1712





Dakar 2014

Argentina - Bolivia - Chile

2014 January, from 4th to 18th

  • redbull0304
    #1032
    Dakar 5. Stage
  • zvaragabor
    #1031
    Benéztem, mert ez ultrakonkrétan nem a dakaron történt, hanem azon kívül, csak egy gumikat szállító kamion okozta.
  • redbull0304
    #1030
    Na erről beszéltem! WÁÁÁÁÁÁÁÁÁ!!!!










  • mentos-boy
    #1029
    "A mai pihenőnapot kihagyja a tv és semmi Dakar nem lesz egyik adón sem :( "

    Ezt honnan veszed??
    Az RTL-en a déli híradó utáni tegnap összefoglaló már volt is + lesz a Box klub közben a rövid + utána lesz normális adás is, az EuroSporton a 19:15-ös élő bejelentkezés tényleg nem lesz, de 23:00-tól ugyanúgy lesz adás...
  • zvaragabor
    #1028
    De szörnyű. Egy baráti versenyből haláleset.
  • Bullitt
    #1027
    Angolul bővebben az esetről
  • Istencsászár
    #1026
    Most volt a rádióban hogy egy kamion egy autóval ütközött és ketten meghaltak.. hogy kik kivel nemtudom csak fél füllel hallottam... :I
  • Babor
    #1025
    Képek a versenyről
  • nesto
    #1024
    Úgy látom van némi problémád a feltöltéssel. A következő szakaszt megpróbálom a lehető leggyorsabban feltölteni, nem hinném hogy sokáig tartana 3MB/sec nettel. A mai pihenőnapot kihagyja a tv és semmi Dakar nem lesz egyik adón sem :(
  • iszakos
    #1023
    Ennyi erővel akkor ki irhatnák a versenyt ugyis,hogy megadnak egy pontot aztán aki elöbb odaér,az nyer!Akkor nincs ilyen vita,kihagyott e egy gps pontot vagy sem.:D
  • toretto r34
    #1022
    én meg remélem a kamazok befoglalják a podiumot :D
  • lippet
    #1021
    tényleg=)
  • redbull0304
    #1020
    Mintha kicsit túl tiszták lennének az autók a képeken! :D Egy porszem sincs rajtuk, tuti PS... Gondolom a szponzorok miatt csinálják ezt, pedig fílinges lenne egy csupa saras kép is!
  • desigo
    #1019
    na mi a turpisság ?
  • redbull0304
    #1018
    Egyre jobban tetszik a Dakar! :) Remélem első három helyet besöpri a VW! Szép győzelem lenne vissza vonulás előtt, a csúcson hagynák abba!

    Pár kép a 6. szakaszról a VW oldaláról, ki milyen turpisságot vesz észre a képeken?







  • RATCUSTOM
    #1017
    eurosport kezdés, mindjárt
  • karajjj
    #1016
    én meg remélem, hogy a kamazok ezt is behúzzák :D
  • zvaragabor
    #1015
    Jah, akkor 1000m.
  • Fürtös
    #1014
    Körülbelül.
    A gps ha megközelitesz egy pontot egy kilométerr elkezd pittyegni és megjelenik rajta egy nyil ami a gps pont irányát mutatja,majd ahogy közeledsz egyre gyorsabban pittyeg,100 méteres közelségnél aktivizálodik 5sec folyamatos sipolás és mehetsz tovább.
  • zvaragabor
    #1013
    Jah igen 9-et került el. Azt hiszem ezek a pontok kb 300 méteren belül érzékelik a sofőrt, tehát nem kell közvetlen mellette elmenni, elég csak a közelében.
  • zvaragabor
    #1012
    Persze, Szalay valószínű elnézte, de attól még kihagyta. Ezzel az erővel akkor az összes versenyző szarhatna a szabályokra, és önkényesen lerövidíthetné az utat, mondván, hogy elnézték. Szabályok azért vannak, hogy betartsák. Ha 5, vagy több GPS pontot nem érint, akkor automatikus kizárásban részesül a versenyző. Akár véletlenül, akár direkt hagyták ki, számolniuk kell a következményekkel. Legközelebben jobban figyelnek. Szalaynak az a mázlija, hogy ő tán csak kettőt hagyott ki.

    Amúgy tényleg szépen szórják ki a szakaszok a nagyokat. Ma meg Peterhansel esett ki.
  • redbull0304
    #1011
    Így már mindjárt érthetőbb! :D
  • Fürtös
    #1010
    Attiyah 9 gps pontot hagyott ki egy szakaszon belül.
    4 gps pont kihagyásáig idöbüntetés jár azon tul kizárás
  • redbull0304
    #1009
    Vagy Ő lehet nem direkt hagyta ki, hanem elnézte stb... Az volt a nagy baj szerintem, hogy Attiyah kijelentette, hogy ő kihagyta direkt, hogy kimélja az autót... Ha azt mondta volna hogy eltévedt, elnézte stb. akkor nem lett volna ez a nagy szigor! Egyébként sajnálom, hogy ez történt vele, szépen ment, megérdemelte volna a győzelmet, de így igazságos!
  • zvaragabor
    #1008
    Ő talán kevesebbett hagyott ki, és így a heggesztéssel együtt is kevés volt az indok a kizáráshoz.
    Nem tudom, épp nincs nálam a szabály könyv. :)
  • redbull0304
    #1007
    És akkor őt mért nem zárják ki? :)
  • zvaragabor
    #1006
    Ők is kihagytak pár GPS pontot, meg gondolom a külsős heggesztős segítség miatt.
  • redbull0304
    #1005
    Szalayék miért kapta 4órás büntetést? :/ 50. hely... :/
  • Bullitt
    #1004
    Remélem kiesnek előle a néptraktorok és egyéb zavaró tényezők :D
  • lippet
    #1003
    Remélem az idén GINAF győzelem lesz:=)
  • redbull0304
    #1002
    Sajnos nem tudom tovább rakni a videókat mert 2kb/sec körül megy fel az oldalra az adat, 25órát ír ki... Valami gond van az oldallal, ha valaki tud más milyet akkor szóljon! A lényeg, hogy 400MB-t fel lehessen tölteni!
  • iszakos
    #1001
    Amióta extrémebb körülmények között megy a Dakar a KAMAZ-ok feltünően jobbak,úgy látszik nem bírják a sima utat!:D
    A Gordon meg egy állat,igazi NASCAR-os!Nem érezné jól magát ha nem keresztbe menne!:D
    Nagyon remélem PAlikék mindig csak elöbrébb jönnék,és benne lesznek a 10-ben,:)
  • desigo
    #1000
    ték
  • desigo
    #999
    nah legalább van még kinek szurkolni :)
  • pzoli00
    #998
    Palikék 7 szakasz után, összetettben már a 11. helyen állnak !
  • Tormiee17
    #997
    Peterhansel autója jelenleg áll a gyorsasági szakaszon. A kilencszeres győztes autója először kigyulladt, majd túlmelegedett. Ezeket a problémákat még orvosolták de most úgytűnik, hogy mára feladta a harcot.
  • zvaragabor
    #996
    Igen, a nagyok most nagyon bukdácsolnak, esnek, borulnak, gyulladnak, kiesnek.
  • lippet
    #995
    Majd Gordon megfogja a "Fauvéket"=)
  • Istencsászár
    #994
    Mert a szabály az szabály, ő rontotta el. Az nyer aki végig tud menni.

    "A Dakar szabályzata értelmében: minden egyes ellenőrzőpont kihagyása két órás büntetést von maga után. Egy autós maximum négy ellenőrzőpontot hagyhat ki, az ötödik után kizárás jár."
  • Bullitt
    #993
    Nem hiszem el, hogy a néptraktorok fogják megnyerni. Al Attiyahot minek kellett ennyire megbüntetni, hogy kizárják? :(