1712





Dakar 2014

Argentina - Bolivia - Chile

2014 January, from 4th to 18th

  • BiG G
    #631
    néhányan meg fogják tenni...
  • desigo
    #630
    nagyon durva :(
  • karajjj
    #629
    én a helyükben fognám magam, és elmennék dakarba már csak azért is...
  • lippet
    #628
    :( No Dakar:'(
  • moor09
    #627
    valszeg azé nem amerikában robbangatnak ( most az országra vagy a kontinensre céloztál ? ) mert nem ott van " elintézni " valójuk hogy ilyen csúnyán fejezzem ki magam.
  • Bandee1987
    #626
    De nem értem, nem lehetett volna kikerülni a mauritániai szakaszokat?
  • csoola
    #625
    mért nem amerikában robbantgatnak a faszok, nem értem MIÉRT... már várt am a motorosokat nagyon, kiváncsi voltam h idén mit mutatnak... erre tessék
  • DJ BP
    #624
    hát nagyon szomorú vagyok :(

    A terrorizmus győz...
  • Istencsászár
    #623
    A Palik Racing Team versenyzője, Palik László azonban arra számított, hogy saját felelősségre mindenki nekivághat a versenynek.

    "Mérhetetlenül csalódott vagyok - sajnálkozott a TV-s kommentátor. Rengeteget dolgoztunk azért, hogy itt legyünk, hogy elindulhassunk, erre ez történik. Sokkal rosszabbul érzem magam, mint amikor 2004-ben felborultunk és eltörtem a karomat, vagy amikor 2006-ban Európában felrobbant a motorunk. Bevallom, azt hittem, hogy saját felelősségre nekivághatunk a viadalnak, s biztosra veszem, hogy mindenki rajthoz állt volna. Ugyanis ez az életünk! S, hogy most mi lesz? Hazarepülünk, de a technikát is vissza kell juttatni Magyarországra. Mi ugyanis arra készültünk, hogy Dakarig megyünk. Előre kifizettük az üzemanyagot, a repülőjegyeket, a szállást, a hajószállítást, úgyhogy egyelőre tanácstalanok vagyunk."
  • juzosch
    #622
    Sztem alapítsunk terroristacsoportot. Nem nagyot, csak a dakar rajongók. Aztán megfenyegetjük a mocskos terroristákat, majd mind a millióan odamennénk és eltaposnánk őket. Söprögetés a ralli előtt:D
  • juzosch
    #621
    Mondjuk én még csak túlélem, de szegény versenyzők...
    Még a gyári csapatok csakcsak, egy nagyvállalatnak kitelik h bukják, de sok pilótának rengeteg munka van benne.
  • juzosch
    #620
    Naigen, életben nem CSztem még, de a Dakart már nagyon vártam, nagyon nagy feeling.
    R.I.P Dakar 2008
  • Istencsászár
    #619
    Rohadjanak meg a mocskos bantuk, meg az egész világ ahol csak az öldöklés megy a semmiért, ilyen szar világban élünk éljen.
  • Tomo15
    #618
    Egyszerűen nem tudom elhinni, hogy elmarad:((
  • karajjj
    #617
    csak az a baj, hogy ez most nem a CS
  • juzosch
    #616
    Terrorists won.
  • karajjj
    #615
    Hivatalosan is bejelentették
  • karajjj
    #614
    Nem lesz Dakar-rali
  • karajjj
    #613
    most minek kellett így kicseszni velük?
  • DJ BP
    #612
    Palikék rendben :)
  • DJ BP
    #611
    A tavaly Szalay Balázs szerelőcsapatában dolgozó Kovács Miklós vezette kamion-trió idén először vágott volna neki a Dakar-ralinak, azonban szerencsétlenségükre a rajtig sem jutottak el.

    A gond a Scania papírjaival volt a lisszaboni adminisztratív átvételen, szervezők nem engedték versenyben elrajtolni Kovácsékat. Ez egyébként nem kirívó eset, neves indulókkal is előfordult már hasonló. Persze ez nem vigasztalja a Kovács Miklós, Tóth Tamás, és az Irigy Hónaljmirigyből ismert Sipos Tamás hármasát, az talán már inkább, hogy a visszautasítás ellenére versenyen kívül, a szervizútvonalon mégis nekivágnak a Dakarnak.

    "Törtük a fejünket, hogy mit csináljunk, végül azonban úgy döntöttünk, ha már itt vagyunk, nekivágunk a távnak, és ha szervizútvonalon is, de eljutunk Dakarig. Nem amiatt vagyok csalódott, hogy kifizettünk egy csomó pénzt a nevezési díjra, hanem azért, mert nagyon beleéltük már magunkat abba, hogy indulunk a versenyen, és amikor itt a helyszínen megtudtuk, ez nem lehetséges, mindannyian teljesen összetörtünk" - mondta a sikertelen átvétel után Kovács Miklós.

    Több szerencsét kívánunk jövőre!


    Szegények... Most mit kell kínlódni, az élmezőnyre úgyis veszélytelenek, fontoskodás
  • desigo
    #610
    kösz
  • karajjj
    #609
    holnaptól a Eurosporton
    holnap este már 21:30-tól 22:30-ig
    aztán asszem minden nap este 22:00-kor a félórás összefoglaló amit másnap reggel ismételnek
  • desigo
    #608
    Mikor és melyik csatornén lesz részletes összefoglaló rendszeresen?
  • karajjj
    #607
    egyábként meg a házigazdaságra énis pályáznék, mivel a következő pár hétben igen sűrűn fogom látogatni a topikot
  • karajjj
    #606
    a hiradóban azt mondták, hogy mostmár biztos, hogy innen is fog...
  • desigo
    #605
    2010-ben Budapestről indulhat a Dakar

    A végleges kontraktus márciusban kerül aláírásra.

    ez komoly lenne...
  • desigo
    #604
    Palikék túl a gépátvételen



    van reklám bőven a kocsin.
    Kíváncsi vagyok milyen szervíz áll mögöttük?
  • desigo
    #603
    Több volt forma-1-es pilóta is megméretteti magát a minden évben megrendezésre kerülő sivatagi Dakar ralin. A nevezési listán találhatjuk többek között az 1992 és 1997 között F1-ben versenyző japán Ukyo Katayamát, vagy a Jordan és Midland színeiben a 2005-ös és 2006-os idényt eltöltő portugál Tiago Monteirót. Utóbbi pilóta jelenleg a WTCC sorozatban a Seat pilótája, a Dakarnak azonban egy SMG buggy-val vág neki. "Kicsit mindig is kalandor típusnak számítottam. Az egyik álmom, hogy egyszer körbemotorozom a Földet. A Dakaron is motorral szerettem volna elindulni, de annak ellenére, hogy van némi endurós tapasztalatom, nem vagyok hozzá elég magas szinten" - mondta Monteiro. A két fent említett pilótán kívül rajthoz áll még többek között az egykori F1-es versenyző Jacky Ickx lánya, Vanina Ickx, valamint a kétszeres Dakar győztes, Jean-Louis Schlesser is, aki az egykori forma-1-es versenyző Jo Schlesser unokaöccse.
  • desigo
    #602
    van egy kevés pénze Gordonnak...
  • mentos-boy
    #601
    aki már 2 verdával megy a Dakarra...
    Szal lehet szurkolni már a2es számú Hummernek is!



    félreértés elkerülése végett ezek nem a versenygépek, csak a szervízgárda...
  • lippet
    #600
    Tavaly is sokáig a VW állt a zászló, aztán mégis a Mitsu nyert:D
    Majd Robby Gordon megmutatja!:D
  • Istencsászár
    #599
    Majd a Tuaregek lenyomják ezeket a teknőket:)
  • lippet
    #598
    Nem lenne rossz!:P
  • lippet
    #597
    Örülnéák, ha lehetnék e topik házigazdája:D
    Gördülő nyémántok:


  • lippet
    #596
    az hátXD
  • desigo
    #595
    nagyon brutál!
  • lippet
    #594
    Na itt van a DeRooy család:
    Dakar 2008 Test




  • lippet
    #593
    GINAF 4ever!!!!XD
  • karajjj
    #592
    ahogy mondod, azok a szerelő kamionok...