25347
  • __Jacek__
    #25307
    Na jo de mirol beszeljunk, nekem pl. fantasztikus volt amikor eloszor bementem 40 fovel Talladegara VR-ben.
    Eszembe jutott hogy meg amikor lfs demo ment akkor kijott egy video hogy valaki probalkozott ilyen VR cuccal es le esett allal neztuk hogy ez kell, most meg ott ultem hogy megjottem.

    Ki kell probalni mindenkeppen:)
  • __Jacek__
    #25306
    Mi az hogy nagydarab? En csak 190/103 vagyok:D
  • bosco05 #25305
    Hát igazából ez a beszélgetés érdekel, mindent megtudtam amit akartam, csak ne hagyjátok abba, hátha jön új info :D

    @solt: Én is nagy darab vagyok :D
  • Solt
    #25304
    Oculus Tray Tool
  • pointer4
    #25303
    Már csak azt kéne megoldani, hogy Oculus alatt is menjen bármilyen overlay-t használó addon. Mert azok csak valve, hp, htc alatt mennek. :( De javítsatok ki ha tévedek.
  • Solt
    #25302
    Juj, nagy darab vagy, semmiképpen! :D Bosco-nak ment... :)
  • pointer4
    #25301
    Most belém kötsz? :D
  • __Jacek__
    #25300
    Konkrétan mi érdekel? Röviden:Kurva jó :D
    Nem mindenki bírja az tény, de én a büdös életben nem akarok monitoron menni többet. Ha csak az időeredmény számít akkor triplescreen jobb.
  • Solt
    #25299
    Akko jóvan akko... :D
  • pointer4
    #25298
    Alex, én egy éve vettem RiftS -et, nem bántam meg. Nem szimmel kezdtem, hogy a VR-t szokjam. Bár talán a kanyarodós tolatáson kívül nincs is vele baj :)
    Ha sok pénzem lesz, majd cserélem egy G2-re, mert annak olyan a képe, mintha körben a szoba egy jó monitor minőség lenne.
    Ha szimmel nincs kinél kipróbálnod, főleg az ipd és kényelem miatt, a XXII.-ben tudok neked felajánlani teszt körülményt :)
    Azt azért tudni kel, hogy amikor a kanyar előtt a 300-as táblánál jársz, a 100-as tábla nem olvasható még el a kicsi felbontás miatt, kb ilyen nincs a G2-nél.
  • bosco05 #25297
    El ne vigyétek a témát :D Engem is iRacing viszonylatban érdekel, hogy kinek mik a tapasztalatok, vélemények stb... Végre van egy kis élet itt :D
  • __Jacek__
    #25296
    Superzöld!:D
  • Solt
    #25295
    Oké, nekem ennyi elég!
  • barcalaci84
    #25294
    Simán jobb ...Amikor novemberben megvettem akkor még a link nem volt az igazi , de a 23-as update óta a link is nagyon király szerintem...
    a g2 egyáltalán nem győzött meg pl... azonos felbontás mellett (SS) alig van különbség viszont nekem a g2-nek nagyon kicsi volt a sweetspotja és a FoV is kisebb volt...
    nagyon szkeptikus voltam a q2-vel kapcsolatban PCVR-ra és csak azért rendeltem h legyen valami a reverb g1 helyett míg megérkezik a g2...
    végül a g2-nek kellett mennie...és imádom a q2-t
  • Solt
    #25293
    Enegm is ez tart vissza...

    Viszont ne csináljunk VR topikot az iRacing topikból... :)) Alex, ha van PH-s regisztrációd akkor javaslom az ottani VR topikot, mind ott vagyunk és vannak ott még nálunk okosabbak is! :) PH VR topik
    Utoljára szerkesztette: Solt, 2021.01.15. 11:56:07
  • Solt
    #25292
    Persze, működik a grafikai butítás, de VR-ban a fix FPS sokkal fontosabb mint monitoron. Rift S esetén például két opciód van... vagy a fix 40 FPS-d célzod be, vagy a fix 80-t, de a lényeg az, hogy ezek tényelg fixek legyenek. A 40 FPS elsőre riasztó, de van egy ilyen varázslat ami majdnem tökéletes: ASW Tájékozódási pontnak annyit, hogy az én konfigommal amit lentebb írtam, a Dirt Rally 2 fix 80 FPS-l fut High beállításon, de például az ACC alatt ahhoz, hogy a látvány is élvezetes legyen, kénytelen vagyok a 40 FPS-re célozni.

    Igen, amiket kinéztél az mind inside-out tracking rendszer, vagyis a HMD-n vannak a kamerák amik a követéshez kellenek, nincs szükség bázisállomásokra mint az Oculus CV1, vagy a Valve Index esetében. Annyi a különbség, hogy az Oculus a saját API-t használja, a HP pedig WMR, vagyis Windows Mixed Reality API-t használ.

    A mobilos cucchoz meg annyit, hogy azért van annak egy diszkrét bálya, hogy bárhol, bármikor felteszed a HMD-t és PC nélkül belemerülsz valami VR játékba úgy, hogy a kijelölt területeden kötetlenül mozoghatsz. Én anno röhögtem a többieken, hogy mi a szart hadonásznak a levegőben, aztán engem is beszippantot amikor kipróbáltam a The Thrill of the Fight-t, a Derail Valley-t, vagy éppen az Onward-t. Az első ámulatok után aztán az ember elkezdi érezni, hogy a kábel a hátán azért korlátozza az élményt, ezért is agyalok én is a Quest2-n, csak még nem győztem meg magam... :)
  • __Jacek__
    #25291
    Ez engem is érdekelne, de mindenhol azt olvasom hogy nem annyira jó mint lehetne a Q2 kábelen sem.
    Utoljára szerkesztette: __Jacek__, 2021.01.15. 11:49:12
  • __Jacek__
    #25290
    Na:)
    Én 2080S-el használtam a RiftS-t és a Reverbet is ott kellett kompromisszumot kötnöm ahol szar a jaték D: ACC....
    iRacing atomul megy.. mindkettővel.
    Ugyan úgy tudsz állítani midnent kell is komolyabb/szar címekben.
    Tudod változtatni a render felbontást a nativhoz képest felfele és lefele is, nem akarod lefele:D Inkább felfele ez a SS-es amit emlegetnek én 120%-on toltam a iRacinget ahoz löttem be a grafot inkább abból vettem vissza csak minnél pixelmentesebb legyen a kép.
    Van egy AWS nevezetű cucc amit én nem bírok ami ha nincs meg az FPS reverb-90, RiftS-80 akkor lefelezi és megduplázza. Én ezt nem szeretem más vígan elvan vele.
    RiftS és a Reverbhez sem kell semmi felrakni csavarozgatni stb nincs külső érzékelő.

    De mondom Reverb atom szimre kompromisszum miden másra, nem annyira jó követés és kontrollerek.
    RiftS meg félúton mindenben :) Rosszabb kép de használhatobb az egész követésileg és controllerekben.
  • Solt
    #25289
    Használtan korrekt áron szerintem még jó választás, főleg első HMD-nek... Egyébként akkor azt mondod, hogy képminőségre a Quest2 kábelen jobb mint a Rift S?
  • Alexease
    #25288
    Meg ketto technikai kerdes;)

    – Ha esetleg nem birja a gep (szaggat vagy ilyesmi:D), akkor ezeknel is mukodik (gondolom igen) az egyszeru, szokasos grafikai butitas? Esetleg felbontas csokkentes/felezes/stb. (bar az mar expert agyrem, foleg egy jobb cuccnal, aminek az lenne az elonye:D)? Mert a tervek alapjan csak '22-ben ferne bele egy friss proci, uj videokartya meg csak '23-ban:)

    – A Rift/Quest-nel egyertelmuen irtak, nem kell semmi kulso kutyu/erzekelo, felveszem es mukodik. A G1/G2-nel nem volt egyertelnu: az is "magatol" mukodik, vagy "telepiteni" kell kulso erzekeloket, kamerakat, akarmiket?
  • Alexease
    #25287
    Igen, jo leirasok/segitsegek, es ami fontosabb, hogy hasznalati tapasztalat alapjan, tobbet probalva. Koszi! Talan masnak is segit, ha eppen mostanaban gondolkodik VR-en.

    Igy kicsit fejvakaros lett a dolog, mert az eredeti "veszek valami regebbi hasznaltat tesztelesnek"-bol, lett egy frissebb hasznalt (Rift S/G1) vagy valami uj (Quest2/G2) tervezet:)
  • __Jacek__
    #25286
    Solt jól leírta! Én Reverb G1-el tolom az iRacingot , a géped vinné rendesen és szimre ennek és a G2-nek van a legjobb felbontása. G1-et mostanában szerintem olcsón meg lehet csípni mert cserélgetik a 2-re.

    Ha picit többért tudsz venni G1-et használtam ne a rifted vedd, simre értve.Volt Rift-S-em is.
    De a Rift emg jó kompromisszumos megoldás olcsó , működik jók a touchok stb. De a kép nem annyira. De ha megnézed a Quest2 árát jobban megéri mert ott van felbontás is.
    Utoljára szerkesztette: __Jacek__, 2021.01.15. 08:39:38
  • Alexease
    #25285
    KOSZI!!!! Ez igy eleg massziv es pontos info volt!

    Turkaltam meg kicsit a net-en, es (persze tapasztalat nelkul) arra jutottam, hogy nekem a Rift S tokeletesen megfelel;) Mindig van jobb, csak annak massziv penzugyi vonzata is van (nem csak a cucc, ahhoz mar gep is kellene). Ahhoz kepest, hogy a hirtelen otlet eloszor csak egy regebbi, hasznalt cuccrol szolt, mar egy hasznalt Rift is boven jo.

    A mobilos cuccokhoz (Quest2) kapcsolodo dolgok nem igazan erdekelnek: a mobilomat a hugomtol orokoltem, o meg a lanyatol, kicsit torotten (valami 6-7 eves alap cucc:D). Nem vagyok mobilos, mobil net-em sincs, nem hasznalom (amugy is egesznap a gep/net elott ulok).

    Az a hasznalt Rift S talan majd erdekel, jol hangzik:) Persze elotte meg szamolgatni kell (nem lesz nehez, nincs olyan sok:DD), plusz meg sose hasznaltam hasonlot, kicsit szedulos vagyok, elotte ismerosnel kiprobalom, mennyire fer fejbe;D
  • barcalaci84
    #25284
    én már a rift S-t nem eröltetném , mert kifutó termék és eddig is elég mostohán bántak vele Zuki-ék
    és túl drágán is próbálnak szabadulni tőle a használt piacon...:)
    a quest2 azért veri bőven a rift S-t véleményem szerint képileg (is) és szimezni elég hozzá egy 2 m-es kábel 1500 Ft-ért vagy 20 dollárért virtual desktop):)... az alap strap is meglepően jó szerintem és a hang se olyan rossz mint a rift S-en volt...(mondjuk fülest használok h ne zavarja a családot )
    szóval igazából 140 ezerért van egy új 2 év garis hmd , ami tud sok olyan dolgot amit az 1000 dolláros sem...

  • Solt
    #25283
    Igen, a pupillatávolság... mobilaplikációk is vannak rá, csak belenézel a telefonod kamerájába és megmondja mennyi az annyi. Ez azért fontos, mert ha az átlag 63 mm-től nagyon eltérő (mondjuk 70mm feletti) a pupillatávolságod akkor a látott kép homályosabb lesz, romlik az immerzió. Van ugyan szoftveres / hardveres állítási lehetőség, de csak korlátozottan. A te értéked abszolút átlag ha pontos volt a mérésed, szóval ezzel már csak akkor kell majd foglalkozni, ha meglesz a HMD! :)

    A VR felhasználók tábora jelenleg két táborra oszlik. Az egyik fele kifejezetten a szimulátorok miatt veszi, a másik fele főleg az egyéb VR tartalmak miatt. Amennyiben a VR tartalmak nem érdekelnek és nálad is kifejezetten a szimulátorozás a cél, abban az esetben a HP Reverb G2, vagy használtan a Reverb G1 (mindkettő WMR) a jó választás. Ennek oka, hogy ezek nyújtják a legjobb képminőséget, ezekben a legélesebb a kép. Hátrányuk a nagy felbontás miatti nagyobb gépigény, illetve a követési rendszereük nem olyan pontos mint az Oculus termékek esetében. Követés alatt itt nem a fejmozgásra, hanem a kontrollerek követésére kell gondolni... a helyzet nem tragikus, de az Oculus érezhetően előrébb jár ezekben. Mélyebben nem mennék bele, mert reggelig lehetne ragozni... :)

    Az Oculus palettán most két említésre méltó termék van, az egyik a Rift S, a másik a Quest2. A Rift S kifejezetten PC VR, vagyis egy USB és egy HDMI kábellel csatlakozik a PC-hez. Mint ilyen, az utolsó terméke az Oculusnak, ezután már csak a mobilos vonalat követik, vagyis az utolsó darabok vannak raktáron. A 4db szóbajöhető HMD közül ennek a legkisebb a felbontása, vagyis ennek a legkisebb a gépigénye is. Használhatod szimulátorozásra és az egyéb VR tartalmak világába is megfelelő betekintést ad. Kifejezett gyenge pontja a hang, itt másodlagos megoldást kell keresni, mert a gyári hangminőség borzalmas.

    A Quest2 egy mobil HMD, önállóan is használható mobil tartalmakkal, de a PC-l is összeköthető, 72, 80, 90 Hz-n is működik. A felbontása a Reverb G2 közelében van, jobbak a lencsék benne, viszont a PC-l összekötés azért nem olyan eredményes ahogy leírják... állítólag nem ad olyan képet PC-l összekötve mint amilyet natívan, viszont van hozzá egy program amivel vezeték nélkül is összeköthető... szimulátorozás esetén ez nem számít, mert ülve nem zavar a kábel, viszont, ha más VR tartalom is érdekel, akkor ez jelentős érv, mert a kábel nélküli szabadság nagyon megdobja az élményt. A hangja jobb mint a Rift S-nek, de ez sem tökéletes, itt is érdemes külsős megoldásban gondolkozni. Mindkét cukros HMD esetében Facebook regisztráció kell, mert összekötik az Oculus fiókot FB-l... kamufiók nem játszik, mert könnyen repül a ban. Ezt azért említem, mert van akinél ez kizáró ok...

    Nekem egy 8700K + 2080S hajt egy Rift S HMD-t, a hangot pedig egy Airpods Pro-l oldottam meg. Utóbbinak elég borsos az ára, de a többrétű felhasználás miatt meggyőztem magam róla. Más BT füles nem nagyon játszik, mert csúszhat a hang a túl nagy késleltetés miatt. Én tervezek Quest2-re váltani, mert van pár VR játék ami beszippantot és szívesen kipróbálnám őket vezeték nélkül, illetve a nagyobb felbontás is vonz, bár tartok tőle, hogy ez egy GPU cserét is igényel majd. Én úgy tapasztaltam, hogy a 2080 körüli teljesítmény kell a Rift S-nek, ennél nagyobb felbontás esetén már komolyabban butítani kell a látványt, főleg szimulátorok esetén.

    Árban az új Rift S és a 64GB-s alap Quest2 350 euró, utóbbira még költeni kell cirka 50-100 eurót a fejpánt cseréjére és kábelvásárlásra, illetve valamilyen hang megoldásra mindkettőnél szükség van, ami pár ezer forinttól a csillagos égig terjedhet. A legjobb beszerzési forrásuk jelenleg az olasz Amazon, itthon nagyon feláarasak, a németek összevesztek az FB-l a fiók összekötés miatt, a brittek meg elhagyták a süllyedő hajót... :) A Reverb G2 650 euró környékén mozog újjonan, de kell még 1-2 hónap mire rendesen elérhető lesz....

    Szóval szerintem egy új vagy egy használt Rift S lenne neked kezdésnek megfelelő, ennél feljebb akkor mennék felbontásban, ha tervezel egy erősebb GPU-t, vagy ha nem zavar a butítottabb látvány. Szólj, ha döntöttél és akkor elmondom, hogy a kiválasztott HMD-nek milyen tudott hasfájásai vannak... egyik sem tökéletes, de ezt már jeleztem! :) Ja, ha használt Rift S mellett döntesz és addig nem sikerül találnod, február vége felé az enyém eladó lesz, akkor még 2-3 hónap garanciával! :)
    Utoljára szerkesztette: Solt, 2021.01.14. 12:01:16
  • Alexease
    #25282
    Koszi!
    Az IPD a pupilla tavolsag (sose foglalkoztam VR-rel)? Az elvileg 62-65 mm kozott van (vonalzoval merve:D).

    Eredetileg (nagyon) hasznaltat gondoltam, egyreszt a teszt, masreszt az arak miatt;) De ha jol lattam (egyelore kinti arak), meg az uj is fele-harmad annyi, mint amire gondoltam (azt hittem, mindegyik 3-500E kozott van).

    A Samsung-ot kilottem, a HTC/Valve technikailag jonak tunik, de arban horror;)

    A Rift S kiforrottnak tunik, technikailag atlagos/jo. A Quest2 valami "mobilos, memorias akarmi", nem tudom mi a plusz benne (bar az oldalon 2 LCD-t irnak, jobb felbontast(?!).

    A HP Reverb2 technikailag eleg utosnek tunik (felbontasok), persze arban is huzosabb, de hogy megeri-e a kulonbseg es/vagy megbizhatosagban milyen, gozom sincs.

    Ezek alapjan, mivel nevrol ismerem, regi cucc, kiforrottnak tuynik, elvileg a Rift S. Mar csak azt kell megnezni, mit lehet ittthon kapni es mennyiert:)

    Neked mid van, mit hasznalsz, milyen gepen?
  • Solt
    #25281
    A leírtak alapján a Rift S vagy a Quest2 lenne az optimális választás számodra, ha az IPD-d "rendben van". Az Oculus CV1-t én egyáltalán nem javaslom, mert hajlamos kábelhibára amit már nem lehet pótolni, könnyen papírnehezék válhat belőle. A Samsung és a HTC kínálata szintén felejtős, azoknál az Oculus kínálata egyértelműen jobb... ami még szóba jöhet az a HP Reverb2, esetleg a Reverb1 használtan...vagy Valve Index, ha van rá 1000 euród. :))

    Nincs legjobb választás, egyik ebben jobb a másik abban... első lépésként mérj egy IPD-t.
  • Alexease
    #25280
    Koszi!
    ~2 eves gep, nem szoktam mericskelni, nem tudom mennyi az annyi (:D): i7-7800x, RTX 2080, 32GB DDR4.
    A Samsung-rol nem is hallottam, utananezek, koszi:)
  • Marcinko
    #25279
    Alex: Az alap kérdés hogy milyen processzorod van ?

    Két irány van "gyenge" single-core teljesítményed ( értsd CPI-Z ben 550 alatt van, 600 felett jónak mondható )

    Ha az IPD 61-67 mm között van akkor jó választás lehet Rift S, ami csak 80 Hz-es ergo nem annyira proci érzékeny.

    Ha más az IPD-d akkor mindenképp állítható IPD-s HMD kell neked ...régi de jó a Rift CV1 vagy a Samsung Odyssey vagy a Samsung Odyssey + változata. Samsungokhoz ajánlott a minimum 16XX videókari akkor jól fut az SPS-el ami miatt kevésbé proci igényesek ....

  • Alexease
    #25278
    Akinek van/volt, hasznal(t) VR headset-et, melyiket ajanlana? Vagy melyik az 2-3 fajta, ami (meg ha regebbi is), de tuti mukodik?

    Total nem ismerem oket, nem probaltam soha, turelmem sincs rohangalni es tesztelni, annyit tudok, hogy van "Oculus es HTC" :) Lehet uj, de inkabb regebbi (arerzekenyseg:DD). Lenyegeben csak iR-hez hasznalnam (de nem art ha megy massal is). Semmi extra nem kell, mukodjon, ne fagyjon, ne akadjon, legyen meg support hozza (driverek?!), valami egyszeru de nagyszeru.

    Tudom, biztos mindig van jobb: 8K felbontas, 360 fokos latoszog, 2GHz-es kepfrissites (nem tudom hol tartanak most:D), de elsosorban inkabb valami korabbi, de jobb kozott turkalnek.

    Koszi!
  • santibi
    #25277
    Sziasztok.

    Ha valakinek szüksége van 3 hónapos ingyenes promókódra új előfizetők számára, vagy 50%os 1 éves előfizetői kódra meglévő előfizetők számára (akár lejárt is hosszabitható vele) írjon emailt a 
    [email protected] e-mail címre.

    Üdv.
  • bardocz
    #25276
    Meglévő előfizetőknek egy ideje már lófasz sincs kb... Nekem jött email 10% kedvezményről talán, de az éves előfizetésem felét kb ki se használtam...
  • pointer4
    #25275
    Eddig mindig találtam hosszabbításos kupont, amikor nagyon kerestem. Most először nem, de nem adom fel, tavaly pont dec 18.-án hosszabbítottam így, lehet kicsit várni kell :)
    Utoljára szerkesztette: pointer4, 2020.12.07. 09:44:09
  • bosco05 #25274
    Új előfizetőknek. Hosszabbításra nem jó.
  • pointer4
    #25273
    Azt írja minden hol, hogy a PRHotlaps kupon kóddal $4.78, de nekem nem engedte. Lehet időkorlátos, hogy ne lehessen túl sűrűn használni. Próbáld meg azért.
  • Johnyka
    #25272
    Közben megoldódott a a probléma. A grafikai beállításokban a dynimac cubemaps-t, és a
    fixed cubemaps-t 0-ra kellett állítani.
    Azért köszi!
  • Marcinko
    #25271
    VR-ban ? Vagy 1 vagy 3 monitoron ? Milyen proci , ram vga-val ?

    Ha Vr akkor ezen érdemes végigmenni !
    Utoljára szerkesztette: Marcinko, 2020.11.29. 10:31:33
  • Johnyka
    #25270
    Sziasztok!
    Vettem egy új gépet, felinstalláltam az iracinget, és 45 fps-t mutat minden
    grafikai beállítás mellett. Kikapcsoltam a frame limitet is, de semmi változás.
    Valami ötlet hogy mi a gond?
  • attila46
    #25269
    Szívesen.....HA valaki tud 3 hónapos promot akkor legyen szíves közölni velem.....szeretném 5 év útán újra megnézni a játékot.



    Köszi
  • Alexease
    #25268
    Koszi az infot, mar reg neztem ra.
    Megszunt a szerver:) Attettem sajatra.