631
  • Gabesz amd64
    #511
    hát muszáj
  • Tiberius B
    #510
    Van egy kis különbség a kettő közt.
  • Gabesz amd64
    #509
    2006 van :P
    hát nemtom lesz-e újabb AGP-s VGA,de nem kizárt.

    ez egy 7600Gs:


    ez pedig egy 7600Gt:


    természetesen mennek SLI-ben
  • Tiberius B
    #508
    Nem tom melyik GeF7-t, de többet mint egy. Asszem a 7600 tuti lesz.
  • Tiberius B
    #507
    Bár lehet, hogy inkább maradok az AGP-nél(1. lépésben), mert nem találok ismerős helyen ilyen lapot, úgyis azt rebesgetik hogy vmikor még 2006-ban kidobják a GeF7valamennyi-t AGP-n is.
  • Tiberius B
    #506
    Hát remélem is.
  • Gabesz amd64
    #505
    ennél jobb nincs még :)
    majd márciusban a Cebiten debütál a G71-es.az jobb lesz mint a 7800Gtx.legalábbis reméljük
  • Gabesz amd64
    #504
    gondolom csak így tudták vagy így láták jónak az adatátvitelt.
    passz

    itt utána olvashatsz
  • Gabesz amd64
    #503
    hát az Nvidia ezek szerint gőzerővel dolgozik azon,hogy különbözö GPU-s kártyákat lehessen SLI-be rakni.
    ez csak jó.
  • Tiberius B
    #502
    Ja persze, ezek nem normál kártyák, legfeljebb egy jobbat veszek annyiért, amennyibe most ez kerül.
  • Gabesz amd64
    #501
    azért nem kapsz,mert ha kijön egy új VGA akár az NV-nél vagy az ATI-nál akkor a csúcskártyákat hamar bevonják,nem gyártják többet,mert nem éri meg nekik.

    az új VGA megjelenése után 1-2 hónap után már nem kapsz.csak elvétve egy-két polcon,de az ára drága.:)
  • Tiberius B
    #500
    Szerintem se.
  • Tiberius B
    #499
    furi. Mér pont így oldották meg?
  • Tiberius B
    #498
    Mondjuk a pár évben benne van az alaplap, CPU, RAM is. Meg még előtte is váltok egy kisebbet. Az is rátesz pár évet, de lehe, hogy keresek vhol egy AGP és PCI-E-s alaplapot, azzal kihúzhatom már egy ideig, azután mondjuk szerintem már lesz olyan SLI amibe különböző kártyák mennek, és (a már felvázolt módon) dinamikus a munkamegosztás.
  • Gabesz amd64
    #497
    akkor az a gyárilag tuningolt változaz NV silencer5 hűtéssel.Nem rossz VGA.
  • Gabesz amd64
    #496
    igen az a Crossfire connector. és egy kábellal kell összekötni a másik ATI VGA-val.
    ime:

  • Tiberius B
    #495
    Mér ne kapnék? Legfeljebb veszek egy jobbat, egyébként dinamikusan spórolok, állandóan nézem az árakat. Aztán legfeljebb megszívom, az akkoriakhoz képest, de most még nagy cél. A jelenleginél akkor is jobb.
  • Tiberius B
    #494
    Így milyen???
  • Tiberius B
    #493
    Ja azt lefelejtettem, vmi TOP/2dhtv vagy mi van mögötte, meg esetleg silent.
  • Gabesz amd64
    #492
    hát akkor jó sokáig sporolhatsz,és pár év múlva már kizárt,hogy kapnál 7800GTX-et,max használtan.

    "az ENGeF7800gtx egy felturbózott 7800gtx nem?"
    Nem az.Ha a végére oda van írva,hogy Top akkor az már gyárilag tuningolt.
  • Tiberius B
    #491
    Milyen csati az?
  • Tiberius B
    #490
    Látom már, hogy nem.
  • Tiberius B
    #489
    Érdekes látvány. Milyen csati az ott baloldalon, az a Crossfire csati????
    Még ezt se tudom.
  • Gabesz amd64
    #488
    Az x1900-as új Crossfire csatija:

  • Tiberius B
    #487
    Jó messze van még, mer nem vagyok túl gazdag, csak spórolok pár évet, az SLI egyébként inkább távlati cél, ha már új minden, akkor adjuk meg a lehetőségét egy még jobbnak, de akkor még úgy tudtam, hogy lehet többfajta kártyát is betenni, most lehet, hogy inkább simát veszek, na meg persze egy új tápot, jó nagyot egyelőre egy FSP Epsilon700-as van kiszemelve, csak hogy lehetőleg sokáig tartson, de az egy másik topic. Még kialakulóban van, mert éppen múlthéten nulláztam ki magam egy szünetmentes táppal és egy DVD-RAM-mal. Egy ideig most spórolok, mindenkitől pénzt kérek szüli- meg névnapra meg hasonlók, majd csak összegyűlik. EGy kicsit elkanyarodtam a témától.
    #486-re rákérdezve: az ENGeF7800gtx egy felturbózott 7800gtx nem?
    Ha jól tom (forrás: hu.asus.com)
  • izb
    #486
    Nem egy rossz kártya:)
    Egy nagyon jó széria tagja volt.
    ezek után méltó folytatás lenne a 7800gtx.
    De egy új tápot mindenképpen szerez be hozzá.....


    ---------------------------------
    www.izbsystem.hu
  • Gabesz amd64
    #485
    kijelentés! :P
  • Gabesz amd64
    #484
    nemtom mért GT lett a neve.Mustang Gt-nél se tudom mit jelent.Talán "kisebbet" jelent
    A Gtx az most egyenlő az Ultra-val.Tehát az Ultra név helyett "vettek fel" a Gtx-et.

    és mikor akarod megvenni a 7800GTX-et?mert írtad,hogy SLI-t szeretnél!Gondolom akkor nem vagy szegény gyerek.És jó mélyre kell nyúlnod a zsebedbe,hogy ezt megvalósítsd.
    az annó jó kártya volt nagyon.mostmár a benne lévő Dx8 miatt nem annyira egészséges használni.
  • Tiberius B
    #483
    Csak kiváncsi vagyok.
  • Tiberius B
    #482
    "nem mindegy,hogy mit jelentenek" ez kérdés vagy kijelentés?
  • Tiberius B
    #481
    Ez is ok, én nem is az Ultra-ra gondoltam, írtam is, hogy mikre nem, azok teljesen egyértelműek.
    Csak azt szeretném tudni hogy a GT mozaikszó v. rövidítés mit jelent.
    Ha kocsiknál is ugyanazt jelenti, akkor legalább tudnám azt is.
    Úgyis majd egyszer min. ASUS ENGeF7800GTX-et veszek, esetleg jobbat, de normált még nem vettem soha, az ABIT GeF4200Ti 64Mb-al szerinted mennyire jó kártya? (már 4 éves kb.)
  • Gabesz amd64
    #480
    nem fantázianevek.
    az "Ultra" tudod mit jelent?

    nem mindegy,hogy mit jelentenek.Inkább adok egy tanácsot!
    Az Le-t,Se-t,na meg persze a sima verziót(ami mellé egyáltalán nincs írva semmi,azaz Pro Xt Ultra + a többiek )azt felejesd el.mintha nem is létezne.
    ezeket nem szabad megvenni.a többi oké(persze ne 64 bites legyen).
  • Tiberius B
    #479
    Az lehet, hogy jelen voltak, de attól még nem válaszolt senki a feltett kérdésre. Fantázianevek ezek? Vagy jelentenek is vmit (a Pro-n, Le-n, Se-n és Ultra-n kívül persze)?
    És ha igen mit, nem kérdeztem mit jelölnek. De legalább ezzel is okosabb lettem.
    Hogy Krokodil Dudee-t idézzem: honnan tudtad???
    Egyébként kb. fél évvel ezelőttig nem is érdekeltek mélyebben, de a rövidítések JELENTÉSÉT (nyelvtanilag) mindigis szerettem volna megtudni, azt reméltem itt végre választ kapok a kérdésemre.
  • Gabesz amd64
    #478
    amúgy eddig barlangban laktál,hogy ezeket nem tudtad?

    Le,Se,Pro,Ultra,Xt ezek már kb 3,5-4(Sőt,talán keveset is mondtam) éve jelen vannak
  • Gabesz amd64
    #477
    teljesítményt jelentenek: Le Se a leggyengébb
    és így megy felfele a GTX,Ultra,XT(Atinál),Xtx a legerősebbek.Amit kihagytam azok a középszintet uralják
  • Tiberius B
    #476
    Jó poén.
  • Tiberius B
    #475
    Ez eddig ok, én speciel arra gondoltam, hogy ezek rövidítések-e, vagy esetleg mozaikszók vagy csak úgy kitalálták ezeket a betűsorokat?
    Ha már így fel lettek sorolva a #473-ban, akkor abból érdekelne a nagy része. Mármint hogy mit jelentenek,-hetnek.
    Előre is köszi.
  • izb
    #474
    tudod ez olyan,mint amikor vannak a mell fokozatai kb:)

    mell,csöcs,tőgy,hú vazze

    tehát egyre erősebb szériát jelölnek.

    ---------------------------------
    www.izbsystem.hu
  • Gabesz amd64
    #473
    az Fx az geforce5-ös család.
    típusok azt adott szérián belül.
    a Gt,Gtx az nvidiánál van és még van: Ultra,Gs,Le,xt
    Gt,Gto az ATI-nál van de van még Xt,Xtx,Xl,Pro,Se

    és presze van sima változat is.

    remélem nem hagytam ki semmit :)
  • Tiberius B
    #472
    Leht, hogy hülye kérdés, de mit jelent egész pontosan a GT, GTO, GTX, FX?