24199
Chelsea Fan Club
  • Jagumo
    #12780
    nézegetem 2008/09 meccseket 2008.09.20.-án lesz a MAN Utd ellen hazai meccsünk :P
  • Jagumo
    #12779


    Ma dõl el Ivanovic sorsa


    A Milannak eddig nagyon rosszul sikerül a felkészülési idõszak: egy hete szombaton a Chelsea-tõl kaptak egy ötöst, majd a Manchester City ellen is vereséget szenvedtek.

    A piros-feketéket semmihez nem hasonlítható sérülés-sorozat gyötri. Különösen a védelmet alkotó játékosok hiányoznak, köztük Alessandro Nesta is. Ennek tudatában a Milan két védõért is harcba szállt. Elsõként a Chelsea szerb bekkjéért, Branislav Ivanovic-ért, majd a Sao Paulo braziljáért, Alex Silva-ért jelentkeztek be.

    Ám a hétvégén kiderült, Carlo Ancelotti, a milánóiak vezetõedzõje elárulta, hogy egyik játékos megszerzéséért sem lelkesedik.

    "Hogy kit szeretnék leginkább a csapatomban látni? Ivanovic-ot, vagy Alex Silva-t? Igazából egyikõjüket sem!" - mondta Ancelotti.

    Ezen szavak ellenére a Gazetta dello Sport szerint a Milan ma megállapodik a Chelsea-vel, így kölcsönveszik a januárban érkezett Ivanovic-ot.

    A legújabb hírek alapján a Milan alelnöke, Adriano Galliani ma Londonba repül, hogy a legapróbb dolgokat is tisztázza a Kékek vezetõivel.

    Ivanovic még januárban, 13 millió font ellenében költözött a Stamford Bridge-re, ám azóta mintha elfelejtette Avram Grant, mert egészen júliusig, Scolari érkezéséig kellet várni a debütálására.

    A szerb védõnek nagyon nehéz volt a csapatba kerülés, hiszen John Terry-vel, Ricardo Carvalho-val, illetve Alex-xel kellett ádáz csatát vívnia a kezdõ 11-be kerülésért. Úgy látszik, hogy míg a Milanban lesz, addig biztos helye lesz az olaszok elsõ csapatában.

    Forrás : ChelseaFanatics
  • Jagumo
    #12778
    de én csak betettem :D:D
  • Jagumo
    #12777
    kössz :)
  • sygmaBlueJersey
    #12776
    Jah és grat a cikkhez jo lett!
  • sygmaBlueJersey
    #12775
    benne van ez is a hírben de azért nem írtam bele,mert ugy nyilatkozott az ugynoke,h azt visszautasítják,és inkább eladják,mivel a chelsea-nek nem kell.
  • Jagumo
    #12774
    Én ChelseaFanatics-on ez olvastam, na most akkor mi az igaz?? sok szar pletyka... :/ mondjuk Chelseafanatics-on a forrás: www.mirror.co.uk :) nemnaon ismerem
  • Jagumo
    #12773
    Szép kis hír lett :) Na a lényeg , hogy HAJRÁ CHELSEA 2008/09-ben!
  • Jagumo
    #12772



    Kezdõdik a 2008/09-es szezon!

    Új edzõ, új remények: a hétvégén megkezdõdik a Premier League új szezonja. A SkySports készített egy elõrejelzést, most ezt itt is elolvashatjátok!


    A Chelsea nagy reményekkel kezdi meg az új idényt. A Chelsea szurkolók szerint Luiz Felipe Scolari újra olyan sikereket érhet el a klubbal, mint José Mourinho. Mourinho 3 év alatt 3 trófeát nyert a Chelsea-vel, egyedül a Bajnokok Ligája serleg hiányzik már csak a vitrinbõl.

    Az elõzõ szezonban Mourinho-val gyengén kezdett a Chelsea, de meglepõ módon Avram Grant irányítása alatt a klub visszakapaszkodott a Manchester United mögé, és csak az utolsó fordulóban dõlt el a bajnoki cím sorsa. A Bajnokok Ligája döntõjében szintén a manchesteri csapat verte meg a Chelsea-t, a Ligakupában a Tottenham, míg az FA-kupában a másodosztályú Barnsley tört borsót a Kékek orra alá.

    A szezon végére már a szurkolók is elfogadták Avram Grant-ot, de az várható volt, hogy a Chelsea vezetõsége egy nagyobb nevet fog leültetni a kispadra. A választás a korábbi portugál-válogatott menedzserre, Luiz Felipe Scolari-ra esett. A brazil mester Chelsea elõtt, 7éven keresztül nem dolgozott klubcsapatnál, de õ az a menedzser, aki nem csak ezüstérmeket tud majd szállítani Londonba.

    Scolari már az elsõ sajtótájékozatón elmondta, hogy õ nem fog Mourinho-hoz hasonlítani, és nem fog a rivális csapatok menedzsereivel verbális csatát vívni. Továbbá azt is elmondta, hogy a keretet nagyon jónak találja, de szeretné egy kicsit leszûkíteni, így jó pár játékostól meg fog válni, és a hiányposztokra igazolni fog.


    Csapatépítés

    A Chelsea leggyengébb pontja a jobbhátvéd poszt volt. Az elmúlt években Paulo Ferreira, Juliano Belletti, Lassana Diarra és Khalid Boulahrouz sem nyújtott megfelelõ teljesítményt, így sokszor elõfordult, hogy Michael Essien játszott azon a poszton.

    A problémát végül José Bosingwa leigazolásával oldotta meg. A portugál válogatott 16.2 millióért érkezett az FC Porto-tól. Jó elõjel számára, hogy a 2008-as EB-n beválasztották a kontinensviadal legjobb csapatába.

    A következõ nagy fogás az FC Barcelona kegyvesztett irányítója, Deco volt. A szakértõk szerint a Chelsea-nek már régóta szükség volt egy ilyen típusú irányítóra, hiszen Frank Lampard és Michael Ballack sem tipikusan irányító.

    A technikás játékos érkezése óta folyamatos téma, hogy hogy fog felállni a Chelsea középpályája a következõ idényben. Sokak szerint Deco És Lampard fog biztosan kezdeni és a többiek fognak nagy harcot vívni a csapatba kerülésért.

    Arra, hogy Deco, Lampard és Ballack is egyszerre legyen a pályán igen kevés az esély. Azonban, ha Scolari egy 4-4-2-t vagy egy 4-5-1-et fog játszatni a Chelsea-vel még ez is elképzelhetõ.

    Claude Makelele távozása után az õ szerepét nagy valószínûséggel John Obi Mikel veheti át. Ám az õ csapatba kerülése is igen csak kérdéses. Mivel a Chelsea már évek óta egy védekezõ középpályással játszik, ezért Michael Essien mögött csak néha kaphat majd szerepet a kezdõcsapatban.

    A legfontosabb kulcs a Chelsea csapatában egyértelmûen Didier Drogba. Mivel a londoni csapatban sikerült megtartania a támadót, így csatárposzton nem lehet gond.

    A szakértõk szerint ebben az évben, már Nicolas Anelkával is számolni kell. Tavaly Avram Grant alatt a balszélre kikerülõ francia támadó elég felejthetõ teljesítményt nyújtott, de Drogbával a csatársorban a Premier League egyik, ha nem a leggólerõsebb csatárpárosát alkothatják.

    A taktika

    Az elõbb említettek ellenére, az is elképzelhetõ, hogy a Chelsea a már jól meg szokott két szélsõs játékot fogja játszani. Scolari a válogatottnál is ezt a felállást alkalmazta.

    Ebben az esetben a Joe Cole és Salomon Kalou kettõs lehet a kezdõcsapatban. Azonban Scolari elmondása szerint Shaun Wright-Phillips-re is számít, valamint azt szeretné, hogy Florent Malouda is végre úgy teljesítsen, ahogy azt a Lyon-ban megszoktuk tõle. Scolari elég nagy taktikus ahhoz, hogy mind a 4 játékos sok lehetõséget kapjon, hiszen rengeteg meccset kell játszani egy szezonban.

    A csapatkapitány Scolari alatt is John Terry lesz, aki Ricardo Carvalho-val alkothatja a védelem tengelyét, csak úgy, mint az elmúlt 4 esztendõben.

    A balhátvéd poszt is egyértelmûnek tûnik, hiszen Ashley Cole az elõzõ idényben már elfogadható teljesítmény nyújtott, és a másik oldalon José Bosingwa-val a támadásokat is gyakran segíthetik.

    Abramovich ebben az évben már egy minden eddiginél szebb játékot mutató Chelsea-t láthat majd, annak ellenére, hogy egyelõre még sem Kaka-t, sem pedig Robinho-t nem tudta megszerezni a Chelsea.

    A legtöbb szurkoló szerint inkább a trófeát a fontosak nem pedig a szép játék, és Scolari az az ember, aki véget vethet a Manchester United két éve tartó uralkodásának, és végre nem csak Anglia, hanem Európa csúcsára vezetheti a Chelsea-t!

    [center]

    Forrás: ChelseaFanatics
  • sygmaBlueJersey
    #12771
    Hull City bejelentkezett C.Pizarro-ért

    Az argentín River Plate is próbálkozott megszerezni a perui kegyeit,de ügynöke elmondta,h európában szeretné folytatni pályafutását a 29 éves játékos.
    A Hull edzője, Phil Brown elmondta, hogy tudják, hogy ez nem lesz egy olcsó üzlet, de már kapcsolatban vannak Pizarro-val.
  • Jagumo
    #12770
    ja, demost már mindjárt eltünik :)
  • sygmaBlueJersey
    #12769
    Most nézem, azért ez itt felül nem néz ki szarul,h AC Milan 0 - 5 Chelsea:D
  • sygmaBlueJersey
    #12768
    Tényleg ez a legélénkebb,meg talán az Inter topikja. Én nem vettem észre,h többen szeretnék a chelsea-t a bl döntő óta,max sajnálták Terry-t,sokan meg abból csináltak viccet ugye,ahogy elcsúszott.
  • chelseafan
    #12767
    A BL-döntő óta azért többen megkedvelték a Chelsea-t, legalább az vígasztalt valamennyire utána...:D
  • Jagumo
    #12766
    Nekem 2 haverom Chelsea-s :))

    Topikokban is látszik, Real Madrid Fan Club 30000+ üzenet, itt meg 13000 durván... de ez a topik a legélénkebb szerintem :DD bár nemnagyon nézem a többit :)
  • sygmaBlueJersey
    #12765
    heh,én azt vettem észre,h sokan nem szeretik a chelsea-t.. van egy csomo ismerősöm,és 1db chelsea-ist ismerek magamon kívül:)
  • sygmaBlueJersey
    #12764
    sztem pzzarot eladják még az idén,asszem a betis akarja
  • Jagumo
    #12763
    Ja ofőm. utálja az egész Chelsea-t ahogy van , és tesitanár mindig ott basztat, de csak viccből ,de is mindig basztatom a Roma-val. :D

    Ilyleneket mond: Chelsea!? ott az inpontens játék a nyerő, meg most átigazolt Kanálka vagyis anelka bocsi... :D:D

    Egybként énse nagyon birom Anelkát, de biztos fog játszani, Pizzaro most sérült meg tökömsetudja mikorépülfel, de neki nincs nagy pályafutás már itt... és nemislessz szerintem...
  • sygmaBlueJersey
    #12762
    robinho-val együtt remélem!:) És anelkának is adnék esélyt jol ment neki a felkszülés alatt,pedig én nagyon nem bírom:S
  • Jagumo
    #12761
    csak legyen jó szezonja
  • sygmaBlueJersey
    #12760
    jah és Skysports a forrás:D
  • sygmaBlueJersey
    #12759
    Drogba marad!

    Volt szó,h elhadja a Chelsea-t,de most azt nyilatkozta:
    "Mindig mondtam,h nagyon boldog vagyok a chelseanél" mondta a France Footballnak. "Ez egy nagyszerű csapat,nagyszerű játékosokkal,és egy nagyszerű edzővel" Drogbát 2010-ig köti szerződés a kékekhez,és nem kizárt,hogy meghosszabítják még augusztusban.
  • sygmaBlueJersey
    #12758
    jah nem kevés pénzt kapnak a reklámokért,és hát a neten könnyű bizonyítani,h mekkora a "nézettség" clickek alapján:)
  • Jagumo
    #12757
    Tudod platykálnak midenfélét , valahogy elkell adni az ujságokat is, meg nézetséggse jönrosszul az oldalaknak :DDDDDDD
  • Jagumo
    #12756
    Igen...A AC Milan most pénzügyileg nemáll a legjobban. Kiváncsi vagyok, de nekem van egy olyan érzésem Ronaldinho nemfog nagyont alkotni ott , depersze majd elválik :)
  • sygmaBlueJersey
    #12755
    jahjah:) akkor én is lefogom,h itt meglegyenek:) már ha bíztok abban:D
  • Jagumo
    #12754
    én csak azért adom meg forrásnek CFnatatics-ot mert én onann szedem , és mégisccsak őkfordítják le... :)
  • sygmaBlueJersey
    #12753
    baszki tényleg kint van sky-on:o lehet h ezt előre így tervezték,h ronaldinho helyettesíti majd?:S lehet h ennyire kell a pénz nekik?
  • Jagumo
    #12752
    chelseafanatics forrásnak a www.skysports.comwww.skysports.com-ot adta meg, szal igaz lehet , de kb 99% biztos vok benne h nemjön át... nem is kellszetem!
  • sygmaBlueJersey
    #12751
    kamakama:D én már nem hiszek ezeknek
  • Jagumo
    #12750
    Most mivel Ronaldinho Milanba ment kétlem h Kakát elengednék... :)
  • Jagumo
    #12749


    Tárgyalások Kaka-val?!


    A Chelsea állítólag 100 millió Eurót (78 millió font) adna a brazil válogatott játékosért. Bár a Milan már többször is kijelentette, hogy a játékos nem eladó, elképzelhetõ, hogy még ezen a nyáron létrejön a transzfersz.

    Kaka-nak 2012-ig szóló szerzõdése van a milánói klubbal, de nagyon megharagudott amiatt, hogy nem engedték el a pekingi olimpiára.

    Diogo Kotscho a játékos ügyvéde szerint a két klub között jelenleg is folynak a tárgyalások.

    "Tegnap beszéltem Kaka-val. Õ is és én is tudom, hogy a két klub jelenleg is tárgyal egymással, de megállapodás természetesen még nincs. Úgy gondolom, hogy augusztusba még lesz lehetõség arra, hogy Kaka a Chelsea-vel is tárgyaljon."

    "Most egy szerzõdésre vár, hogy végre elkezdhessen a Chelsea-vel tárgyalni. A Milan nem természetesen nem szeretné eladni a legjobb játékosát, de szerintem, ha a játékos távozni akar, akkor el kell fogadniuk a döntését. Most várakozunk, és majd meglátjuk, hogy mi történik." - mondta Kotscho az The Observer-nek.

    Forrás : ChelseaFanatics
  • sygmaBlueJersey
    #12748
    Francba olimpia miatt hírzárlat van vagy mi?
  • sygmaBlueJersey
    #12747
    Jaja,meg Németh-nek is!
  • Jagumo
    #12746
    végülis is magyarok vagyunk ennek csak örölünk! :)
  • Bulykin
    #12745
    sry az offért, de...
    Fulham - Torino 2:2
    2.gól szerzője Gera Zoltán^^
  • sygmaBlueJersey
    #12744
    riválisunk* bocsánat:)
  • sygmaBlueJersey
    #12743
    Tudom,h riválisünk,de azért ennek örülök! Hivatalosan is az első csapatba került Németh Krisztián a Liverpoolban: a 29-es mezszámot kapta
  • sygmaBlueJersey
    #12742
    ezt a chelseafanatics-ot törölni kéne a f*szba... mekkora képük van,hihetetlen azt hiszik,h beveszi valaki,h előbb kapnak hírt egy PL-es csapatról,mint maguk az angol lapok? röhej...

    Azt hittem bosingwa 4-es lesz:) nah az,h 9-est kapta di Santo,még egy jel,h komolyan számol vele majd Scolari:) dejó! viszont azt hittem,h Robinho-é lesz a 9-es,érdekes,ha jön miben fog játszani:D
  • Jagumo
    #12741


    Mezszámok a következő szezonra

    A mezszámok tekintetében csak kisebb-nagyobb változások történtek.


    Mivel Steve Sidwell júliusban az Aston Villa-ba igazolt, ezért az ő általa hátrahagyott 9-es mezt a fiatal tehetség, Franco Di Santo "örökli".

    Ez mellet még az egyik nyári szerzemény, José Bosingwa a 17-es mezt fogja viselni. A Barcelonától érkezett Deco pedig, Paulo Ferreira eddigi mezszámát, a 20-ast kapta. A portugál bekk innentől a 19-es számmal a hátán fog játszani, valamint Scott Sinclair 16-os dresszt fogja viselni.

    A számozások a következők:

    1 Petr Cech

    2 Branislav Ivanovic

    3 Ashley Cole

    5 Michael Essien

    6 Ricardo Carvalho

    7 Andriy Shevchenko

    8 Frank Lampard

    9 Franco Di Santo

    10 Joe Cole

    11 Didier Drogba

    12 John Mikel Obi

    13 Michael Ballack

    14 Claudio Pizarro

    15 Florent Malouda

    16 Scott Sinclair

    17 José Bosingwa

    18 Wayne Bridge

    19 Paulo Ferreira

    20 Deco

    21 Salomon Kalou

    23 Carlo Cudicini

    24 Shaun Wright-Phillips

    26 John Terry

    30 Rhys Taylor

    33 Alex

    35 Juliano Belletti

    39 Nicolas Anelka

    40 Hilario


    Forrás: ChelseaFanatics