219
  • Shaman
    #219
  • tomsolo
    #218
    melyikük shámán?
  • The FlashBack
    #217
    egyetértek
  • Blasta
    #216
    Ez igen!
    Gratula a topiknyitónak, ERRE szükség volt...
  • Tetsuo
    #215
    Brájen! Követünk Téged! :)
  • Tetsuo
    #214
    Örülök h teccik. De nem vok magamban annyira biztos, lehet h én is pedofil vok. :)
  • mikike
    #213
    leírom én is a véleményem
    1. az áldozatokról:
    nincsenek értelmetlen dolgok. a halál sem az.
    azok az emberek akik meghaltak, meg kellett halniuk.
    így rendelkezett a sorsuk, amit ők "választottak"
    ez vonatkozik mind a gazdag turistákra, akik azért utaztak oda, hogy jól érezzék magukat, mind az ott élő emberekre, akik a mindennapi megélhetésükért küzdöttek
    2. a katasztrófáról
    figyelmezetésként is felfogható.
    emberek figyeljetek oda a környezetetekre is, ne csak magatokkal törödjetek!
    akármilyen hatalmasnak is hiszitek magatok, sose feledjétek, hogy a természet sokkal hatalmasabb.
    bár lassan ti is el tudjátok pusztítani magatok, a bolygótok csak picit megrázza magát és nektek annyi
    3. a gyászról
    volt idő, amikor a gyász ünnep volt.
    örültek annak, hogy aki eddig velük volt, az teljesítette az életét és most egy új állomáshoz érkezett.
    ma már ez nem így van. "az egyszer élünk" önző világában a gyász szomorúság és bánat.
    emlékeztet minket arra, hogy ez velünk is megtörténhet és jaj, nem tudjuk mi lesz azután!

    ha valaki úgy gondolja, hogy egy x-el megemlékezik és kifejezi együttérzését ám tegye
    (személy szerint én nem teszem, egyrészt nem látom értelmét, másrészt nem ismerek egy áldozatot sem, harmadrészt tudom, hogy ez volt a sorsuk, ami anyagi testük elvesztésétől függetlenül folytatódik tovább.
    de nem nézem birkának ezeket az embereket, bár tudom, hogy én okosabb vagyok, de valami másban meg talán ők a jobbak.
    vagy ha nem is jobbak, de küzdenek, fejlődnek és már ez is tiszteletet érdemel.)
    ha valaki úgy gondolja, hogy ez képmutatás, lelke rajta
    (őket sem nézem birkának, ilyen szinten állnak)
    az valóban nem szerencsés, ha a két tábor épp a gyász topikban találkozik és ott gerjesztenek vitát.
    elvégre a gyász topik nem erről szól és illendő lenne ezt tiszteletben tartani

    DE AZ ISTEN SZERELMÉRE EZ EGY FÓRUM!!!
    ha én nyitok egy fórumot, hogy okosabbak a pasik, oda bejöhetnek mások is a véleményükkel!
    még olyanok is, akiknek teljesen más a véleményük mint az enyém és ezt el is mondják!
    hiába szeretném én, hogy olyanok ne írjanak bele, beleírnak
    EZÉRT FÓRUM A FÓRUM!
  • Mike at home
    #212
    tetszik amikor egyesek ennyire birtokaban vannak a tenyeknek
    es magukban ennyire biztosak
  • Tetsuo
    #211
    Az a véleményem a szökőárral kapcsolatban, hogy a sok német pedofilt egyáltalán nem sajnálom (álszenteknek bocs h tényeket közlök), viszont a helyi lakosokat nagyon is.
    /Azt tudom h itt vmi birkákról kéne.. de ezt vhova le kellett írnom, új topikot nem akartam.
  • Mike at home
    #210
    ennyi ido volt menekulni

    http://index.hu/politika/kulfold/tsun050102/
  • Mike at home
    #209
    akik pihentek, vagy valahol egy pinceben voltak, tenyleg nem tehettek semmit, ez a sziget hatosagainak a felelossege, illetve azoke, akik ugyan a turistakbol elnek, de eszukbe nem jutott, hogy csatlakozzanak amcsi szolgalathoz. az a bun. meg hogy ennyi embernek kellett meghalnia ahhoz, hogy kicsit komolyabban vegyek a turistak biztonsagat, illetve a sajat maguket is :(

    az emberi ostopbasag meg az, amikor megnezem, miert huzodott vissza a tenger, amikor nincs is apaly

    a kiscsaj tudta
    ilyen kevesen mulott volna csak
  • Aquir
    #208
    nahát ehh :)
  • FtranX
    #207
    Basszus jól megszívtam!! A mai napon többször, határozatlan időközönként bégetést hallottam. Lefuttattam minden elképzelhető spyware,adware,vírus keresőt :) Egyedül arra nem gondoltam, hogy ebből a topicból jön!
    :D

    http://www.sg.hu/kep/2005_01/baa.wav
  • ThePartyFace
    #206
    "The Sun forrásai szerint Tilly Smith száz turista életét mentette meg lélekjelenlétével, és azzal, hogy figyelt a földrajzórán."

    Irronikus humor? Vagy csak en fogom fel igy az orakra forditott figyelmet?:P
  • Aquir
    #205
    különben az is szomorú, hogy az ember, mikor pihen, nem tud figyelni a veszélyes dolgokra, mert hát a pihenésre szánt idő a pihenésről szól. És éppen ezért ha veszély van, akkor szerencse ha valaki érzékeli, hogy legyen arról tudása, és használni is tudja ezt a tudást ilyen helyzetben, ahol nincs előrejelzés.
    Sajna szerencsén függött azok élete akiket a lány mentett meg a tudásával, mert hát a tudásán kívül óriási szerencse, hogy egyáltalán rendelkezett vele.
    Tudom, a természet ezerszer győzi le az embert, de most is elgondoltam, hogy milyen kár, az egész élet ilyen miatt véget érhet

    És persze nem csak egy :\
  • Mike at home
    #204
    en egyebkent nem erzek gyaszt, tudom nem szep, ez van :(

    de DUHOT azt erzek. az emberi butasag es mohosag miatt, mert nemi raforditassal, figyelemmel, gondolkodassal elkerul;heto lett volna a sok halaleset. a pusztitas nem, de nem haltak meg volna annyian.
    a turistaknak csak a penze jo, figyelmezteto rendszerre kolteni minek?
    az ammcsik orakkal korabban tudtak mi varhato, CNN-ben 3 percenkent figyelmzetetni az embereket minek?
    egy 10 eves kislany tudja, hoigy ha nem apalykor huzodik vissza a tenger, akkor az nem milyen erdekes, hanem bizony pucolni kell,

    nem volt 100 meter magas vizfal, egy kis erofiszitessel odafigyelessel sok emebert meg lehettett volna menteni

    az ember a hiusagaert mindig csunyan megfizet
  • Mike at home
    #203
    gondolom te affele felisten lehetsz, hogy van merszed es batorsagod lenezni azokat, akiket meg csak nem is ismersz
  • magus
    #202
    nyiff...
  • Borg
    #201
    Perceken át gondolkoztam rajta, hogy mit is jelent az, hogy te tajga vagy
  • sapkafej
    #200
    Szerintem elég gáz, hogy ezen vitatkoztok...a ti érzéseitek eltörpülnek amellett, ami ott történt!
  • magus
    #199
    amugymeg, irj be a normal nickeden
  • magus
    #198
    van igazsag abban amit mondasz, de az nem igaz, hogy senki sem erezhet egyutterzest szamara ismeretlen emberekkel szemben. ma mar nem nacizmusban elunk vagy kommunizmusban, szabadon kifejezheted mit erzel. Ha en egyutterzek, es tegyuk fel utalok penzt, akkor az hadd legyen az en gondom. Nekem nem pont Ázsiában, de kb ugyanolyan messze van testvérem, és tudom, mi zajlana le bennem ha ez pont ott történik. Nyilvan nem fogjak elolvasni ezt itt a hozzatartozok, de en pl meg hiszek abban, hogy az emberek nagy resze nem azert raoktt oda x-et, mert o most majerkodni akart, sot abban is, hogy komolyan gondolkodik azon, hogy esetleg a karacsonyra kapott penzbol, akar csak egy kisebb osszeget utaljon. En szerintem meg fogom tenni nehany haverral.
  • ThePartyFace
    #197
    A hozzászólásodról: FEL VAGYOK HÁBORODVA!
    En nem akartam beirni ebbe a topicba. Amit hozza akartam fuzni a tragediahoz, azt az ikszelos topicban mar megtettem.
    De te...megis mi a SZ*R kozod van hozza, hogy ki mit erez? En nem erezhetek egyutt azokkal az emberekkel, akiket a tragedia elott par nappal megismertem? De igen! Es van ra alapom. Es kepzeld...ikszeltem az ikszelos topicba. Na most mivan akkor mivan?
    (fudeidegeslettem)
  • Aquir
    #196
    csukjuk be majd mindkettőt mer nemjó ez az értelmetlen vitázás
  • Khamwasss
    #195
    Idézek saját magamtól:
    ,,Aki meggyászolja az ilyeneket, az olyan embernek az élete is egy nagy gyáz... Tízezrek halnak meg naponta, miért is nem gyászolunk egész nap? Csak ebben a percben is emberek tucatjai halnak meg a világon, sazl gyászoljuk."
  • _Vegeta_
    #194
  • magus
    #193
    Istenem mekkora egy barom hegy van itt sg-n...

    kiraktam az x-et mert NEKEM jobb volt, mert én igy kifejeztem magamnak.

    az, hogy én nem segitek, mert nem tudok az mas kerdes. Tajga vagyok karitativ szervezetnek, szoktam segiteni maskor. Pénzadomanyt aki tud adjon.

    De legyetek jeszoke emberek, hogy anyaztok
  • Random_
    #192
    Plusz egész Hollandia. Talán költözzön el az ország nekik is kellett a tér amit a tengertől vettek el.
  • Cat #191
    egész kaliforniát veszélyezteti egy tengeralatti földrengés (los angeles + san francisco, kb. 50 millió ember), és Tokió is egy extrém veszélyes zónában van (kb. 30 millió ember). Nápoly a Vezúv árnyékában él, és még lehetne sorolni, ezek csak a közismert veszélyzónák. Szóval attól még hogy tenger mellett laknak, nem hülyék vagy felelőtlenek.
  • PiszkosFred
    #190
    "kimegy az utcara, es csodalkozik ha eluti egy auto" - hat kabe ekkora baromsag az is, mint ez eheh ;]
  • Bandew
    #189
    "odatelepülnek a tenger mellé és jajgatnak ha kiönti őket a tenger"

    Van róla fogalmad, hogy most mekkora baromságot mondtál?
  • Random_
    #188
    "Küldesz pénzt vagy élelmiszert? Teljesen biztosak vagytok benne, hogy amit küldtök az oda is ér? Mert én nem."

    Ez is egy kifogás. "Azért nem küldök me a kormány ellopja meg csalnak hazudnak!" Ugyan már!

    "Egy dologgal lehetne segíteni, ha odamennél és elkezdenéd eltakarítani a romokat, mert ahogy néztem a benszülöttek csak ülnek a seggükön és nemcsinálnak semmit, az élelmesebbje legalább a segélycsomagokért áll sorba."

    Szerintem dolgoznak azok eleget ha tundak valószínű ezt te látod innen otthonról. Másik dolog, hogy ott karantén is van a fertőzések miatt ezér az emberek egyik fele ott van a másik felét nem engedik a romok közé mert fertőzésveszélyes. A harmadik fele meg halott.

    "Sajnálják magukat csak nemtudom miért, odatelepülnek a tenger mellé és jajgatnak ha kiönti őket a tenger, tényleg valoszinűtlen dolog, de ugyan ez van a vulkánokkal is, ott élnek a vulkán lábánál és rinyálnak ha kitörik."

    Ja itthon is minek mennek a folyó mellé az emberek amikor a Tisza is kiönt a sok barom. Ez az emberiség milyen buta, hogy a tengerpartokat és a folyókat részesíti előnyben. Itthon is költözzünk a hortobágyra mert ott nem önt el a víz.

    Az tény, hogy az ottani anyuka nem fog hanyatt esni az itteni x-ektől mert attól még elpusztul a gyereke ha nem az árban akkor a fertőzésekben. Más dolog, hogy van világ ahol ez napi szintű gond mégse mozdul meg a fórum.

    Egy olyan fórum értelmesebb lett volna ahol mindenki írhat pár sort. Egyrészt kicsit energia belefektetésére erőltet másrészt jobban kimutathatná a sajnálatát sok ember. Mert én most ide beírhatok a fenti szöveg helyett három X-et is és letudom 10 másodperc alatt az együttérzést.
  • Met
    #187
    Nézegettem az X-es topicot, értelmét nem látom de csináljátok ha ettől jobban érzitek magatokat. Legalább látják a többiek is, hogy X-eltél. Nem x-eltem mert engem hidegen hagyott az egész dolog.
    Azt nem értem, hogy miért kell leszólni az ikszelőseket abban a topicban, de amit még jobban nem értek, hogy miért kell banolni azokat az embereket akiknek más a véleményük és oda merték beírni. Nem lett volna elég törölni a hozzászólást és esetleg privátban szólni nekik, hogy ne írjanak bele?
    Amúgy szerintem Freak-nek igaza van ezzel a beszólással az indiai anya, akinek mind a 20 gyereke odalett magasról szarja le ezeket a kurva X-eket
    Néma csend a parlamentben meg elmaradt vagy kevesebb tűzijátékkal megtartott bulik? Ez használ? Feléled 5 hulla vagy mi?
    Küldesz pénzt vagy élelmiszert? Teljesen biztosak vagytok benne, hogy amit küldtök az oda is ér? Mert én nem. Csak arra jó, hogy a lelkiismeretetek megnyugszik vagy, hogy tudjátok mondogatni egymásnak "Én küldtem 2 babkonzervet, mostmár biztos nem halnak éhen"
    Egy dologgal lehetne segíteni, ha odamennél és elkezdenéd eltakarítani a romokat, mert ahogy néztem a benszülöttek csak ülnek a seggükön és nemcsinálnak semmit, az élelmesebbje legalább a segélycsomagokért áll sorba. Sajnálják magukat csak nemtudom miért, odatelepülnek a tenger mellé és jajgatnak ha kiönti őket a tenger, tényleg valoszinűtlen dolog, de ugyan ez van a vulkánokkal is, ott élnek a vulkán lábánál és rinyálnak ha kitörik.
    Nem azt mondom, hogy megérdemelték de várható volt szóval fel lehetett volna rá készülni.
  • St
    #186
    Nyugodtan írd be, mekkora az iq szintem, ebben a topicban nincs törlés, vagy ban. Sőt kíváncsi is vagyok rá, egy szarvasmarha mit gondol rólam...
  • Ron Ragm
    #185
    Az emberek megszületnek, majd meghalnak, ez az élet rendje. Az hogy miben, már csak formaiság.
  • tehen_m
    #184
    Én leírom az IQ-dat akkor törlöd...
    *ST*ba
    Gondolom tudod hogy a forúmban szokta az ember a véleményét kifejteni.Az hogy csak x -et lehet írni meg nevetséges...
    "Ha nem értesz egyet, akkor ne írj be, de NE LÉGY KEGYELETSÉRTŐ"
    Ennek a mondatnak meg nincsen értelme.
  • I.C.ram
    #183
    Már leírtuk 50milliószor a véleményünket, ezekszerint a fene nagy moderálásban nem vetted észre...
  • ranGer2
    #182
    ja hát ilyen helyzetben lehet énis hasonlót irnék vissza ;)

    Irassuk át a Topic nevét -=ÉRTELMETLEN VESZEKEDÉS=- re lééécci lééééééccccI% :DDDD
  • balumaci
    #181
    tudom, de olyan gyenge, hogy kénytelen voltam írni rá vmit
  • ranGer2
    #180
    Megbeszélitek h találkozzunk itt vagy ott.. aztán 4 szemközt elintézitek.. ugye milyen sok logika kellett hozzá? :D Amugymeg ne számitson h egy gyenge poén lett volna...