6179


DragonBallhoz hasonló animek: Bleach, Naruto, One-piece, Mär, Yaiba
  • r4pt0r
    #5499
    Ezek már csak képzelgések, ilyen erősek sose voltak. :D
  • rbajanlat
    #5498
    Viszont vannak itt is érdekes számok:

    Super Perfect Cell [Kamehameha] - 350,000,000
    Super Gohan 2 [Kamehameha] - 345,000,000

    Cell rendesen visszafejlödöt.
  • rbajanlat
    #5497
    Igazából arra voltam kiváncsi hogy (szerintetek) az alap goku gt van olyan erős-e mint az alap vegetto zedben.

    Harci erőkhöz neten utánanéztem( a sorozatban egyébként az egymilliós harcierő volt az utolsó szám)

    http://www.myfavoritegames.com/dbz/power-levels%28new%29.htm

    dermesztő második formája: 1,060,000
    piccolo teljes erőn: 1,850,000

    Vegito - 26,000,000,000

    gt részek:

    Freeza - 17,000,000
    Cell - 52,000,000
    Kid Goku - 125,000,000

    Ugy tünik a normál alakja még csak meg sem közeliti az egyesült alakot.

    Na akkor meg is válaszoltam a saját kérdésem:)
  • deadtom
    #5496
    Vegettonak szerintem simán lehet 10 millió a harci egysége, mivel ez a sima formája. SSJ2-be már 99,500,000 a harci egysége.

    "Hiszen a dbz ben sátán legyőzte dermesztő 2.ik alakját annak meg egymillió volt."
    Itt igazából nem tudom pontosan mire gondolsz, én nem igazán emlékszem ilyenre, bár már több mint egy éve láttam utoljára a dbz-t. Úgyhogy lehet csak az én memóriám rossz.
    Freeza második alakjának volt 850,000 Piccolonak meg miután egybeolvadt Neilel akkor volt olyan 800,000-880,000 egység. Szóval ezek után úgy néz ki volt olyan amit írtál csak én nem emlékszem rá.

    Na igen, ez egy tényleg érdekes rész a gt-ben. Ennek utánanéztem és igaz nem teljesen harcba győzi le őket, de mivel említik, hogy ők már halottak és a pokolba vannak ezért nem is tudja őket megölni. Az viszont azért látszik hogy erősebb náluk. Ezekbe a részekbe Freeza harci ereje 34 millió Cellé pedig 35 millió. Ha azt nézzük, hogy itt a Gokué 3 millió lehet akkor az édes kevés ahhoz, hogy legyőzze őket.

    A harci egyégekről még annyit, hogy ezek csak becslések és ha nézegetsz pár dragon ball-os oldalt akkor mindehol ezek vannak feltűntetve.
  • rbajanlat
    #5495
    10 millió? csak?
    Hiszen a dbz ben sátán legyőzte dermesztő 2.ik alakját annak meg egymillió volt.

    Ezek a számok biztos nem stimelnek.
    Ráadásul a kis goku a gt-ben simen legyőzte cellt meg freezat egyszerre.
  • deadtom
    #5494
    Vegetto: 10,000,000 egység

    Beby részek alatt:
    Son Goku: 10,000,000 egység
    kis Son Goku: 2,000,000 egység

    Gonosz szentsárkányok idejében:
    Son Goku: 3,000,000 egység
  • rbajanlat
    #5493
    A dbz-ban amikor vegita meg goku egyesül az van olyan erős alap állapotban mint goku a gtben normál alakban?
  • SMGBAS
    #5492
    GT-ről még semmi?
  • rooney8
    #5491
    ja értem :)
  • deadtom
    #5490
    Tudom, hogy az avi is lehet több hangsávos, meg is van úgy. De nekem dvd-n kell a dbz és magyarul. Szeretem ha valami minőségi és igényes.
  • rooney8
    #5489
    nem kell ahhoz dvd, hogy rárakj magyar hangsávot... avi is lehet több hangsávos
  • ironhorses
    #5488
    Jáá! Értem!
  • deadtom
    #5487
    Azért akarok dvd-t mert meg akarom próbálni rátenni a magyar hangsávot. De már találtam pár helyen dvd-ket, már csak le kell jönniük.
  • ironhorses
    #5486
    Miért DVD-t akarsz letölteni?? Töltsd le az avi-t és konvertáld át!
  • deadtom
    #5485
    Tudna nekem valaki abban segíteni, hogy honnan tudnék letölteni dragon ball z dvd-t?
  • rooney8
    #5484
    nekem is 20 a feltöltésem és bőven jó vagyok mindenhol :) a titok az, hogy minden torrentet bennhagyok a kliensbe és pár hét/hónap alatt bőven megvan az 1,5ös arány :DD persze nem megy éjjel nappal a gép, hanem amikor alapból használom.
  • Japep
    #5483

    Köszi szépen. :)
    Azt nem tudom, mekkora a csomag, de le úgy 450, fel meg 20... :S
    Ezért hanyagolom az arányos oldalakat. :)
  • Kövesdi A
    #5482
    Jah hogy nálad a hang késik
    Bocs, félre olvastam , azt hitem a felirat
    torrent : kicsit keresgéltem , de ennél nagyobb seedel rendelkezőt , nem találtam drabon ball z
    Hát igen , ez a hátránya a nyílt torrent oldalaknak , baszott lassúak
    Nem tehetsz mást , mint hogy vársz !

    amúgy meg , az adsl (gondolom azért 1/mbit csak meg van ) bőven elég a zárt torrent oldalakhoz is , csak menni kell a gépnek éjjel nappal
    Ha meg ha gyenge , a t-home nak már 4850 ft -ért van 15mbit/s-es netje , az igazán nem pénz
  • Japep
    #5481

    Köszi. :)
    Torrent oldalakon nem vagyok fent, mert ADSL-em van, és nagyon rossz a feltöltésem, így nem lehet jó arányom. A nyílt torrent oldalakon meg ha találtam is, nagyon lassan jön. De megpróbálom majd. :D

    A feliratot tudom állítani pl BS-playerben, nem tudtam, hogy a hangot is lehet csúsztatni. :)
  • Kövesdi A
    #5480
    Igen lehet szedni , japán hanggal ,magyar felirattal
    Szinte minden nagyobb torrent oldalon meg található , akár publikus , akár zárt !
    feliratamugy ha késik a hang , miért nem állítód be , hogy ne késen ?
    Csak a késés különbözetén kell + vagy - ba állítani , hogy jó legyen

    Én nálam ha nem jó a felirat , mindig belövöm magamnak , hoy jó legyen
  • Japep
    #5479

    Köszi.
    Akkor létezik 1-291-ig japán feliratosan... igaz egyértelmű, hogy lennie kell, mivel japán mese, csak én nem találom már, mindenhol angol vagy szinkronos... akkor keresgélek tovább. :)
  • rooney8
    #5478
    nekem régen így volt meg, semmi hangcsúszással, jó felirattal, de már meg nem mondom honnan töltöttem le :D
  • Japep
    #5477

    Hello.
    Én azt szeretném megkérdezni, hogy a részek elérhetőek valahol japán hanggal és feliratosan (persze úgy, hogy ne késsen a hang, mert mikor régen így láttam őket késett sokat... :S) - az egész sorozatra gondolok, mert pl 1-137-ig (pontosan nem tudom) csak szinkronosan találom... :S

    Köszi előre is. :)
    (Megelégszem egy igen/nem válasszal is, nem kérek én letöltőhelyet, majd keresgélek - persze örülnék neki. :D )
  • Kövesdi A
    #5476
    őszintén ?, nekem nem is hiányzik
    A japán hangot ,és a magyar feliratot , nem tudja meg verni
  • ironhorses
    #5475
    sose lesz már magyar gt...
  • virslyee
    #5474
  • kill3r21
    #5473
    Shots:
    [imgw]http://img651.imageshack.us/img651/9162/assets20100821animation.jpg[/imgw]
    [imgw]http://img820.imageshack.us/img820/9162/assets20100821animation.jpg[/imgw]
    [imgw]http://img828.imageshack.us/img828/9162/assets20100821animation.jpg[/imgw]
    [imgw]http://img163.imageshack.us/img163/9162/assets20100821animation.jpg[/imgw]
  • kill3r21
    #5472
    Nagyon komoly a Raging Blast 2öben levő felújitott, teljesen ujrarajzold OVA movie :)
  • Dani95
    #5471
    :D
    Hát ő nagy néha hétvégeként feljön:D De az is ritkán van:D
  • Roland00726
    #5470
    LOL él a fórum. KENNYSSJ-nek üzenem húzza fel a belét msn-re néhanapján :)
  • kill3r21
    #5469
    Nekem megvan a GT 1-12ig magyarul, van egy haverom az animaxnál, ö adta, de nemtudom feltölteni nektek, mert pistabá elvágta az ujját , és még az ülőkét is lepisilte.......
    xD remélem értitek ;)
  • Dani95
    #5468
    Hát akkor erről is lemondok:D Mert Szerbiában lakom:( Na de azt nem lehet berakni a gépbe? És feltölteni?
  • matesa
    #5467
    Ha van egy négyfejes videód, és a XX. ker. közelében laksz, meg lehet oldani. Vagy megérdeklődöm az unokatesómtól, mert ő is felvette mindet, az uccsó pár részt tőle kértem kölcsön, csak nem dobta még ki. És az övé nem felezővel van felvéve, valószínűleg jobb minőségű.
  • Dani95
    #5466
    Szóval akkor semmi esély hogy elkapjam a hangot?Csak az 1-12 kellen:D
  • matesa
    #5465
    Itt a teljes története:

    Dragon Ball - Pert vesztett az RTL Klub az ORTT-vel szemben

    Jogerősen elvesztette az LB-n az ORTT-vel szemben a Dragon Ball című rajzfilmsorozat kapcsán öt évvel ezelőtt indított pert az RTL Klub csatornát működtető társaság.
    2004.07.07 17:30

    hirdetés

    Az RTL Klubnak így csak a késő esti órákban van lehetősége hasonló műsorszámok bemutatására. A Legfelsőbb Bíróság május 26-án hozta meg jogerős döntését, ám azt a médiahatósághoz csak a napokban juttatta el írásban - tudatta Vékony Éva.

    Az ORTT által kiadott közlemény:

    A Dragon Ball című filmsorozat vetítésének megszüntetése óta az Országos Rádió és Televízió Testület (ORTT) és annak Irodája számos levelet, illetve érdeklődő telefonhívást kap az ügyben.

    A Legfelsőbb Bíróság jogerős ítéletét követően (2004. május 26.) ezúton szeretnénk Önöket tájékoztatni az 1998. és 2004. között eltelt időszakban született döntések részletes bemutatásával.


    Az ORTT Műsorfigyelő- és Elemző Szolgálata 1998-ban megvizsgálta az RTL Klub által vetített Dragon Ball című rajzfilmsorozatot. A rajzfilm elemzését az ORTT részéről felkért pszichológus szakértő végezte, aki megállapította, hogy a rajzfilmsorozatban egymást felerősítve vannak jelen az agresszió különböző formái.


    Az 1998. májusában elkészített szakértői vélemény az alábbiakat fogalmazta meg:

    "A már százhúszadik részéhez közelítő rajzfilmsorozat tartós folyamatossággal ömleszti a tömény és legdurvább agressziót a gyermekműsor nézőire.

    A rajzfilmsorozat minden részletében egymás hatását felerősítve, egyszerre vannak jelen az agresszió különböző, de egyenként is károsan ható formái.

    1. A fizikai agresszió itt (álruhában, a keleti küzdősport páros mérkőzéseinek álcázva - a sportszerűség alapvető szabályainak kiiktatásával - ) kegyetlen, gyilkos szándékú verekedésként a film legfőbb elemei. A részenként 20 perces műsoridő nagyobb részét ez tölti ki.

    2. A verbális agresszió a verekedők durva fenyegetőzéseiben nyilvánul meg.

    3. A páston kívül gyakori a lelki kényszer, a félelemben tartás.

    4. A párviadalok helyszínein kívül előfordul a fegyveres támadás, a géppuskasorozat stb. is. Fokozzák az agresszív tettek sorozatának hatását.

    · a félelmetes, gyakran amorf szörnyóriásként megrajzolt szereplők,

    · a folyamatos hangeffektusok (egy-egy ütés előkészületeként vagy hatására a szereplők üvöltése, hörgése, nyögése, jajgatása, nyüszítése, valamint a lövések, süvítések, robbanások becsapódások hangjai),

    · a gyakori fény- és színeffektusok (villámok, kisülések, villanások, vakító fényáradatok stb.),

    · a mozgás- és sebességeffektusok (a szereplők süvítő száguldásai, a földbe krátert vágó becsapódásai, robajos ütközései stb.), A filmek pszichedelikus hatásúak lehetnek, felajzott lelkiállapotot válthatnak ki, hallucinációként hathatnak.

    Különösen veszélyes ez a sorozat azért, mert rajzfilm mivoltából adódóan látszólag súlytalanítja az agressziót, valójában azonban fikciós és játékos formában fogadtatja el a nézőkkel az erőszakot. Ennek a filmnek a folyamatos nézése rászoktat az erőszakra. A rajzfilmsorozat a kiskorúak személyiségfejlődésére súlyosan ártalmas."

    Az Országos Rádió és Televízió Testület az Előterjesztésben hivatkozott szakértői véleményre támaszkodva 1998 júliusában hozta meg első határozatát (295/1998. sz.) az ügyben, melyben megállapította, hogy a Magyar RTL Televízió Rt. 1997. és 1998. folyamán sugárzott "Dragon Ball" c. sorozata megsértette a rádiózásról és televíziózásról szóló 1996. évi I. törvény 5. § (3), (5) bekezdéseit, miszerint:

    "(3) Nem szabad kiskorúaknak szánt műsorszámban erőszakos magatartást követendő példaként megjelenítő képeket vagy hangokat közzétenni. (5) A kiskorúak személyiségfejlődésére súlyosan ártalmas műsorszám közzététele tilos."


    A Magyar RTL Televízió Rt. az ORTT fenti határozatának bírósági felülvizsgálatát kezdeményezte.

    Az ORTT Műsorfigyelő és -Elemző Szolgálata 1999-ben ismételten észlelte, hogy a Magyar RTL Televízió Rt. műsorára tűzte a Dragon Ball Z. című rajzfilmsorozatot, amely a Dragon Ball közvetlen folytatása, újabb szériája. A sorozat minden hétköznap látható volt a 14:40-kor kezdődő Rajzfilmklub című összeállításban. A cselekmény lényege a Szolgálat álláspontja szerint a folyamatos öldöklés. A sorozat vetítése az Előterjesztés tárgyalásakor már az 56. résznél tartott.

    Mivel ebben az esetben ugyanazon előírások újabb megsértéséről van szó, ezért az Iroda a joghátrányt - a fokozatos és koherens szankcióalkalmazás elvének megfelelően - a szerződésben megállapított kötbér érvényesítésében és egy újabb felhívásban javasolta meghatározni.

    Az Országos Rádió és Televízió Testület 156/1999. sz. határozatában megállapította, hogy a Magyar RTL Televízió Rt. ismételten megsértette a rádiózásról és televíziózásról szóló 1996. évi I. törvény 5. § (3) és (5) bekezdéseit, ezért a törvény 112. § (1) bekezdésének a) pontja alapján felhívta a műsorszolgáltatót a sérelmezett magatartás megszüntetésére, és kötbér megfizetésre kötelezte a kereskedelmi televíziót.

    A Testület határozatában úgy fogalmazott, hogy a rajzfilmsorozat minden részletében egymás hatását felerősítve, egyszerre vannak jelen az agresszió különböző, de egyenként is károsan ható formái, és ezáltal játékos formában fogadtatja el a nézőkkel az erőszakot. A Testület a fentieken túlmenően felhívta a figyelmet a következőkre:

    " A rajzfilmeknek meg kell felelniük a műsorok színvonalával szemben támasztott általános követelményeknek, egyben meg kell nyugtatniuk a szülőket afelől, hogy a gyermekműsorok nem tartalmaznak erőszakos vagy felkavaró képsorokat, történeteket, amelyek megzavarnák vagy károsan befolyásolnák a fantáziájukat."

    Az RTL Klub az ORTT ezen újabb határozatát is megtámadta a Bíróságon. A Fővárosi Bíróság az ORTT által azonnal végrehajthatóvá nyilvánított második határozatban foglalt kötbér megfizetése alól időlegesen mentesítette a műsorszolgáltatót, de az azonnali végrehajthatóság illetve a határozat egyéb rendelkezései tekintetében nem hozott felfüggesztésre irányuló döntést.

    Az Országos Rádió és Televízió Testület 1999. májusában, a Dragon Ball-lal kapcsolatban hozott első és második döntését akként módosította, hogy az 1996. évi I. törvény 5. § (4) bekezdése értelmében, ("A kiskorúak személyiségfejlődésére ártalmas, így különösen az erőszak öncélú alkalmazását magatartási mintaként bemutató, illetőleg a szexualitást öncélúan ábrázoló műsorszámot csak 23.00 és 5.00 óra között lehet közzétenni. Közzététel előtt erre a közönség figyelmét fel kell hívni.") a műsorszolgáltatónak joga van 23.00 és 05.00 között levetíteni a rajzfilmsorozatot.

    Az ORTT határozat bírósági felülvizsgálata tárgyában született
    másodfokú - jogerős - ítélet
    2004. május 26.

    A Legfelsőbb Bíróság jogerős ítéletében rámutatott a következőkre:

    A Rttv. 5. § (3), (4) és (5) bekezdései a kiskorúak személyiség-fejlődésének védelmét célozzák. A gyermekek a jelenleg tipikusnak tekinthető tv-nézési szokások mellett elkerülhetetlenül rengeteg agresszivitással és erőszakkal találkoznak a televízió képernyőjén, sajnálatos módon a mindennapok velejárójaként az egyes műsorokban, pl. a tv-híradóban is. A nekik készült rajzfilmek esetén semmiképp sem kívánatos, hogy azok kifejezetten is erről szóljanak, azt jelenítsék meg, félelemkeltésre, a gyermeki személyiség-fejlődés megzavarására alkalmas módon.

    Teljes mértékben egyetértett a Legfelsőbb Bíróság az elsőfokú bíróság azon okfejtésével, hogy a kiskorúak ártalmas személyiség-fejlődésének előidézésére alkalmas műsorszámok közzététele már megállapíthatóvá teszi az Rttv. 5. § (4) és (5) bekezdésében foglaltak megsértését, a személyiség kóros fejlődésének tényleges bekövetkezését vizsgálni szükségtelen.

    Kétségtelen, hogy a gyermekeket sem lehet teljes mértékben kivonni a körülöttünk, a mindennapi életben is zajló, ilyen tartalommal töltött negatív hatások alól. Helyes irányú, egészséges személyiség-fejlődésüket azonban nem szolgálja az, ha a nekik szánt rajzfilmek is ezt közvetítik folyamatosan feléjük, azaz azt az érzetet alakítják ki bennük, hogy a valóság és a mese egyaránt az erőszakról, az agresszivitásról és az erre való felkészülésről, támadásokról és védekezésekről szól.

    Az Rttv. 5. § (3) bekezdésével kapcsolatban a Legfelsőbb Bíróság nem oszthatta azt az álláspontot, hogy a gyermekeknek önmaguk félelmeivel, a külső ellenséges világgal szembeni harcra edzése, vagy akár a keleti harcmodorral való megismertetése, a perbeli történetben megjelentetett módon és eszközökkel, rajzfilmsorozatok keretében valósuljon meg.

    Mindezek előrebocsátásával a Legfelsőbb Bíróság álláspontja szerint az elsőfokú bíróság megfelelően járt el, amikor a rendelkezésére álló szakvéleményeket, valamint a perben kirendelt igazságügyi szakértő véleményét összevetette, értékelte és mérlegelte, logikusan és okszerűen súlyozta és értékelte, azok összevetéséből helytálló jogi következtetést vont le, azzal a Legfelsőbb Bíróság is egyetértett.

    A Legfelsőbb Bíróság az elsőfokú bíróság ítéletét a kötbérrel kapcsolatos részében megváltoztatta, és a felperes (Magyar RTL Televízió Rt.) keresetét teljes egészében elutasította. Így az ORTT - korábban módosított határozatai jogerőssé váltak, ami azt jelenti, hogy a műsorszolgáltatónak csak a késő esti órákban van lehetősége az ilyen típusú műsorszámok bemutatására.

    Vékony Éva
    szóvívő
  • matesa
    #5464
    Egyik barátom leszedte a sima DB-t a legelejétől magyar szinkronnal, csak mielőtt kiírta volna nekem, egy vírus miatt formázni kellett a vinyóját. És a link sajna már nem él :(
  • matesa
    #5463
    Szia!
    Az a baj, hogy át lett állítva a vedó, és nem tudja eldönteni, hogy simán, vagy felezővel vettem-e fel. Egy komolyabb, 4 fejes videóval valószínűleg jó lenne.
  • Dani95
    #5462
    Matesa
    A hang jó?? Vagy az is rossz?? Mert engem érdekelne a hang,főleg a sima DB!!
  • matesa
    #5461
    Sziasztok! Most jöttem! Megtaláltam azokat a vidókazettákat, amire az RTL-ről felvettem. Csak sajna már nézhetetlen. Torrenten érdekelne 65--től felfele a Z lehetőleg szinkronosban. Köszi!
  • Kennyssj
    #5460
    Nemtom legelőször az volt az indok h nem jött meg japánból az anyag...most nemtom mi van...jah bittos tárgyalnak...:P
    De Ice01 nem hinném h ekkora kamu reklámhoz lenne merszük...nemtom én valahogy elhiszem h ők télleg leakarták nyomni...legalábbis eleinte...de mostmár valahogy nem naon erőltetik a dolgot:D