631
  • Gabesz amd64
    #471
    hát az nagyon jó lenne :)
    Gpu nem tom minek számit mert egy van sokféle Nv40,Nv41 meg sorolhatnám...

  • ZaJanga
    #470
    Ez csak az első lépés az nVidiától.
    Tervezeik azt hogy különböző gpu-k is együtt működjenek.
    Sztem az egyező gpu itt azt jelenti hogy 6600 vagy 6800. valószínű abban lehet eltérés hogy gs gt ultra xt stb...
  • Gabesz amd64
    #469
    pontosan.
    nem kell megegyező Bios-unak,megegyező márkának lennie
  • Tiberius B
    #468
    ??????????
  • Tiberius B
    #467
    Ha a GPU-nak egyeznie kell, akkor mit kell nézni? Hogy pl. midkettő GeF 7800 legyen a többi meg tök mindegy.
  • Gabesz amd64
    #466
    hát erről télleg lemaradtam
    ime:

    "Mind közül a legkézenfekvőbb, szélesebb vásárlóközönséget érintő újítás, hogy az NVIDIA az új változattal lehetővé tette, hogy eltérő márkák eltérő kiépítésű vezérlői is használhatóak legyenek SLI üzemmódban. Bár a GPU-nak továbbra is egyeznie kell, az órajelek, a memória mennyisége és a külső csatolók konfigurációja (VIVO kártya párban egy bemenetek nélküli kártyával) mostantól eltérhet egymástól, noha az NVIDIA továbbra is azt javasolja, hogy az optimális teljesítmény és a teljes kompatibilitás érdekében teljesen megegyező kártyák alkossák az SLI konfigurációt."

    szóval 80-as sorozatú ForceWare felett működik csak ez?
  • Gabesz amd64
    #465
    mivan?!:)
    lemaradtam volna valamiről?

    be lehet rakni egy 6800Gt mellé rakni egy 6600Gt-t?
  • Tiberius B
    #464
    Mér van még reményem?
  • ZaJanga
    #463
    olvass csak utána!!
  • Gabesz amd64
    #462
    hát eléggé rosszul tudod! csak az ATI kártyáinál lehet különbözö kártyákat berakni SLI-be.
  • CzGobe
    #461
    Nem tudom, sajna ennyire nem értek a hardwarehez. Ha már 1:1 arányban meg tudták csinálni, szerintem nem lehetetlen a pl 3:1 arányú megosztás sem, de ez az SLI cucc elvileg vagy profi használóknek, vagy gazdag játékosoknak készült. Jelenleg nem tartunk ott GPUknál, mint procinál, h mostmár az 1etlen járható út a több mag. Van itt még hová fejlődni. (így nagyobb a választék, nézd meg a 'Videókártyák erősorrendjét', 6800 GT - 6800 U - 6600GT SLI - ... költségben is így mennek felfele^^)
  • Tiberius B
    #460
    Pontosan erre gondoltam. Egyébként van vmi elvi akadálya?
  • CzGobe
    #459
    Tehát ugy gondolod, h beteszel 1 7800at meg 1 6600ot és mind2 megmarad az alap órajelen, de a 7800 3 sort számol, mig a 6600 csak minden 4.et? Nem, ilyen nincs, nem is lesz előreláthatólag.
  • Tiberius B
    #458
    dinamikusan=nem statikusan, fixen előre megadva.
  • Tiberius B
    #457
    Hát, hogy mondjuk az alaplap a munka szempontjából a kártyák izomzata szerint dinamikusan osztaná el a munkát és nem fixen, meg mondjuk a munka minősége szerint váltogatna kölünböző munkamegosztási módok közt.
  • CzGobe
    #456
    Mit nevezel dinamikusnak?
    Amúgy: Nem.
  • Tiberius B
    #455
    Aham, terveznek egyáltalán vmiféle dinamikus rendszert?
  • CzGobe
    #454
    Én úgy tudom, h akármilyen karit teszel be akár nVidia akár ATI rendszerbe, a kisebb teljesítményű kártya órajelén fog dolgazni mind a 2 kártya. És még vmi, ha 2 kártya van a gépben, és be is van állítva, h mind2 dolgozzon, akkor folyamatosan dolgozik mind2, nem ugy, h most nem kell a 2.-ik kártya, most kikapcsoljuk... Non Stop ^^
  • Tiberius B
    #453
    Ez eddig ok, de miért nem fejlesztenek olyasmit, hogy lehessen egy 7800 Gt mellé évekkel később egy 9700 Ti-t rakni vagy vmi ilyesmi? Az azé érdekes lenne már. Mert az ATI-nál lehet ilyet csinálni? Vagy miért?
    Tudom, már kicsit idegesítő lehet, de én a miérteket keresem.
    Legegyszerűbb válasz szerintem: pillanatnyi piaci érdek.
  • Gabesz amd64
    #452
    hát veszel egy VGA-t pl 7800Gt-t és ráér később majd venned egy újabb 7800Gt-t ha lesz rá pénzed.
    ez volt a gáz még régebben.mivel,ha így vetted volna a VGA-kat előbb egyet majd később mégegyet így nem biztos,hogy azonos BIOS-ú VGA-t kapnál.

    De most már nincs ilyen gond.
  • Tiberius B
    #451
    Néha pedig jobb lenne, ha mást vennék, nem?
  • Tiberius B
    #450
    De csak PC-ben. TV-ben Videoton a nyerő!(idősebb, mint én, és semmi baja) vki mondta egyszer, hogy bezzeg régen még volt anyag a gépekben, nem a mennyiség, hanem a minőség volt a lényeg mosógép példával (30-50 évig egy, aztán 3 év alatt megint új, a számok mondanak vmit)
  • Tiberius B
    #449
    De. Honnan találtad ki? Majd egyszer, de így, hogy csak ugyanolyanok lehetnek a kártyák, meg amúgyis hátravan még vagy pár év amíg összegyűlik az ára, lehet hogy inkább megvárom, amíg tetszőlegesen lehet majd belerakosgatni a kártyákat, és az alaplap az erőforrások figyelembevételével "izomzat szerint" osztja majd el a munkát, nem egyenlően. Eléggé Nvidia, Intel, ASUS, LG, Maxtor/Seagate "törzsvásárló" vagyok.
  • Gabesz amd64
    #448

    szívesen

    csak nem SLI-s rendszert akarsz?
  • Tiberius B
    #447
    Ahaa! Heuréka, megtaláltam a spanyol viaszt!!!
    Nagyon kösz.
  • Gabesz amd64
    #446


    a felső két darab kék CRT csatlakozóról beszélek.azt ha nem akarod,hogy ott legyen akkor le is szedheted,majd kihuzod a két fehér csatlakozoból.
    érted? :D
  • Tiberius B
    #445
    Előre is kösz.
  • Gabesz amd64
    #444
    nembaj :)

    majd készitek vagy készítettek ide egy táblázatot a banner helyére
  • Tiberius B
    #443
    CRT monitorokhoz való csatlakozót? Milyet? Az én CRT-men ilyen ugyan nincs.
    A DUAL-ért ajánlom a címet, amit odaírtam. Az pont a leírása.
  • Tiberius B
    #442
    Ja tényleg, már megint keverek-kavarok (fáj a lábam).
  • Gabesz amd64
    #441
    oda tudod bedugni a CRT monitorokhoz való csatlakozót!
  • Gabesz amd64
    #440
    jaj kihagytam a DUAL szót!
    szal az egy Dual 7800Gt
  • Gabesz amd64
    #439
    mondom,hogy csak az ATI-nál van egy főkártya(Crossfire Edition) és erről kapja a jelet a monitor :)
    és emiatt nem kell az ATI kártyáknál ugyanolyan VGA.De alaplap csak XPRESS 200 CrossFire Edition-os lehet.DFI lapban is működik a crossfire.

    az NV-nél megoszlik.
  • Tiberius B
    #438
    Egyébként igen khm.. hatásosan néz ki, mint a négykártyás, csak elérhetőbben hangzik.
  • Tiberius B
    #437
    Mik azok a kis csatik középen? Az a két-két fehér.
  • Tiberius B
    #436
    Én a DUAL-ra gondoltam, az ASUS oldalán olvastam, csak azért kérdeztem mert lehet, hogy csak egy kis duma.
  • Tiberius B
    #435
    1. Már elolvastam, de akkoris, miért, vagy átsiklottam vmi felett???
    2. A VGA-nak is van külön BIOS-a?
    3. Miért nem fejlesztik úgy, hogy pl. bármelyik PCI-E csatlakozót használhassuk egyetlen kártyánál, pl. úgy hogy a főkártya kiválasztása automatikus és dinamikus, a kártyáktól függő? És bármilyen kártyát tehessünk be bármilyen mellé?
    Kiváncsi vagyok.
  • Gabesz amd64
    #434
    amint látod itt sincsen SLI Bridge(hid) és mégis müxik a két vga párban
    és ez egy Asus 7800Gt.
  • Gabesz amd64
    #433
    itt utána olvashatsz
  • Gabesz amd64
    #432
    mert csak az nv tudta így lekopintani a régi Voodoo-ról!
    de most már nem kell megegyeznie a biosnak,ha jól emléxem