11431
Ubuntu Linux
  • shaddam
    #10789
    Azt be lehet állitani, hogy x idő után lezárja a képernyőt, de ne kapcsolja le?
  • Miguel125
    #10788
    Érdekes dolgot tapasztaltam ma. Tegnapról mára eltűnt plank-ról a Chrome ikonom. Ha megnyitom a Chrome-ot akkor megjelenik a plank-en mint futó alkalmazás, de az ikonja homályosabb mint a többi, mintha alacsonyabb lenne a felbontása és nem tudom zárolni a dokkhoz sem, jobb click-el nem ajánlja fel mint lehetőséget, icon drag & drop itt nem működik. Setting file-t is néztem onnan is hiányzik mint .dockitem bejegyzés. Minden más app-al működik rendesen. Amit próbáltan: plank uninstall --> config fileok törlése --> plank reinstall, de nem segített.(Xubuntu trusty)
    Ötlet valaki?
  • MerlinW
    #10787
    Válaszoltam a Linux-ban:)
  • Blum
    #10786
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!

    Szoval Merlin mester! :)

    Napokban elszantam magam es felraktam egy ArchLinuxot. Jo volt a manjaro is de nem hagyott nyugodni az Arch tema,ugyhogy 2 nap sz.pas utan tulvagyok rajta es minden mukodik ahogy kell..majdnem.
    Tehat:

    -xfce4 DE-t raktam fel de vannak problemak.

    1: Microsoft Windows betutipusokat hogy rakok fel? Merthogy AUR-bol hiaba telepitettem a Win8 keszletet,nem akar ervenybe lepni. Kodolas most azt hiszem,hogy Lat2-Terminus16-on van de a betuk igy is undoritan neznek ki. Mi ennek a helyes modja,hogy globalis szinten ezeket a betuket hasznalja? Vagy ha a Windows-t nem is akkor legalabb az Ubuntut.

    2: nincs Vsync. Non-free nv drivert felraktam,letezo osszes video tutorialt vegig neztem,olvasgattam de a Vsync gond csak megmaradt. Compizt is felraktam,beallitottam es nincs valtozas. DE!...talaltam egy olyat,hogy Compton...konfig fajlban beallitottam mindent ahogy levan irva hivatalos oldalon de meg mindig rossz. Azonban ha terminalba beirom,hogy: compton --vsync opengl akkor penge minden viszont ez csak addig mukodik amig a terminalban fut ez a parancs. Amint bezarom vagy Ctrl+C-t nyomok megint nincs Vsync vagyis valahogy gondolom azt kene megoldani,hogy ez a parancs fusson valahogy a hatterben.

    3: Hogy oldom meg azt,hogy az ntfs particiokat automatikusan csatlakoztassa indulaskor a gep? ntfs-3g,fstab szarakodas mar megvolt de inditaskor igyis bekell potyognom,hogy mount /dev/sdax /mnt/Storage1....stb Ha ezt beirom akkor mar startx inditaskor frankon csatlakoztatva van minden ahogy akartam csak jolenne ha ez automikusan megtortenne. Lepesrol-lepesre hogy kene ezt?

    4: ugyancsak iditaskor mindig bekell irnom,hogy sudo loadkeys hu ,hogy legyen magyar billentyuzet kiosztas. Hogy mondjam meg neki,hogy az legyen a default?
  • tigeroo
    #10785
    igen sikerült minden

    de ugyanaz a hibaüzenet fogad mintha nemtörtént volna semmi
  • MerlinW
    #10784
    - #10777-ben leírt helyen sem látsz semmilyen driver-t felsorolva?
    - intel-linux-graphics-installer parancsot lefuttattad? Minden gond nélkül települt?
  • tigeroo
    #10783
    playonubuntu nem visz 1 játékot sem, a hibaüzenetek amiket a jétékok kiírtak: nyomozgattam utánuk és vga driver probléma
  • SzirmosSzisza
    #10782
    Próbáld ki, de szerintem menne. Én egyszer próbáltam ismerősnek valami gyenge gépén és ment (bár az CD-ről volt, de az lényegtelen)

    #10779: mi a baj amúgy? vagy miért akarsz openglt frissíteni?
  • kl24h
    #10781
    Konkrétan meg kell nézni, hogy csak ennyi a neve? Intel G33? Valószínűleg azért nem megfelelő.
  • Blum
    #10780
    Regebbi gepeken mennyire lehet pendriverol Linuxot futtatni?
    Merthogy van egy regi laptop ismerosnel,amin Windows XP volt viszont ahhoz ugye a support megszunt es egy szerelo ugy gondolta,hogy jo otlet lesz Vistat rarakni. (Win7 allitolag nem akart elindulni)
    Tetu lassu a gep de a legnagyobb baj az az,hogy nincs hang pedig van hozza hivatalos Fuji driver is. XP-n mukodott minden.

    Arra gondoltam,hogy pendriverol futtatnek rajta egy Lubuntut es ha azzal van hang akkor ra is raknam. Kerdes,hogy pendriverol tudok-e buveszkedni egy ilyen regi gepen.

    Sempron 3500+ proci
    512MB RAM
    VIA Chrome9 HCTM DX9 VGA
    VIA K8N890A chipset

    Kisasszony csak netezik es zenet hallgat a gepen,napi 2 orat ha megy a gep,ezert gondoltam Lubuntura.
  • tigeroo
    #10779
    ezzel sem működik:(
  • MerlinW
    #10778
    Ja most nézem, integrált cuccod van.
    Akkor így telepítsd:

    sudo apt-get install python-opengl libgtkglext1 python-gtkglext1

    Ha nem jó, akkor driver-t kell telepíteni:

    wget --no-check-certificate https://download.01.org/gfx/RPM-GPG-KEY-ilg -O -- |
    sudo apt-key add -
    wget --no-check-certificate https://download.01.org/gfx/RPM-GPG-KEY-ilg-2 -O -- |
    sudo apt-key add -

    Innen letöltöd a drivert, telepíted (dpkg -i *.deb)

    majd

    ./intel-linux-graphics-installer
  • MerlinW
    #10777
    Szofterközpontot elindítod, szerkesztés, szoftverforrások, további illesztőprogramok
    És itt telepíted a Proprietary drivers for devices (restricted) -et
  • tigeroo
    #10776
    és ez mit jelent? bocs nevessetek ki, már 5 órája szenvedek itt a kereséssel, terminálban is futtattam már dolgokat, de semmi eredmény. amúgy intel G33 chipset van a gépemben.
  • MerlinW
    #10775
    Zárt kódú VGA (mesa) driver. Szoftverforrásokban megtalálod.
  • tigeroo
    #10774
    OpenGL-hez mit kell felraknom?

    a neten rágugliztam de csak olyan fórum bejegyzéseket találtam amik már elévültek vagy nem találom a megoldást velük.
  • Garfield
    #10773
    Hoppá: A Mint 17 18, 19, 20 17.1, 17.2 és 17.3 mind a 14.04-es Ubin fognak alapulni
  • Hecker007
    #10772
    Sajnos nem segít, nem tudom pontosan hogy melyik program vágta haza ezt a részt.
    Marad szerintem a reinstall és amíg kísérletezek a hibák megoldásával inkább nem lakom be a rendszert :D
    Köszi a segítséget!
  • SzirmosSzisza
    #10771
    Recovery módban megpróbálhatod elindítani, nekem onnan általában szokott sikerülni megoldani a dolgokat.
  • Hecker007
    #10770
    Most tényleg olyanba dologba ütköztem amire sehol nem találtam megoldást, sikerült valamit felraknom ami szétcseszte az összes beviteli cuccot, se az egérre(többet is próbáltam) se a billentyűzetre nem hajlandó reagálni a gép, tökéletesen betölt, de aztán semmit nem tudok kezdeni a rendszerrel. Újra telepítésen kívül meglehet ezt oldani valahogy?
  • slycoop
    #10769
    Üdv.
    14.04 es ubuntu ra váltottam pár napja, telepítettem minden frissítést. Olyan gondom lenne hogy tesóm mikor fb-n játszana a jelly glutton-al akkor egyszerűen nem akar bejönni a játék, csak fehérség fogad. más játéknál semmi gond nincs, azok bejönnek.
    Tudna erre valaki valami megoldást?
  • Hecker007
    #10768
    Cairo docknak be lehet valahogy állítani hogy ne jöjjön elő soha ha előtte van egy ablak?
  • MerlinW
    #10767
    Ubuntu 14.10 Utopic Unicorn release schedule:

    June 26th: Alpha 1 (for opt-in flavors);
    July 24th: Alpha 2 (for opt-in flavors);
    August 28th: Beta 1 (for opt-in flavors);
    September 25th: Final Beta;
    October 16th: Final 14.10 Release.
  • Hecker007
    #10766
    Az aksi és a touchpad minden disztrónál jelentkezik szinte, a Mintnek volt egy verziója amiben a touchpadet ki lehetett kapcsolni :D Legközelebb Dell laptopot fogok venni azokkal nincs szívás...
  • Mixe3y
    #10765
    a billentyűzet átváltás nekem is előjön, de láttam, hogy több embernél is jelentkezik a hiba reportolták már, úgyhogy szerintem arra tuti lesz fix előbb utóbb
  • MerlinW
    #10764
    Ezek érdekes hibák:) Nekem HP laposon hálisten semmi problémám nincs *kopp-kopp*
  • Hecker007
    #10763
    Nekem teljesen jó, viszont valamiért néha átvált magától angol kiosztásra a billentyűzet.
    Illetve laptopon még mindig csak terminálból tudom kikapcsolni a touchpadet és ha bent van az aksi akkor nem tölt be az ubi....
    Nem tudom hogy ezeket manuálisan kell megoldani vagy lesz rá valami fix.
  • Garfield
    #10762
    Érdekes, mert nálam meg a Chrome csinálja hajszálpontosan ugyanezt.
  • Miguel125
    #10761
    Vicces, hogy *buntu 14.04 alatt Chromiumban nem működik a hosszú "í" karakter. Mindenhol máshol jó, csak ott nem. Ilyent még nem is láttam...

    Ment fel a Chrome, ott meg jó.
  • Miguel125
    #10760
    Manjaro FTW!!!
  • skinnyman
    #10759
    Nalam eddig atomstabil.
  • Blum
    #10758
    Mostmar mindegy,nincs az az Isten,hogy visszamenjek Ubira.
    Brutalisan gyors,stabil a Manjaro,1000%-ig megvagyok vele elegedve. Kicsit szokatlan,olvasgatni kell meg tanulni de ezzel nincs gond,ambicio megvan. :)
  • SzirmosSzisza
    #10757
    Mondjuk 4 évig még jó a 12.04, nem tudom hova a nagy sietség :)
  • Blum
    #10756
    Engem rohadtul nem gyozott meg a 14.04.

    Bar betatol kezdve hasznaltam es folyamatosan mentek fel az update csomagok,biztos ami biztos teljesen ujraraktam a rendszert a vegleges iso-val.
    1 ora alatt volt 2 system crash,random lealltak programok,fekete kepernyo login utan meg hasonlo nyalanksagok.
    Xubuntu detto.

    Hagytam is a franba az egeszet,attertem Manjaro-ra.
  • Garfield
    #10755
    Én felraktam az 1.8-as MATE-et és most van egy majdnem teljes Mint 17-em. Öröm, boldogság.
  • skinnyman
    #10754
    Hat jah, par dolgot atallitva viszonylag ki vagyok bekulve vele, de azt azert majd lehet h lecserelem.
  • SzirmosSzisza
    #10753
    Unityt használsz?
  • skinnyman
    #10752
    Mocskos jo ez a 14.04 LTS.
    2 napja raktam fel, es azota gyakorlatilag nem inditottam windows-t. Nalam az eddigiek alapjan ugy tunik, hogy levaltotta. windows sajnos kelleni fog meg munka meg 1-2 jatek miatt, ezert dual bootban meghagyom, de egyebkent tenyleg nagyjabol mindenben szebb/gyorsabb/jobb az ubuntu.
    Ami jatekokat probaltam steam-en, azok is tok jol mentek, videokat jobban lejatsza, UI is folyamatosabb. Egy darab plusz drivert nem raktam fel.
  • emixa
    #10751
    a rendszerbeállítások/szoftver és frissítések/további illesztőprogramokon belül kiválasztottam egy szimpatikus nvidia illesztőszoftvert, telepítettem, és most jónak tűnik. remélem, így is marad :)
  • emixa
    #10750
    és a chromiumon is. telepítettem valami flash plugint, de továbbra is remeg és vibrál a nyavalyás.