iRacing

Jelentkezz be a hozzászóláshoz.

kigyi
#14220
Áhh az idén még nem játszottam akkor ezért nem hallottam még 😊


antiqueA: Mi az új pálya? Innen melóból nem akarok belépni 😄

https://www.twitch.tv/kigyi https://www.youtube.com/user/kigyi23/

#14219
Na, fasza, megint vehetek egy pályát a Skippyhez. Gondolom így lesz ez minden héten, míg meg nem lesz az összes pálya. Jól kifundálták ezt, pukkadjanak meg.

"Boldogságunk nem csekély részben önmagunktól függ, s boldogtalanságunkat többször okozzák önhibáink, mint mások gonoszsága." Deák Ferenc

Alexease
#14218
Feknyikorgas talan 1-2 build ota van😊
De vilagitanak a fektarcsak is, az is „ujdonsag”😄 Sot, melegitik a felnit, az meg a gumit (elvileg, nem tudom hol tartanak es melyik autonal hogyan mukodik).
kigyi
#14217
Kicsit bekukkantottam játszani én is 😊 Kedvet kaptam valahogy az újoncoktól 😊

Mióta van féknyikorgás hideg fékeknél? 😄 Valahogy csak most tûnt fel vagy eddig rossz fülest használtam 😊 Laguna Seca-ban a Skippy-t próbáltam így újra nekiállni a játéknak elég rakoncátlan a gép 😊 Azért kellet pár karika amire 1:40 alá befértem, de ez is csak azért, mert elfelejtettem bekapcsolni a részidõket (engem valamiért megnyugtat) bekapcsolás után egybõl gyorsabban és stabilabban ment a verda és a második kört siker is koronázta komolyat javítottam is a körön 😊
Hiába vissza kell szokni ehhez is 😊

https://www.twitch.tv/kigyi https://www.youtube.com/user/kigyi23/

Alexease
#14216
Skip Barber pedalok😉 Kicsit barkacs a dolog, de mukodik (Skippy-bol tobbfajtas epitettek, folyamatosan valtozik, ez max egy a sokbol).
Ezen is latszik, maceras lenne ketpedalozni😛

Alexease
#14215
Long Beach – TechTrack. Jo ez igy😄DD

Alexease
#14214
Igen, a blippeles maceras, ha nem olyan a pedal (allithatosag, nyomaserzekenyseg). Egy draga pedallal sokkal jobb a dolog. Az nekem sincs😉

Az hogy mennyire lassabb vagy gyorsabb az ember rendes haszalatkor, az valtozo. Nekem sokszor van, hogy gyorsabb vagyok normalisan vezetve (3 pedal+hpattern), mintha eroltetem 2 pedal pillangoval. Nem jo a bal labam, nagyot fekezek, rajta marad a labam stb.

De en inkabb vagyok lassabb, de ugy hasznalok minden autot ahogy kell.
Teljesen mas erzes vezetni, elojonnek az auto egyedi dolgai, mind kicsit mas es mas, az is hozzatartozik annak autonak a kezelesehez, nehezsegehez.

Macerasabb a fektav es a kigyorsitas az egyensuly miatt, de elvezetesebb.
Sokszor eppen emiatt tart tovabb a setup-olas, mert nem mindegy hogyan viselkedik az auto.

Ket pedallal es pillangoval, folyamatos kormany markolassal, stabilabban lehet tolni az autokat, de igazabol el is vesztik a jellegzetesseguket.

De sokszor a valtoattetel is macerasabb, mert nem mindegy mikor melyik kanyarhoz hogy adja ki magat. Pillangoval egyszeru 1-1 masodpercen belul fel-le kapcsolni, de hpatter-nel kuplungolva mar nem biztos hogy megeri. Foleg egy sikanban, ahol nem szivesen engedi el az ember a kormanyt;D
#14213
Jaha, értem már. Akkor ma kipróbálom auto-blip nélkül az MX5-öt. Elõször mondjuk biztos fura lesz és bukok egy kis idõt, de ha megszokom, akkor gondolom gyorsabb is lehetek. Egyetlen egy bajom van, ez a heel-and-toe nem akar menni nekem. Ez pedig igencsak elengedhetetlen, ha tényleg jó akar lenni az ember.

"Boldogságunk nem csekély részben önmagunktól függ, s boldogtalanságunkat többször okozzák önhibáink, mint mások gonoszsága." Deák Ferenc

Alexease
#14212
A Skippy botvaltos (nem HPattern), szekvencialis, kuplunggal. A kuplung indulasnal kell es visszavaltasnal. Felfele egyszeru gazelvetellel beveszi.

Az iR-ben az autokuplung mar „segitsegnek” szamit (persze ha nincs 3. pedal, akkor szukseges rossz). Ha kikapcsolod, akkor autonkent erezni/hallani mit hogyan kellene valtani (nem engedi betenni rendesen a fokozatokat).

Botvaltosbol van olyan auto az iR-ben, amihez csak az elindulasnal kell kuplung, utana a valto/motorvezerles es a kuplung megoldja, az ketpedalos.

De van olyan is, ami teljesen automata (ket kuplungos), meg 3. pedal sincs, es szabadon lehet kapcsolgatni. VW Jetta TDi - automata auto, de a botvaltoval (NEM pillango) lehet/kell kapcsolgatni.

Amugy en harom elnevezest hasznalok, leirasban es konfig elnevezesben is. A HPatter a szokasos kalickas, kuplungos. A Stick a padlon levo botvalto, ami szekvencialis. Es a Paddle ami a kormany mogotti pillango.

De a kormany mogotti, pillangos autoknal is van olyan, ami nem automata, max nem pedalos a kuplung es/vagy a motorvezerles oldja meg, pl. az F1 😄DDDD
#14211
Okéj. Ránézek. Én úgy néztem, hogy a Skippy szekvenciális váltóval van szerelve, de a játékban mégis mutatja a kuplungot, meg te is azt írod, hogy botváltós (gondolom H váltóra gondoltál). Én úgy vezetem, hogy fel-le lökdösöm a botváltót, auto clutch-al. Szeretem úgy vezetni az autókat, ahogy igazából is kell, csak versenyen ez általában hátrány (pillangósokkal szemben).

"Boldogságunk nem csekély részben önmagunktól függ, s boldogtalanságunkat többször okozzák önhibáink, mint mások gonoszsága." Deák Ferenc

Alexease
#14210
Szerintem sokkal jobb, ha te magat csinalsz magadnak setup-ot. Jobb lesz es kozben megismered mi miert es hogyan mukodik.

Pl. vedd minimumra a Spring Perch-et (talan –5).
Nezd meg az autot (visszajatszasban, allohelyzetben) kivulrol, a felfuggesztest.

Aztan allitsd maximumra (+5), es utana is nezd meg.
Pontosan latszik hogy mit csinal a beallitas a rugoknal. Az iR-ben minden kutyu rendesen mukodik.

Menj igy is ugy is vele 1-1 kort.

Ugyanigy mehet a TrackBar is full minuszba es pluszba es teszt.
Aztan egyutt es kulon-kulon a gumikat elol-hatul full puha es full kemeny.

Raadasul a Skipppy-t tobbfele keppen lehet vezetni. Lehet egyszeruen „kanyarodni” vagy jo nagyokat csuszkalni. Kinek melyik fekszik.

De szamit az autokezeles is.
A ket pedalos-pillangos iranyitashoz megins mas setup kell(het), mintha rendesen botvaltoval es 3 pedallal tolod (macerasabb megfekezni, nem mindegy mikor hogyan valtasz).
kigyi
#14209
A Skyppi állítása elég egyszerû az igaz, de van értelme kicsit játszani vele. Inkább a vezetési stílus az ami befolyásolja a mozgását azt kell az autóhoz igazítani kicsit 😊

https://www.twitch.tv/kigyi https://www.youtube.com/user/kigyi23/

#14208
Köszi!

Írták fórumon azt is, hogy a Chalder baseline setupot rakjam fel, mert az a király Skippyre. Csakhogy sehol nem találom. Te tudod hol van?

"Boldogságunk nem csekély részben önmagunktól függ, s boldogtalanságunkat többször okozzák önhibáink, mint mások gonoszsága." Deák Ferenc

Alexease
#14207
Mindegyik auton csak azt lehet allitani, amit a valosagban is.

A Skippy-nel tudod meg allitani elol a „rugo erejet” is, ami igazabol a Spring Perch Offset, vagyis a rugo magassag/hossz allitasa. Ezzel a kemenyseget es a hasmagassagot is allitod.

A felfuggesztes felepitese miatt a Camber es tarsai nem allithatoak kulon, de termeszetesen az elozo beallitas miatt ezek is valtoznak a geometria miatt.

De tudod meg allitani hatul a TrackBar-t is, az is sokat szamit.
#14206
Setupolni hogyan lehet? Skippy-t szeretném egy kicsit állítgatni, de a garázsban, setupon belül csak a keréknyomás, fékerõ elosztás állítható. Camber, toe és társai fixek. Pedig olvastam fórumon, hogy vannak fasza setupok hozzá, de nem hinném, hogy ez a keréknyomásban és az üzemanyagban kimerül.

"Boldogságunk nem csekély részben önmagunktól függ, s boldogtalanságunkat többször okozzák önhibáink, mint mások gonoszsága." Deák Ferenc

cselt
#14205
Hát ez elég szomorú, de köszi az infót.
Norbi1990
#14204
Nem mert bejelentkezés szükséges.
cselt
#14203
Ha nincs aktív elõfizetésem, de korábban volt, akkor a fórumokat se tudom olvasni?
#14202
Érti, köszöni <#integet2>

"Boldogságunk nem csekély részben önmagunktól függ, s boldogtalanságunkat többször okozzák önhibáink, mint mások gonoszsága." Deák Ferenc

Alexease
#14201
Ha a driverben felere veszed a kormanyelfordulast, akkor fele annyit kell tekerni a programban is😉

Ha a kormanyod 450-re allitod a driverben, akkor az iR-ben a konfig resznel csak addig mozog a kormany, ott megakad, onnan mar nehezebb tekerni.
Fizikalisan odaig fogja szamolni, arra az ertekre fogja elosztani a iR/auto kormanyszoget.

A konfigban a kormany ikon a baloldalt beallitott elfordulast jelzi, mindig linearisan.
Az autoban ulve az ikon mar a valos autokormany elfordulast jelzi, ami addig forog mindig mint az autoban kell, es annyira linearis mint amennyit az ertekek miadnak.

Vagyis ha a driverben 450, a programban 720 (ha az auto annyi), akkor az autoban ulve, egyiranyba csak 225-ig szamolja a kormanyod (tovabb tudod tekerni, de ott mar nem szamol semmit, csak ellentart, azzal az erovel ami 225-nel van), linearisan.
Ha csokkented 720-rol az iR beallitast, akkor ugyanugy valtozik a linearitas mint a 900-nal, csak sokkal durvabban.

De a lenyeg, kevesebbet kell tekerj ugyanahhoz a kerekelfordulashoz.
720/720 vagy 900/720 beallitason 360 fokot, 450/720 bealitason 225-ot.
#14200
Aham. Tehát nem tudom kedvem szerint beállítani a wheel range-t és a kerék elfordulást sem. Hát, szomorú. Szeretek kisebb kormány mozdulatokkal kanyarodni, de úgy néz ki meg kell szoknom, hogy rángatom jobbra-balra 😊

"Boldogságunk nem csekély részben önmagunktól függ, s boldogtalanságunkat többször okozzák önhibáink, mint mások gonoszsága." Deák Ferenc

Alexease
#14199
Kozben mentem egy-ket kort, es megneztem a kormanybeallitast is, meg mindig ugy mukodik ahogy irtam.
Szamokkal, Ford GT, ami 720 fokos (teljes elfordulas), es nem lehet a garazsban kormanyattetelt allitani.

Ha 900 fokos a kormanyod, 900 fok a driverben, es 900 fok a jatekban, akkor minden linearis, jobbra-balra 360 fokig fogja hasznalni a kormanyt, addig szamolja, forgatja.

Ha 720-ra allitod a jatekban (kissebbre mint a driverben, mint a valos elfordulas!), akkor a driver:jatek elfordulas aranyaban novekszik a kormanyelfordulasa (attetele) az autonak, vagyis egyiranyba 450 fokig fogja hasznalni a kormanyod, es addig linearis is lesz. Vagyis tobbet kell forgas a kormanyon, uagyanahoz a kerekelfordulashoz.

Ha 360-ra allitod a jatekban, akkor az arany 2:5 lesz, ami ugy mukodne linearisan, hogy egyiranyban 900 fokot mozdulna a kormanyod (vagyis 1800 fok😛). De mivel ez bukta, igy ennel mar messze nem lesz linearis a kormany.
Kiforgatja 900-ig, de az elejen nagyon lassan a vegen meg nagyon gyorsan.
Alexease
#14198
Ezt csak azert, mert regen volt mar kep, talan a kovetkezo build-ben benne lesz, es amugy is tetszik😄

Alexease
#14197
Mar regen nem teszteltem, hogy mennyit valtozott a kormanykezelese, de ami korabbra igaz volt, hogy:
- az iR autokhoz rendeli a kormanyszoget, mindegyikhez azt, amit igazabol is hasznalnak
- a kormaybeallitasodtol fuggoen valtozik az attetel (te_kormanyod:jatek_kormany:kerek), linearis marad, de csak addig, amig meg nagyobb mint az autohoz rendelt kormanyszog
- az alatt mar nem linearisan szamolja
- 360-as, de foleg 270-es kormanyszog egyik auton sincs, talan a legkevesebb az F1-en van, de az is 400 felett lehet

(Talan ebben a topicban, nehany honapja irtam egyhosszabbat, ha jol emlekszem sok szamos, aranyos peldaval😄)

Probald ki.
Allitsd kulon-kulon a driverben es a jatekban is a kormanyszogeket, ulj be az autoba, forgatsd el jobbra-balra, aztan visszajatszasban nezd meg a hatasat.

A virtualis kormany (es ikon) mindenkeppen vegig forog, de a lenyeg a kerekek mozgasan latszik.
#14196
Érdekes dolgot fedeztem fel és nem tudom mire vélni. Logitech gaming software-en 360°ra tettem a kormányt. Játékban szintén azon van, de gondoltam átállítom 270°ra. Meg is tettem, wheel range-t és map range-t 270°ra állítottam mégis továbbra is 360°ban fordul a kormány a valóságban, a játék grafika (bal alul) pedig több mint 360°ot mutat. Bárhova állítom mindig így marad. Hogyvanez?

"Boldogságunk nem csekély részben önmagunktól függ, s boldogtalanságunkat többször okozzák önhibáink, mint mások gonoszsága." Deák Ferenc

#14195
Majd eccer én is szeretném kipróbálni, ha odáig jutok, bár nekem az F1 lenne a cél. Azt találtam ki, hogy végig mászom a szamárlétrát: Skippy, Mazda, talán Lotus is, és végül a Toyota. Egyre jobban szeretem ezt a kis mocsok Skip Barbert. Pont azért vonzó, mert annyira akaratos 😊

"Boldogságunk nem csekély részben önmagunktól függ, s boldogtalanságunkat többször okozzák önhibáink, mint mások gonoszsága." Deák Ferenc

Alexease
#14194
En meg nosztalgiazok a 10 evvel ezelotti NR2003 CTS versenyeken, most platossal nyomom road-on;D

kigyi
#14193
Az elején nem szerettem, mert olyan mezõnybe rakott be a magas iR-em miatt, hogy nem tudtam tartani a lépést, de aztán kicsit gyakorolgattam és nyertem div 2 TT-t és összetettben is dobogós lettem 😊 Megszerettem azt a kis méregzsákot, de a Radical akkor is a legszerethetõbb verda lett nekem 😊

https://www.twitch.tv/kigyi https://www.youtube.com/user/kigyi23/

#14192
Tolnám ezt a Skip Barbert, de senki nem jön, mindenki Mazda Cup-ozik. Szomorú, pedig izgalmas kis verda.

"Boldogságunk nem csekély részben önmagunktól függ, s boldogtalanságunkat többször okozzák önhibáink, mint mások gonoszsága." Deák Ferenc

Alexease
#14191
Es a naptar alapjan Kanada GP-t (Gilles Villeneuve) autosztus vegere dataltak, de Bathurt nem szerepel a naptarban, vagyis az csak novembertol valamikor.
Alexease
#14190
Es a Lotus 49-et ismet betettek a kovetkezo versenynaptarba, ugy mint 3 honappal ezelott😄 Akkor azt mondtak, majd csak a 2-3. hetre jon, aztan csend, es utoljara azt olvastam, nehany hettel a szezon vege elott.

De a kovetkezobe mar tuti benne lesz, a 13. hettel egyutt van idejuk meg csiszolgatni - ha nem jon kozbe valami😛
Alexease
#14189
Pedig, ha jol emlekszem, 5 eve a megjelenes elott, Long Beach volt az a palya, amivel a scannelest reklamoztak😉 Vagyis mar akkor meg volt, azota huzzak😛
zzeN
#14188
Hát igen, már jó ideje lehet jelentkezni állásra náluk. Vagy nagyok a követelményeik vagy senki se akar náluk dolgozni😄 Long Beach-re a szokásos "soon" helyett a "maybe"-t mondták, pláne nem jó😊

ASUS Z170 Pro Gaming,Intel i7 6700k,MSI GTX 1080 Gaming X,Corsair 16GB DDR4 3000Mhz PSN: Uncle_zzEN

Alexease
#14187
Az otlettel nincs bajom, sot, kiadhatnanak tobbet, akar dragabban is.
De akkor a befolyt penzbol vegyenek fel egy palyaepito fickot, aki belehuz, es rendberakja a dolgokat. Mert attol, hogy most kiadjak negyed-keszen, es igy all majd 2-3 evig, nem sok ertelme van😉
zzeN
#14186
Jó a 5 dodóért😄

ASUS Z170 Pro Gaming,Intel i7 6700k,MSI GTX 1080 Gaming X,Corsair 16GB DDR4 3000Mhz PSN: Uncle_zzEN

Alexease
#14185
De csak mint felkesz drotvazas palya😊
zzeN
#14184
Következõ build-ben jön Long Beach.

ASUS Z170 Pro Gaming,Intel i7 6700k,MSI GTX 1080 Gaming X,Corsair 16GB DDR4 3000Mhz PSN: Uncle_zzEN

#14183
Értem, tehát ha nem akarok sokat bukni, akkor érdemes végig körözgetni. Köszi. Ja, már D jogsis vagyok 😉

"Boldogságunk nem csekély részben önmagunktól függ, s boldogtalanságunkat többször okozzák önhibáink, mint mások gonoszsága." Deák Ferenc

Alexease
#14182
Azt azonnal levonja, barmit csinalsz😊
De kategoriatol es palyatol fuggoen kanyaronkent/koronkent pontot ad, vagyis minnel tobbet mesz, ledolgozhatod a buntetest a vegere.

Hogy 1 buntetes „pontot” mennyi kor alatt lehet ledolgozni, az elvileg titkos, legalabbis nekem gozom sincs rola😄
De amig a Rookie-ban 3-4 kor alatt behozza az ember, addig az ClassA-ban kell vagy 30 kor szerintem.
kigyi
#14181
Igen az elsõ körös baleset után, ha nem vet szét az ideg mint ahogy engem is szokott legalábbis még az elején, akkor érdemes végigmenni. Sokat lehet belõle menteni, ha utána nem történik semmi, csak szabályos körözgetés hiba nélkül. Viszont, ha ideges vagy akkor nem biztos, hogy jó ötlet, mert hibázhatsz és sokkal több SR-be is kerülhet.

https://www.twitch.tv/kigyi https://www.youtube.com/user/kigyi23/

#14180
Had kérdezzek megint, rögtön egy példa segítségével:

Ütközök egyet pl az elsõ körben, ami ugye 4x (nem tudom ez mit jelent, hogy számol vele, de most mind1), ez után ha rögtök kilépek, akkor hogy számol a rendszer? 1 körre egy baleset és levon, mint a barom, tehát érdemesebb bent maradni és végigmenni, mert akkor 20 körre jön ki 1 baleset? Vagy ez teljesen mindegy, mert a sr nincs arányban a megtett körökkel?

"Boldogságunk nem csekély részben önmagunktól függ, s boldogtalanságunkat többször okozzák önhibáink, mint mások gonoszsága." Deák Ferenc

thedriver
#14179
Mindenki szavazzon a Hungaroringre, aki teheti. 😊

Hungaroring

#14178
Jaja, arra gondolok.

Többször adódott már olyan probléma, hogy hiába ellenkormányoztam, kiment a hátulja, mert nem fordult el eléggé a kerék. Ezért akarnám nagyobbra venni.

"Boldogságunk nem csekély részben önmagunktól függ, s boldogtalanságunkat többször okozzák önhibáink, mint mások gonoszsága." Deák Ferenc

Alexease
#14177
A kerekelfordulasra gondolsz? Ha ugyanannyit forgatsz a kormanyon, tobbet forduljon a kerek, vagyis kissebb ivben forduljon az auto?😊

Ha igen, akkor azt a beallitast Steering Ratio-nak hivjak, kormany attetel.
Aranyszammal adjak meg (pl.: 1:12), ami azt jelenti, hogy mennyi a kerek:kormanyod kozti elfordulai arany. Vagyis ahhoz hog 1fokot forduljon valamelyik iranyba a kerek, neked 12-ot kell forgatnod.

De mint mindent az iR-ben, ezt is csak azoknal az autoknal lehet allitani, amelyeknel igazabol is van ra lehetoseg. Ez eleg keves autot jelent.

Amelyiknel nincs, a contoller beallitasnal erdemes probalkozni (Wheel Range), a kormanyelfordulas allitasnal. Ha a valodi kormanyod elfordulasanal kevesebbet allitasz be, aranyaban annyival tobbet kell forgass, hogy ugyanannyit forduljon az auto.
#14176
Be lehet valahogy állítani az elsõ kerék kanyarodási képességének nagyságát (szögét)? Bocsi, nem tudom mi a szakneve ennek (nem a kormány tekerhetõségére gondoltam) 😉

"Boldogságunk nem csekély részben önmagunktól függ, s boldogtalanságunkat többször okozzák önhibáink, mint mások gonoszsága." Deák Ferenc

zzeN
#14175
Keddenként van csere.

ASUS Z170 Pro Gaming,Intel i7 6700k,MSI GTX 1080 Gaming X,Corsair 16GB DDR4 3000Mhz PSN: Uncle_zzEN

#14174
Egy-egy versenysorozatra (pl Mazda Cup) milyen idõközönként írnak ki új pályát?

"Boldogságunk nem csekély részben önmagunktól függ, s boldogtalanságunkat többször okozzák önhibáink, mint mások gonoszsága." Deák Ferenc

Norbi1990
#14173
Zöld zászló alatt kell letölteni.
#14172
Stop and go büntetésnél mi a teendõ? Megállok a pitemben és elkezdenek gumit cserélni, meg tölteni. Ha nem állok be az emberemhez, csak megállok az box utcában, akkor meg nem történik semmi.

"Boldogságunk nem csekély részben önmagunktól függ, s boldogtalanságunkat többször okozzák önhibáink, mint mások gonoszsága." Deák Ferenc

#14171
Optionsben kiírja az infót, ha ráviszem valamilyen beállításra a kurzort, de kocsiban ülve nem írt ki semmit a tire info tab-en.

"Boldogságunk nem csekély részben önmagunktól függ, s boldogtalanságunkat többször okozzák önhibáink, mint mások gonoszsága." Deák Ferenc