iRacing
Jelentkezz be a hozzászóláshoz.
antiqueA: Mi az új pálya? Innen melóból nem akarok belépni 😄
https://www.twitch.tv/kigyi https://www.youtube.com/user/kigyi23/
"Boldogságunk nem csekély részben önmagunktól függ, s boldogtalanságunkat többször okozzák önhibáink, mint mások gonoszsága." Deák Ferenc
De vilagitanak a fektarcsak is, az is „ujdonsag”😄 Sot, melegitik a felnit, az meg a gumit (elvileg, nem tudom hol tartanak es melyik autonal hogyan mukodik).
Mióta van féknyikorgás hideg fékeknél? 😄 Valahogy csak most tûnt fel vagy eddig rossz fülest használtam 😊 Laguna Seca-ban a Skippy-t próbáltam így újra nekiállni a játéknak elég rakoncátlan a gép 😊 Azért kellet pár karika amire 1:40 alá befértem, de ez is csak azért, mert elfelejtettem bekapcsolni a részidõket (engem valamiért megnyugtat) bekapcsolás után egybõl gyorsabban és stabilabban ment a verda és a második kört siker is koronázta komolyat javítottam is a körön 😊
Hiába vissza kell szokni ehhez is 😊
https://www.twitch.tv/kigyi https://www.youtube.com/user/kigyi23/
Ezen is latszik, maceras lenne ketpedalozni😛
Az hogy mennyire lassabb vagy gyorsabb az ember rendes haszalatkor, az valtozo. Nekem sokszor van, hogy gyorsabb vagyok normalisan vezetve (3 pedal+hpattern), mintha eroltetem 2 pedal pillangoval. Nem jo a bal labam, nagyot fekezek, rajta marad a labam stb.
De en inkabb vagyok lassabb, de ugy hasznalok minden autot ahogy kell.
Teljesen mas erzes vezetni, elojonnek az auto egyedi dolgai, mind kicsit mas es mas, az is hozzatartozik annak autonak a kezelesehez, nehezsegehez.
Macerasabb a fektav es a kigyorsitas az egyensuly miatt, de elvezetesebb.
Sokszor eppen emiatt tart tovabb a setup-olas, mert nem mindegy hogyan viselkedik az auto.
Ket pedallal es pillangoval, folyamatos kormany markolassal, stabilabban lehet tolni az autokat, de igazabol el is vesztik a jellegzetesseguket.
De sokszor a valtoattetel is macerasabb, mert nem mindegy mikor melyik kanyarhoz hogy adja ki magat. Pillangoval egyszeru 1-1 masodpercen belul fel-le kapcsolni, de hpatter-nel kuplungolva mar nem biztos hogy megeri. Foleg egy sikanban, ahol nem szivesen engedi el az ember a kormanyt;D
"Boldogságunk nem csekély részben önmagunktól függ, s boldogtalanságunkat többször okozzák önhibáink, mint mások gonoszsága." Deák Ferenc
Az iR-ben az autokuplung mar „segitsegnek” szamit (persze ha nincs 3. pedal, akkor szukseges rossz). Ha kikapcsolod, akkor autonkent erezni/hallani mit hogyan kellene valtani (nem engedi betenni rendesen a fokozatokat).
Botvaltosbol van olyan auto az iR-ben, amihez csak az elindulasnal kell kuplung, utana a valto/motorvezerles es a kuplung megoldja, az ketpedalos.
De van olyan is, ami teljesen automata (ket kuplungos), meg 3. pedal sincs, es szabadon lehet kapcsolgatni. VW Jetta TDi - automata auto, de a botvaltoval (NEM pillango) lehet/kell kapcsolgatni.
Amugy en harom elnevezest hasznalok, leirasban es konfig elnevezesben is. A HPatter a szokasos kalickas, kuplungos. A Stick a padlon levo botvalto, ami szekvencialis. Es a Paddle ami a kormany mogotti pillango.
De a kormany mogotti, pillangos autoknal is van olyan, ami nem automata, max nem pedalos a kuplung es/vagy a motorvezerles oldja meg, pl. az F1 😄DDDD
"Boldogságunk nem csekély részben önmagunktól függ, s boldogtalanságunkat többször okozzák önhibáink, mint mások gonoszsága." Deák Ferenc
Pl. vedd minimumra a Spring Perch-et (talan –5).
Nezd meg az autot (visszajatszasban, allohelyzetben) kivulrol, a felfuggesztest.
Aztan allitsd maximumra (+5), es utana is nezd meg.
Pontosan latszik hogy mit csinal a beallitas a rugoknal. Az iR-ben minden kutyu rendesen mukodik.
Menj igy is ugy is vele 1-1 kort.
Ugyanigy mehet a TrackBar is full minuszba es pluszba es teszt.
Aztan egyutt es kulon-kulon a gumikat elol-hatul full puha es full kemeny.
Raadasul a Skipppy-t tobbfele keppen lehet vezetni. Lehet egyszeruen „kanyarodni” vagy jo nagyokat csuszkalni. Kinek melyik fekszik.
De szamit az autokezeles is.
A ket pedalos-pillangos iranyitashoz megins mas setup kell(het), mintha rendesen botvaltoval es 3 pedallal tolod (macerasabb megfekezni, nem mindegy mikor hogyan valtasz).
https://www.twitch.tv/kigyi https://www.youtube.com/user/kigyi23/
Írták fórumon azt is, hogy a Chalder baseline setupot rakjam fel, mert az a király Skippyre. Csakhogy sehol nem találom. Te tudod hol van?
"Boldogságunk nem csekély részben önmagunktól függ, s boldogtalanságunkat többször okozzák önhibáink, mint mások gonoszsága." Deák Ferenc
A Skippy-nel tudod meg allitani elol a „rugo erejet” is, ami igazabol a Spring Perch Offset, vagyis a rugo magassag/hossz allitasa. Ezzel a kemenyseget es a hasmagassagot is allitod.
A felfuggesztes felepitese miatt a Camber es tarsai nem allithatoak kulon, de termeszetesen az elozo beallitas miatt ezek is valtoznak a geometria miatt.
De tudod meg allitani hatul a TrackBar-t is, az is sokat szamit.
"Boldogságunk nem csekély részben önmagunktól függ, s boldogtalanságunkat többször okozzák önhibáink, mint mások gonoszsága." Deák Ferenc
"Boldogságunk nem csekély részben önmagunktól függ, s boldogtalanságunkat többször okozzák önhibáink, mint mások gonoszsága." Deák Ferenc
Ha a kormanyod 450-re allitod a driverben, akkor az iR-ben a konfig resznel csak addig mozog a kormany, ott megakad, onnan mar nehezebb tekerni.
Fizikalisan odaig fogja szamolni, arra az ertekre fogja elosztani a iR/auto kormanyszoget.
A konfigban a kormany ikon a baloldalt beallitott elfordulast jelzi, mindig linearisan.
Az autoban ulve az ikon mar a valos autokormany elfordulast jelzi, ami addig forog mindig mint az autoban kell, es annyira linearis mint amennyit az ertekek miadnak.
Vagyis ha a driverben 450, a programban 720 (ha az auto annyi), akkor az autoban ulve, egyiranyba csak 225-ig szamolja a kormanyod (tovabb tudod tekerni, de ott mar nem szamol semmit, csak ellentart, azzal az erovel ami 225-nel van), linearisan.
Ha csokkented 720-rol az iR beallitast, akkor ugyanugy valtozik a linearitas mint a 900-nal, csak sokkal durvabban.
De a lenyeg, kevesebbet kell tekerj ugyanahhoz a kerekelfordulashoz.
720/720 vagy 900/720 beallitason 360 fokot, 450/720 bealitason 225-ot.
"Boldogságunk nem csekély részben önmagunktól függ, s boldogtalanságunkat többször okozzák önhibáink, mint mások gonoszsága." Deák Ferenc
Szamokkal, Ford GT, ami 720 fokos (teljes elfordulas), es nem lehet a garazsban kormanyattetelt allitani.
Ha 900 fokos a kormanyod, 900 fok a driverben, es 900 fok a jatekban, akkor minden linearis, jobbra-balra 360 fokig fogja hasznalni a kormanyt, addig szamolja, forgatja.
Ha 720-ra allitod a jatekban (kissebbre mint a driverben, mint a valos elfordulas!), akkor a driver:jatek elfordulas aranyaban novekszik a kormanyelfordulasa (attetele) az autonak, vagyis egyiranyba 450 fokig fogja hasznalni a kormanyod, es addig linearis is lesz. Vagyis tobbet kell forgas a kormanyon, uagyanahoz a kerekelfordulashoz.
Ha 360-ra allitod a jatekban, akkor az arany 2:5 lesz, ami ugy mukodne linearisan, hogy egyiranyban 900 fokot mozdulna a kormanyod (vagyis 1800 fok😛). De mivel ez bukta, igy ennel mar messze nem lesz linearis a kormany.
Kiforgatja 900-ig, de az elejen nagyon lassan a vegen meg nagyon gyorsan.

- az iR autokhoz rendeli a kormanyszoget, mindegyikhez azt, amit igazabol is hasznalnak
- a kormaybeallitasodtol fuggoen valtozik az attetel (te_kormanyod:jatek_kormany:kerek), linearis marad, de csak addig, amig meg nagyobb mint az autohoz rendelt kormanyszog
- az alatt mar nem linearisan szamolja
- 360-as, de foleg 270-es kormanyszog egyik auton sincs, talan a legkevesebb az F1-en van, de az is 400 felett lehet
(Talan ebben a topicban, nehany honapja irtam egyhosszabbat, ha jol emlekszem sok szamos, aranyos peldaval😄)
Probald ki.
Allitsd kulon-kulon a driverben es a jatekban is a kormanyszogeket, ulj be az autoba, forgatsd el jobbra-balra, aztan visszajatszasban nezd meg a hatasat.
A virtualis kormany (es ikon) mindenkeppen vegig forog, de a lenyeg a kerekek mozgasan latszik.
"Boldogságunk nem csekély részben önmagunktól függ, s boldogtalanságunkat többször okozzák önhibáink, mint mások gonoszsága." Deák Ferenc
"Boldogságunk nem csekély részben önmagunktól függ, s boldogtalanságunkat többször okozzák önhibáink, mint mások gonoszsága." Deák Ferenc
https://www.twitch.tv/kigyi https://www.youtube.com/user/kigyi23/
"Boldogságunk nem csekély részben önmagunktól függ, s boldogtalanságunkat többször okozzák önhibáink, mint mások gonoszsága." Deák Ferenc
De a kovetkezobe mar tuti benne lesz, a 13. hettel egyutt van idejuk meg csiszolgatni - ha nem jon kozbe valami😛
ASUS Z170 Pro Gaming,Intel i7 6700k,MSI GTX 1080 Gaming X,Corsair 16GB DDR4 3000Mhz PSN: Uncle_zzEN
De akkor a befolyt penzbol vegyenek fel egy palyaepito fickot, aki belehuz, es rendberakja a dolgokat. Mert attol, hogy most kiadjak negyed-keszen, es igy all majd 2-3 evig, nem sok ertelme van😉
ASUS Z170 Pro Gaming,Intel i7 6700k,MSI GTX 1080 Gaming X,Corsair 16GB DDR4 3000Mhz PSN: Uncle_zzEN
ASUS Z170 Pro Gaming,Intel i7 6700k,MSI GTX 1080 Gaming X,Corsair 16GB DDR4 3000Mhz PSN: Uncle_zzEN
"Boldogságunk nem csekély részben önmagunktól függ, s boldogtalanságunkat többször okozzák önhibáink, mint mások gonoszsága." Deák Ferenc
De kategoriatol es palyatol fuggoen kanyaronkent/koronkent pontot ad, vagyis minnel tobbet mesz, ledolgozhatod a buntetest a vegere.
Hogy 1 buntetes „pontot” mennyi kor alatt lehet ledolgozni, az elvileg titkos, legalabbis nekem gozom sincs rola😄
De amig a Rookie-ban 3-4 kor alatt behozza az ember, addig az ClassA-ban kell vagy 30 kor szerintem.
https://www.twitch.tv/kigyi https://www.youtube.com/user/kigyi23/
Ütközök egyet pl az elsõ körben, ami ugye 4x (nem tudom ez mit jelent, hogy számol vele, de most mind1), ez után ha rögtök kilépek, akkor hogy számol a rendszer? 1 körre egy baleset és levon, mint a barom, tehát érdemesebb bent maradni és végigmenni, mert akkor 20 körre jön ki 1 baleset? Vagy ez teljesen mindegy, mert a sr nincs arányban a megtett körökkel?
"Boldogságunk nem csekély részben önmagunktól függ, s boldogtalanságunkat többször okozzák önhibáink, mint mások gonoszsága." Deák Ferenc
Többször adódott már olyan probléma, hogy hiába ellenkormányoztam, kiment a hátulja, mert nem fordult el eléggé a kerék. Ezért akarnám nagyobbra venni.
"Boldogságunk nem csekély részben önmagunktól függ, s boldogtalanságunkat többször okozzák önhibáink, mint mások gonoszsága." Deák Ferenc
Ha igen, akkor azt a beallitast Steering Ratio-nak hivjak, kormany attetel.
Aranyszammal adjak meg (pl.: 1:12), ami azt jelenti, hogy mennyi a kerek:kormanyod kozti elfordulai arany. Vagyis ahhoz hog 1fokot forduljon valamelyik iranyba a kerek, neked 12-ot kell forgatnod.
De mint mindent az iR-ben, ezt is csak azoknal az autoknal lehet allitani, amelyeknel igazabol is van ra lehetoseg. Ez eleg keves autot jelent.
Amelyiknel nincs, a contoller beallitasnal erdemes probalkozni (Wheel Range), a kormanyelfordulas allitasnal. Ha a valodi kormanyod elfordulasanal kevesebbet allitasz be, aranyaban annyival tobbet kell forgass, hogy ugyanannyit forduljon az auto.
"Boldogságunk nem csekély részben önmagunktól függ, s boldogtalanságunkat többször okozzák önhibáink, mint mások gonoszsága." Deák Ferenc
ASUS Z170 Pro Gaming,Intel i7 6700k,MSI GTX 1080 Gaming X,Corsair 16GB DDR4 3000Mhz PSN: Uncle_zzEN
"Boldogságunk nem csekély részben önmagunktól függ, s boldogtalanságunkat többször okozzák önhibáink, mint mások gonoszsága." Deák Ferenc
"Boldogságunk nem csekély részben önmagunktól függ, s boldogtalanságunkat többször okozzák önhibáink, mint mások gonoszsága." Deák Ferenc
"Boldogságunk nem csekély részben önmagunktól függ, s boldogtalanságunkat többször okozzák önhibáink, mint mások gonoszsága." Deák Ferenc