24199
Chelsea Fan Club
  • asfa
    #7845
    Manchester United - Chelsea 2-0 (1-0)
    2007. szeptember 23., 17:00 - Old Trafford
    Bíró: Mike Dean
    Nézőszám: 75.663

    Gól: Tevez (45+3.), Saha (89. - büntető)
    Sárga: Rooney (61.), Brown (80.) ill. J. Cole (74.)
    Piros: Mikel (32.)

    Manchester United
    Menedzser: Sir Alex Ferguson
    Felállás (4-2-3-1): Van der Sar; Brown, Ferdinand (c), Vidic, Evra; Carrick, Scholes; Ronaldo, Giggs, Rooney; Tevez (Saha 79.)
    Cserepadon maradt: Kuszczak, Pique, O'Shea, Nani

    Chelsea
    Menedzser: Avram Grant
    Felállás (4-3-3): Cech; Ferreira, Ben-Haim, Terry (c), A. Cole; Mikel, Makelele, Essien; J. Cole (Pizarro 76.), Shevchenko (Kalou 60.), Malouda (Wright-Phillips 69.)
    Cserepadon maradt: Cudicini, Alex

    Összefoglaló

    Nem olyan várakozás előzte meg ezt a mérkőzést, mintha José Mourinho ült volna a Chelsea kispadján, de azért mégiscsak az utóbbi három bajnokságot megnyerő két együttes csapott össze ismét.

    A meccs esélyese egyértelműen a United volt, amely ennek megfelelően azonnal kezdeményezőleg, támadólag lépett fel a kevés elképzeléssel futballozó londoniak ellen.

    A Manchester színeiben a 150. mérkőzését játszó Wayne Rooney már az elején majdnem betalált egy szép egyéni alakítást követően, jobblábas, belsővel a bal sarok felé lőtt labdáját szép vetődését tolta szögletre Petr Cech.

    Nem sokkal később Joe Cole a 16-oson belül becsúszva próbálta elrúgni a labdát Patrice Evra elől, de a francia játékos lábát söpörte ki. A lassítás alapján egyértelmű volt a büntető, de Mike Dean játékvezető szerint nem ért annyit az egész.

    A 33. percben újra a játékvezető volt a főszereplő. John Obi Mikel hosszan szöktette magát, és úgy dobta be magát, hogy közben csúnyán rátartott Evra lábára.

    Csúnya szabálytalanság volt, sárga lapot ért volna, de Dean az addig sportszerű játék ellenére a pirosat kotorta elő a zsebéből.

    A létszámhátrányba került Chelsea ezután már szinte semmi veszélyt nem jelentett Edwin van der Sar kapujára, az erejét a védekezés emésztette fel.

    Már úgy tűnt, a kékek kihúzzák kapott gól nélkül az első játékrészt, de a jelzettnél többet hosszabbító Dean még engedett elvégezni egy szögletet a 45+3. percben, és a Ryan Giggs által jobb külsővel a kapu elé nyesett labdát Carlos Tevez úgy fejelt a bal sarokba, hogy megelőzte a kivetődő Cech kapust (1-0).

    A második játékrészben is voltak helyzetei a Unitednek, a mérkőzés azonban eléggé ellaposodott.

    A 88. percben Dean ismét bakizott egyet. A csereként beállt Louis Saha megtolta a labdát a 16-os felső részén, Ben Haim lába fölött átdobta magát.

    Dean ezt is megette, fontoskodva ítélt büntetőt, amelyet Saha a jobbra mozduló Cech üres helyére, középre lőtt (2-0).

    A Manchester United teljesen megérdemelten győzött, jobb teljesítményt nyújtott, mint ellenfele. A Chelsea vasárnapi teljesítménye gyakorlatilag értékelhetetlenül gyenge volt.
  • bigfoot
    #7844
    hát igen,ez az eredmény sajnos várható volt,úgy érzem ez a mostani bajnokság nem lez meg:((,irány a BL
    HAJRÁ CHELSEA
  • Skylime
    #7843
    sok meccs van még hátra, fel a fejjel! még mindig sok a hiányzó lesz ez még jobb! HAJRÁ CHELSEA!!
  • asfa
    #7842
    sajnálom HAJRÁ CHELSEA!
    de sajnos nem vártam mást :(
  • asfa
    #7841
    evvel egyetértek...akkor nem kell átjönni és fikázni.. ugatni stbstb.. tisztelet a kivételnek!! vita lezárva
  • bigfoot
    #7840
    egyebként meg nem ment a fikázás hanem csak ő leírta a véleményét mi meg válaszoltunk rá,semmi nem volt,szal neked meg felkéne tudni fogni hogy mi a fikázás és a vélemény csere közti különbség ,és a Chelsea topicjában azért had válaszoljunk már egy kommentelőnek
  • Rash87
    #7839
    Lehet h tények,de ha okosabb lennél,s lenne csöpp eszed,nem válaszolsz rá...Rákell hagyni.Mindig itt kezdődik az offolás,meg egymás anyázása,s ezt sose értettem,ennek mi értelme. Attól h vki más csapatnak drukkol,egyből már köcsög,meg ilyenek.
    Mindenki maradjon a saját csapatának a topikjába,s nincs gond.
    S sztem a "Ti" kicsit túlzás,mert nem azért jöttem,h fikázzam a Chelsea-t.
  • Skylime
    #7838
    pont.
  • bigfoot
    #7837
    ez nem fikázás hanem tények,és már megint ti jöttök át ide
  • Rash87
    #7836
    Nem tudom miért kell mindig fikázni egymást... felkéne már nőni.
  • Skylime
    #7835
    11es?! Saha végülis ugrott egy nagyot, Rnitól tanulta... de grat a MUnak
  • Skylime
    #7834
    Rooney-t is ki lehetett volna állítani a lökése miatt(volt már egy sárgája) erről ennyit
  • bigfoot
    #7833
    végül is Roonyet is ki kelett volna,és pöppet nektek fújt szal
  • Matthew Prosac
    #7832
    2-0, Joe Cole-t ki kellett volna állítani, a 80. percben pedig 13-1 volt a kapura menő lövések száma a United javára, szóval nincs kérdés szerintem.
    Egy United-drukker.
  • bigfoot
    #7831
    és piros mikelnek,jogtalanul!!
  • Prince23
    #7830
    1-0-a manunak:(
  • bigfoot
    #7829
    sopcast on nem találom
  • Freedom88
    #7828
    streamen, de abban nem tudok segiteni
  • lampard99
    #7827
    hello hol tudom nézni a mecset neten keresztül?
  • Skylime
    #7826
    HAJRÁ CHELSEA!!!
  • bigfoot
    #7825
    lehet vhogy nézni??
  • Freedom88
    #7824
    eurosport 2
  • k O T T A
    #7823
    melyik tv közvetíti a mostani bajnokságot?
  • asfa
    #7822
    jaja hagyjuk is! csak megjegyzés volt :)
    hát az Interből elég kemény csapatot csinálna :S
  • bigfoot
    #7821
    én meg se nézem,had mondják:))

    hát remélem én is hogy nyerünk és jó lesz ez az új edzőnk, huh nem lenne jó ha az Interbe menne:)
  • Skylime
    #7820
    én is elolvasom de nem tud izgatni...
  • asfa
    #7819
    szvsz egyébként nevetséges amit irkálnak a Man Utd-sok.. nem irok oda mert nem érdekel,az se,hogy mit fognak ideirni, de nekik is irom ha olvassák, ez a divatdrukkerezés meg .. áá nem is érdemes felhúznom magam..nevetséges!
  • asfa
    #7818
    majd meglátjuk mit tud az uj edző!HAJRÁ CHELSEA!!
  • Prince23
    #7817
    Tetszik a hozzáálállása Grantnek... talán reménykedem én is benne, h nem vezsítünk ma.
  • asfa
    #7816
    Malouda: Grant sokkal másabb edzést tart


    "Sokkal másabb volt az edzésünk, mint annak idején Mourinho irányítása alatt."

    "Új edzőnk, Avram Grant sokkal inkább az állóképességre összpontosít jobban, emellett még szorgalmazza a távoli kapura lövéseket is. Ez még az új taktikánkba nem épült bele, de én azt mondom, hogy a védelemben nagyon biztosak legyünk."



    Mourinho irány az Inter?


    Roberto Mancini alatt is inog a kispadKülönböző olasz együttesek beszéltek José Mourinho ügynökével, Jorge Mendesszel, miszerint hamarosan felválthatja a kispadon, Roberto Mancinit, az Inter jelenlegi edzőjét.

    Mendes: "Mourinho-nak ez egy nagyszerű ajánlat lenne."

    "Ennek a klubnak nagy elvárásai vannak, s éppen egy olyan szakember kell aki ezt teljesíteni is tudja."

    Roberto Mancinire nagy nyomás nehezkedik, hiszen a héten a BL csoportkörében csapata kikapott a Fenerbache együttesétől.

    Massimo Moratti az Inter klubelnöke is tud Mourinho távozásáról.

    Jorge Mendes azt is elárulta, lehet hogy José mehetne a portugál nemezeti 11 kispadjára Luis Felipe Scolari helyett, akit a Szerbia elleni EB csoportmérkőzés után tiltottak el 4 mérkőzésre.

    "Mourinhot érdekli a portugál válogatott szövetségi kapitányi tisztje. Még egyáltalán nem dőlt el semmi."
  • Skylime
    #7815
    szerintem ez egy nagyon korrekt nyilatkozat:)
  • asfa
    #7814
    Rooney szerint nyer a Manchester


    Wayne Rooney manchesteri győzelmet jósolA héten a Manchester United 1-0-ás győzelmet aratott a Sporting Lisabon együttese ellen, a BL csoportkörében.

    Ronney a lábtörése után tér vissza a Premier League-ba, és szerinte egy izgalmas kis mérkőzés elé néz majd mind a két csapat.

    "Nagyon boldog voltam, hogy visszatérhettem a pályára, a Sporting ellen. Remélem, hogy teljesen fitt maradok a Chelsea elleni találkozóra is."

    "Ez a meccs még nem címdöntő mérkőzés, de akkor is mindannyiunknak nagyon kemény meccs lesz."

    --------------------------------------------------------------------------
    José: Visszatérek én még Angliába!


    A Chelsea volt portugál edzője, már nagyban szövögeti a tervét, hogy hogyan is fog visszatérni majdan Angliába.

    Az sem lehet kizárt, hogy a Chelsea volt riválisai közül a Manchester-nél, Liverpool-nál, vagy az Arsenal-nál vállalna munkát.

    Remélem, hogy egyszer majd visszatérek, mondta a The Sun-nak adott interjújában.

    "Egyszerűen imádom az angol labdarúgást, és remélem, hogy minél előbb visszafogok térni, és találok magamnak munkát."

    "Ne higgyék azt, hogy majd még egyszer látni fognak a Chelsea-nél, miután elhagytam a klubbot."

    José Mourinho, (44) a héten hagyta el a Chelsea csapatát, az eredménytelenség fejében, de büszke arra a rekordjára, amit a Chelsea csapatánál állíthatott fel.

    "Szeretem az angol focit, a szurkolókat, a meccseket, és még az ellenfél szurkolóit is."

    "Bár a Liverpool és a Manchester United szurkolóit nem annyira szeretem, hiszen sok dolgot kitaláltak rólam, itt Angliában eltöltött 3 év alatt."

    "Azt is tudom, hogy nekem még a mai napig is helyem van a Chelsea történelmében, de mindig szeretni fogom a rajongókat, és én is remélem, hogy ők is szeretni fognak engem."

    Azt tervezi Mourinho, hogy egy ideig a családjával fog foglalkozni, de nem áll szándékában sokáig pihenni.

    "Most jelenleg nem dolgozom. Csak a családommal vagyok. A közeljövőben szeretnék újabb nyelvet megtanulni. Az új szakember, Avram Grant, nem mondott semmit mikor ide szerződtem, még annak idején. A Chelsea - Manchester United mérkőzés igazán erős meccs lesz mindkét fél számára, de én nem fogom nézni a mérkőzést.

    A tegnap nap folyamán Mourinho azt mondta, hogy őt nem rúgták ki.

    "Ha a csapat kiakart volna rúgni, akkor azt már rég megtették volna. Számomra tisztességes megállapodás volt a csapat és én köztem, megtaláltuk a helyes irányt. Nem állítom azt, hogy felhőtlenül boldog lennék."
  • Skylime
    #7813
    én azt mondom hogy ha a mi csapatunk tagjai búsulnak akkor nehogymár a Manchester játékosai örüljenek:) HAJRÁ CHELSEA! GO BLUES!
  • asfa
    #7812
    Nincs megfelelő licence Grantnek!


    Grant elő sajtótájékoztatójánA londoni klub szombaton megerősítette ezt, de hangsúlyozta, hogy az izraeli szakember munkájára ennek ellenére nemcsak ideiglenes jelleggel, hanem hosszú távon számít.

    Grant - aki a csütörtökön távozott José Mourinhót váltotta - vasárnap, a Manchester United elleni idegenbeli bajnokin debütál a Chelsea kispadján.
  • asfa
    #7811
    Oddsok az edzőváltás után


    2007. 09. 23., Manchester United - Chelsea
    Manchester United: 1.95
    X: 3.05
    Chelsea: 3.50

    Ebből kiderül, hogy jóval esélyesebbnek tartják az Unitedet az Old Traffordon.

    Ki nyeri a Premier League-t?
    Manchester United: 3.00
    Liverpool: 3.00
    Chelsea: 3.75
    Arsenal: 5.25

    A harmadik forduló után még hétszeres pénzt adtak volna az United végső győzelméért.

    Gólkirály
    Fernando Torres: 6.00
    Van Persie: 7.00
    Drogba: 9.00

    További Chelsea játékosok:
    Lampard: 26.00
    Pizarro: 34.00
    Shevchenko: 34.00
    Kalou: 67.00
    Wright-Phillips: 154.00

    Bajnokok Ligája

    Ki nyeri a BL-t?
    Barcelona: 5.74
    Real Madrid: 7.50
    Milan: 7.50
    MU: 8.00
    Chelsea 9.00

    A Rosenborg elleni meccs előtt még a Chelsea volt a legesélyesebb.

    Ki lesz a gólkirály?
    Henry: 8.00
    Drogba: 15.00
    Kaka: 15.00
  • asfa
    #7810
    Remények...


    A Chelsea új vezetőedzője, Avram Grant azt nyilatkozta, hogy támadójátékot fog játszatni a csapattal az elkövetkező hónapokban.
    Az ex-izraeli edző hiszi, hogy a jövőben látványos és átütő erejű játék lesz a Kékek fegyvere.
    "Szeretem a támadófutballt, úgy gondolom, hogy az hatékony. A labdarúgás sokkal szórakoztatóbb, látványosabb lett, mint amilyen pár évvel ezelőtt volt.
    Nem lehet mindig jól focizni, de a céljaink közt szerepel a pozitív, jó játék a trófeák elnyerése érdekében."

    "A németországi vb-t megelőző selejtezőn, Izrael csapatával egy csoportban voltunk a francia nemzeti 11-gyel, és több gólt szereztünk mind ők. Az izraeli ligában eltöltött éveim alatt mindig a legtöbb gólt szerző csapat voltunk."

    "Tudom, hogy nincs nagy elismertségem és kapcsolatrendszerem az angol bajnokságban, - tette hozzá a szakember. de évente 5-6 alkalommal látogattam elismert angol szakemberek edzéseit; ők barátaim, szóval remélem semmi meglepetés nem fog érni, és megpróbálom a lehető legjobban végezni a munkámat."

    Világszerte felmerültek e kérdések: ki az a Grant, és miért nem sikeresebb edzőt választottak Jose utódjaként?
    "Én nem tudom, ki tart sikeresnek, és ki nem. De emlékezzünk, mikor Arséne Wenger az Ágyúsokhoz került, mindenki azt kérdezte, ki az a Wenger?
    Nem szeretném védeni, de megítélésem szerint nagyon is jó munkát végez a francia mester az Arsenálnál."

    A holnapi Manchester elleni rangadó lesz az első meccse a Kékek kispadján. Egy esetleges győzelemmel nagyobb bizalmat kaphat a játékosoktól és a szurkolóktól is.
    "A MU ellen az Old Traffordon játszani soha nem egyszerű feladat, de majd meglátjuk".-zárta szavait a 'The New Man'.
  • asfa
    #7809
    sztem meg nyerjünk és mindegy ki lövi a gólt :)
  • Nuno88
    #7808
    0:0 vagy 1:1 lesz szvsz

    remélem Sheva lövi a Chelsea gólját :)
  • Prince23
    #7807
    Sztem ma lesz egy nagy zakónk... legalább is, ha én a csapatnak lennék én így készíteném ki Abrát meg a vezetőséget, h szándékosan kajunk egy nagy-nagy zakót... és így elzavarjuk az új edzőt. Én így sztrájkolnék xD
    Na de komolyra fordítva a szót: ha mégse következik be, amit az imént írtam, én egy x-et várok ma.
  • grims
    #7806
    héhé vki nem tudja a mai kezdő 11et?