24199
Chelsea Fan Club
  • asfa
    #7805
    ma GO BLUES!!!
  • k O T T A
    #7804
    ha drogba elmegy és ben haim stabil kezdő lesz kvaideges leszek
  • asfa
    #7803
    én viszont odairtam h példának mondtam
  • Japep
    #7802

    Mourinho nem akarja, hogy tüntessenek miatta


    A Chelsea volt szakvezetője elmondása szerint elégedett távozásával, és semmilyen demonstrációt nem szeretne személyével kapcsolatban.

    Egy nappal Jose Mourinho menesztése után a szakember egyáltalán nem csalódott távozása miatt. Mourinho magabiztosan beszélt helyzetéről, nem szomorkodva amiatt, hogy fel kellett álljon a Stamford Bridge-i kispadról. A portugál nem kívánja tovább feszíteni a húrt, ezért arra kér minden zúgolódót, hogy miatta ne emeljen szót.

    - Minden téren minden rendben. Boldog vagyok, hogy távozok, és boldog vagyok azzal, amit elértem a Chelsea-vel – mondta egy nappal a menesztése után Mourinho. – Nem szeretném, hogy a szurkolók miattam tüntessenek, ha egy rossz eredmény születik. És azt sem akarom, hogy a játékosok miattam távozzanak, semmilyen demonstrációt nem akarok a személyem miatt.
  • bigfoot
    #7801
    hát igen..
    megnéztem elég sokszor a róla készült videókat a napokban és ..,ahogy együtt él a játékkal..

    és most még jönnek fel a hírek hogy esetleg lesznek távozók:(
  • karajjj
    #7800
    én egy szóval se említettem Capellot
  • asfa
    #7799
    nemtudom .. Capello után nem sirt egyik játékos sem.. nem tüntettek.. példának mondtam.
    Mourinho más.. Ő ennyi idő alatt hozzánőtt a Chelsea-hez.. lehet h otthon vagy az edző témában.. de sztem ezt nem érted meg maximálisan.. persze mi se igazán de azért ha ezt felfogja vki rájön..hogy egy ilyen kaliberű csapatnak egy olyan embert "elveszteni" aki már a klubbhoz nőtt rettentő nehéz dolog!
  • asfa
    #7798
  • asfa
    #7797
    áhh olyan mintha meghalt volna :( nagyon nagyon szar lesz nélküle minden :(
  • Skylime
    #7796
    "Van itt egy kis ellentmondás. Ti mind nagy játéksok vagytok, viszont még nem nyertetek semmit. Mire mentek az előbbivel az útobbi nélkül?- ezzel nyitott az öltözőben, s a különös motiváció elérte célját. Julisban a következő üzenetet küldte a Chelsea játékosainak:"Mostantól kezdve minden tréningen, minden meccsen, a magánéletben midnen egyes percébenaz a cél lebegjen a szemetek előtt, hogy megnyerjük a bajnokságot."..." - idézet a Chelsea FC a Nagy Kékség cimű könyvből

    ebből is látszik hogy nagy edző, ő tette nagy csapattá a CHELSEA-t nem Abramovich, persze neki is köze volt hozzá de nem ő faragott csapatot a játékosokból, nem ő motiválta őket...
    és még az ellenfelek is dicsérik, pl Sir Alex
    Sok sikert JOSÉ!!! Köszönjük...
  • bonebeni
    #7795
    nemtom hogy vaggytok vele de sztem már kicsit durva hogy fekete háttér meg na úgy az egész...lehetne tényleg egy jó bannert amin mourinho kapja a főszerepet vagy nemtom de ez olyan hatást kelt számomra mintha meghalt volna
  • Japep
    #7794
    Ha tényleg komolyan gondolnátok :

  • karajjj
    #7793
    Real szurkolóként nagyon is értem az edző témát, most ne érts félre... Mourinho is csak ember(itt megjegyezném, hogy ő a kedvenc edzőm, miatta néztem a Chelsea meccseket...) attól, hogy nem vagyok Chelsea drukker, szerintem még fel tudom fogni, hogy mi a stájsz... csak annyit mondok, hogy kicsit túlreagáljátok az egészet...
  • bigfoot
    #7792
    nem a sikerről van szó,nem érted...
    csak az érti meg aki annak a clubnak a szurkolója ahol ő edző volt
  • karajjj
    #7791
    jééézusom nyugodjatok már meg... az egy dolog, hogy elment, de nem halt meg majd lesz másik edző aki úgyanúgy sikerre vezetheti a csapatot
  • bigfoot
    #7790
    addig vmi fekete banner is felmehetne ideiglenes Mourinho képével..
    komolyan,mert ez fekete nap a történelmünkben...
  • bigfoot
    #7789
    hát igen, ő volt AZ edző, én nagyon büszke voltam a csapatomra hogy ilyen edzőnk van!!!kiállt a csapatért,ha kellett a bírókkal harcolt,másik edzőkkel,játékosok voltak számára az elsők!!
    remélem visszajön a clubhoz...
    egyszer..
  • Japep
    #7788
    Majd megpróbálkozom egy új bannert készíteni, csak most még egy ideig nem lesz időm...
  • Japep
    #7787

    Drogba elsírta magát!


    "Te vagy a legjobb csatár a világon, és magad miatt váltál azzá."

    "Büszke vagyok rád, Didi, és neked is büszkének kellene lenned magadra."

    "Dolgozz keményen, te egy győztes típus vagy." - ezekkel a szavakkal búcsúzott a portugál szakember az egyik kedvenc játékosától, majd megölelte, mint egy apa a gyermekét.

    Mikor Mourinho továbbment, Drogba nem bírta tovább, és könnyekben tört ki.

    Florent Malouda próbálta vigasztalni az elefántcsontparti támadót.

    Egy barátja szerint Drogba nagyon ideges lett, amikor megtudta, hogy kirúgták a trénert, akire mentorként tekintett.

    Nem kizárt, hogy a 29 éves csatár kérni fogja a vezetőket, hogy engedjék másik együtteshez szerződni - tette hozzá a labdarúgó barátja.

    -----------------------------------------
    Ettől félek, hogy nem csak JM-ót veszítjük el, hanem alapjátékosokat is...reméljük nem igaz!
    -----------------------------------------

    Mourinho nyilatkozata


    Nagyon büszke vagyok a munkámra és biztos vagyok benne, hogy jó döntést hoztam 2004-ben, amikor a Chelsea-hez jöttem." - nyilatkozta Mourinho.

    "Egy fantasztikus és nagyon sikeres időszaka volt ez a pályafutásomnak és nagyon köszönöm a szurkolóknak, akik mindig mellettem álltak."

    "Az egész klubnak sok sikert kívánok és a játékosoknak sok boldogságot a játékban és a családi életükben."

    "Végül a családom nevében szeretném megköszönni a tanároknak és a sok barátnak a támogatást és a megértést."

    ------------------------------------
    Még most sem fogtam fel igazán, hogy elment...ezt nem is lehet! Mellette minden más edző egy jellemtelen, unalmas ember. Nehéz lesz megszokni az újat, de muszáj!
    Bárhova is megy Mourinho, az biztos, hogy figyelemmel fogom kísérni! Sok sikert neki és köszönjük!
  • bigfoot
    #7786
    Köszönjük José a 2 Bajnoki címet ,a FA kupát, a 2 Liga kupát,a Szuper Kupát ,és hogy a világ legerősebb csapatává emelted fel csapatunkat,sok sikert pályafutásod további szakaszára!!!
  • bigfoot
    #7785
    wazze még mindig képtelen vagyok felfogni, hogy ez megtörtént,a legjobb edző volt,játékosok és a szurkolók felnéztek rá tűzbe hozta a játékosokat és a szurkolókat egyaránt


  • bigfoot
    #7784
    DROGBA „KIAKADT"
    Barátai szerint Didier Drogba úgymond „kiakadt”, amikor értesült arról, hogy Jose Mourinhót kirúgták a Chelsea-től – írta a Sun című angol bulvárlap.
    Az újság szerint az elefántcsontparti csatár sírva búcssúzott el a csütörtöki edzés után a csapattársaitól.
    „Didier teljesen kiakadt a Chelsea-re, nem tudja elhinni, hogy csak így kirúgták Mourinhót” – idézte a Sun Drogba egyik cimboráját.
    „Úgy tekintett rá, mint a mentorára, és nem tudja, hogy egy másik edző irányítása alatt képes-e a legjobbját nyújtani.”
    „Még néhány hét, amíg ismét játékra jelentkezhet, de nem azért, mert el akar menni, hanem mert a sérülése ennyi idő alatt gyógyul.”Mourinho távozása szerda este vált biztossá, és ő SMS-üzenetekben tájékoztatta röviden a játékosait. A hírek szerint Frank Lampardot külön felhívta.

    A sajtóbeszámolók alapján Didier Drogba megkönnyezte főnökét (lásd keretes írásaunkat), és Michel Essient is mélyen megérintették a hírek. Az első megszólaló mégis Ricardo Carvalho és Claude Makelele volt.

    „Rendkívül szomorúak vagyunk, a hírek sokkoltak bennünket” – jelentette ki Carvalho, aki már a Portónál is a portugál szakember játékosa volt.

    „Számomra nem kétséges, hogy Jose Mourinho a világ legjobb edzője, és nem tudom elhinni, hogy elveszítettük.”

    „Soha nem gondoltam volna, hogy egyhagyja a Chelsea-t, mielőtt befejezte volna a munkát, mielőtt elérte volna a célt, amit kitűzött.”

    „Ez az első alkalom, hogy idő előtt kilép, és ez szörnyű lehet számára. Imádta a Chelsea-t.”

    „Az utóbbi néhány hétben már eléggé boldogtalannak tűnt a rossz eredmények miatt, de mindannyian azon voltunk, hogy együtt megtaláljuk a megoldást” – tette hozzá Carvalho.

    A veterán Claude Makelele hasonló szellemben nyilatkozott, de ő elfogadja a döntést Mourinho menesztéséről.

    A Chelsea szurkolói sajtóközlemény adtak ki, amelyben Mourinho előtt tisztelegnek, és azt írják: remélik, hogy Roman Abramovics nem bánja meg, amit tett. A nagyításhoz kattintson a képre!fotó: Imago„Villámcsapásként értek a hírek – fogalmazott. – Soha nem hittem volna, hogy két hónappal a szezon kezdete után távozik.”

    „Láttuk, mekkora nyomás nehezedik rá az eredmények miatt, de magabiztos maradt. A legutóbbi sérülések nagy csapást jelentettek, és látszott rajta az aggodalom, miután a jó eredmények kezdtek elmaradozni.”


    „Először én is SMS-ben kaptam a hírt a többiektől. Az új menedzsert nem ismerem, de ő is a sportágból jött, és ez fontos a Chelsea jövője szempontjából.”

    „Komoly kihívással néz szembe, és mindig Mourinhóvaal hasonlítják majd össze.”

    Mint ismeretes, Mourinhóval Roman Abramovics, a londoni klub tulajdonosa bontott szerződést, és 15-20 millió fontos lelépési díjat kellett fizetnie a szakvezetőnek.

    Utódja, Avram Grant a nyáron érkezett a klubhoz sportigazgatónak, bekerült az elnökségbe is. Mourinhónak ez már akkor sem tetszett, és várható volt, hogy miután Grant – aki Abramovics barátja – a háttérben elemzéseket készített a csapat játékáról, előbb-utóbb „kifúrja” majd a Bajnokok Ligája- és UEFA-kupagyőztes szakembert.
  • asfa
    #7783
    Az ellenfelek is sajnálják Mourinho távozását

    A Manchester United menedzsere, Sir Alex Ferguson és az Arsenal szakvezetője, Arsene Wenger is sajnálatát fejezte ki Jose Mourinho menesztése kapcsán.

    A Premiership listavezetőjének francia mestere ugyan soha nem ápolt baráti kapcsolatot a portugállal, ennek ellenére sajnálja, hogy kollégáját a szezon közben rúgták ki. Wenger szerint Mourinho továbbfejlesztette az amúgy is remek erőkből álló Chelsea-t, és igazi nyerő csapatot hozott létre a Stamford Bridge-en.

    - Nem voltunk a legjobb viszonyban, ám ez sem leplezte véleményemet, mindig kiválóan felkészült, képzett menedzsernek tartottam. Szomorú vagyok a távozása miatt, mert az angol foci egy igazán remek szakembert vesztett el – jelentette ki Wenger.

    Sir Alex Ferguson egyetért Wengerrel, a skót szerint is vesztett az angol labdarúgás Mourinho távozásával. A Manchester United ráadásul éppen a Chelsea-vel csap össze a hétvégi fordulóban, ám Ferguson szerint az edzőváltás nem feltétlenül előnyös csapata számára.

    - Nagyon sajnálom a távozását, igazán élvezetes csatákat vívtunk a múltban. Remek munkát végzett az elmúlt években, ezt nem kérdőjelezheti meg senki – mondta kollégája távozása kapcsán Ferguson. – A hétvégi meccsen ezzel nem lett könnyebb dolgunk, hiszen a Chelsea-t Mourinho távozása után is kiváló labdarúgók erősítik.
  • asfa
    #7782
    jo inkább örülj magadnak kb..
  • Japep
    #7781

    A Chelsea nyílt levele a szurkolóknak



    "A Chelsea Fc vezetése és mindenki, aki a klubnál dolgozik nagyra értékeli a ti türelmeteket és megértéseteket ezekben a nehéz pillanatokban. Ezért helyénvalónak érezzük, hogy feltárjuk előttetek José távozásának okát, egyúttal elismerve mindazt, amit a klub és az angol labdarúgás számára tett.

    Ma korán reggel bejelentettük, hogy José a Chelsea-ből közös megegyezéssel távozik. A hangsúly a közös megegyezésen van. José nem mondott le, és nem rúgtuk ki őt.

    Egyértelművé vált, hogy José és a klub közötti kapcsolat holtpontra jutott. A felek közötti nézetkülönbségek megoldására tett, több hónapon át tartó őszinte erőfeszítések hiábavalónak bizonyultak.

    A döntésünkben megerősített a csapat formán kívüli teljesítménye, és az utóbibi napokban elért eredmények. Nem kívántuk hogy mindez folytatódjon és továbbiakban hátrányt jelentsen.

    A Chelsea labdarúgással kapcsolatos hosszú távú céljai, törekvései változatlanok, és Avram Grant, valamint Steve Clark kinevezése mindezen célok folyamatos elérése érdekében történt.

    Nekünk is elismeréssel kell adóznunk Josénak a klub számára végzett nagyszerű munkája előtt. Ő a klub eddig ismert legsikeresebb menedzsere, és joggal érdemelte ki ezt a helyét a klub történetében. José közreműködésével lépett a Chelsea Európa és a világ vezető klubjai közé.

    Mindig szívesen látott személy lesz a Stamford Bridge-en, akár a Chelsea vendégeként, akár más klub menedzsereként, megadva számára a klub történetében játszott szerepe alapján az őt megillető tiszteletet és elismerést.
    "

    - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

    Tüntettek Mourinho mellett!



    Csütörtök este kisebb tömeg gyűlt össze a Chelsea székháza előtt, a szurkolók a portugál menedzser menesztése ellen emeltek szót, mások azonban buzdításra szólítják fel a híveket.

    Maroknyi Chelsea-drukker gyűlt össze kora este a klub székháza előtt, hogy kifejezze nemtetszését Jose Mourinho menesztéséért. A szurkolók egy széles transzparenst tartottak maguk előtt, amelyen a portugál menedzsert éltetik. „Egyszerűen a legjobb!” - szól a dicséret, amelyből nem részesült az egyesület vezetése és tulajdonosa. A szurkolók egy levélben hozták a Chelsea elöljáróinak a tudomására, hogy Mourinho menesztése nincs ínyére a törzsszurkolóknak.

    Ugyanakkor a szurkolók egy másik csoportja nyílt levélben kérte a Chelsea mérkőzésre kilátogató híveit, hogy ne nyilvánítsák ki negatív véleményüket a döntéssel kapcsolatban a követező meccseken, a csapatnak ugyanis szurkolásra van szüksége. Ráadásul a hétvégén csúcsrangadó vár a Kékekre, akiknek a héten történtek után kiemelt szükségük lesz a buzdításra a Manchester United elleni kiemelt fontosságú találkozón.
  • Zenszkij
    #7780
    Abra nélkül sehol se lenne a Chelsea...Örülnék ha Van Gaal-t kapnátok :D.
  • Prince23
    #7779
    Az a baj, h van egy kötsög milliárdosunk, neki köszönhetjük ezt.
    De hát meg kell húzni magunkat, nem minden klub mondhatja el magáról, h van egy milliárdosunk.
    José volt az ész, Abra pedig a pénz, a külső beavatkozó:P
  • bigfoot
    #7778
    és pont a mostani hétvégi mecs előtt,mert belegondoltok a többi edző milyen?jellemtelen ember,aki nem tud kockáztatni,szal nincs az hogy tök jó edzői utasítások miatt megfordítják a mecset
    emlékszem előző szezon bajnokság,2-1 nekik,Mourinho beküld egy kis cetlit a játékosoknak mindenki azt olvassa és nyerünk 3-2 re!!
  • Skylime
    #7777
    José az volt aki tudta motiválni a játékosokat és elhitette velük hogy minden meccset meg tudnak nyerni, minden meccset ezzel a tudattal játszottak végig... én Ranierit tudnám ujra elképzelni a kispadon de sajnos ő foglalt:( HAJRÁ CHELSEA!!!
  • bonebeni
    #7776
    a játékosoknak mennyire fog hiányzoni:(...hányszor nyilatkozták hogy mennyire szeretik meg úgy viselkedik mintha az aőpjuk vagy a legjbob barátjuk lenne meg ilyenek:(:(:(....hiába volt tényleg nagyképű a világ felé mert tényleg az volt nem tagadhatja senki de aki a cheleat és mourinhot szerette az nem is figyelte...engem se izgatott sose hogy miekt nyilatkozik hogy kinek képzeli magát meg iyleenk
  • asfa
    #7775
    Nyilatkozatok Mourinho távozásáról

    Egykori csapatkapitányunk, Ray Wilkins szerint a győzelem-központúság hiányozni fog:

    "A futball a győztes meccsekről szól, és ő egy győztes menedzser, aki ezt a felfogást viszi át a játékosai fejébe, akik meg is nyerik a meccseket."

    Pat Nevin, a nyolcvanas évek klasszisa szerint Mourinho egyénisége állhat a távozás mögött:

    "Ő egy öntörvényű ember, aki úgy érzi hogy egy klubnál neki kell a hatalmat gyakorolnia.
    Ha egy ekkora egóval rendelkező embert - és ezt jó értelemben értem - ilyen hatalmi pozícióba teszel, majd megmondod neki hogy mégsincs teljesen nála a hatalom, az egyenes út a katasztrófához."

    Gavin Peacock, egykori csatárunk, jelenleg BBC szakértő szerint Grantnek nehéz dolga lesz a kispadon:

    "Ha idehozol egy Guus Hiddink kaliberű embert, egy elismert szakembert hozol a klubhoz. Grantnél ez nem olyan nyilvánvaló.
    Azt hiszem a csapat megérzi majd (Mourinho) távozását. Nagyon nehéz lesz fenntartani a jó csapatszellemet, ami oly sikeresen ment Mourinhonak."


    Avi Cohen, az izraeli szövetség elnöke viszont védte Grantet:

    "Avram Grant rendkívül sikeres volt Izraelben. Számos alkalommal megnyerte a bajnokságot csapatával; otthon van a futballban.
    Bár most meglepetésszerűen nevezték ki menedzsernek, előtte már jó pozícióba került a Chelsea-nél. Jó barátok Abramoviccsal és Abramovics bízik benne.
    Nem biztos hogy sikertelenebb lesz másnál. Ha megvan hozzá a képessége, akkor ő is sikeres lesz."
  • asfa
    #7774
    mellesleg.. nagyon kiváncsi lennék Drogba lemezére..ha jol tudom fog kiadni.. és szeptember 23-án fellép Royal HAll-ban azt hiszem mert felkérték és Rappel :) mivel a rap közel áll hozzám ezért ha megtörtént a fellépés és vki tud ekem zenét adni tőle vagy videot a fellépésről nagyon megköszönném :)
  • Japep
    #7773
    Pontosan...nem fogunk még egy ilyen edzőt találni!
  • bigfoot
    #7772
    hát belegondolok a mecsekbe,mikor ő becserélt...
    egy ilyen edzőt sem ismerek,nagy köszönetet megérdemel csodálatos munkát végzett itt,reméljük válogatott edzőnek megy el mert nem járnánk jól ha club csapatot kapna
  • bigfoot
    #7771
    wazze ,most értem haza,látom sok a hsz mondom mi történt,elkezdem olvasni,közben megnyitom a linkeket,nem hiszem el....
    képtelen vagyok felfogni hogy ez megtörtént,sajnos a ****** köszönhetően nem tudtam mecseket nézni így annyira nem vagyok benne a játékunkban de az eredményeket láttam,de nem gondoltam volna hogy ez megtörténhet,a Világ Legjobb Edzője volt nálunk,aki nagyon együtt élt a játékkal,fel lehetett rá nézni szurkolóként,fekete nap az a Chelsea történelmében,én nagyon szomorú vagyok,lehet akármilyen jó edzőnk ilyen jó már sosem lesz...
    remélem egyszer még visszajön a Club hoz és újra csodát művel!!!
  • asfa
    #7770
  • Japep
    #7769
    Mourinho 35 millió eurós végkielégítése


    A portugál szakember szerződése 2012. június 30-ig szólt. A BBC úgy tudja: a tréner és a klub vezetői már hetek óta egyeztetnek arról, hogy milyen összeget vehet fel Mourinho, ha el kell hagynia a Chelsea-t. A 35 millió akkor járt volna, ha menesztik, a londoni klub közleménye szerint azonban a szerződésbontás közös megegyezéssel történt.

    A dpa német hírügynökség összegyűjtötte Mourinho legkülönösebb nyilatkozatait a Chelsea vezetőedzőjeként.

    "Megkérem Önöket, ne tartsanak arrogánsnak, de megnyertem a Bajnokok Ligáját, ezért joggal tartom különleges embernek magam."
    (2004. június, bemutatkozó sajtótájékoztató a Chelsea szakvezetőjeként.)

    "Ha könnyű feladatot szerettem volna, akkor maradok a Portónál, ahol gyönyörű kék szék és a Bajnokok Ligája-trófea volt az irodámban és Isten után bennem hittek a legtöbben Portugáliában."
    (2004. július: egy átlagos sajtótájékoztatón.)

    "Jobban félek a madárinfluenzától, mint a labdarúgástól. Hiszen mennyire fontos a futball az élethez képest?"
    (2006. április)

    "Nézzék meg a frizurám! Készen állok a háborúra."
    (2006. augusztus, frizuraváltás után.)

    "Makelele nem labdarúgó, hanem egy rabszolga."
    (Üzenet Raymond Domenechnek, a francia válogatott szövetségi kapitányának, aki Mourinho kérésére sem mondott le a futballista szerepeltetéséről az Európa-bajnoki selejtezőkön.)

    "Azok után, ami ebben a szezonban történt, és ez nem volt kevés, úgy gondolom, hogy szépen tudok veszíteni."
    (2007. május.)
  • asfa
    #7768
    igen csak nem könnyű munka mellesleg tudtommal a banner mérete a mostaninál nem lehet nagyobb.. szal ki helyre besűriteni ha megtudjuk oldani felőlem mehet.. nekem mindegy végülis
  • Prince23
    #7767
    Meg ideje lenne a banner alá írni a meccseket, utóbbit, ill. következőt.
    nézzetek csak át a az sg arsenal oldalára?!
  • asfa
    #7766
    igen nekem is nagyon :(( semmilyen edző nem potolhatja :(