24199
Chelsea Fan Club
  • Japep
    #6391
    Ennyit erről...Sheva ott ül a lelátón.

    Kemény meccs...messze még a vége... HAJRÁ CHELSEA !!!
  • asfa
    #6390
    MEGY AMECCS!!
    HAJRÁ CHELSEA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
  • Japep
    #6389
    Liverpool - CHELSEA
    - BL elődöntő, visszavágó [0-1] -
    - ma 20:45 - Viasat3 -



    Liverpool:
    (4-4-2)

    Reina - Finnan, Carragher, Agger, Riise - Pennant, Gerrard, Mascherano, Zenden - Kuyt, Crouch

    Cserepad: Padelli, Arbeloa, Hyypia, Alonso, Gonzalez, Bellamy, Fowler



    CHELSEA:
    (4-3-3)

    Cech
    Ferreira - Essien - Terry (c) - A.Cole
    Mikel - Makelele - Lampard
    J.Cole - Drogba - Kalou

    Cserepad: Cudicini, Gérémi, Diarra, Boulahrouz, Bridge, SWP, Robben


    - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
    Kemény meccs lesz...rúgnunk kell legalább 1 gólt... HAJRÁ CHELSEA !!!
  • bigfoot
    #6388
    nehéz mecs lesz,ha rúgunk 1 gólt akkor nem lesz baj!!!!
    sok a sérült,de erősek vagyunk,idegenben játszunk ,de ez nem jelent problémát!
    nyerni fogunk!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
    HAJRÁ CHELSEA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
  • Nuno88
    #6387
    érdekes :\\
  • asfa
    #6386
    Sevcsenko megsértődött?

    Az ukrán csatár nem utazott el Liverpoolba a Chelsea BL-elődöntőjére, az angol lapok szerint azért, mert ismét összeveszett José Mourinho menedzserrel.

    Andrij Sevcsenko a Chelsea vasárnapi edzésén szenvedett kisebb sérülést, José Mourinho pedig úgy döntött, hogy a Liverpool elleni keretbe sem jelöli a csatárt. Brit lapértesülések szerint az ukrán nem vette jó néven, hogy nem számít rá a menedzser, és ezért úgy döntött, nem is utazik el Liverpoolba, noha a sérült futballisták is el szokták kísérni a csapatot az idegenbeli összecsapásokra. Sevcsenko azonban cáfolja ezeket a pletykákat, és állítja: a mihamarabbi felépülése érdekében maradt Londonban.

    - Nagyon sajnálom, hogy ki kell hagynom a mérkőzést, és nem lehetek ott a játékosokkal szurkolóként sem a klub történetének egyik legfontosabb összecsapásán. Londonban maradok, mert ez szolgálja a mielőbbi felépülésemet, keményen fogok dolgozni, hogy minél hamarabb ismét a gárda rendelkezésére állhassak – nyilatkozta Seva.
  • Japep
    #6385
    Csak előbb meg kéne hosszabbítani a szerződését...
    ---------------------------------------------------

    Terry a Chelsea edzője szeretne lenni


    A londoni együttes csapatkapitánya már a távoli jövőjét tervezgeti, feltett szándéka, hogy játékos-pályafutása után a Chelsea menedzsere legyen.

    Az angol futballcsapat 26 esztendős védője a játékos-pályafutása után is maradni szeretne a londoni klubban, méghozzá menedzserként. Terve azonban egyelőre csak álom, a klub vezetői ugyanis eddig nem voltak hajlandóak leülni vele tárgyalni szerződése meghosszabbításáról.

    - Amikor a szerződésem meghosszabbításáról beszéltem a vezetőkkel, akkor egy 9 éves kontraktusról volt szó, amelynek végén lehetőséget kaphatnék az edzői feladatra is. Ha felhagyok a játékkal, mindenképpen edző akarok lenni – nyilatkozta a Chelsea válogatott védője.

    A londoni kékek ma este a Bajnokok Ligája elődöntőjében a Liverpool otthonában lépnek pályára. Az első meccsen a Mourinho-csapat győzött 1-0-ra. A BL-összecsapás 20 óra 45 perckor kezdődik.
  • Japep
    #6384
    HAJRÁ CHELSEA !!!
  • asfa
    #6383
    a mai egy nagyon fontos meccs számunkra!!
    támadni kell és ha berugunk még egy golt és nyerünk a Liverpool otthonában akkormegvan az esély az első bl győzelemre ami hihetetlenül fontos lenne az egész csapat számára egyaránt hisz ennyi akadály és sérülés után megnyerni egy bl-t nagy teljesitmény lenne!
    A Liverpool támadni fog végig hiszen kell neki a gol.. nagyon erős csapat nem lebecsülhető.. de bennünk is megvan hogy bármikor képesek vagyunk golt rugni. Most itt lenne az alkalom h megmutassuk h idegenben is tudunk nyerni és jol játszani nem csak otthon egy ien nagy tétmérkőzésen!

    HAJRÁ CHELSEA!!!!! GO BLUES!!
  • asfa
    #6382
  • Skylime
    #6381
    én már meg se lepődök a sérüléseken sajnos...
    de HAJRÁ CHELSEA!!!
  • bigfoot
    #6380
    nah az fasza lenne Robben-Joe Cole Drogba!!
  • Japep
    #6379
    Már felépült, edzett is, csak még nem tudni, játszik-e a pool ellen...de azt mondták, hogy valószínűleg fog.
  • Nuno88
    #6378
    én úgy hallottam h Robben se lép pályára már ebben az évben :S
  • Japep
    #6377
    Ezek szerint igaz...sérült Sheva, Ballack, Carvalho...lehet még Robben is!
    Ez már nem is meglepő...egész évben sérülésekkel szenvedtünk...
    HAJRÁ CHELSEA! :D
  • Japep
    #6376
    Sevcsenko nem játszhat a BL-ben


    A Chelsea ukrán csatára sérülése miatt kénytelen kihagyni a keddi, Liverpool elleni BL-elődöntőt.

    A londoni klub szűkszavú közleménye szerint Sevcsenko megsérült, és nem játszhat a kulcsfontosságú találkozón, azt azonban nem közölték, hogy pontosan miféle baja lett a csatárnak.

    José Mourinho nincs könnyű helyzetben, Michael Ballack bokasérülése miatt a szezonban már nem léphet pályára, és Ricardo Carvalho sem hadra fogható a Liverpool ellen. A portugál védő a hétvégi, Bolton elleni bajnokin vált harcképtelenné.

    A Bajnokok Ligája elődöntőjének első, londoni összecsapásán a Chelsea Joe Cole találatával 1-0-ra legyőzte a Liverpool gárdáját.

    - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

    Chelsea: Támadás!


    José Mourinho azzal ijesztene rá a Liverpoolra, hogy támadó szellemben küldi pályára csapatát a keddi BL-elődöntőn.

    A Chelsea egygólos előnnyel várhatja a kedd esti, liverpooli BL-elődöntő visszavágót, a londoniak menedzsere azonban megígérte: csapata úgy lép pályára, mintha egy meccsen dőlne el a továbbjutás sorsa.

    - Nagyon fontos meccsre készülünk, mert ezen biztosíthatjuk a helyünket a Bajnokok Ligája döntőjében. Ez rengeteget jelentene a klubnak, főleg úgy, hogy korábban nem sok sikert értünk el az európai kupákban, mégsem állítom, hogy ez a szezon legfontosabb meccse számunkra – mondta Mourinho.

    - Ha nem kapunk gólt a meccsen, akkor benn vagyunk a döntőben, ennek ellenére támadni fogunk, és nem az eredmény tartására játszani. Ha a mérkőzés tíz percig tartana, akkor megpróbálnánk kivédekezni, de kilencven percen keresztül nem lehet csak védekezni, ezért igyekszünk inkább ráijeszteni az ellenfélre, és gólt szerezni – tette hozzá a menedzser.
  • Nuno88
    #6375
    azt olvastam h Sheva nem játszhat ma...télleg? :O
  • Ramox
    #6374
    Ez az interjú nagyon érdekes. Megmondom őszintén nem igazán volt szimpi játékos, de ezután az interjú után ez a véleményem megváltozott...

    Remélem valóban így gondolja a dolgokat....
  • Japep
    #6373
    Megroppant a Chelsea


    A londoniak komoly lépéshátrányba kerültek az angol bajnoki címért folytatott küzdelemben, ráadásul újabb alapemberük sérült meg.

    A Chelsea hátrányba került, majd fordított, végül mégis csak egy pontot szerzett a Bolton Wanderers ellen szombat délután. A döntetlen, a Manchester United győzelmének fényében, pedig felért egy vereséggel. A Kékeknek ezzel ugyanis már öt pont a hátrányuk kihívójukkal szemben, és már csak három forduló van a bajnokság végéig. Ráadásul a Chelsea-re nehezebb meccsek várnak, jövő héten londoni derbi az Emirates-stadionban az Arsenal vendégeként, majd két hazai meccs következik, a bajnoki döntő a Manchester United ellen, és az Everton elleni szezonzáró. Sir Alexéknek a Chelsea-n kívül "csak" a Manchester City-vel és a West Hammel kell megküzdeni, nehezen elképzelhető, hogy utóbbi kettő bármelyike le tudná győzni az éllovast.

    Jose Mourinhónak a döntetlen mellett további keserűséget okoz, hogy a Bolton ellen újabb alapjátékosa sérült meg, Ricardo Carvalho sem tudja vállalni a Liverpool elleni Bajnokok Ligája-elődöntő visszavágót. A védő térde sérült meg, még nem tudni, mennyi időre dőlt ki a sorból. Az elmúlt pénteken megoperált Michael Ballack után a 28 éves portugál kiesése újabb érvágás a Chelsea számára.

    Persze a portugál menedzser még nem beszél a végről, szerinte, amíg van remény, csapata nem adja fel a harcot.

    - Nincs vége, mert még van matematikai esély - jelentette ki Mourinho. - Ha van még remény, akkor hinni kell benne, még ha elveszettnek tűnik is. Két meccset kell, hogy elveszítsenek, nekünk pedig mindhármat meg kell nyerni. Karnyújtásnyira vannak a céltól!

    - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

    Interjú Andriy Shevchenko-val


    Beszélgetés egy interjú formájában Andriy Shevchenko-val Angliáról, a BL-ről és a gyerekkoráról.


    Ki állíthatja meg a Chelsea-t a Bajnokok Ligájában?
    Például a Liverpool az elődöntőben. Tiszteljük az ellenfelet.

    A csapat célja azonban a BL-győzelem. Vagy tévednék?
    Mi minden meccset, minden versenyt, minden kupát meg akarunk nyerni. A Bajnokok Ligájában is csak a végső győzelem az elfogadható számunkra.

    Hasonló ambíciói voltak az AC Milannak is, amikor ott játszott. Csakhogy az Ön pozíciója megváltozott: Milánóban a csapat kulcsfigurája volt, a Chelsea-ben azonban Drogba szerepköre fontosabb. Nem háborog emiatt?
    Nem, egyáltalán. A futball csapatjáték. Drogbával közös célunk van: megnyerni mindent.

    Azt hittem, azt feleli majd: gólokat lőni.
    Úgy is hasznára lehetek a csapatnak, ha nem rúgok gólt.

    Mégis: milyen érzés betalálni az ellenfélnek?
    Jó.

    Ez túl rövid válasz volt.
    De pontos. Nem azért játszom, hogy gólokat rúgjak, hanem azért, hogy győzzön a csapat. A győzelmen van a hangsúly, nem a gólszerzésen.

    Nehezen illeszkedett be a Chelsea-be. Mi volt ennek az oka?
    Minden kezdet nehéz. Hiányzott belőlem a frissesség. A világbajnokság után úgy éreztem magam, mint akit kifacsartak.

    A média és a szurkolók elsősorban azt kifogásolták, hogy túlságosan is jóban van Roman Abramovics klubtulajdonossal.
    Elfogadok minden kritikát, ha az a pályán nyújtott teljesítményemmel függ össze. Csakhogy ezeknek a megjegyzéseknek semmi közük nem volt a focihoz. Ezért nem is foglalkoztam velük különösebben.

    Az angol bajnokság sokkal erősebb, mint az olasz?
    A kettőt nem hasonlíthatjuk össze, mindkét ligának vannak előnyei és hátrányai a másikkal szemben. Angliában fontosabb a fizikum, az állóképesség, a kondíció, az agresszivitás. Sokkal több párharcot kell vívni, és ha valaki nem erős, akkor nincs esélye felvenni a versenyt. Nekem is változtatnom kellett a játékfelfogásomon.

    Hiányzik néha az olasz futball?
    Nem. Úgy döntöttem, hogy eljövök Olaszországból, és jól döntöttem.

    Mit csinál Londonban, amikor nem focizik?
    Ismerkedem az itteni kultúrával, az angol mentalitással és életfelfogással. Ha éppen nincs meccsem vagy nem vagyok edzésen, akkor igyekszem a családommal tölteni az időt. És szeretek golfozni.

    Gyakran előfordul, hogy a Chelsea az utolsó percekben dönti el a meccset. Mi ennek a titka?
    Az önbizalom. Az, hogy vesztes állásnál is hiszünk az erőnkben.

    Tizennégy évesen egy walesi torna gólkirálya lett, amiért Ian Rushtól kapott egy futballcipőt. Megvan még?
    Nincs. Már akkor is kicsi volt, amikor kaptam. Egyszer-kétszer játszottam benne, de szorított. Úgyhogy lecseréltem.

    Ki volt a példaképe?
    Valerij Lobanovszkij és Oleg Blohin. Lobanovszkij volt az, aki felfedezett, és aki egyengette a pályámat, akárha apám lett volna. Ő tanított meg mindarra, amire futballistaként szükségem van. Karizmatikus egyéniség volt, megváltoztatta a gondolkodásmódomat, elmagyarázta, miért kell tisztelni az ellenfelet és így tovább.

    Azért vitte el a sírjához a BL-trófeát is?
    Csak köszönetet akartam neki mondani mindazért, amit kaptam tőle. Lobanovszkijnak az élete volt a futball, az is jelképes, hogy a kispadon érte utol a halál.

    És Blohin?
    Annak idején szerintem minden gyereknek ő volt a példaképe. Blohin volt "A futballista".

    Ma viszont Andrij Sevcsenkót ábrázolják még bélyegeken is.
    Lehet, de az ilyesminek nincs jelentősége. Az számít, hogy húsz-harminc év múlva emlékeznek-e majd rám a szurkolók.
  • bigfoot
    #6372
    hát igen ilyen hsz melőzni kéne!!!
  • asfa
    #6371
  • Ramox
    #6370
    Köszönjük az értelmes hozzászólást. Szevasz.

    Meglesz a BL! De a szezont úgyvélem lehetőségeink alatt foglyuk befejezni, túl sok ovlt a sérülés és a "rossz" formában lejátszott meccs.
  • ForzaInter
    #6369
  • Bereet
    #6368
    szerintem nem lesz meg nektek a Béel
  • Monoton
    #6367
  • Jagumo
    #6366
    a MU zsbében a bajnokság...én ugy érzem, de a BL-t még nyehetjük!

    [center] "ELKÚRTUK, NEM KICSIT, NAGYON"

  • bigfoot
    #6365
    sajnos Carvalho kidölt és nem lesz pool elleni mecsen!!!
    hát nem tom de Boula nincs játszatva úgyhogy Essien lesz sztem a középső védő..
  • alonso82
    #6364
    mint már korábban is írtam, a remény hal meg utoljára, bízzunk benne, hogy a City is elveri az MU-t és mi sem veszítünk több pontot, főleg ellenük
    HAJRÁ KÉKEK!
  • bigfoot
    #6363
    nagyon szomorú vagyok,a mi kezünkben volt a bajnoki cím sorsa és nem tudtunk élni vele,mert eddig azért nem mivezettünk mert a sok sérülés a védelembe sok ponthullást eredményzett télen,de most kaptunk egy második esélyt és a két X miatt nem éltünk vele...
    elvesztettem a reményt,és sajnos nem csak én
  • bigfoot
    #6362
    sajnos Drogba leállt a gól gyártással:(((
    pedig ezeket a bajnoki mecseket az ő góljaival kellett volna megnyernünk
  • asfa
    #6361
    Chelsea-Bolton

    José Mourinho tartalékos összeállításban küldte pályára játékosait, a Liverpool elleni BL elődöntő miatt.
    9. percben avatkozott először Jaskelaien játékba, Geremi beadását húzta le. A 11. percben szemet gyönyörködtető Chelsea akció futott végig a pályán, de Wright- Philips középre adása Sevcsenko irányába mélynek bizonyult.
    Percekkel később Anelka előtt adódott lehetőség a másik oldalon, de lövése a kapu fölé szállt. Meglepetésre a 19. percben egy szöglet után Mihalik (élete első bajnoki mérkőzésén) talált be a Chelsea kapujába. 0-1. Nem sokáig tart a Bolton előnye, megrázta magát a Chelsea, a 22. percben Bridge beadását Kalou bólintja a hálóba. 1-1. Erősödött a hazaiak nyomása, a 25. percben majdnem öngólt hoznak össze a Bolton védői, de a kapus szögletre tornázza a labdát. Sevcsenko lövése kerüli el centikkel a kaput a 27. percben. Újra Sevcsenko kapáslövését védi bravúrral Jaskelaien a 30. percben. Megszerzi a második gólját Kalou. Egy szöglet után újból fejjel bólint, bár a labda megpattan, a labda a hálóba köt ki. 2-1. Tehát bő 15 perc alatt fordítani tudott a Chelsea. A hátralévő negyed órában komoly helyzet egyik oldalon sem adódott. S a játékvezető pedig lefújja az izgalmas első félidőt.
    Mourinho Drogbát küldte pályára a nem rosszul játszó Sevcsenko helyett a második félidőre. Az első félidőt is álmosan kezdték a kékek, ennek meg is lett az eredménye: Davis egy szabadrúgás után fejel Cezh kapujába. 2-2.
    A 60. percben pályára lépett Joe Cole is. Ennek hatására nyomást gyakorolt a Chelsea a vendégekre, de helyzeteiket nem tudták kihasználni a következő 5 percben. A 68. percben Lampard szabadrúgása kerüli el a kaput. A 79. percben Terry indította Drogbát, lövését biztosan védi a hálóőr. 80. perctől kezdve beszorult a Bolton, de jól védekeztek. Mindent egy lapra feltéve rohamozott a Chelsea, de nem tudtak győztes gólt rúgni. Maradt a 2-2.
    Mivel a Manchester United 2-0-s hátrányból felállva fordítani tudott (4-2) az Everton otthonában, már 5 pont az előnye 3 mérkőzéssel a bajnokság vége előtt.
  • Ramox
    #6360
    Hát úgyérzem elment a bajnokság :( Az utolsó esélyünk az lehet ha kapunk egy kis löketet a bl döntőbe jutástól vagy nem tom :S De eléggé reménytelen a helyzetünk =( azért HAJRÁ CHELSEA!
  • asfa
    #6359
    hát Isten adja
  • ForzaInter
    #6358
    az sztem meglesz nektek.
  • asfa
    #6357
    megköszönném csak tudom h gyunolodásképpp mondjátok..
    de azért köfy..
    most már irány a bl győzelem kékek!!!
    HAJRÁ CHELSEA!!!!
  • bigfoot
    #6356
    még nyerhetünk úgy hogy nyugi
  • Skylime
    #6355
    sztem ez már megvan nektek, de remélem a StamFordon még kikaptok tőlünk:P
  • Scholes18
    #6354
    ráadásul az idegenben!
    na jó megigértem hogy ide nem irok többet, szevasztok!
  • Matthew Prosac
    #6353
    Manchester City - : - Manchester United
    Chelsea - : - Manchester United
    16:00 - Manchester United - : - West Ham

    ebből 1 meccset elveszthetünk (legyen ellenetek), egyet döntetlenre hozhatunk (legyen a City), és ha nyerünk otthon a West Ham ellen otthon már az is elég. Ti még játszotok az Arsenal-lal is.. nemtúl rózsás a helyzet!
  • bigfoot
    #6352
    még nincs vége