594
  • blackgamer
    #434
    a magyar Poets oldalon olvasható:

    [quote]"FELELŐS SZERKESZTŐ KERESTETIK!

    Ha érzel magadban ambíciót, hogy az oldalt szerkeszd, keress meg minket! A pályázók közül két embert választunk, aki hozzáfér a rajongói portál lelkéhez, moderálja a fórumot, cikkeket készít a saját neve alatt! Ha érdekel a lehetőség, itt jelezheted! Jelige: Szerkesztő"[quote]


    kár hogy elszállt a lelkesedés, pedig már készül az új maxi
  • tigeroo
    #433
    néhány spyware + trojan társaságában...bb...:)))
  • Kanál
    #432
    de nekem a 3am kell -.-
  • vb013
    #431
    EZ MINDEN POETS OF THE FALL RAJONGÓNAK SZÓL!LE LEHET TÖLTENI TELJES VERZIÓJÚ MP3-BAN A LATE GOODBYE-T A MAX PAYNE2 ZENÉJÉT!

    A weblap orosz (azt hiszem)

    http://www.muzoff.ru/pages/4/405.shtml

    vagy

    http://mp3nox.ru/?id=10&page=11&num=1914
  • DKm
    #430
    Szerintem nagyon ütős ez az album is, de sajnos a Sol-nak nem ér a nyomába. Várom a folytatást.
  • Sati84
    #429
    Már háromszor végighallgattam, de sajnos nem úgy tűnik, hogy a SoL nyomába érhet :-((
  • Sati84
    #428
    Most hallgatom az albumot, eddig nem üt akkorát, mint a Signs of Life, első hallgatásra úgy tűnik, nincs rajta Lift és Overboard-kaliberű szám, de azért tetszik. Most tartok a King of Foolsnál :-)

    Zsenik a fiúk ettől függetlenül. További vélemény majd jön.
  • blackgamer
    #427
    nem rossz ötlet, de még életemben nem kreáltam
  • sonance
    #426
    csináljunk 1-et :)
  • blackgamer
    #425
    Winamphoz keresek skint, létezik Poets-os?
  • blackgamer
    #424
    ezen a linken találsz nagyfelbontású háttérképet
  • tigeroo
    #423
    valaki tud adni egy 300x300-asnál nemnagyobb potf logód( a molylepkéről) jólenne, ha fekete lenne körülötte minden és fehér lenne..:S (ki akarom nyomtatni + le akarom a mintájával fújni a bukósisakom) valaki..?
  • DKm
    #422
    ja és azt hozzátenném, hogy a sol már több mint fél éve megvan, de mind a mai napig szoktam hallgatni és nem tudom megunni.
  • DKm
    #421
    Beigazolódott jóslatom. :) Mostmár így majdnem 3 hetes hallgatás után már tudom az összes szöveget kívülről és egytől-egyig mindegyik szám tetszik. Szerintem témájában eléggé más lemezt adtak ki, mint a SoL volt, de ez is ugyaolyan sokáig hallgatható számomra.
  • blackgamer
    #420
    keményebb, rockosabb lett a hangzás, néhol olyan mintha live felvétel lenne, ami tetszik (Fire-nál vannak azok az "ütések", elsőre nem tudtam, hogy a számban van, azt hittem a gépemen valami flashes weboldal adja ki a hangot, le is állítottam a számot:)
    a dallamok eléggé egyszerűek, sok helyen a gitár is túl szegényes
    arra számítottam, hogy több lendületes számot írnak majd, olyan Liftszerűt, de ez sajna csak részben lett így
    igazából egy kicsit többet vártam, nem hiszem, hogy nagyon lestrapálták magukat, de ha esetleg egy éven belül kijönne mégegy hasonló album, az nem lenne rossz
  • DKm
    #419
    Izlések és pofonok... Nekem pl. a szomorkás dalok is nagyon tetszenek, de nagyon örülök, hogy meg tudtak minket a fiúk lepni még új dolgokkal ezen a lemezen. :) Remélem még sok, legalább ilyen jó lemezzel fognak minket megörvendeztetni.
  • Grusi
    #418
    Te jó ég, ez a lemez egészen kiváló lett. Azt hittem, hogy a Signs of Life-ra elhasználták az összes puskaporukat, de hál' Isten pont azt a tulajdonságukat vetkőzték le, ami zavart: a "szürke, szomorú finn emberek vagyunk, és erről éneklünk amúgy kurvajó számokat" életérzés miatt nem bírtam sokáig hallgatni egyhuzamban őket, a Carnival of Rust azonban sokkal érettebb, lendületesebb, rockosabb.

    Személyes kedvenceim a Fire és a Sorry Go 'Round, nagyon-nagyon ott van mindkettő a szeren - ez utóbbiban a "big rock star" sikoly pedig egy olyan poén, ami az egész lemeznek ad egy kis mosolygós arculatot. Sima 10/10 a lemez.
  • DKm
    #417
    Tényleg. Eddig észre se vettem.
  • Noninnyó
    #416
    emule-n is fenn van, már 45-ös forrással :-)
  • Noninnyó
    #415
    Hát ez várható volt, terjed, mint a vírus.
  • DKm
    #414
    Az. :( Nem tudom, ki a fene rakhatta fel.
  • DKm
    #413
    Most beszéltem egy rokonommal, aki megy pár hét múlva finnországba és mondtam neki, hogy térjen be egy lemezboltba és nézze meg nekem a Carnival of Rust-ot. :)
  • Dying Soul
    #412
    Ez de aljas
  • DKm
    #411
    Norb! Megtaláltam egy külföldi torrentes keresőn a te tömörített fájlodat. (A harmadik) Link
  • flashX
    #410
    Köszi az elismerő hsz-eket, szóltam a moderátoroknak. :)
  • Bandee1987
    #409
    ízlések és pofonok :)

  • DKm
    #408
    Az tény, hogy a fire kezdete jó. Mondjuk a véleményben nem az volt, hogy rossz, hanem, hogy nem ütött akkorát, mint a SoL kezdése tehát a lift eleje és ez tény és való.
  • Bandee1987
    #407
    Nagyon jó vélemény, és nagyjából egyet is értek veled, talán 1 dologban nem: A Fire sztem elég jó kezdet, nekem nagyon bejön.
  • Noninnyó
    #406
    Flash, átcseréled akkor a bannert? Az elsőre, amin van kis keret, mondjuk.
  • DKm
    #405
    Nagyon szép vélemény és osztom is veled. Tényleg úgy van ahogy mondod. :) A bannerek jók lettek, bár a kettő között nem látok semmi külömbséget.
  • flashX
    #404
    Az tényleg fontos, hogy ez teljesen egyedi, saját vélemény :9
  • Noninnyó
    #403
    Gyakorlatilag tök egyforma a kettő, de szép, szerintem is lehetne egy cserét eszközölni. Amúgy elolvastam a véleményed, részletes és kiveséző hozzászólás egy lehetséges, érdekes szemszögből. Szerintem is igazad van, ami a 2 album elhelyezését illeti mind hangulatban, napszakban és érzelmekben egyaránt.
  • flashX
    #402
    Azt hiszem ideje egy új banner nekünk, csináltam egyet, meg egy másikat, nagyon pici változtatással, döntsétek el melyik a jobb! (Vagy csináljon valaki jobbat)
    Első
    Második
  • flashX
    #401
    Sziasztok srácok! Most hallgatom az EP-t.. Egyértelműen rossz a Carnival Of Rust rádiós verziója, amúgy pedig ebbben a számban nagyon sok minden tetszik, apró dolgok. Mint pl, mikor nagyon magasan megismétli a carnival of rust mondatot, meg például a don't walk away-es rész. Sokat gondolkodtam, azon, hogy mi is lehet a "rozsda karneválja" (sry ezért a béna fordításért), de különböző dolgokra használja..ő magára is többek között. De szerintem simán lehet maga az ősz is, a borító szinei után.
    A Don't Mess With Me pedig az egyik kedvenc a SOL-ról, tehát bizakodva indítottam el..Kicsit nehezen indul el, de aztán már rendesen pörög..Markonak még jobb hangja van, mint gondoltam, szinte teljesen olyan, mint a lemezen, na persze a torzított résznél ne várjunk gépesített hangot :D

    Most pedig maga a nagylemez jön.
    Fire, huhú, kicsit agresszív, kicsit gyors, kicsit lassú..de az az ismétlős rész nagyot üt, nagyon feldobja a számot, a szóló is szép, így másodszori meghallgatásra: kaptunk egy kellemes számot, de sajnos azt kell mondanom, hogy ez a kezdés eddig nem üt akkorát, mint a SOL-é..no sebaj, ugorjunk.
    Sorry Go'Round indul egy kellmes témával indul, és már most az első perc után veri a Fire-t :P Huh, de ez a magas kiáltásról vhogy az ACDC jut eszembe, magam sem tudom miért..aztán jön ez a dobos rész, juj, ez is hatalmas. :)
    Jön a Carnival Of Rust, hát őszintén megmondva, talán jobb lett volna más címet találni az albumnak, mert így óhatatlanul arra gondolunk, hogy ez a szám a címadó, és ennek kéne a legjobbnak lennie, de sajnos szerintem nem ez az..szép szám ez is, de az előző szám a top. (eddig)
    Locking Up The Sun misztikusan kezdődik, de ez is hihetetlen jó, lendületes, erős, ez kell! A trónfosztást is elköveti a szám :P
    Gravity is jól indul, kegyetlen a 0:57-kor hallható vokál :D Ezt ilyen lassúbb, megpihenős számnak gondolom, egy fáradt délutánra tökéletes, vagy egy reggelre :) Szép a surrond játék a gitárszólóval, ez a szám is nagyon tetszik.
    King Of Fools egy tényleg szomorú szám, egy magányos estére nagyon jó, a végén van egy ilyen kisebb eszmefuttatás, teljesen megváltozik a szám hangulata, ez is pozitív :)
    Rosesban nagyot ütött a surround már a legelején, aztán jön egy tetszetős vokál, tetszik ez a szám is, tele van témaváltásokkal. "So when I cry alone.."
    Desire elején tetszik, hogy bemondják: "This is song a about desire". Szintén lassú szám, ennek a számnak inkább balladai hatása van, az egy szál gitárral, meg némi dobbal, szép. :)
    All The Way/4U-ban szép a zongorás betét, kicsit a Sleep-re emlékeztetett a maga effektjeivel, aztán végre beindul a szám, megnyugtató :)
    A Delicious már pörgősebb szám, hasonló gitárhangokkal indul, mint a Gravity, nagyon szép refrénje van, talán nem kellene a delicious szót olyan magasan énekelni, szép a szóló rész is, ez a szám is dobogós.
    Tomorrow Is A Better Day, ehhez nem kell sokmindent mondanom, csodás szám, de még érződik rajta, ha lehet így mondani; a SOL éra, nem illeszkedik tökéletes a COL-ba. Senkinek nem ajánlom a COL-t első lemeznek, azért mert nem érezné senkisem olyannyira azt, hogy mennyira megváltoztak a fiúk és maga a zenéjük is mennyire átment egy változáson.
    A Dawn lassan indul, azért megfigyelhető: a SOL utolsó száma a "Sleep", tehát az éjszakára utal, itt pedig már hajnalodik :)
    Térjünk a háttérképekre. A hivatalos oldalon vannak letölthető háttérképek, nagyon szépek. Különösen az egyiket emelném ki, azt amelyiken a nyalóka van. Valahogyan teljesen kiment a fejemből a "nyalókás lepke" képe, és ahogy megláttam a képet, eszembe jutott. Viszont én mindig egy gömbnyalókának gondoltam..most pedig egy lapos dolog lett belőle. Továbbá, ami nagyon tetszett a képen: a nyalóka "pálcája".. :) Nagyon sok mindent kifejez ez a kép, tessék megnézni!
    Ezek után szeretném megköszönni Norbnak, hogy megosztotta velünk ezt a gyönyörű zenét :) Most pedig egy szentimentális eszmefuttatás következik:
    A lemez hallgatása során végig vagy egy szomorú naplementés kép volt előttem, vagy egy reménykedő korareggel, hajnal. Talán egyetértetek velem, én úgy érzem, kipótolja egymást a SOL és a COL; A SOL-ban nappal van, délután, majd éjszaka, a COL-ban pedig kora-, késő este és hajnal. Általában nem szeretem az olyan együtteseket, akik a szerelemről énekelnek, mert szerintem ez egy szűk téma, csak pár dolgot lehet elmondani, úgy mint: boldogság, bánat, szakítás, szenvedés, kedves halála. Ez nagyon kevés. De a fiúknak sikerül és sikerült is kihozniuk valami olyasmit ebből a témából, ami egyedivé teszi őket, és teljesen értékessé, remélem még minimum 5 lemezt kihoznak jobbnál jobb dalokkal.. Néha jó azon eltűnődni, hogy fekszel a semmi közepén és szól ez a csodás zene, és csak te vagy meg a zene, ilyenkor az ember elefelejti mindennapi gondjait, problémáit, ebben a világban akar maradni örökre és csak feküdni, átadni magad a zenének, ennek a világnak. Valahogy úgyérzem, most minden apró szép pillanat igazán sokat ér, nehéz visszatérni a komor valósághoz, nehéz a tudatunkat ebben a a világban hagyni, bár maradhatnánk...örökre...
  • DKm
    #400
    Jó éjszakát!
  • Noninnyó
    #399
    Jó 8 mindenkinek, és hallgassátok meg soxor a karnivált.
  • DKm
    #398
    Most hallgatom a számokat! :) Nagyon jók lettek és első hallgatásra mindegyik szám tetszik, mint a SoL-on, de valahogy szerintem a SoL ütősebb volt amikor először meghallgattam, de lehet, hogy egy pár hallgatás után megismerem a számokat és még jobban megszeretem őket! :) És még egyszer köszönjük Norb!
  • Dying Soul
    #397
    A nagy albumot nem tudom letölteni :(
  • Dying Soul
    #396
    Nagyon szépen köszönöm :)
  • Bandee1987
    #395
    mentem aludni, mindenkinek jó8, és poets of the fallban gazdag kellemes éjszakát és napot kívánok :)