31
  • entreri
    #31
    Nem tetszik, hogy pénzt akarnak kérni érte. Én megértem, hogy nagy meló egy normális progit írni, de én már egyszer fizettem az op. rendszerért szóval az ilyen biztonsági cumókat ingyen szeretném.
  • Laci
    #30
    Hehh:) Már többször is olvastam ezt a topikot, de most hirtelen ránézve mielőtt beléptem véletleneül "Kellemes alkalmazás a Microsofttól"-nak néztem a címet:)
  • Sil78
    #29
    Leginkább mert alapból nem támogatja az ActiveX-et meg a hasonló nem biztonságos technikákat. (Meg persze ismert sebezhetősége is jóval kevesebb van.)
  • Cormoran
    #28
    a Firefox miért is nem engedi?

    mert nem a fos explorer motort használja...
  • szivar
    #27
    Nem tom... Szerintem a linux nem bonyolult, csak szokatlan (fáljrendszer kezelése, beállítások módja, stb). Netre viszont ideális. Csak lenne minden vashoz normális, egszerűen telepíthető linuxos drájver... Ez a része szerintem az átlagfelhasználó számára szívás. Legalábbis nagy kihívás.
  • Alfa Of NS
    #26
    "Ami bonyolult, azt a normal felhasznalo csak nezni szereti, mert "szep szines". De hasznalni mar nem meri. :-)"

    Es ez igy normalis.
  • Piscator
    #25
    Re, de amúgy erről az oldalról közelítem meg, a legtöbb grafikus, userbarát linux tényleg sokszínűbb, mint a win a témáival, még a plusos kiegészítőkkel sem éri el egy suse/mandrake választékát, aranyos képernyőkimélők, jópofa, intelligens megoldások. És ez még csak a látszat szint.
  • Piscator
    #24
    A felhasználók is néha tök idióták. annyira bevannak programozva, hogy közeli példám csak outlookot akar/tud használni, mert munkahelyén is az van.
    Jó, nagy nehezen ezt megérteném, nem mindenki ruganyos, főleg középkor után.
    De hogy böngésző ügyben, egy internetszobában? Hány évesek járnak oda? Nekem, kivéve a flashes csilivili oldalaknál az alap Mozzi/Firemadár is bejön, ami flashes, meg ritkán nézem meg.

    De berakok ide is egy windowsos véleményt, ki mit szól hozzá.
    A Windows filozófiája mindíg a nyitás az új volt, ezer és ezer új megoldással, és ehez persze a határtalan naivitás, hogy ez mind szép és jó. Nem gondoltak bele, hogy bármi amit csinálnak, azt valaki meg fogja próbálni rossz célra használni. Pont ezért van biztonsági előnye a nyílt forráskódnak, mert azok írják, akik tudják, hogy mit lehet ártó céllal felhasználni, mert akár köztük is sokan szabadidőben windózt hekkelnek-krekkelnek! Így kell ezt! :-(
    Eredeti hely
  • entreri
    #23
    Neptun alapból sux. Nem egy paraszt win32 alkalmazást kellett volna írniuk, hanem egy webeset(php,asp,aspx). Nem tetszik az a megoldás, hogy terminál klienssel jelentkezgetek be. Ha webesre készítik, akkor nincs gond mert bármelyik böngészővel elérhető lenne. Itt is megfigyelhető az MS seggnyalás...
  • h4x0r
    #22
    Jellemzo az emberek hozzaallasara Linux-szal szemben a kovetkezo sztori:

    Haverom irt egy szkriptet a regi munkahelyen, es vim-et hasznalt syntax highlighting-gal. A titkarno nezte egy darabig, majd megszolalt:
    - Je, de szep szines.

    Ami bonyolult, azt a normal felhasznalo csak nezni szereti, mert "szep szines". De hasznalni mar nem meri. :-)
  • Axon
    #21
    Többek között egy internetszobát is karbantartok heti rendszerességgel. Jellemző a hatalmas forgalom és csakis IE-t akar használni mindenki, hiába van a gépeken Mozilla. Már próbálkoztam a Firefoxot IE börrel használni egyetlen gépen. A felhasználók 99%-a "bedől" neki és nem veszi észre a különbséget, de sajnos az ActiveX-es alkalmazásoknál (főleg Neptun rendszer elérése) lebukik a "trükk".
    Kémkomponens keresők: a SpyBot 1.3-at és az adaware-t használom. Együtt a kártevők 95-98%át leírtják, de önmagukban kevesek. Ez kiegészítem a SpywareBlasterrel, ami a SpyBot immunizálási funkciójának kiterjesztése. Ezek kiegészítve az Ad-watch programmal, ami a registry módosításokat akadályozza meg. Ez sokkal jobb mint a SpyBot registry módosítás figyelője, mert az szól ha módosítás történne és megkérdezi, hogy megengedje-e. Erre persze a bírka netezők mindig igent nyomnak, ezért az ad-watch jobb mert az beállítható, hogy szó nélkül mindent blokkoljon.
    Vírusírtó: Nod32 állandó védelemmel, de még így is találok a hati ellenőrzéskor a merevlemezen vírust. Ezt szoktam a VírusBusterrel leellenőrízni, de még nem volt olyan, hogy találjon valamit, amit a nod32 nem talált meg.
    Trójai kereső: az a2 squaredet használom, ami ismereteim szerint az egyetlen ingyenes trójai kereső program. Kb. kéthetente találok egy tójait vele valamelyik gépen.
    A tűzfalat egy debian alapú Zorp tűzfal szerver biztosítja, igen hatékonyan.
    Természetesen ezen arzenál felvonultatása után sem érzem teljes biztonságban a gépeket.

    Ja!
    Van 1 db Linuxos számítógép netezésre. Ezt nem igazán szeretik a látogatók, de azért sokan használják. Ezzel a géppel soha semmi probléma nincs és egyetlen integritás figyelő programot szoktam futatni csak úgy tesztelés képpen.
    A Linuxos gépet viszont teljes biztonságban érzem.
  • Razgon
    #20
    Minden ami ott jó, felvásárolt cégek terméke M$ matricával. (pl. Train Simulator, Age Of..) Ezek jó szoftverek voltak.



  • Razgon
    #19
    Nem csodálom, hogy beszállnak, egyre jobb üzlet lesz kémirtó programokat használni. Pont a M$ mondana le némi hasznról?

    Az más tészta, hogy a saját termékükhöz gyártják... Kissé ironikus, és számomra felér egy beismeréssel...

    Hogy mennyire jön be a dolog, nem tudni, szerintem mindenki ingyenes progikat használ.

    Nálam FireFox+ZoneAlarm+VirusBuster+Ad Aware és nincs gondom a szutykokkal.



  • Sil78
    #18
    LOL... Miután a Microsoft programjai (lásd: Internet Explorer, SP2-vel vagy anélkül) jól beengedték a spyware-eket, irtsuk ki Microsoft programmal? Érdekes, mióta nem IE-vel netezek, egy fia spyware-rel nem találkoztam, még csak nem is próbálkoznak (nemhogy irtani nincs mit, de valahogy semmi nem akarja megváltoztatni a kezdőlapomat, meg átírni a Registry-t hónapok óta)...
  • Piscator
    #17
    Inkább írnnáak egy újabb os-t. Ja, az a Longhorn.
    Mi az, amit az originál, ősi Microsoftos dolgozók írnak, és majdnem 100%-os, ésszerű, kicsi méretű, használható? Vagy mindent, ami ott jó, felvásárolt, külsösök csinálnak?
  • Laci
    #16
    Igen:) Már ezerszer elmondták miért nem olyan egyszerű mást használni :o) Csak azt nem tudom egyeseknek miért jelent gondot ha kritizálnak egy ilyen céget (ráadásul ilyen céget)
  • Yfel
    #15
    Nem pofazni kell ellene, hanem mast hasznalni ha nem tetszik... de mar megint csak a levegobe beszelek :o)

    Y
  • Laci
    #14
    Én sem. Nem is azért írtam. A helyzetre akartam utalni...
  • h4x0r
    #13
    B+, nem akarok flamelni.
  • blackeagle
    #12
    de egy pofátlan ez a m$ , csinál egy rakás szart és a használhatóságért még plusz pénzt is elkér. kb. ugyanazt mondtam mint az első hozzászoló ,de ez igy van . már csak azt nem értem miért kell ezt eltűrni , hol vannak a vásárlók jogai ilyenkor ?
  • Laci
    #11
    Igen az m$ bizony nem tör itt sem monopoliumra nagyon olcsón adja a használhatatlan cuccait, hülye mindenki aki feltételezni, esetleg gondolni is mer mást, húúúúú. Jobban bíznak a microsoft termékében...lol...Lehet hogy vannak ilyenek, de már elég kevesen lehetnek...
  • Laci
    #10
    Húúú esedezzünk a bocsánatért, ilyen csúnya Linuxos megjegyzést nem kellett volna megengedni, húúúúú a windóz igenis kiváló mindenre húúúú. Na most már unom...
  • archkoven
    #9
    Így van! Egy csomó ingyenes program van erre a problémára, én speciel az Ad-aware-t és a SpyBot-ot használom.
    Süketelés az, hogy a MS itt monopolhelyzetben van és annyi pénzt kér érte amennyit nem szégyell. Maximum arról lehet szó, hogy egyesek jobban bíznak a Microsoft neve alatt futó termékben mint ha egy számukra ismeretlen gyártó készítené.
  • h4x0r
    #8
    <flame troll-name="h4x0r">
    Operációs rendszernek: Linux/BSD, és ezzel totál kordában tarthatod a géped :-D
    </flame>

    Bocsánat, ez tényleg csak vicc volt. De nem tudtam kihagyni.
  • zozo2001hu
    #7
    Üdv mindenkinek!

    Vírusokra: NOD32, 30 naponként letöltöd ingyen és kész!
    Kémprogramokra: SPYBOT S&D 1.3, tök ingyenes a frissítése is, ha kell immunizál!
    Firewall esetében: ZoneAlarm, a firewall része önmagában szintén ingyenes!
    Windows takarításra: EasyCleaner 2.0 totál ingyenes!

    (Paranoiás usernek ott van még az XP-ANTISPY is:))

    Ezekkel a programokkal totál kordában lehet tartani egy netre kötött winxp-s munkaállomást, ezek után ki nem szarja le az M$ megoldását nem?
  • Jötün
    #6
    Egy igazi kémszoftver ellenes program a winfos OS bármely telepített verziójának leállításával kezdené...
    Ugye azért még emlékezünk az NSA (National Securiti Agency) key-re?

    Üdv Jötün
  • pemga
    #5
    Önmagában vicces hír. Tekintve, hogy épp az SP2 nyitotta meg a gépeket. Erre fel MS megvett egy céget, aminek a termékét átmatricázva akarja majd a problémát megoldani.
  • [HUN]PAStheLoD
    #4
    Alapvetően nem tartom rossz dolognak, de mért engedi meg a windóz, hogy a "kémszoftver" beépüljön ... inkább ott kéne fejleszteni, nem csak tüneti kezelést alkalmazni...
  • Atomreaktor
    #3
    És ez leírtja a Windows kémprogramjait is?:)
  • citkar
    #2
    ez a csávó próbálja bescannelni a gépét,hátha talál pár kémsoftware-t?:o))
    vagy otthonhagyta a lencséjét?:o)
  • Macc
    #1
    Szep mondhatom.... MS rulz! Csinaljunk egy toldozott foldozott jol tamadhato OS-t, adjuk el meregdragan mindankinek, majd mikor pampognak a userek, hogy sebezheto, akkor ferkozzunk vissza a bizalmukba egy ujabb MS termekkel ami persze kulon megvasarolhato... hmm es ezt hanyan be fogjak szopni!