6179


DragonBallhoz hasonló animek: Bleach, Naruto, One-piece, Mär, Yaiba
  • IXEMGabeo
    #6099
    ez az Ero bajnoksaga nagyon fasza:)

    elkezdodott...azt Jiren meg se mozdult:D kozepen allt es aki a szemebe nezett elfordult
  • Kennyssj
    #6098
    Jó rég jártam itt! :D Szeretnék mutatni egy magyar fanfictiont, ami Vegeta háttértörténetével, és a Dermesztőnek tett szolgálatai közben eltelt évekkel foglalkozik, a címe: Dragonball Decadence - Spirit of revenge: http://mantonjager.gportal.hu/gindex.php?pg=36642125 A történet és az írás is kiemelkedő, ajánlom!
    Utoljára szerkesztette: Kennyssj, 2016.09.01. 16:49:39
  • InfoCsill
    #6097
  • Wootan
    #6096
    Újranézem a Z-t, és feltűnt egy érdekesség.

    Ugye a saiyanok minden harcban fejlődnek, egy nehezebb csata után meg még inkább megerősödnek. Lásd Namekon történtek.

    Na most mikor megjelent a két robot (C19/20), Goku meg Vegeta kb. egy erősek voltak.

    Goku verekedett C19-el egy keveset, aztán kidőlt, és napokig feküdt. Utána eltöltött EGY napot (1 évet) a lélek szobában, majd 3 nap pihenő, 3 nap sima edzés, 3 nap pihenő.

    Ehhez képest Vegeta:

    - verekedett egyet C-19-el, végén kapott senzut
    - utána C-18-al csatázott, és majdnem ottmaradt, de kapott megint babot
    - utána 1 nap a lélek szobában
    - ezután verekedett Cell 2ik, majd perfect alakjával, amit épphogy túlélt (végén megint bab)
    - és végül megint a 1 nap a lélek szobában

    Ezek alapján szerintem a Cell games-en Vegetának sokkal erősebbnek kellett volna lennie, mint Goku.
    Utoljára szerkesztette: Wootan, 2016.08.05. 02:40:22
  • PeeT0725
    #6095
    https://www.facebook.com/DBRB3Project/?fref=ts

    Elég nagy project és ha össze jön akkor a legjobb dbz game lehet!
    Elvileg 100ezer like kéne....mivel francia nem nagyon értem, de a képek magukért beszélnek! (van már youtube csatornán mozgó menü is már)
    Namco bandai-hoz is el jutott szóval lehet belőle vmi, ha elég rajongó gyűlik össze! (ÉVEK)

    https://www.youtube.com/channel/UCUCOKd19_fKK5DDbf-WQS8Q

    SZERINTETEK???
  • InfoCsill
    #6094
    Szvsz most fog csak igazán beindulni a Super, eddig csak a két movie remake meg a Champa (6-os Univerzum) / Omni King (multiverzum istene) felvezetés volt, most fog csak az egész összekovácsolódni, ugyanis a Future Trunks-os saga-ban Beerus, Champa és Omni King is szerepet fog majd játszani. Nagyon várós a saga, szerintem most fogja csak visszahozni a Z hangulatát a sorozat, már a trailert is nagyon hypolták a készítők az eddigi trailerekhez képest, szóval valami tényleg nagy dolog készülődik.

    Utoljára szerkesztette: InfoCsill, 2016.06.05. 14:44:31
  • BoneDragon
    #6093
    Komolynak tűnik a Trunkos fejezet és mintha a rajzolási stílus is inkább a dbz-re hasonlítana, nem az a steril ami most van. Már várom...
  • Shep
    #6092
    Elég gyenge sajnos a sorozat, nem igazán látni ,hogy fejlődnének, vagy ,hogy mit akarnak majd kihozni belőle, kicsit olyan mintha a készítők 1-1 ötletét megvalósítanák, összedobálnák de igazán komoly egésszé nem áll össze.
    Utoljára szerkesztette: Shep, 2016.06.03. 13:47:44
  • IXEMGabeo
    #6091
    ez az Emberfeletti vizes vonal eleg gyenge...ez a massza elnyerte Vegita alakjat es most Songoku megkuzd vele...es mindezt 5 perc alatt mielott eltunne az igazi Vegita teste...na hogyne
  • IXEMGabeo
    #6090
    Piccolo megverte volna Frostot, ha nem veti be a tuskejet a Dermeszto hasonmas:) csalt ugyanis meg az Istenszintu Son Gokut is megverte ennek koszonhetoen...kesobb persze Piccolo is johetett volna harcolni, ahogy Son Gokut is visszaengedtek...

    igazabol nem rossz ez a Dragon Ball szeria, de pokolian hatterbe van szorulva jo nehany karakter Vegita, Son Goku meg az "Istenek" mellett..
  • EMSz
    #6089

  • Rotcsa
    #6088
    Itt a Super topicja, akit érdekel:

    https://sg.hu/forum/tema/1454445782

    Ne keveredjenek a dolgok,szerintem.
  • BoneDragon
    #6087
    Fos ez az egész sajnos, valljuk be. Eszméletlen db rajongó vagyok és próbálom élvezni, próbálom azt hinni, hogy jobb lesz, de nem lesz. Beerus részeket még élveztem a fos rajz ellenére, de ezek...bah. Goku lement dedó szintre, állandóan vigyorog mint valami tejbetök. Semmi komolyság, csak játszadozik, poénkodik... Napestig sorolhatnám a hibákat, de akkor jönne az ha nem tetszik ne nézd. Nem is értem hogyan engedhetnek ki ilyen minőségű munkát a kezeik közül. Ekkora név és képesek elbaszni... Eszem megáll komolyan.
    Egyik nap letöltöttem a BD verziót ami elvileg javított változat. Hát a francokat, konkrétan csak az első Beerus fightot javították, de ott se mindegyik animációt, katasztrófa... Nagyon remélem össze kapják magukat, tényleg drukkolok nekik,de nem sok esélyt látok már rá.
  • Shep
    #6086
    Szerintem simán be lehetett volna hozni a csatába Ten-t és Yamchat is, ahogy nem ártott volna az sem ha Piccolo nem 1 perces harcot vív, és ha lennének új technikák. Ebből a tornából sokkal többet ki lehetne hozni, több szereplővel, izgalmasabb harcokkal, attól ,hogy gyengébb két karakter még vívhatnának egymással látványosat. Emlékszem régen mindig a tornás részeket vártam, mert akkor mindig előkerült valami új, addig még nem látott képesség, kiderült, hogy egyes karakterek mégis sokkal erősebbek stb. Itt meg csak bohóckodnak.
    Utoljára szerkesztette: Shep, 2016.03.10. 10:07:46
  • Vergirius
    #6085
    Ezzel kapcsolatban teljesen egyet értek veled. Tényleg vicc amit e téren csinálnak a szereplőkkel, engem személy szerint Gohan lepett meg a legjobban amit csináltak vele. Elég elszomorító,remélem visszahozzák majd valamilyen formában és ugyan olyan lehet mint amikor Cell ellen harcolt.
  • Wootan
    #6084
    Több probléma is van ezzel az új szériával:

    1. Totál leszarják az eddig történteket, és több karakterből is impotens agyalágyult idiótát csináltak lásd, Piccolo, Gohan, de még Goku is.

    2. A megrajzolás valami kritikán aluli sokszor, és a hangulat is semmitmondó. Még nyomokban sem találni azt az izgalmat/feszültséget amit pl. a Z hozott. Azért még nézhető szint, a GT-nél jobb.

    Egyszerűen röhejes, hogy pl. Freeza pár hónap edzéssel erősebb lett, mint Goku több mint 10 évvel :D Piccolót meg leveri egy dodoria szintű harcos. És a legutóbbi részben is ez a Frost egy vicc volt. Goku simán összeverte SSJ1-ben, erre közlik, hogy Piccolo-nak esélye sincs ellene, mikor az ereje simán SSJ2 szint környékén van.
  • Vergirius
    #6083
    Én neked erre csak azt tudom mondani, hogy ha nem tetszik akkor nem kell nézni! Állandóan csak a siránkozás megy mindenkitől. Ha nincs új rész az a baj, ha van akkor meg az! Mindig csak hisztiztek mint a 15-16 éves lányok akiknek megjött! Szerintem egy szónak is száz a vége, ha nem tetszik NEM kell nézni.
  • szalacsi10
    #6082
    Sajnálom, de ezt muszáj volt leírnom. Toriyama észjárására nemigazán lehet az értelmes kifejezőt használni. Megalkotott egy univerzumot, rengeteg karaktert, azonban arra nem vette a fáradtságot, hogy rendesen kidolgozzon mindent. A történetvezetésére mindig is jellemző volt az improvizálás. Mintha menet közben talált volna ki mindent. A DBZ-ben is sok ellentmondás van pontosan emiatt. Egyszerűen nincs rendesen kidolgozva az univerzum! Rengeteg dologra pl. a mai napig nincs válasz, csupán találgatások és feltételezések. Azért, mert a kedves "művész úr" nem veszi a fáradságot, hogy legalább valamilyen alapszintű háttérsztorit kidolgozzon. Az első DBZ epizód majdnem 30 éve készült, és kb. 30 évnek kellett eltelnie ahhoz hogy megtudjuk, a DBZ univerzum hivatalosan 12 univerzumból áll, ráadásul minden univerzumnak van egy párja és az univerzumpárok sorszámának összege mindig 13... Én tényleg szeretem a DB-t, sőt az egyik kedvenc sorozatom gyerekkorom óta. DE AZ UNIVERZUM HÁTTERÉNEK KIDOLGOZÁSA EGYSZERŰEN KATASZTROFÁLIS! Mivel Toriyama csak egy japán, ezért nem várok el tőle olyan zseniális észjárást, mint ami pl. Tolkiennek volt, de KÖNYÖRGÖM! Ehhez képes még én is jobb háttérsztorit csinálok egy univerzumnak. Vagy Toriyamának nem volt elég ideje gondolkodni? Nem volt neki elég az a 30 év? Ráadásul ez a helyzet a mostani Super sorozattal is. Most komolyan! Goku nem volt lángelme idáig sem, de miért kellett egy értelmi fogyatékos óvodás szintjére levinni őt? Ráadásul a legtöbb jelenet és dialóg teljesen olyan, mintha egy óvodás írta volna. Pl. mikor Bulmáék elmentek Zunohoz és ahelyett hogy megtudtunk volna vmi érdemi információt pl. a pusztítás istenéről vagy más dologról az univerzumból, Bulma mellbőségén kívül nem sokat tudtunk meg. A Super Dragon Ballokról is csak nagyvonalakban, azt is csak dióhéjban. Pl. engem mindig érdekelt a faj, ahová Frieza tartozik. TORIYAMA A MAI NAPIG NEM TUDOTT EGY KIBEBASZOTT LEÍRÁST ADNI A FAJRÓL VAGY ANNAK A HÁTTÉRTÖRTÉNETÉRŐL. Ehelyett meg kell elégednem a fanok által kitalált információval. Gondolom mostmár nagyjából sejthető hogy mi a problémám.
  • Silver Wolf
    #6081
    A DB Super esetében a manga már le van maradva. Az anime a múltheti résszel már megelőzte azt, a manga csak havonta jön ki egy fejezettel.
  • BoneDragon
    #6080
    Hát azt hittem jobb lesz dermesztő után de elég vegyes... Igaz még nincs vége de ha így folytatódik akkor az egészet lezavarják 10 rész alatt? Képregény is ilyen rövid lett? Mikor nézem a részeket mindig olyan érzésem van, hogy lusták megrajzolni emiatt van sok párbeszéd van, kevés akció. Most is amit piccolo leművelt... WTF?! Eddig a rajzolással volt gond, azon javítottak ennek az lett az eredménye, hogy lusták megrajzolni az akciót. Vissza sírom a Beerus részeket.
  • rooney8
    #6079
    szerintem a két movie miatt van ennyire összesűrítve a történet. mivel ugye az alap sztori a két kiadott movien alapszik, vélhetőleg a legtöbb db fan már látta és szerintem csak ilyen gyors bemutatásnak hozták be, hogy ha esetleg valaki nem látta, ő is értse a dolgokat. én csak az "első" moviet láttam, annyira nem is volt izgalmas az a pár rész, mert úgyis tudtam, hogy mi fog történni. az utolsó moviet már nem láttam, úgyhogy az új részek már sokkal érdekesebbek számomra. sztori szempontjából kevésbé tetszik ez a dermesztő feltámasztása felállás, de érdekesebb, mert még nem láttam semmilyen formában.

    száz szónak is egy a vége, szerintem ha ezt a két szálat letudták, utána jöhetnek a "rendes" részek.

    illetve még annyit hozzátennék, hogy számomra pedig a dbz-ben voltak már-már túlságosan hosszú csaták. nem mondom, hogy untam, mert mindig volt benne valami kis csavar, de szerintem néhol már túlhúzták a jeleneteket. de hát ez megint csak egyéni ízlés kérdése:)
    Utoljára szerkesztette: rooney8, 2015.12.18. 12:17:10
  • grizzlyitf
    #6078
    Én még csak most kapcsolódom a témához, mert nemrég kezdtem el visszanézni a SUPA részeket, és mivel a DBZ nagy rajongója vagyok, ahhoz mérten az új részek elég felemás érzéseket keltettek bennem is.
    Az egy dolog, hogy az animáció nagyon sok helyen a Z-t sem közelíti meg, de sajnos a történet is kicsit gyerekes, összecsapott. A harci jelenetek 3 másodpercesek és nem érezni, hogy lenne súlya vagy tétje a küzdelmeknek.

    Ahogy előttem írták, a Z-ben felvonultatott ellenségek sokkal jobban ki voltak dolgozva, egy csatát nem 2 részben építettek fel, hanem a győzelemhez vezető út 40-50 részig is eltartott, igazán beleélhette magát a néző, a SUPA-ban meg valahogy minden olyan súlytalan + gyakran a poénkodást is túlzásba viszik. Mindettől függetlenül még kivárok, hátha később belejönnek a készítők/animátorok és végül csak megközelítik a Z által felállított mércét.
  • BoneDragon
    #6077
    Újra rajzolva adják ki. Bár így is elég gyenge...
  • BoneDragon
    #6076
    A "frízás" résszel egyet kell értenem. Isten szintre fejlődött 4 hónap alatt, ühüm, ja...
    Remélem azért ez a harc kicsit tovább fog tartani, mint az előző, bár kétlem. Nekem hiányoznak a Z-s enemyk, amiket 50-60 részen keresztül próbáltak legyőzni és tökéletesíteni hozzájuk egy technikát. Mondjuk attól még imádom, csak van 1-2 zavaró tényező.
  • Wootan
    #6075
    Nézhető kategória, de közelében sincs az eredeti 2 szériához (azért a gt-nél fényévekkel jobb).

    Ami nem tetszik benne, hogy gyerekes, és nagyon látszik rajta, hogy a mai idióta cenzor világhoz van igazítva, mert semmi vér/brutalitás nincs benne, sem izgalom. A másik meg az erőviszonyok totális elkúrása. A frízás részek, ahogy várható volt másabbak/bővebbek lettek, mint a múviban, de egyébként ugyanúgy el vannak cseszve.

    Piccolo-t, meg Gohant totál impotensé tették. Az meg vicc, hogy Fríza 4 hónap alatt elérte azt a szintet, ami Gokunak, meg Vegetának kb. 10 évébe telt, mikor a Z sztorija szerint pont azért irtotta ki a Sayanokat, mert ismerte a képességüket a folyamatos fejlődésre, és fosott, hogy a fejére nőnek.

    Na mindegy, egyszer azért nézhető. A későbbi részek még érdekesnek ígérkeznek.
  • r4pt0r
    #6074
    Nekem nagyon tetszik, főleg az hogy ezidáig nem volt nagyon filler rész. Elég gyorsan haladnak a dolgok, és nincsenek 40 részes harcok ahol 1 részen keresztül csak erőt gyűjt valaki, meg ilyenek. :D

    Meg szerintem jók a vicces jelenetek is, néha igaz kicsit túlzásba esnek. :D
  • rooney8
    #6073
    egyébként kinek hogy tetszik a doragon bóru szúpá?:D
    nekem egyelőre eléggé bejövős, csak nagyon kevés ez a heti egy rész:D
  • hiper KOCKA
    #6072
    Azért ez már közelít egy valóban színvonalas élőszereplős adaptációhoz.

  • BoneDragon
    #6071
    A felvezetés tényleg jó, de utána kuka.
  • rooney8
    #6070
    kicsit off, annyira nem is fogott meg a szám, de mégis csak db:D
    az intro viszont mosolyt csalt az arcomra:D
    meg amúgy az alap is bejön, db feelingje van:)

  • IXEMGabeo
    #6069
    ejjgen egyetertek...de nekem bejott 3 nyelven is megneztem:D
  • Wootan
    #6068
    Megnéztem ezt a Resurrection of Freeza movie-t. Háááát, kicsit többet vártam. Végülis nem volt rossz, kár hogy volt benne pár épületes baromság.
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Az a rész konkrétan kínszenvedés volt, mikor Freeza katonáival szerencsétlenkedtek, miközben kb. Master Roshit kivéve bármelyiküknek kb. 1 támadás lett volna a sereg (főleg hogy szóba is hozták hogy gyengült a sereg Freeza halála után). Az meg Piccolo legyalázása volt, mikor a piros marha leverte, miközben azt mondták, hogy kb. dodoria szintjén van :DDDD Nem is értem, akik csinálták, nem látták a Z-t?

    A végén meg totál felesleges volt az időugrás. Inkább hagyták volna, hogy most az egyszer Vegeta legyen a hiró. Legalább bosszút állhatott volna azért amit Freeza tett vele, meg a bolygójával, de hát inkább elkúrták sajna.
  • Oszy88
    #6067
    Sziasztok! Létrehoztam egy csoportot facebookon, aholcserélgetni lehet Dragon Ballos relikviákat.
    Akit esetleg érdekel itt a link: Dragon Ball csoport
  • FrezeR
    #6066
    Sajnos hetente csak, minden vasárnap. Legalábbis eddig így van.
    Utoljára szerkesztette: FrezeR, 2015.07.06. 21:28:24
  • Newfronter
    #6065
    Itt nem kell gyorsan lezavarni a harcot, bőven lesz rá idő, úgy mint a Z-nél... csak legyen nézettsége!
  • zsotesz
    #6064
    milyen sűrűn jönnek majd az epizódok, remélem naponta, mert hetente 20 perc az nem valami sok
  • BoneDragon
    #6063
    Már láttam, van hozzá felirat is. Hát érdekes lesz... Attól félek olyan gagyi harcokat kapunk mint az előző moviekba. Én szerettem, hogy 70-80 részig eltartott egy ellenfél, mert bele tudta élni magát az ember és a kis semmitmondó mellékjeleneket is sokat dobtak rajta. Épp ezért nekem már a Kai se tetszett. Túl sok mindent kivágtak és a felét nem is érteni a cselekménynek.
    Utoljára szerkesztette: BoneDragon, 2015.07.06. 08:48:52
  • FrezeR
    #6062
    Dragon Ball Super (2015)

    Eljött a nagy nap :)
  • InfoCsill
    #6061
    Remélem csinálnak utalást a GT-re, pl Whis és Beerus bemutat egy párhuzamos univerzumot (akár oda utazva, akár mesélve róla) és abban bemutatják a GT eseményeit, hogy ilyen párhuzamos világok is vannak, ahol SSJ4 szintek is léteznek.
    Ez hivatalossá tenné a GT eseményeit is és akkor mindkét rajongótábor örülne.

    Jó dolog ez az új sorozat, csak így a GT innentől kezdve meg sem történt sajnos. Bár tény, hogy nem volt valami jó, sem a Z-hez, sem az eredeti sorozathoz képest, csak az utolsó kb 20 rész volt jó benne.
    Utoljára szerkesztette: InfoCsill, 2015.06.20. 12:39:25
  • Systore #6060
    https://sg.hu/cikkek/112981/itt-az-uj-dragon-ball-sorozat-elozetese