24199
Chelsea Fan Club
  • lippet
    #13583
    HAJRÁ CHELSEA!!!
  • Krisz018
    #13582
    Keddi ellenfelünk: Bordeaux


    Kedden 20:45-kor megkezdõdik az idei BL szezon a Chelsea számára is. A csoportmérkõzések elsõ fordulójában a francia Girondins Bordeaux-t látjuk vendégül a Stamford Bridge-en.

    A Bordeaux-t 1881-ben alapították. 1941-ben nyerték elsõ trófeájukat, a Francia Kupát, melyet 1986-ban és 1987-ben is elnyertek.

    A francia bajnokságot ötször nyerték meg: 1949/50, 1983/84, 1984/85, 1986/87, 1998/99.

    Nemzetközi viszonylatban az 1995/1996-os szezonban váltak ismertté. 1995 nyarán megnyerték az Intertotó kupát, majd innen továbblépve az UEFA Kupába, egészen a döntõig meneteltek. Abból a csapatból sokan ekkor alapozták meg karrierjüket, mint például Zinedine Zidane, Christophe Dugarry, Bixente Lizarazu.

    A francia bajnokság tavalyi szezonjában a második helyen zártak, négy ponttal lemaradva a Lyon mögött.
    Az elmúlt években többször is ezüstéremmel zártak.

    Idei BL játékoskeretük ("A" lista):

    Kapusok

    16 Ulrich Ramé
    30 Mathieu Valverde

    Hátvédek

    3 Henrique
    6 Franck Jurietti
    13 Diego Placente
    14 Souleymane Diawara
    21 Matthieu Chalmé
    23 Florian Marange
    27 Marc Planus
    28 Benoît Trémoulinas

    Középpályások

    4 Alou Diarra
    5 Fernando Menegazzo
    8 Yoann Gourcuff
    17 Wendel
    39 Sacha Clemence

    Csatárok

    7 Yoan Gouffran
    9 Fernando Cavenaghi
    10 Jussiê
    11 David Bellion
    29 Marouane Chamakh

    A csapat edzõje Laurent Blanc, az egykori világbajnok francia hátvéd.

    Eredményeik az idei bajnokságban:
    Bordeaux - Caen: 2 - 1 (gól: Gourcuff, Cavenaghi)
    PSG - Bordeaux: 1 - 0
    Bordeaux - Nantes: 2 - 0 (g: Cavenaghi, Menegazzo)
    Lille - Bordeaux: 2 - 1 (g: Cavenaghi)
    Bordeaux - Marseille: 1 - 1 (g: Chamakh)
  • Krisz018
    #13581
    Törölték John Terry piros lapját


    Az Angol Labdarúgó Szövetség (FA) fegyelmi bizottsága helyt adott a Chelsea fellebbezésének, s eltörölte John Terry piros lapját.

    A védőt a Manchester City elleni szombati bajnokin állították ki a brazil Jo lerántásáért, ám kiderült, a játékvezető tévesen ítélte meg a helyzetet.

    Mindez azt jelenti, hogy a 47-szeres angol válogatott futballista ott lehet a Manchester United elleni vasárnapi szuperrangadón. Terrynek, ha nem törlik a piros lapját, három meccset kellett volna kihagynia.

    Ez már a második eset, hogy a Chelsea sikeresen fellebbezett, Frank Lampard márciusi piros lapját követően a meccset vezető Peter Walton vallotta be, hogy hibázott, így akkor a középpályás menekült meg az eltiltástól.

    A Unitednek lesz viszont egy eltiltott hiányzója a rangadón, Nemanja Vidicet a Liverpool elleni szombati vesztes meccs hajrájában állították ki - ezúttal jogosan.

    Forrás:www.origo.hu
  • Cabell
    #13580
    most kisebb depresszióba zuhantam..
    am ettől függetenül mondom, hogy szerintem tök jogos volt, de sajna 8éspáros..
  • frank08
    #13579
    Ez a lehető legjobb hir!!!!!!!
    Vidic pedig TERRYNEK a cipőét se takarithatná le::::::::::
  • asfa
    #13578
    hát egyetlen pillanatig se mondtam h Ferdinand rosszabb mint Terry annyit mondtam de olvasd el még egyszer,hogy Vidic számomra közel sem egyenlő Terryvel.. és örülök,hogy fejből megmondod mingyárt,hogy hány MU meccset láttam.. :)

    am valszeg azért törölték el a piros lapot mer jogosan állította ki a bíro #13533; #13528.. semmi támadás.
  • lippet
    #13577
    Az Angol Labdarúgó-szövetség (FA) fegyelmi bizottsága helyt adott a Chelsea fellebbezésének, s eltörölte John Terry piros lapját.
    A védőt a Manchester City elleni szombati bajnokin állították ki a brazil Jo lerántásáért, ám kiderült, a játékvezető tévesen ítélte meg a helyzetet.

    Mindez azt jelenti, hogy a sokszoros angol válogatott futballista ott lehet a Manchester United elleni vasárnapi szuperrangadón.

    Forrás: nso.hu
  • Jagumo
    #13576
    hát igen :)javascript:no(13575);
  • frank08
    #13575
    Ja-ja ott még sokan elvéreznek ahol mi gyakorlatilag simán nyertünk két góólllal..........
    Ez azt mutatja ,hogy milyen erős a csapat egy DROGBA,ESSIEN,BALLACK nélkül is:::::::::::::
  • Jagumo
    #13574
    Haverrel énis ezt beszéltem a Citynek elég erős kerete lett így most. de azért mi vendégként is megvertük őket :))
  • frank08
    #13573
    Tényleg korai ilyenel foglalkozni.............
    de én ezt a játékoskeret miatt mondom
    mert ha megnézed egy poszton sem jobb a többi nagy csapatnál
    sőt a Man Citynek is van olyan erős kerete
    csak nincs egy Wengere
    ARSENAL
  • Monoton
    #13572
    Ez a negy csapat sztem egyenlo esellyel palyazik a bajnoki cimre, bar ezzel ilyen koran foglalkozni hulyeseg :)
  • frank08
    #13571
    A Chelseafc.com hivatalos közleménye szerint Steve Clarke tegnap esti lemondását nem fogadta el a klub, és a West Ham sem kapott engedélyt hogy tárgyaljanak másodedzõnkkel. A tárgyalások még folynak.
  • frank08
    #13570
    szted nagyobb esélyes mint a pool,, chelsea,,, vagy a mu
  • Monoton
    #13569
    Az Arsenal kicsit sem gyenge
  • frank08
    #13568
    de lehet hogy igazad van::::::::::::::
    még ez a gyenge Arsenal is oda érhet
  • frank08
    #13567
    sztem idén mindenki a nagy mindent megnyerő mu-t akarja megverni és minden kiscsapat 110% nyújt majd ellenük úgy ahogy ellenünk is nyújtottak amikór ketött nyertünk zsinórban::::::::
  • Barnabyka
    #13566
    azt ,h 4forduló telt még el a bajnokságból..most nemannyira megy a Mu-nak de nézd ,h van egy elmaradt meccsük is..kövi forduló megellenük..szal majdkiderül...és a mostani tabella alapján még a Hull City is nagyobb ellenfél(bár a Mu ha hozza az elmaradt meccsét 1pontal lesz mögöttünk)
  • frank08
    #13565
    Én a Liverpoolt nagyobb ellenfélnek tartom idén mint mu-t::::::::::
    Mi a véleményetek??????
  • frank08
    #13564
    Én úgy hallotam hogy Edgar Davids jön januárban de Barry jobb lenne kétségtelen::::::::
  • lippet
    #13563
    Ja értem! Am így is megyünk 3 pontal a MU előtt (ha nyeri a pótlómeccset)!
  • Japep
    #13562
    1) hogy ne jöjjön közelebb a MU, és 2) a hazai veretlenségi sorozatunk... :D

    Ha így maradnak a "formák", akkor papíron a miénk a meccs...csak nehogy elszóljam... :)
    GO BLUES!
  • lippet
    #13561
    mégpedig?:D
  • Japep
    #13560
    Nagy előrelépés lenne, ha +3 ponttal elmennénk a MU-tól, de a legfontosabb, hogy ne kapjunk ki ezen a meccsen...2 okból is... :)
  • Jagumo
    #13559
    remélem a következő meccset is megnyerjük :))
  • lippet
    #13558
    Már csak januárba jöhet, és akkor ha minden igaz Essienek se lesz sok hátra a felépülésből!
  • Krisz018
    #13557
    Barry pótolhatja Essien-t?

    Az Aston Villa középpályásával már nyáron is összeboronálták a Chelsea-t, de a legnagyobb érdeklődő mégis a Liverpool volt. A Villa azonban minden liverpooli ajánlatot elutasított.

    Az átigazolási szezon már lezárult és Barry sem távozott. A válogatott középpályás később elmondta, hogy örömmel maradt a birminghami csapatnál, de nagy kérdés az, hogy ő és az Aston Villa vissza tudja-e majd utasítani a Chelsea ajánlatát.

    A The People értesülései szerint a Chelsea 18 millió Fontot fog ajánlani Martin O’Neill együttesének, hogy Barry pótolni tudja a több, mint fél évet kihagyó Michael Essien-t.

    A ghánai válogatott, Michael Essien egy VB-selejtezőn szenvedett térdszalag sérülést, és az orvosok szerint több, mint 6 hónap pihenő vár rá. Ha az Aston Villa elfogadná a Chelsea ajánlatát, akkor Gareth Barry 1997 után váltana csapatot.


    Forrás: www.goal.com

    ---------------------------------------------------------------------------

    Ballack kész a visszatérésre!

    Michael Ballack legútibb még a Wigan ellen lépett pályára, augusztus 24.-én. Akkor a Chelsea 1-0-ra nyerni tudott.

    "Kedden játszatni fogom, de még nem tudom, hogy 45, 60 vagy esetleg 70 percet." - mondta Luiz Felipe Scolari mester.

    Jó hír, hogy Didier Drogba is visszatért. Ő már a Manchester City ellen játszott 20 percet, de még most sincs kitűnő fizikai állapotban, azért szinte biztos, hogy megint csereként számol vele Scolari.

    A Chelsea az után kezdi meg az idei Bajnokok Ligája menetelést, hogy tavaly a döntőben a Manchester United ellen kaptak ki tizenegyesekkel.
  • lippet
    #13556
    Jó kis meccs volt a tegnapi! Bosingwanak és A.Colenak volt egy jó pár beadása, behúzódása! Ez kell nekünk!
  • Oziris666
    #13555
    Hát abban mindenképp megegyezhetünk h Pepe igen messze van eme 4estől...:)
  • Krisz018
    #13554












  • Krisz018
    #13553
    A Chelsea fellebbezhet John Terry piros lapja miatt

    Luiz Felipe Scolari, a Chelsea labdarúgócsapatának edzője úgy nyilatkozott, hogy klubja várhatóan fellebbezni fog annak érdekében, hogy töröljék el John Terry piros lapját

    . A középső védőt a Manchester City elleni bajnokin állította ki Mark Halsey játékvezető, miután szabálytalankodott a kapura törő Jóval szemben. A korábbi FIFA-bíró szerint Terry utolsó emberként, gólhelyzetben kitörő emberrel szemben szabálytalankodott, pedig Ricardo Carvalho még ott volt mögötte.

    Amennyiben Terry piros lapját nem törli el az FA, úgy a csapatkapitány kénytelen lesz kihagyni a Manchester United elleni rangadót. Mark Hughes, a Manchester City edzője is úgy nyilatkozott, kicsit erősnek érezte a Terrynek adott piros lapot.
  • Krisz018
    #13552
    Innen le tudjátok tölteni a gólokat és az összefoglalót:

    1 - 0 : Robinho (13')

    1 - 1 : Ricardo Carvalho (16')

    1 - 2 : Frank Lampard (52')

    1 - 3 : Nicolas Anelka (69')

    Terry kiállítása:
    Terry kiállítása

    Összefoglaló:
    Man. City - Chelsea összefoglaló
  • Oncsi
    #13551
    Rövid összefoglalót,vagy gólokat pls:)
  • Cabell
    #13550
    Maradjunk annyiban, hogy Rio is volt már kapitány ortt. És Terry vezéregyéniség, Vidic alapjáraton nem ez a típus, a csapatban sem hordja le a társakat, nem nagyon ugat, meg feltünősködik, nem hallatja folyton a hangját, mint Terry, vagy akár Rio. Ettől még szerintem Carvalho, Pepe semmivel nem jobb nála, Terry igen, de a "közelébe nem ér" kifejezés szerintem igencsak nagyontúlzó...és nem vagyok elfogult szerintem én sem, szerintem Drogba ér annyit, mint nekünk 2 csatárunk...
  • sygmaBlueJersey
    #13549
    én kb ugyanannyi mu meccset láttam,mint chelsea-t,szóval ebből a szempontból kompetens vagyok a témában,sőt tovább megyek,játékos kérdésekben nem vagyok elfogult kezdjük ott,h sztem a mu-nak jobb csatárai vannak,mint nekünk,de az,h Terry közelébe nem ér Vidic az nem kérdés.Mint egyéniség Ferdinandnál is nagyobb,ezért ő a válogatott kapitánya.Itt abba is hagyhatod az oktatást.
  • Jagumo
    #13548
    jajj, lemardtam, nézek egy összefogallót, de legalább NYERÜNK! és ez jó!
  • Matthew Prosac
    #13547
    Vidic Ferdinand !egyenértékű! belsőpárosa. Ferdinand pedig semmivel sem rosszabb mint Terry.
    gondoltam elmagyarázom, mert úgytűnik nem sok MU meccset nézel.
  • asfa
    #13546
    okés
    akk csak én vagyok a hülye h Vidic-et nem tudom Terryvel egy kalapban emlegetni
  • Matthew Prosac
    #13545
    Csak hogy eloszlassam a kétségeket hogy miért is vetettem össze a két csapat tavalyi védőmunkáját:
    Közel azonos a kapott gólok száma, ergo a védelem mindkét csapatnál szinte tökugyanannyira világklasszis. Tökmindegy ki esik ki ebből, megfelelően pótolni nem lehet.
  • Matthew Prosac
    #13544
    Azért a Vidic - Ferdinand belsővédő kettős mintha tavaly alakított volna...
    38 bajnokin 22 kapott gól Manchesteri részről, ugyanez a Chelseanél 38/26. Ugyanolyan fontos eleme a belsővédőkettősünknek mint nálatok mondjuk Carvalho. Nem is értem hogy miért ne lehetne összehasonlítani a két esetet.

    Mintha kicsit lebecsülnétek Vidicet...