25347
  • __Jacek__
    #25185
    Hogy mit? Semilyet :D HP-Reverbet.
  • Perbal
    #25184
    Szerintetek ez a monitor jó lehet iRacinghez?
    MSI Optix MPG341CQR

    Ez a monitor VA paneles, vagy jobb lenne IPS?

    Vagy mindegy?
    Utoljára szerkesztette: Perbal, 2019.12.05. 22:43:06
  • Perbal
    #25183
    Milyen monitort használnátok szimulátorhoz?

    34 col 21:9, vagy 32 col 16:9
  • kigyi
    #25182
    Egy részüknél ez beállítható, hogy milyen módban szeretnéd használni. Nem kötelező a teljes 32:9-es arányt használni, de ennek nézz utána a kiszemelt monitornál, hogy milyen megoldással készült a gyártója erre a feladatra.
  • Perbal
    #25181
    A 32:9-et csak a szimulátorhoz használnám, azon kívül a 21:9-et részesiteném előnyben!
    Ilyenkor úgy szeretném használni, mintha csak egy 21:9-es méretű monitorom lenne!
  • __Jacek__
    #25180
    Gondolom állítható hogy széthuzza a felbontást vagy megtartsa a képarányt, ezeken a monitorokon föleg fontos de pl tudnak 2 gépről is menni 2 QHD monitorként vagy virtuálisként is,
  • Perbal
    #25179
    Egy érdekes kérdésem lenne!
    Adott egy 32:9-es monitor 5120x1440 felbontással!
    Használhatom-e úgy a monitort, mintha 21:9-es lenne, 3440x1440 felbontásban?
    Nyilván a két széle fekete lenne, csak be lehet-e így állítani?
    Remélem érthető, mit szeretnék!
    Napi dolgokra 21:9-ben használnám, szimulátorozáshoz pedig teljes felbontásban!
  • Perbal
    #25178
    Rá van kötve a tv is, de ez a jelenség akkor is előjött, amikor a tv ki van kapcsolva!
    Megpróbálom verseny közben lecsatlakoztatni a tv-ről, majd meglátom javul-e!
    Köszi?
  • tobias88
    #25177
    Ilyen jelenségem nem volt még, de ha a gpu-ra rá van kötve a monitor és a rift mellett a tv is, akkor ha a tv megy be tud akadni 0.5 - 1 másodpercre (ha pedig épp bekapcsol akkor biztos a beakadás)
  • Perbal
    #25176
    Újra megkérdezem, hátha valaki reagál, mert nagyon idegesítő jelenség!
    Van valakinek ötlete, hogy verseny közben miért fagy ki a kép 2-3 másodpercre?
    Majd ugyan onnan folytatom, még a sebességem is megmarad, csak már hátrébb vagyok!
  • Perbal
    #25175
    Én kipróbáltam, nekem számolt fel áfát!
  • hungary27
    #25174
    Visszaírnál majd, ha sikerült így vásárolni?
  • unrealnoise
    #25173
    Húúúú, jézus, mióta várom már...

    Amikor elindult az egész iR volt két aktív iR-es évem, több száz online versenyel, aztán abbahagytam, mert már meló volt az egész, gyaksi készülés, aztán verseny, most végre nemsoká, ott, akkor és úgy, ahogy én akarok.

    Egy álom válik valóra. :D

    Nah ezzel elleszek már. :D A többi szimet törölhetem is kb. :)

    Mondjuk kicsit szar, hogy csak gamepad-em van most, de rohadjak meg ezzel is fun, nagyon szépen lehet terelgetni a kocsit, csak ésszel kell menni. Nyilván korrigálni nehezebb, mint kormánnyal talán, de még ezzel a járgánnyal is elleszek, pláne, ha tényleg jön még valami nascar cucc is nemsoká. :)

    Hogy lássák, megéri ezzel foglalkozni, megvettem az összes hiányzó pályát, amelyen AI lesz. :D Amúgy is meg akartam venni párat belőlük, hát most nem is agyalok melyik hiányosság legyen meg. :)
  • bardocz
    #25172
    Jön az AI az új builddel úgy néz ki.
    Csak Porsche cup car első körben, limitált mennyiségű pályán. Kíváncsi vagyok.
  • unrealnoise
    #25171
    Imádlak! Lehet be kellene vásárolni, amíg vannak ilyen kiskapuk..., ki tudja meddig élnek ezek. Bár biztos mindig lehet valamit módolni, de ha pl egyszer valóban szűkítenék a fizetési lehetőségeket, akkor lehet már csak 27%-al drágábban tudnánk vásárolni...

    Köszi még egyszer!
  • Marcinko
    #25170
    paypallal töltsd fel accodat ilyenkor nincs áfa fizetési kötelezettség 10 Dollárrért 10 IR creditet vagy dollárt kapsz.
    Miután vásárolsz abból akkor már nincs áfa fizetésii kötelezettséged, DE ha véletlenül még is akkor
    változtasd meg az Iracingben számlázási címedet egy frankó floridai címre - tudtommal ott nincs ÁFA - és akkor fixen nincs áfa fizetési kötelezettséged.

    Ja és így maradsz is a Centrel Eastern Europe régióban versenyzőként.
  • unrealnoise
    #25169
    Biztos, hogy paysafecard-os fizetésnél már hozzászámol ÁFÁ-t? Valahol olvastam, hogy igen, de nem tudom már hol. :)

    Ha igen, akkor jól tettem, hogy korábban bevásároltam, bár vehettem volna még ezt-azt h rohadjon el. :D
    Csak azért lenne jó tudni, mert ha jön az AI, akkor lesz egy kis vásárlás, aztán ha így is úgy is lesz ÁFA, akkor megveszem simán...
  • Perbal
    #25168
    Van valakinek ötlete, hogy verseny közben miért fagy ki a kép 2-3 másodpercre?
    Majd ugyan onnan folytatom, még a sebességem is megmarad, csak már hátrébb vagyok!
  • tobias88
    #25167
    Ez az autóknál bőven nem fog működni. Egyedüli megoldás hogy vesz egy havi előfizetést 13 dollárért.
  • mumus70
    #25166
    Ha valakit érdekel innen, megvenné, vagy valakije megvenné, képeket tudok küldeni, kimentettem!
  • mumus70
    #25165
    Csak pályákból 61 az ingyenesekkel együtt.... :p
  • mumus70
    #25164
    Hú ez eszembe sem jutott, akkor ez a megoldás, fent van még igen, köszönöm uram! :D
  • mumus70
    #25163
    Az fasza.... Az Order History szerint 57 tételem van benne több mint 550 dolcsi értékben, de fingom nincs miket vettem már... :p
  • Marcinko
    #25162
    Nem 100 %-os megoldás, DE azt tudod tenni, hogy ha fel van még telepítve a gépedre és csak olyan tartalmat töltöttél le, amiket megvettél, hogy belépsz a cars és tracks mappákba és megnézed, hogy mi van meg ergo mit vásároltál meg !

  • bosco05 #25161
    Tudtommal nem lehet.
  • mumus70
    #25160
    Szervusztok! Azt szeretném kérdezni, hogy be lehet e valahogy jutnom a fiókomba, mert több mint 1 éve nem voltam benne amikor lejárt az előfizum, és most írnám össze a bele vásárolt tartalmaimat, mert el szeretném adni az accom időhiány miatt. Elég sokat vásároltam bele pályát meg autót is, de úgy nem tudom árulni hogy: "" bocsi, de fingom nincs mi van benne, vedd meg látatlanban"" :p Nemde? Szóval be lehet előfizu nélkül lépni, mert így egyből a befizetéshez irányít minden áron a weboldal... :p Válaszokat köszönöm!
  • bosco05 #25159
    Igen, láttam, köszi ! :D Pedig jó cucc amúgy nagyon :)
  • Marcinko
    #25158
    Igen evvel meg evvel még a válogatásba is bekerültél :)

    U.i. Azért ettől nem jött meg a kedvem a Porschéhez !

    Utoljára szerkesztette: Marcinko, 2019.11.29. 11:36:37
  • oneal1
    #25157
    következő szezonra meszelték a fixed ferrarit?
  • tobias88
    #25156
    http://www.iracers.hu/ir-tajekoztato/
  • L3VOHuN
    #25155
    Hello mindenkinek!
    Még most kóstolgatom az iRacinget, LFS és RaceRoom után. Akinek van egy kis ideje beavatna a szakmába ? Kis tippek és trükkök egy két fontosabb tudnivaló amit nem árt ha tud az ember. Mondhatni komolyabb szinten szimulátorozom, nem retardált kezdővel lenne dolga valakinek :D
    Köszi előre is. L.Tóth
  • Perbal
    #25154
    Köszi! Hát én a toptól messze állok!
    Akkor marad a normál futam!
  • bosco05 #25153
    Nem nagyon ligáznak az iRacingben az emberek, ha mégis az általában a TOP-oknak van. Kétóránként van futam :)
  • Perbal
    #25152
    Amúgy van Magyarországon működő liga, ahol lehetne próbálkozni?
  • Perbal
    #25151
    Nekem megjött, kár hogy a licenszem még nem elég jó hozzá!
  • bosco05 #25150
    Hátha valakinek megjön a kedve a Porsche Cup-hoz :D
  • tobias88
    #25149
    Nem ad kevesebb élményt egy 34 colos, mint egy nagyobb, mert közel húzod magadhoz és kész. A 49 col napi használatra nagyjából alkalmatlan.

    Ha mindenképpen monitor kell és nem akarsz VR-t, amit amúgy ajánlanék (több mint 2 éve használom), akkor 3 dologra kell odafigyelni monitor vásárlásánál ha Sim-ezéshez is akarod:
    - Képfrissités: A 60hz simezéshez bőven kevés, minimum a 100, de inkább 144hz-es legyen (van aki szerint elég a 60 persze)
    - DPI: Emberfüggő, de a fórumok alapján 90 DPI alá nem érdemes menni, ha napi használatra is kell (pl unrealnoise-nak 2vel korábban még elég a 80)
    - Input lag: Van millió neve, szóval lehet hogy rosszat irok, egy részét válaszidő néven (semmire nem jó) láthatod a monitor specifikációjában, de érdemes külön oldalt nézni ahol a valós, teljes érték van

    DPI számitás: https://www.sven.de/dpi/
    Monitor méret összehasonlitó: http://www.displaywars.com/27-inch-d%7B16x9%7D-vs-34-inch-21x9
    Input lag: https://displaylag.com/display-database/ (plusz ha a szériára rákeresel külön google-ben)

    Pár tipp:
    LG-től egy olcsó monitor, Black Friday-en volt már 120 is, egyedüli baja a 81as DPI (nekem volt és zavart)
    Extra wide, nagy samsung monitor, csak 81-es itt is a DPI
    Extra wide samsung, 93as DPI
    16:9es Samsung, de még desktopnak használható
    Utoljára szerkesztette: tobias88, 2019.11.18. 10:49:46
  • pointer4
    #25148
    Én 21:9 képarányú-monitor ajánlanék, ha nem akarsz a szimulátor mellé még kirakni twitch meg chat ablakokat. A vezetéshez szerintem felesleges a 32:9, én semmi értékelhető extrát nem látttam. 3 monitoros setupnál méginkább ez a helyzet. A VR szemüveghez képest meg mindegyik őskori lelet.
    Így ráadásul eléggé sok költséget lehet megtakarítani. Persze van aki a 21:9-esből rak hármat-négyet :D
    Viszont pár száz forintért elmész egy ilyen gaming centerbe, és kipróbálod :)
  • Perbal
    #25147
    Sokan keverik a 49 colos monitort a 49 colos tv-vel!
    A 49 colos monitor 32:9 képarányú, ami azt jelenti, hogy olyan mintha két 27 colos monitor lenne egymás mellett a közepén lévő monitorillesztés nélkül!
    A magassága kisebb, mint egy 49 colos tv-nek.
    Én mindenképp 34 col és a 49 col között gondolkozom!
    Utoljára szerkesztette: Perbal, 2019.11.14. 10:18:04
  • unrealnoise
    #25146
    49 colos monitor? :D Az már TV méret. :D

    Én a 27-eset is úgy látom, hogy majdnem nagy. :) Mármint amikor nem szimezek. netezéshez, stratégiai játékhoz, stb, 27-32-nél nem kell több, mert az már hátráltat. (Gyegébb átláthatóság, stb a nagy felület miatt)

    Más, ha szélesvásznú monitorban gondolkozol, de én olyat sem vennék, mert hol ki tudnád, használni, hol nem, ha nem, akkor meg hülyén nézne ki :D Jah és cserébe rohadt drágák az ilyenek. :)

    Vennék egy 27"-es vagy 32"-es 144Hz-es monitort, aztán lecsó. 27"-nél szerintem még elég az FHD, max grafikán is épp elég kihajtani az új cuccokból mondjuk a 60-100 FPS-t. Lást RDR2...

    Mondjuk én VR-t preferálnék évek óta, csak nem volt merszem, túl drágák, stb, bár most már van egy 2070 Super kártyám, azzal már talán tényleg bele lehetne vágni... Csak még mindig visszatart pár dolog. Beleizzadás nyáron, áruk, egy új játéknál megint kevés lesz a kakaó. (pl jövőre PCars3/FM8/GTR3 stb...)