27
  • pipaxy
    #27
    Kösz a linket!

    Aszerint e rakétánál $7500/kg.
  • morgo
    #26
    http://www.thespacereview.com/article/150/1
  • pipaxy
    #25
    Nem tudod mennyi is ez az ár/teher arány?
  • morgo
    #24
    1. kiserleti fellovesben mindig benne van a hibalehetoseg.
    2. a masik kerdes pedig ar/szallithato teher aranya, ami azert sokat javult.
  • Razgon
    #23
    Nevetséges! A 70-es években a Saturn V-el a Holdra küldtek űrhajókat holdkompostól, most meg Föld körüli pályára sem tudnak állítani egy pár műholdat?

    Ez totális kudarc!
  • tehen_m
    #22
    ÁÁ kösz.
    (A nagyobbakra gondoltam,a "kicsiket" én is megtaláltam.)
    -REgisztrálni kell, remélem nem kell fizetni érte.
  • Cat #21
    http://www.boeing.com/companyoffices/gallery/images/space/delta_iv/delta_iv_1st_heavy1.htm

    Ha ennél is nagyobbak kellenek, akkor -> http://boeingmedia.com, itt 2-3 megás jpegek vannak
    http://boeingmedia.com/images/search.cfm?product_id=98
  • tehen_m
    #20
    Ja és létenek jobb minőségű képek?(sehol se találtam)
  • tehen_m
    #19
    Más kép,szilárd üa engem is zavart.(Ok hogy ezért szóltála cikkírónak)
    De a többi észrevétel az emberek 99%-kának nem tűnt volna fel és nem is róható fel hibának (mármint nem akkorának mint az első két megjegyzésed)
  • HUmanEmber41st
    #18
    Ja bocsi, már lentebb írtátok..
  • HUmanEmber41st
    #17
    A műtét sikerült, de a páciens meghalt...sikeres kilövés...lol
  • mrzool
    #16
    A többi olvasó nevében is köszönöm, hogy kicseréltétek a képeket a valódi d4heavy-re!:) Kellemes karácsonyt!:)
  • mrzool
    #15
    Itt egyáltalán nem kukacoskodásról, hanem szakmai igényességről és hiteles tájékoztatásról van szó. Sajnálom, hogy számodra ezek üres szavaknak tűnnek...
  • arty
    #14
    akkor olvass blikket, ha te azt a stilust szereted ;)
  • tehen_m
    #13
    kukacoskodás rlz
  • mrzool
    #12
    Ez a cikk nagyon gáz, és az SG helyében azonnal levenném, vagy elküldeném kedves Huntert némi továbbképzésre...

    A képek abszolúte nem idevalók, az egy dolog, hogy a BlackRose által már említett rakéta-gikszer fennáll, de a második kép is hibás (legalábbis nem ennél a küldetésnél készült).

    Ez a mondat is hülyeség: "Hat szilárd üzemanyagú gyorsító hozzáadásával a Boeing azt reméli"

    A Delta4Heavy-n soha nem lesz szilárd gyorsítófokozat, vannak tervek ugyan egy 7 CBC-ből álló változatra, de hát a CBC-k ugye folyékony üzemanyaggal mennek... Mellesleg szívesen megnéznék egy ilyen 7 CBC-s konfigurációt, az már durván nézhet ki, és valszeg jó nagy terhet lenne képes felemelni.:)

    Ez is szép "ember repülte űrhajót"

    Ahhoz képest, hogy az űrhajó már magában azt jelöli, hogy embereket szállít... Egyébként ugyebár csak űreszköznek kéne hívni (vö.: space-ship, space-craft).

    Másrészt azt sem értem, miért kell állandóan párhuzamot vonni az űrsiklóval, össze sem lehet hasonlítani a két cuccost, teljesen más célból, más feladatra készültek.

    Ejnye...
  • morgo
    #11
    tudod mi az a netikett?
  • Anteris
    #10
    nocsak, mégis van ékezeted??
  • morgo
    #9
    nem Al, hanem 'ál' akart lenni..
  • morgo
    #8
    mielott hulyenek nezitek a kutatokat:
    "The next major event will be deployment of the two nanosats riding on the side of the DemoSat primary payload."
    vagyis az elsodleges cel a DemoSat palyara allitasa, ami nem mas mint egy 'Al' teher, ami megprobalja utanozni egy valodi teher viselkedeset...
  • Cat #7
    egy olyan rakétáról beszélünk ami még nem repült, tehát mindenképpen siker hogy problémák nélkül felszállt
    szvsz hülyeség volt terhet rárakni, előtte meg kellett volna nézni hogy repül e egyáltalán
  • noss
    #4
    Itt a nagy rakétáról volt szó, h ne pukkanjon ki rögtön. A miniműholdak csak habok voltak a tortán.
    Bár ennyi erővel felvihettek volna vmi más nehezet, a műholdakat v. legalább az értéküket odaadhatták volna nekem. =)
  • Killgore
    #3
    Mérsékelt siker, ez qurvajó :D Sikerült, de azért a műholdak odavesztek.....
    Sikerült elmennem a zh-mra, de megírni már nem tudtam...
  • NEXUS6
    #2
    Nekem van egy kis deja vu érzésem.
    Az ilyen eredményeket ugy 1980-környékén még nálunk is "mérsékelt sikernek" nevezték.

    De a rendszerváltás környékén már azért le merték írni, hogy ez kérem kudarc. (Az operáció sikerült, de a beteg meghalt, vagy hogy aktuálisak legyünk: a Columbia a küldetését 98%-ban teljesítette";)) ;(

    Most hogy már "politikailag korrektek" vagyunk megint jön az "igazmondás".

    Vagy talán inkább csak nem kell mindent szószerint átvenni, az amcsi sajtóközlemányekből.
  • BlackRose
    #1
    Ez itt a képen még véletlenül sem Delta 4 Heavy... hanem a legkisebb Medium+ (4.2)