1712





Dakar 2014

Argentina - Bolivia - Chile

2014 January, from 4th to 18th

  • gordon 24
    #1312
    Atya isten! Egy ilyen ember hogy lehet riporter??? Ez most azt hiszi jó pofa?? Kegyetlen..
  • Babor
    #1311
    Palik interjú! érdemes elolvasni:D
  • Black Ghost
    #1310
    Nem csak pletyka (Dakar.hu, 4×4.hu) néz utána....
  • Fürtös
    #1309
    Saníinak=Sanyinak,bocs
  • Fürtös
    #1308
    Saníinak köze nincs a Zapi féle mitsuhoz ez csak pletyka...
  • Babor
    #1307
    Liszi-Fenesi Mitsubishi
  • beni00
    #1306
    A KISS SÁNDORÉK (Technosport Hungary) által felkészített Mitsu MAGYAR színekben - a cseh Zapletal Miroslav – Ourednicek Tomas párossal- a 7. lett.

    Erről hallotok valamit a magyar médiában, ez a legnagyobb dakaros magyar vonatkozású siker!
    A Ferrari EGYÉNI VB címeinek egész Olaszország örült, pedig német (5) és finn (1) pilóta hozta az utóbbi időben.
    Szalayék semmi rosszat nem tettek, a versenybíróságra miért nem haragszanak Palikék??
    Ők hozták meg a döntést. Rájuk nem mernek kiabálni, mert még szeretnének indulni.
    Egyébként szurkoltam nekik, hogy a 10-ben legyenek. Majd kiheveri.
  • Babor
    #1305
    De azt figyeltétek, hogy az eset óta a Palik nem nyilatkozott(rá nem jellemző modon)...
    Csak a Héder nyilatkozta ezt... a szponzoroknak lehet mondani h ezt nem a versenyző nyilatkozta...
  • Black Ghost
    #1304
    Hatjátok már ezt a Palik vs Szalay témát lógva, az egész úgy ahogy van egy baromság.
    Ez csak is a VW, Micu, ASO hármasról szól. Ugyanis az egyetlen japán gyári csapat (Roma) is kint maradt azon a bizonyos napon. Micuék beszoltak, ASO megijedt erre adtak 1-2 óra büntetést, erre a VW szólt be, ASO megint megijedt és kiosztottak még 10-11 óra büntit. Eredmény az lett hogy a VW bajnok a Japánok meg benmaradtak az első 10-ben.
    Ti tényleg azt hiszitek hogy a szervezőket érdekli Szalayék véleménye?
    A beadványuk átadása után 20 percel már ki volt akasztva a határozat. A Dakar történelmében ilyen gyorsan még soha nem született döntés egy kérvényről.
  • Laffite
    #1303
    különben is, ha valaki nem ér célba, akkor az paraszti ésszel nem ér el eredményt, nem értem ezeket a megállapított időket, ez egy vicc...
  • Laffite
    #1302
    palikék úgy viselkednek mint a sértődött óvodások... hasonló helyzetben az rtl motorsport is gondolkodás nélkül meglépte volna azt, ami a szponzorának fontos a jó eredményhez, mert itt komoly pénzekről van szó, amiért eredményt várnak és nem jótékonykodást... vagyis az egész nagyon álszent és képmutató az rtl-esektől... palik egy drága játékot játszhat az rtl csatorna pénzén, inkább ennek örüljön! Szalay amit elért, azt maga érte el, az az igazi teljesítmény!!!!
  • n003
    #1301
    amikor a Palik óvási díját visszaadták azzal beismerték a szervezők hogy ezt bizony ők baszták el :( le kéne szállni Szalayról mert ő csak igazságosságot akart .. persze az szerintem is hiba hogy akkor nekiK is azt kellett volna mondaniuk és erőltetni hogy töröljék az aznapi időket
  • Istencsászár
    #1300
    Egy javaslatal kellett volna nekik odaállni h ne 2 órát hanem 4et kapjanak, vagy annyit h ne legyen blőle senkinek előnyeés kész vagy más megoldással... nem tették? nem tették ugytudom. Vezetpség hozott egy súlyos és nevetséges büntetést, a versenyzők ez ellen felszólaltak h azért ezt mégse kéne? nem tették ugytudom... lehetett volna ebből egy kompromisszumos megoldás de nem lett.
  • Black Ghost
    #1299
    Erre mondják hogy "tudatlanságból eredő magabiztosság"
    Tessék egy kicsit tájékozódni (Nemzeti sport online, Dakar.com, Dakar.hu, 4×4.hu,stb), nem csak az RTL, Héder kettős véleménye, meg egy 20 mp-es riport alapján dönteni. Ha veszed a fáradságot és elolvasod más hozzáértő szakemberek véleményét, talán tiszábban fogod látni hogy mi miért történt.

    Ha Szalay nem indul az idei dakaron, ez a döntés (üntetés) akkor is megszületik.
  • iszakos
    #1298
    Nem tudom,hogy lehet bki is olyan naív,hogy azt gondolja,hogy ezt fordított helyzetben nem lépi meg a Palik,vagy akármelyik!Ami jogos az jogos!Nem ugyanannyi verseny kilométert teljesítettek,vagyis jogtalanul volt az elöny szerzés!!!!!!Ennyi,és ezen nincs mit szépíteni!Megjegyzem,hogy a szervezők nyúltak bele a versenybe,igazságtalanúl,de lassan úgy beszél mindenki a Szalalyról,mintha ő lett volna a versenyigazgató is egyben,aki az egésznek a mindenható ura!
  • desigo
    #1297
    Nade Palikot hallanánk már végre...
  • Istencsászár
    #1296
    Nem makogott hanem terelet tudatosan... de lényegtelen.
  • n003
    #1295
    te mint istencsászár miután végigverekeded magad fél délamerikán biztos kiráztad volna az újjadból az évszázad interjúját de ő csak egy egyszerű földi halandó szerintem ellehet neki nézni ha "makogott"

    :|
  • zvaragabor
    #1294
    Barna direkt úgy tette föl a kérdéseket, mintha Szalay miatt vesztette volna el Palik a 12. helyét. Valamelyik nap éjfél körül az rtl-es dakar összefoglalóban már egy jól összevágott anyak került adásba, ami szintén Szalay-t járatta. Amikor Palik és Héder hazaért, a repteren Héder ismét úgy nyilatkozott a TV-s stábnak, mintha Szalay miatt kapott volna Palik 12 óra büntetést.

    RTL miért is interjúvolná tovább, megvan ami neki kell, amiből hírt lehet csinálni, innentől kezdve minek is interjúvolná tovább. Más TV-s stáb meg tudtommal nem volt kint (szóljatok, ha tévedek) aki interjút készíthetett volna vele. Még csak ma ért haza. De egy interjú már is készült, linkeltem is. Holnap délelőtt fél 8-kor a hír TV-ben szerepelni fog egy interjú kedvéért.

    Hú de utálom már az interjú szót. :)
  • Istencsászár
    #1293
    Nem az rtl járatta le hanem amikor Héder meginterjúvolta ott makogott és nem volt képes felelni az egyszerű kérdére, többet őt én nem láttam sehol sem nyilatkozni sem az rtlen ármi mást ami erről szólt...
  • zvaragabor
    #1292
    Szalay interjú.

    "A beadvány aláírásakor eszembe sem jutott, hogy ez Palik László ellen irányuló tett a részemről."

    Ő sem gondol(hat)ta, hogy ebből botrány lesz, hogy az RTL le akarja járatni.

    Szotyi, úgy legyen. :)

    Bár az imén likelt interjúban nagyon bizonytalanul nyilatkozott a következő Dakaron való részvételt illetően.
  • gordon 24
    #1291
    Igazat is adok és nem is.

    Szerintem is csöndbe maradhatott volna. Ő volt az ügyben az egyik fő kolompos sajnos.

    Viszont az is igaz és a dologhoz hozzátartozik, hogy Szalay az ASO europai egyik servezője..
    Tehát neki majdhogynem kötelessége ilyen helyzetekben állást foglalania..


    Ugyanakor én is nagyon de nagyon haragszom rá.. És nagyon nem tetszik amit csinált.
  • Szotyi79
    #1290
    Szia Zvara!
    Vettem az adást, de hagyjuk nem 12 óra a gond hanem az ,hogy maradt volna csöndbe és kész, mert akkor nem járatja le magát. Többi csapat ugyanúgy ki járta volna magának az utat,mint Ő szerintem kár volt beleavatkoznia bármilyen szinten akár még aláírással is tette. Reméljük jővőre baleset és botránymentes jó versenyt láthatunk! Illetve hát majd jön a tereprallye.
    Üdv Szotyi
  • zvaragabor
    #1289
    Navara csak a logómon van, zvaragabor a nickem, de hívj zvara-nak. :)

    Még mindig nem érted, a 12 óra büntetés nem Szalay miatt van. Ő csak megjegyezte a többi társával együtt, hogy ez így fair-e a szervezők szerint. A VW is küldött be közleményt a #1287-ben idézettek okán. Tehát ha Szalay kussol, és nem küld semmit, akkor is megkapják a 12 óra büntetést. Csak a sajtó, és az ertéel állítja be úgy a dolgot, mintha Szalay miatt lett volna ez az egész. Pedig nem. Ezt kellene megérteni.
  • Szotyi79
    #1288
    Kedves Navara!
    Ebben mind igazat adok neked, de akkor is a Szalay miért nem fogta be a száját és húzta meg magát a sarokban ,mert ez neki igazán nem osztott szorzott semmit. Másbaj nincs ezzel, de volt néhány "honfitársa" akivel kibaszott. Mert ha az Ő tizedik helyéről szólt volna a dolog akkor is aláírja vajon ezt a papírt és beadja a bíráknak? Az lett volna a legjobb neki ha kimarad az egészből ,de nem tette meg és ennek vajon mi volt az oka az Ő szemszögéből. Ezt magyarázd meg légy szíves! Azt hogy a verseny csapatok ,hogy ölik egymást azt régóta tudjuk dehogy már a Magyarok is na ez a gyomorforgató!
  • zvaragabor
    #1287
    dakar.hu-n a "Tények" című cikket olvassa el mindenki, aki még nem tette. Szépen kérem!

    Valamint beidézem a másik fórumról DLala fórumtárs hozzászólását, okos dolgokat ír:

    "A következő történt.
    Roma elásta magát a szakaszon, nem tudott kijönni és utolsó gyári Mitsusként a kiesés szélére került. A Dakar legfontosabb gyári csapatát nem érheti ekkora blamázs. A csapat ezt jelezte az ASO-nak, mire a nagyfőnök személyesen a helyszínre repült (!) és gyorsan kiterelte a népeket, majd azt mondta a 175. km-ig ér az aznap. Mit ad isten Roma (és sokan mások is) pont ott voltak.
    Csak túlzásba vitték és csak egy-két óra büntit adtak, mert a Mitsu valahol az élen akart maradni.
    Amit persze azonnal szóvá tett mindenki, aki teljesítette a szakaszt, különösen a VW, akik meg le akarták gyalázni a Mitsut.
    Simán kioszthattak volna 200 órát is (a verseny elején még megtették) de megalkudtak 12-ben, amivel a VW is jól járt és Roma is befért az első tízbe.
    A döntést már azelőtt meghozták, hogy sokan beértek volna, amibő az következik, hogy először azok szövegeltek, akik legkorábban bent voltak. Azaz a VW.

    Így megy ez.

    Ezt kellene átlátni. Azt mutatja, még mindig kevesek vagyunk itt mi káeurópából ahhoz, hogy a nagyok dolgába beleszólhassunk. Ezért adták vissza Palikék óvási pénzét kínosan vigyorogva. És ezért volt teljesen fölösleges Palikék hisztije Szalay ellen, mert az egész ügynek tök más volt a háttere, velük, vagy nélkülük, mindenképpen megtörtént volna.
    "

    Majd olvassátok el mind a kettő még egyszer, és gondolkodjatok. Nem pedig a médiamocskot kell a szentírásnak venni.
  • Djemba
    #1286
    most olvastam, hogy amiért megbüntették Palikot Szalay Balázs kezdeményezte egy nulla elvileg neki kellene jobban mennie mert ő autóversenyző régebb óta de egy nullszériás senki akinek fáj, hogy ha jól tudom 2002-ben Palik volt a navigátora és azóta Palik nagyon jó rallyversenyző lett.
  • Djemba
    #1285
    JÖVŐRE LACKÓ JOBB LESZ TOP 5 LESZ!!!!!!!
    HAJRÁ LACKÓCSKA (TACSKÓCSKA HEHE)
  • desigo
    #1284
    a homokban elakadástól kezdve abbahagyta a nyilatkozást...
  • Bullitt
    #1283
    Fejezzük már ezt be. Szerinted a versenybíróság 20 perccel a beadvány után döntött volna? Szvsz egész nap ez volt nálunk a téma és Szalay meg JÓPÁR másik versenyzőtársa szintén kiszúrta, hogy itt valami bibi van. Az meg semmiképp se az ő felelőssége, hogy ezt a döntést hozták meg. Sztem ő is inkább amellett lett volna, hogy akkor töröljék az aznapi eredményét mindenkinek, de ez a Dakar ilyen botrányosra sikerült.
  • Mákvirág
    #1282
    Azért tegnap egy pár szót mondhatott volna a Palik gyerek,ha már olyan sokáig fenntmaradtam! De csak azt láttam,hogy a szőke bringát tartotta szóval.
    Akik drukkoltak neki azokat meg le se.... ,pedig amúgy szeret nyilatkozni
    meg az energiaitallal hadonászni! Nekem rosszul esett,na mind1.
  • LeventeV
    #1281
    Akarki akarmit mond Szalay kitolt Palikekkal, es ezaltal a magyarokkal is.
  • desigo
    #1280
    nem kímélte az biztos
  • mentos-boy
    #1279
    még 20.-án is van ilyen a műsorban, úgyhogy előfordulhat h csak vmi hiba, de meglátjuk...
  • mentos-boy
    #1278
    Bár az EuroSporton nem mondták a fiúk h lesz még egy összefoglaló, de a műsorban találtam még egy adást ma (19.-e, hétfőn) 21:45-től
  • Istencsászár
    #1277
    brutális
  • zvaragabor
    #1276
    Húha, jól nyomom, na akkor csak linkben. :D
    http://www.youtube.com/watch?v=vILzXm7GAAk
    http://www.youtube.com/watch?v=6GOBxryQqfw
  • zvaragabor
    #1275
    Akkor itt van még 2 idei dakaros palikos videó:
    <object width="425" height="344"><param name="movie" value="http://www.youtube.com/v/vILzXm7GAAk&hl=en&fs=1"></param><param name="allowFullScreen" value="true"></param><param name="allowscriptaccess" value="always"></param><embed src="http://www.youtube.com/v/vILzXm7GAAk&hl=en&fs=1" type="application/x-shockwave-flash" allowscriptaccess="always" allowfullscreen="true" width="425" height="344"></embed></object>
    <object width="425" height="344"><param name="movie" value="http://www.youtube.com/v/6GOBxryQqfw&hl=en&fs=1"></param><param name="allowFullScreen" value="true"></param><param name="allowscriptaccess" value="always"></param><embed src="http://www.youtube.com/v/6GOBxryQqfw&hl=en&fs=1" type="application/x-shockwave-flash" allowscriptaccess="always" allowfullscreen="true" width="425" height="344"></embed></object>
  • N o N a m e
    #1274
    vagy 10x néztem végig :) elhalgatnám ezt a hangot egy darabig :)
  • Istencsászár
    #1273
    Butális a hangja meg ahogy pakolgatja:)