biztos,hogy zsir uj Ubinak IS mennie kene mint a karikacsapas.
    En a helyedben most nem allnek neki mindenbe belekutyulni...vagy a meglevo rendszert teljesen ujrarakni,megfelelo particionalassal vagy a par ora mulva megjeleno 14.04-et megvarni (en most a Beta-t hasznalom,es ez is szuper).

    En 8 ev hardcore windows felhasznalokent par nap alatt megtudtam baratkozni a rendszerrel,ugyhogy ne add fel :)
    Sok a furcsa es komplikalt dolog de belelehet razodni.

    Szerk.: Ha regebbi geped van,akkor mindenkepp kiprobalnek egy Lubuntut.
  • tigeroo
    #10731
    ja most látom előbb feloldani kell hogy mósodíthassak. de itt sem fogadja el az eddigi jelszót...

    bocs a rengeteg üzenetért de nemtudom mástól megkérdezni ezeket
  • tigeroo
    #10730
    A mozzillában van egy hiba üzenet, valami BrokenCount > 0

    Frissítéseket elindítom, erre bedob egy ilyen hibaüzenetet: A szoftverindex sérült. Futtassa a sudo apt-get install - f parancsot..


    Normális hogy zsír új Ubuntu ilyeneket művel? Egy programot nem tudtam még rátelepíteni csak épphogy netezni tudok vele...
  • tigeroo
    #10729
    jelenlegi jelszónak hiába írom be amit megadtam telepítéskor, + az újakat. nem engedi hogy a módosítás gombra nyomjak.
  • tigeroo
    #10728
    ebből 1 büdös szót nem értettem bocsi:D
  • tigeroo
    #10727
    na a szoftverközpontban is állandóan ezt írja ki:

    A csomagkatalógus megjavításáig nem telepíthetők vagy távolíthatók el elemek. Szeretné most megjavítani?

    Rámegyek hogy Javítás, erre kéri a jelszómat (amit legelőször állítottam be egy "a" betűt.) De most erre meg ha beírom azt írja hogy nem jó -.- Azért mert beállítottam hogy ne legyen jelszó? Mostmár át sem tudom írni a meglévő jelszót újra, inaktív a módosítás gomb ha a felhasználó kezelőből új jelszót akarnék beállítani...
  • SzirmosSzisza
    #10726
    Terminálból navigálj el a letöltésekig (cd parancs) és írd be, hogy sudo dpkg -i letoltottcucc.deb és másold be ide a hibát ,az alapján könnyebb elindulni.
  • tigeroo
    #10725
    Chrome hivatalos oldalrol szedtem. Megnezem majd a linkeket koszi
  • Mixe3y
    #10724
    az első az nem arra való, hanem az ssh daemontól veszi el a password authot, ergo jelszó nélkül be lehet sshzni a gépedre, ha van telepítve openssh.

    http://askubuntu.com/questions/136264/how-do-i-turn-off-all-the-password-prompts

    ez alapján menj inkább, bár hipp hopp meglehet szokni, hogy minden telepítésnél jelszót kér és tényleg hasznos dolog :)
  • Blum
    #10723
    Udv koreinkben! :)

    Melyik verziojat raktad fel az Ubinak?


    1. ITT van egy leiras,hogy mukodik-e azt nem tudom. En soha nem probaltam meg kikapcsolni..sot,orulok is neki,igy legalabb tenyleg csak olyan program telepul amit en is jovahagyok.

    2. Honnan huztad le a kromot? Mert amikor szoftverkozpontbol telepitettem a Chromiumot akkor nekem is hasonlo dolgokat irkalt de a hivatalos oldalrol letoltott deb csomaggal nem volt semmi gond,azota is ezt hasznalom.
  • tigeroo
    #10722
    sziasztok!

    12 év XP után most váltottam ubuntura, de egyelőre inkább frusztrál az egész rendszer mintsem hogy élvezném az egyszerűségét... nehéz lesz megszokni az biztos.

    lenne pár kérdésem!


    1. hogy lehet KIKAPCSOLNI mindennemű jelszót/hitelesítést? telepítéskor nem engedett tovább míg nem állítottam be legalább egy egykarakteres jelszót, és most rohadtul idegesít hogy minden telepítéskor kéri az engedélyt. egyelőre csak azt találtam meg hogy a bejelentkezéskor ne kérjen jelszót, na de az engedély kérést hol lehet kikapcsolni? főleg azért mert amit feltelepítenék nem engedi már próbáltam legalább 10x:

    2. google chrome-ot akartam feltelepíteni, de azt írja ki hogy a feltelepítés sikertelen a folyamat legvégén. majd dob egy olyan üzenetet a rendszer hogy "A csomagkatalógus megjavításáig nem telepíthetők vagy távolíthatók el elemek. Szeretné most megjavítani?" HA rányomok a javításra akkor megint dob egy sikertelen üzenetet...


  • Blum
    #10721
    Ugy nez ki,hogy a Vuze magahoz tert..nem ertem,hogy tegnap este miert tekerte annyira a procit.
  • Blum
    #10720
    Az meg fapados. :D
  • Garfield
    #10719
    Őőőő, Transmission?
  • SzirmosSzisza
    #10718
    Próbáld ki rtorrentet, picit meg kell szokni a használatot parancssoros mivolta miatt.
  • Blum
    #10717
    Pl. nincs olyan opcio,hogy torrent hozzadasnal ne ellenorizze az allomanyt.

    5TB cucc eseten ez egy kicsit vicces :)

    Amugy most nalam sulyos valsag van:
    -Deluge-->bosszanto aprosagok
    -KTorrent-->random lefagy,egy halom bugtenger az egesz
    -qbittorrent-->bugtenger
    -Vuze-->Eszi a CPU-t/RAM-ot mint allat es meg lassu is...es meg csak 100 hozzaadott torrentnel jarok.
  • SzirmosSzisza
    #10716
    Mi hiányzik belőle? Nekem seed szerón az van és tökre tetszik!

    Amúgy rtorrent mellett akkor volt ilyen mindent újra checkol, ha nem mentette el a torrent állapotokat.
  • Blum
    #10715
    Koszi a Vuze tippet. El sem hiszem,hogy vegre ugy mukodik valami ahogy kene.
    Deluge is tetszett amugy de olyan alapveto dolgok hianyoznak belole,hogy az valami hihetetlen.

    Krusadert amugy mar hasznaltam,csak az volt vele a bajom,hogy random elfelejtette a beallitasokat. Szineket,betutipusokat megjegyezte de a toolbarok szerettek eltunni.
  • MerlinW
    #10714
    Igaz QT meg Java, de ajánlom, hogy használj Vuze-t (ex Azureus torrenthez) és Krusader-t (Gnome commander helyett). Mondjuk én mc-t használok fájlkezelésre, annál gyorsabb nincs. Qbittorrent mindig bugos volt, Gnome Commander meg buta és lassú.
  • Blum
    #10713
    Na erre mondjatok valamit:

    Felraktam a Dropboxot,regisztraltam...ahogy kell. Kliens mukodik,szinkronizacio mukodik,Blum boldog.
    Aztan felraktam egy qbittorrentet. Betalloztam neki parszaz torrent fajlt,feltoltes megindul,Blum nagyon boldog.
    Aztan Blum restartol,bejelentkezik es szomoru lesz. Dropbox kliens nem mukodik,GNOME commander nem latja a meghajtokat,pedig mountolva vannak.

    Sebaj,majd megoldjuk...inditok egy qbittorrentet es mindegyik torrent I/O errort ir. Blum nagyon szomoru.
    Dash-->Disks-->Mindent visszaallit defaultra es restart.

    Blum megint bejelntkezik,GNOME Commander latja kapasbol a meghajtokat de Dropbox megintcsak nem tud bejelentkezni.-->sudo apt-get fuckdropboxinstallspideroak
    Spideroaks mukodik,hurra...inditsunk egy qbittorrentet...Blum NAGYON szomoru lesz,mert mindegyik torrentet ujra kell csekkoltatni ami sokaig tart. Keres gugliban de nem talal semmit es Blum merges lesz.

    Blum most idejott es segitseget var.
  • PunkZoli
    #10712
    sziasztok
    ubuntut használok már elég régóta, viszont mostanában lettem figyelmes egy olyan adologra, amire ötletem nincs.
    A lényeg, hogy van egy-pár word (talán 97,2003.. mentett doc)dokumentum amiben tabulátorok is vannak, amit libre office alatt összetol rendesen. Egymásba tol.
    Feltettem az openoffice-t is, de ott ugyan ez a probléma.
    Windows alatt tökéletes.

    Ami megoldotta, hogy levettem 12-esről 10esre a betűméretet, majd a végén visszateszem 12re.
    10-es alatt olyan az oldal mint winen 12-esen.
    Fura.
    Megoldható valahogy, hogy ne kelljen trükközni?
  • kilcsir
    #10711
    Bocsánat, Gnome Session Fallback-ban voltam. Tényleg nem lehet.
  • kilcsir
    #10710
    Nekem Unity Tweak Tool-al semmi akadálya átállítani.