6179


DragonBallhoz hasonló animek: Bleach, Naruto, One-piece, Mär, Yaiba
  • gohanssj2fru
    #3898
    nekem tehát 3 igen fontos kérdésem lenne:
    1: nekünk az miért jó h japánban újrakreálják a db-t?:P lehetséges h eljut MO.-ra?:D
    2: április elején lesz MO.-n tehát a DB film bemtatója és felíratos lesz?(lusta vagyok utána nézni)
    3:ha vki támogatja a szinkronhangra való gyüjtést az akkor meg kapja majd a magyar szinkronosat végig?
  • gohanssj2fru
    #3897
    amúgy amikor fuzionálnak a nem magyarban mindig egyszerre beszél akkor goku és vegita hangja is.. a magyarban miért csak Lippai beszél?:S
  • gohanssj2fru
    #3896
    nektek tetszik az a rajzolás mód pl ami már a 291. részben van? :/
  • gohanssj2fru
    #3895
    én csipem a magyart :P a japán a megszokott, az angol az fura, sőt nekem németül van meg egy csomó rész a buu-Sból:Dnah az nagyon poén XD de Vegita német hangja speciel jóó.
    __________________________________________
    h néz ki am egy Z manga belseje? azt megtudom vhol nézni?
    __________________________________________________
    amúgy szegény Gohannak kellett a leggyorsabban fejlödnie? csak mert épphogy elérte az ssj1-et már a cell alatt ssj2-be kellett átmennie XD vagy ennyire hatással van rájuk a tér és idő szoba?de akkor is durva.
  • kill3r21
    #3894
    én is a japánt részesitettem elönyben, de mivel már megnéztem ugy, igy már nem okoz nagyörömet :D magyar meg gyerekkor :)
  • EnZsolt
    #3893
    Jó, de most én olyanról beszéltem, amit például nem tudtunk. Pl: Majin Buu hangja, kifejezetten idegesített.
  • r4pt0r
    #3892
    Szerintem pl Goku hangja tökéletes hozzá, csak sajnos nem azt fordították amit mondanak, még ha azt is akkor is teljesen máshogy.
  • EnZsolt
    #3891
    Nekem volt jó pár Z-s részem, ami magyarul volt meg, belehallgattam felirat mellett...és elkeseredtem. Teljesen más volt a kettő. És pár szinkronhang nem tetszett. Inkább megmaradtam a japán nyelvnél + felirat.
  • DiLee
    #3890
    sikerált a vétel ? annak tényleg jó aki magyarul szereti :)
  • kill3r21
    #3889
    Egy kis finomság annak aki magyarul szereti! :)
    Dragon Ball Z 185. Rész Magyarul (Részlet) (~5perc)
    185 HUN Részlet
    Dragon Ball Z 271. Rész Magyarul (Részlet) (~5perc)
    271 HUN Részlet
    Dragon Ball Z 291. Rész Magyarul (Részlet) (~5perc)
    291 HUN Részlet
  • DiLee
    #3888
    Fuji TV-Japán :D
    A remasteredről, legalább újra a DB lesz mindenhol a téma :)
    a mangát mostmár tudom olvasni xD (jobbról-balra xÐ)
  • kill3r21
    #3887
    Dragon Ball Anime vs Dragon Ball Evolution Mozi!
    Összehasonlitás!
    Csekk this-->>
    Komoly
  • gohanssj2fru
    #3886
    de durva én nem tudtam h a cell-es részek alatt gohannak még a gyerek hangja van. bár igaz, miért változtatták volna meg.. a felnőtt magyar korából is van részlet a hangjára a youtuben úgy emlékszem,igaz?
  • gohanssj2fru
    #3885
    oké oké értem :D
    vicces, elkezdtem hallgatni a db háttérzenéit közben itt volt anyám, kérdi: de jó mik ezek a jó zenék?XD
    nah amúgy ez a Fuji vagy milyen tv-t én még a port.hu-n sem találtam csak googleba, akkor ez most h van Mo.-n?:S
  • DarkEvilPiccolo
    #3884
    De igen, jók azok a részek, viszont másik szemszögből nézve annyira nem is jók. A bakik miatt nem jók. Pl. amikor Goku és Piccolo megmentik az iskolásokat a lavinától, ott ketten kellettek ahhoz, hogy meg tudják tartani azt a szerencsétlen iskolabuszt ami szerintem azért hülyeség mert Piccolo a kisujjával meg tudta volna tartani. A Pikkonos részekben pedig az a baki amikor Pikkon csak úgy lazán leveri Cellt. Elvileg Cell ellen semmi esélye nem lenne. Mondjuk alpjáraton ezek a filler részek jók, de azt nem értem, minek kellett ilyen szarvsahibákat ejteni bennük...? A Garlik Jr. sagat is bírom, de az meg hemzseg az egész a bakiktól sajnos.
  • gohanssj2fru
    #3883
    miért szerinted nem jó az a rész amikor megtanulnak vezetni, meg a Goku vs. Pikkon harc? :( :D
    ___________________________________________________________________
    igen sajnos ez az alap előítélet arról az iskoláról.. :S :( :P
  • Cskölök
    #3882
    ahh a Radnoti egy stréberképző :D azért nem is mentem oda :)pedig sok volt osztálytársam van ott:P amm én is ott lakok :D
  • DarkEvilPiccolo
    #3881
    Már eleve úgy kellett volna megcsinálni az animét ahogy a mangában is voltak a dolgok és akkor nem lenne ilyen gond(unk). De igazából szerintem nekem annyira mégsem fognak hiányozni a fillerek. Amikor először lapozgattam végig a mangát, akkor tök örültem, hogy ugyan olyan jó mint az anime viszont nincs benne egy másodpercnyi időhúzás sem és ez még jó pár fokkal felemelte az élvezhetőségi faktort. Az egyetlen negatívuma legalábbis számomra, hogy nem mozgókép és nincsen hangja + a zenék hiánya. :(
  • gohanssj2fru
    #3880
    A Tensines témába már belekavarodtam XD
    Az olvasgatni valót köszönöm:P
    Engem a fillerek nem zavarnak,sőt tovább lehet izgulni h mi lesz..:D ókori görög dráma lenne akkor sok benne a késleltető mozzanat,úgy mondanám, ami azért fontos... :P
    Sőt így h végig ovlastam h mik fillerek, ha ezeket tényleg kiveszik és sajnálnám, mert a fillerek is lehetnek jók. az én részemről:P
    jó mondjuk végülis a moviek sem rosszak, és azokban nagyon ilyen késleltető mozzanatok nem figyelhetők meg, és azok meg úgy jók :) tehát mindegyik dolognak van előnye és hátránya is.
  • DarkEvilPiccolo
    #3879
    "Még régebben olvastam 1 oldalon, amin az erőszintek voltak lejegyezve"
    Jah csak kár, hogy hivatalosan nincs is olyan, hogy erőszintek. Mármint hivatalos oldalon nincs ilyesmi. A fanok szoktak kitalálni ilyeneket.

    "Ezt úgy kell érteni, hogy a mangában 1 szóval nem utalnak Garlicra? Mert az animeben igen"
    Az egész Garlicos cucc filler. Nincs semmilyen Garlic a mangában. A Friezas részek után rögtön úgy folytatódik a történet, hogy Krillin és Gohan telefonálnak egymásnak, hogy érzik Friezat közeledni a Föld felé.

    "az hogy fog kinézni, ha minden átmenet nélkül egyik harcot követi a másik?"
    A manga is tele van átmenetekkel. Az animében viszont túlzásba vitték ezeket az "átmeneteket"...

    "nem hinném hogy az ilyen leredukált verzió nagy siker lenne"
    Hát pedig de. Nem lenne az, hogy 20 részen keresztül csak azt mutatják ahogy robban fel a Namek bolygó meg állnak egymással szemben Goku és Frieza.
  • Retsu
    #3878
    "Azt meg nem tudom honna szedted, hogy Krillin erősebb volt valamikor is Friezanál"
    Még régebben olvastam 1 oldalon, amin az erőszintek voltak lejegyezve.

    "A Garlic Junior saga úgy ahogy van filler."
    Ezt úgy kell érteni, hogy a mangában 1 szóval nem utalnak Garlicra? Mert az animeben igen.

    Jó, biztos vannak felesleges részek, de az hogy fog kinézni, ha minden átmenet nélkül egyik harcot követi a másik? Vagy pár mondatban a narrátor összefoglalja, mi történt pár év alatt, vagy mi? Elég az hozzá, hogy mivel rajongó vagyok, lecsekkolom majd, de nem hinném hogy az ilyen leredukált verzió nagy siker lenne. Rókabőrlehúzás szaga van a dolognak, valamiből csak fent kell tartani a franchise-t...
  • DarkEvilPiccolo
    #3877
    Itt van pár filler-dolog amiket tegnap írtam le a MONDO fórumán. Anim Vs. Manga.
    "A Saiyan sagaból elég sok. Pl. amikor Gohan ökörködik a sivatagban az szinte mind végig filler. Vagy az elején amikor az erdőben császkál az is filler. Amikor Vegetat és Nappat mutogatják, hogy itt-ott megállogatnak egyet pusztítani. Amikor Goku végigmegy a kígyóúton annak a nagyrésze filler mert ott csak annyit mutatnak amikor elindul meg amikor megérkezik Kaiosamahoz. Szóval nem esik le az útról a Pokolba és nem találkozik azzal a mittudomén milyen hercegnővel. Amikor Goku és Vegeta harcába bedobnak olyan jeleneteket amikor Bulmáék éppen ugatnak az mind filler. De egyébként csomó ilyen van pl. a Frieza sagaban is szóval harcolnak keményen és akkor bedobnak egy Bulmás jelenetet azok is fillerek. A Namek saga amikor Bulma, Krillin, és Gohan elindulnak a Namekra az is végig filler szóval ott annyit mutatnak amikor elindulnak meg amikor megérkeznek a Namekra. A Garlic Junior saga úgy ahogy van filler. Az autóvezetős részek. Amikor Goku meghal és átkerül a túlvilágra a Celles időkben és van a nagytorna meg stb az is végig filler. Pikkon és a Kaioshinek filler karakterek. Amikor Buu testében rohangál Goku és Vegeta és keresik Gohanékat több részen keresztül az is szinte végig filler. Amikor Goku SSJ2-es szinten harcol Kid Buu ellen az is filler. Most így kapásból ennyi jutott eszembe. Jah meg a lényeg, amit sokan szídnak, a Namek bolygó felrobbanása, hogy az csak 5 percig tart elvileg és mégis 20 részen keresztül robban. A mangában tényleg 5 perc az egész."
    És ez még semmi...
  • DarkEvilPiccolo
    #3876
    "Ha azt nézzük, hogy Krillin az Android saga idején már erősebb volt, mint Dermi a Namekon"
    Na már most, Ten Sin jóval erősebb mint Krillin. Azt meg nem tudom honna szedted, hogy Krillin erősebb volt valamikor is Friezanál.

    "Nem azért, de szinte 2/3-ával csökkenteni a hosszát kicsit durva húzás volt. Annyi filler nem volt benne azért"
    Tegnap újra végigpörgettem a mangát és hidd el, rengeteg a filler rész...
  • DarkEvilPiccolo
    #3875
    Tessék. Ha gondolod olvasgass vissza pár oldalt. :D Amúgy nem szoktam olyan hű de sokat írni oda, mert nem nagyon szeretem az ottani közösséget. Bár igazából csak 1-2 ember unszimpatikus csak a számomra... De az bőven elég.

    "Tensinhan fel tudna egy bolygót robbantani?:P ha nem, evidens ki az erősebb"
    Hát szerintem nem tudna. :D
  • Retsu
    #3874
    Lehet, hogy nem tud olyan technikát, amivel azonnal bolygót robbant, de azért nem annyira gyenge. Ha azt nézzük, hogy Krillin az Android saga idején már erősebb volt, mint Dermi a Namekon, Tenshin se sokkal maradhat el mögötte... A kérdés meg ugye a Buus részek alatti Tenshinhanra vonatkozott. Szal akkorra már szinte biztos, hogy erősebb. Azért a Cell játékok után 6 éve volt edzésre.

    #3872: Nyilván máshogy is meg lehetett volna csinálni dolgokat. Lehetett volna 1 sokkal drámaibb, komorabb stílusú animét csinálni. De én akkor is azt mondom, hogy (még a néhol megjelenő oltári nagy baromságok ellenére is) a Dragon Ball úgy jó, ahogy van. Ezt az újravágást is idegenkedve fogadom egyelőre. Nem azért, de szinte 2/3-ával csökkenteni a hosszát kicsit durva húzás volt. Annyi filler nem volt benne azért.
  • gohanssj2fru
    #3873
    bemásolod a fórumlinket h megnézem?=)

    egyébként: Tensinhan fel tudna egy bolygót robbantani?:P ha nem, evidens ki az erősebb..
  • DarkEvilPiccolo
    #3872
    Nem nagyon vág ide de azért leírom. A Gamestar fórumán a DB-s topicban állandóan csak leoltanak mert van merszem beszólni, ha éppen ócsárolják a DB-t és összehasonlítgatják mással és a DB-t hozzák ki xarabbnak. Annyira bosszantó, hogy azon a fórumon nincs egy igazi DB fan sem. Olyan emberkék járnak oda akik számára a DB egy tök közepes max. éppen hogy csak jó dolognak számít és mégis írogatnak. De nagyrészt csak lehurrogják. Bosszantó... Nah persze a lehurrogást nem úgy kell értelmezni, hogy elmondják minden xarnak, de állandóan csak ilyeneket írogatnak, hogy ez a dolog milyen hülyén van megcsinálva a DB-ban meg a is meg hogy sokkal jobban is meg lehettett volna csinálni őket csak kicsit oda kellet volna figyelnie a megalkotójának.
  • DarkEvilPiccolo
    #3871
    A Fuji TV-n valószínüleg hetente fognak egy rész DBZ-t adni.

    "Thensinhan erősebb(a majun buus részek alatt) vagy freezer?"
    Bár Ten Sin Han is folyamatosan fejlődött, én mégis kétlem, hogy a Buus időkben elérte volna Frieza szintjét. Esetleg sakkban tudta volna tartani egy kis ideig úgy mint haogy Cellt is anno, de szerintem leverni nem tudná.

    "csak hetente volt?"
    Mármint az RTL klubon? Ott minden hétköznap adtak 1 részt. Hétvégén nem adták.
  • SMGBAS
    #3870
    Az egy tápos farmer volt. Ő termelte annak a fehér macskának a varázsbabot. Azt evett reggel, délbe, este. xD
  • Danny1987
    #3869
    A zedben a harci egységek igen hülyén vannak megoldva.
    Amikor megérkezett raditz a farmernek volt 5 harci ereje (most nem tudom hogy a fegyvert is beleszámolta-e vagy sem) erre én azt gondoltam majd songokunak lesz olyan 200e körüli erre bumm beadnak neki 400 egységet.
  • Danny1987
    #3868
    Én is őt hoznám ki győztesnek.
  • Retsu
    #3867
    Szerintem Tenshinhan, már ha a Buus részek alatti formáját nézzük.
  • gohanssj2fru
    #3866
    csak hetente volt?:Dde durva én ilyenekre nem is emlékszemXD
  • Danny1987
    #3865
    Thensinhan erősebb(a majun buus részek alatt) vagy freezer?
  • DiLee
    #3864
    egyébként a Fuju-tv-n lesz április 5-el kezdik, és szerintem hetente fog lenni egy rész, mint ahogy az korábban is volt, de ha nem az a legjobb mert akkor minél hamarabb meglehet az egész :)
  • DiLee
    #3863
    én nem is tudtam ilyenekről :(
    majd meglesz :D csak mi a neve ?
  • rooney8
    #3862
    Aaaaa ilyet akarok!!!!!!!!!!!! :D
  • SMGBAS
    #3861
    Lenne egy kérdésem. Ezeket lehet még kapni? Meg h meddig lettek kiadva, szal ilyen általános infók. Nemrég találtam meg ezeket, már azt hittem h a nagy költözködésben el lettek hagyva :D
    07.
    10.
    11.
  • gohanssj2fru
    #3860
    "De mondom, nem lecserélve lesznek a hangeffektek, hanem úgymond meg lesznek "tisztítva". :D Szóval maradnak ugyanazok, csak sokkal élesebben fognak csattanni-puffanni-durranni. :D Az új speciálban is a régi hangeffektek vannak."

    nah ennek feletébb örülök :D és akkor most nem a Fuji tv-n lesz?
  • DarkEvilPiccolo
    #3859
    Engem meg nem hat meg az ilyesmi. Tudom, hogy tudok dolgokat amikről másoknak nem sok fogalma van és ennyi. :P Amik pedig az animében vannak tények azokat mind tudom szerintem. :P

    "szerintem is jó lesz HD-ben a DBZ, de miért csak a Z ???"
    Mert a Z a legjobb/legelismertebb/legelterjedtebb/legfelkapottabb satöbbisatöbbi. :D Majd valószínüleg az lesz, hogy ha sok-sok bevételük lesz ebből, akkor a sima DB-al is megcsinálják ezt.