25347
  • attila46
    #25347
    Üdv
    Szeretném kipróbálni....nincs véletlen valakinek egy 3 hónapos free codja?
  • lac coo
    #25346
    Valami oolcsósítás engem is érdekelne, főleg hogy ilyen brutál erős a forint ! :D
  • ronnydown
    #25345
    Nem tudjátok, van valahol éves 50%-os kupon valahol?
  • lac coo
    #25344
    aha, értem ,köszi !!
  • oneal1
    #25343
    ha böngészőből indítod akkor jobb felül sárgával : test.

    Ha így indítod akkor offline servert kreál neked.
    De bármelyik széria pratice-re mész ott nem fog számolni illetve levonni semmit sem, SRből sem és iratingből sem.

    Ha contact van vagy lemész a pályáról ugyan úgy mutatja az x-eket de nem számít bele sehova.
  • lac coo
    #25342
    hogy-hol lehet(ne) kipróbálni autót-pályát, anélkül, hogy számolná a pontokat ? Legalább amig beállítok mindent ....
  • attila46
    #25341
    Sziasztok

    Arra gondoltam megnézem az iracinget.Van valakinek 3 hónapos free promo kódja? Köszönöm szépen
  • __Jacek__
    #25340
    Lehet.
  • lac coo
    #25339
    Hi !

    Lehet már AI ellen versenyezni ?
  • bosco05 #25338
    Ugyanezzel a processzorral volt 1070 a 3070 előtt és semmi mást nem cseréltem, csak a GPU-t és láss csodát 100 FPS pluszba vagyok (bár tudom, hogy ez lehetetlen, mégis megtörtént :O és előtte 480-am volt meg 1060 láss csodát ugyanezzel a procival). Az egyik 50 feliratkozós linken amit küldtél a hozzánemértés kiverte a szememet amúgy, de az első kommentben ott is a válasz miért az a result, ami. A másikon a rendertől kezdve minden pirosban van, szóval ott valami orbitális gebasz van valamivel. Ezek az 50-100 feliratkozós "teszterek" kb annyira megbízhatóak, mint a Blikk kb. Javaslom a tapasztalatot, mint forrás, vagy komolyabb csatornák látogatását (bár a 90%-a szponzorált és hazabeszél). kép Bátorkodtam készíteni egy screenshotot az egyik videóból, hogy megmutassam mire gondolok, amikor azt mondom blur. A bal oldali az eredeti a jobb oldali a PS-ben élesítésre egyszer rányomva állapot. Ugyanez lenne a helyzet ha autót vágnék ki, vagy bármit. Tele van kamu effektekkel és elfedi a hibákat, hiányosságokat, hogy csak nagyon közelről van éles vonal, de ez alapvetően UE4 sajátosság és a konzolok miatt van. Ha felhúzod, akkor meg elfogynak a képkockák és high-end gép kell hozzá. Az iRacingnek is megvannak a maga hibái, az engine-nek is meg mindennek, napokig írhatnék arról is, de felesleges, ha szembe megyünk a nyilvánvalóval. Én maradok az iR-nél napi szintű szimnek és elvagyok a szar procim által hozott 300 FPS-el, néhanapján meg mókázok ACC-be homályos képpel 100 FPS-el és azt is élvezem, de semmiképp sem huge success.
    Utoljára szerkesztette: bosco05, 2021.12.11. 00:18:15
  • bosco05 #25337
    Elég :) Nem változott semmi itt sg-n, megmagyarázod, hogy nálam mi történik, amikor nem az történik, link ide vagy link oda :D Nekem ez fizikailag itt van, be van állítva, értek hozzá, a 7700k kacagva hajtja ki a 3070-et, de hagyjuk tényleg. A 7700k meg a 8700k között szinte különbség sincs, de még a 9-es szériában is csak a több magon van érdemi előrelépés. A 11700k úgy 20-30%-al gyorsabb, de mivel nekem húzva van a 7700 is ezért az alap órajelen ketyegő 11700 kb 20%-al erősebb. Tesztelve, tapasztalva. Ha a végletekig kitekerek mindent akkor igen a procim a bottleneck de bőven 90% feletti GPU használat mellett. De én sem szeretnék továbbiakban erről vitatkozni, főleg, hogy a nyilvánvalót se ismered el, amit mindenki, de tényleg mindenki elmond, hogy ho má lyos az ACC... Még direkt a supersamplingnél is kiemelik, hogy melyik beállításnál kezd úgy érdemben blur nélkül renderelni, de mivel szerinted ez egyáltalán nincs jelen, innentől nincs is miről beszélni. Örülök, hogy élvezed a RIFT-S 40 fps-t, nem mindenkinek elég sajnos :( Próbáld ki az iRacinget kitekerve 144Hz-en egy Index-el és megtudod mi a homály, erre ezt tudom mondani. Konzolon van aki elvan 30 FPS-el tv-n, nem jelenti hogy jó.
    Utoljára szerkesztette: bosco05, 2021.12.10. 22:31:19
  • Solt
    #25336
    Ez nem gondolom, vagy nem gondolom kérdése... kimértem, egy 8700K kevés már egy 2080S mellé is, ha a magas FPS a cél. Ezen viszont felesleges túrázni, bármikor ellenőrizheted! Abban a pillanatban, hogy a vsync off mellett a GPU-d nem teker 99%-n, CPU limited van. Az alábbi videón még iRacing alatt is jól látszik a CPU szerepe... egy 980Ti több FPS-t produkál egy 8700K mellett mint egy 1080Ti egy 6700K mellett. Normál esetben az 1080Ti 50-60%-l gyorsabb mint a 980Ti! LINK

    Ugye onnan indultunk, hogy az UE nagyot hasalt az ACC alatt... no, így néz ki az amit te elhasalásnak nevezel,

    iRacing: LINK
    ACC: LINK

    Ugyanaz a felhasználó, ugyanaz a gép, iRacing jól feltolva, ACC Epic-n, éjszaka!! A rajtnál több FPS-t kap ACC-n mint iRacing-n... Messzemenő következtetéseket nem akarok ebből levonni, mert az jól látszik, hogy van CPU limit gazdagon (főleg iRacing alatt), de az is jól látszik, hogy nem az UE hasalt el az ACC alatt, hanem az állításod amely szerint elhasalt... Ja, és ez még az 1.8 előtti állapot, se DLSS, se FSR!

    A "homályos" eszmefuttatásra inkább nem reagálok, maradjunk annyiban, hogy komolytalan a kijelentés ugyanúgy mint az, hogy az ACC nem szebb. Ezzel tényleg zárnám, ha ennyi nem volt elég ahhoz, hogy revideáld az álláspontod akkor írhatok bármit, úgyis a hited lesz a mérvadó.

  • bosco05 #25335
    Az a 7700k azért nem olyan vékony, mint gondolod, de ugyanazt írtad mint amivel kezdtem. Rohadt magas a gépigénye. Azért egy 144 Hz nem egy nagy luxus ma már, ez az átlagos. A 10 éve extrém magasnak számító FPS szám, mára már alap. Azzal a gyász 7700k-val az iR nekem csinál 200-300 FPS-t ultrawideon, az ACC úgy hogy nem szebb, mert le kell vegyem csinál 120-130-at. Ráadásul hogy ne legyen homályos (mert amúgy az, max megszoktad) szanaszét kell állítani és viszi az FPS-t. De látod te is trükközöl, hogy kompromisszumokkal fusson a RIFT-S, az iR ezt kacagva hozza. Nem mondom, hogy csak ezért, de erősen közrejátszik benne hogy még mindig többen AC-znak, mint ACC és az iR playerbase meg a többszöröse még akkor is ha csak a GT3-as arcokat nézem. Se én se a játékosok valszleg ezért nem tartják túl nagy sikernek az UE szereplését az ACC-ben. Egyszerűen megeszi a géped. De nyilván ha berakok alá egy 10xxx Intelt vagy egy csúcs AMD-t meg egy 3080-at akkor már nem lagos képfrissítésű monitoron elfut. Nézőpont kérdése, máshogy látjuk az biztos.
  • bosco05 #25334
    Az a 7700k azért nem olyan vékony, mint gondolod, de ugyanazt írtad mint amivel kezdtem. Rohadt magas a gépigénye. Azért egy 144 Hz nem egy nagy luxus ma már, ez az átlagos. A 10 éve extrém magasnak számító FPS szám, mára már alap. Azzal a gyász 7700k-val az iR nekem csinál 200-300 FPS-t ultrawideon, az ACC úgy hogy nem szebb, mert le kell vegyem csinál 120-130-at. Ráadásul hogy ne legyen homályos (mert amúgy az, max megszoktad) szanaszét kell állítani és viszi az FPS-t. De látod te is trükközöl, hogy kompromisszumokkal fusson a RIFT-S, az iR ezt kacagva hozza. Nem mondom, hogy csak ezért, de erősen közrejátszik benne hogy még mindig többen AC-znak, mint ACC és az iR playerbase meg a többszöröse még akkor is ha csak a GT3-as arcokat nézem. Se én se a játékosok valszleg ezért nem tartják túl nagy sikernek az UE szereplését az ACC-ben. Egyszerűen megeszi a géped. De nyilván ha berakok alá egy 10xxx Intelt vagy egy csúcs AMD-t meg egy 3080-at akkor már nem lagos képfrissítésű monitoron elfut.
  • Solt
    #25333
    Elviszed magad... nem az én kompromisszumom a minimum 60 FPS, csak jelezni akartam, hogy az ACC 2 évvel ezelőtti állapotában High beállításon egy már akkor is gyenge konfiguráción 1440p-ben is hozza a minimum 60 FPS-t verseny közben! Ez egy elég korrekt teljesítmény, főleg arra való tekintettel, hogy a játékosok többsége még mindig 60Hz-s monitoron játszik 1080p-n.

    A Rift S 80Hz-s, de írtam, hogy ASW-l használtam. Nagyon egyszerűen annyi a lényege, hogy duplázza a képkockák számát, vagyis a GPU csak 40 FPS-t (80Hz esetén) állít elő, a szoftver pedig megduplázza azt a 40 képkockát és így olyan képet látsz, mintha 80FPS-l játszanál. Előnye, hogy felezi a GPU igényt, hátránya, hogy gyors mozgásnál oldalra nézve a hozzád képest álló/jóval lassabb függőleges egyenesek élei töredezhetnek... jobban nem igazán tudom elmagyarázni, itt van a leírása: LINK Na most ez van akit zavar, van aki észre sem veszi, és van aki észreveszi de nem tudja mit lát. Oculus esetében ez egy automatikus funkció ami akkor aktiválódik, ha az adott beállításon a géped nem bír a kijelző frekvenciájának megfelelő FPS számot produkálni.

    Ami az FPS számokat illeti, itt egy cikk arról, hogy a versenyzéshez 84 FPS az a minimum amit "illik" tartani ahhoz, hogy konzisztens tudj lenni: LINK Azt tudni kell, hogy minél több FPS-t szeretnél, annál erősebb CPU-ra van szükséged. Na most az ACC-hez hiába van 3070-d, ha egy szerencsétlen 7700K van mellette. Nálam a 2080S mellett egy 8700K-van, ami az általam célzott 90 FPS esetén még elég, de amikor tesztképpen elengedem az FPS-t, akkor bizony azonnal látni, hogy édes kevés a 8700K még egy 2080S mellé is.

    Ami a lényeg, ACC-ben tuti, hogy azért kapsz kevesebb FPS-t, mert a CPU-d elfogy... a 160-s FPS igény esetén a 3070 mellé egy 7700K nagyon kevés. Abba pedig már bele sem megyek, hogy az Intel microcode frissítései milyen szinten nyírták ki játékok alatt a HT-t... nekem a 8700K-n ki kellett kapcsolnom és egy sima 6 magos CPU-ként kell használom, mert ha engedélyezem a HT-t, akkor játékok alatt mindenhol jelentősen csökkennek a minimum FPS értékek és jönnek az akadások.

    Tiszta sor, hogy az iRacing gépigénye kisebb, de ez nem jelenti azt, hogy az UE elhasalt az ACC alatt. Az engine-ből adódóan VR illetve extrém magas FPS igény esetén jóval kiegyensúlyozottabb konfigurációt igényel, illetve jobban körbe kell járni a beállításokat ahhoz, hogy meglegyen a kívánt eredmény.
  • bosco05 #25332
    Amúgy nem személyeskedés meg semmi, de a Rift-S az nem 80 Hz véletlenül? Ahhoz minimum 80 FPS dukálna nem? :/ Minden más esetben akadást látsz, mert a játék kitol 60 képkockát az arcodba per másodperc, ellenben a szemüveget 80x frissít ugyanennyi idő alatt nem? Vagy itt a lencséknél van valami trükk? Azt tudom hogy amit próbálgattam VR szemcsit mostanság az min 90 Hz-en ment és az már folyamatosnak érződik, alatta a 80 már érezhetően nem olyan, alatta meg egyenesen vállalhatatlan szerintem. De egyesek konzolon is elvannak 60 FPS-el, szóval mindenki másban kompromisszumképes én ezt amúgy megértem, de erre azt mondani, hogy jó? Hát nem tudom, érdekes. 30 FPS-re levéve még feljebb lehet húzni a grafikát, de nekem a minimum a 160 FPS a monitor miatt és hát azt az ACC nem akarja hozni sok autóval multiban éles képpel. 7700k vízhűtéssel húzva, 3070 OC, brutál ramok M2 SSD stb... nem menőzni akarok, csak ezzel a konfiggal meg se közelítem az iR képkockaszámát, ami valóban nem nagyon esik le még stream közben sem 160 alá...
    Utoljára szerkesztette: bosco05, 2021.12.10. 13:32:22
  • bosco05 #25331
    Akkor meg is vagyunk, a te kompromisszumod a 60 FPS. Attól szerintem egy átlagembernek a szeme kifolyik VR-ban, monitoron én 120 alatt már rá se bírok nézni semmire se. Amúgy nekem is megvan az ACC és kb két hónapja próbáltam utoljára. Normálisan beállítva kb 70 FPS-el hoz kevesebbet, mint az iRacing, rettenet. Ja és 3070-em van. Mondhatod a technikai részleteket és biztos igazad is van, viszont fele olyan jól se fut, mint egy iR és ez fix. Ha ugyanezt a gépigényt egyik percről a másikra bedobnád az iR-be, akkora rage menne fórumon hogy nem győznéd olvasni.
    Utoljára szerkesztette: bosco05, 2021.12.10. 13:09:24
  • Solt
    #25330
    Inkább az derül ki mint általában, hogy felszínes fél információk alapján jönnek a kőbevésett fals végkövetkeztetések. Ugye, ha képben lennél, akkor tudnád, hogy a DLSS-l párhuzamosan jött az FSR is, ami idézem: Added AMD FidelityFX Super Resolution (FSR) support for all GPUs.

    Igen a VR támogatás remek benne, mert az UI-tól kezdve minden használható normálisan VR-ban, vannak VR grafikai profilok, stb. Az, hogy homályos az mint említettem beállítás kérdése és nem, nem csak a render felbontástól függ, de ehhez ugye megint csak ismerni kéne azt amiről véleményt mondunk! :) A gépigényhez pedig annyit, hogy 1080Ti + Rift S párossal ASW-l High/Epic beállításon játszottam vele... de azért itt van egy 2 évvel ezelőtti állapot,



    1440p, i5 6600K + 1070, High preset-n megvan a minimum 60 FPS versenyen!! Ezt baromi gépigényesnek nevezni finoman szólva is költői túlzás!

    Ezzel én itt le is zárnám, mert csak annyit szerettem volna jelezni, hogy a valóságnak nem felel meg az állításod, azt viszont már rád bízom, hogy a továbbiakban a kapott információkkal mihez kezdesz! Ha szerinted ez lenne a büdös nagy hasalás, akkor áldásom rá és vedd úgy, hogy nem neked címeztem ezeket! ;)
    Utoljára szerkesztette: Solt, 2021.12.10. 12:14:49
  • bosco05 #25329
    Ezért imádom az SG-t, a kékről is kiderül hogy zöld :) A DLSS-t melyik kártyák is tudják? Ja, hát nem az olcsók (RTX 20xx-től felfelé), de nincs nagy gépigénye :D A VR támogatása is remek (közel a használhatatlanhoz) és persze nem homályos, ha felhúzod a rendert, ami szintén baromi gépigényes. Mindenki ezért panaszkodik, de a high-end gépen jól fut, szóval nem fedi a valóságot... Pont ezt írtam le, hogy mocsok nagy a gépigénye. Az emberek java része még mindig 10xx kártyával játszik. Az, hogy 10-20% benyomja a DLSS-t király, de a többiek? És akkor arról még nem is beszélek, hogy tegyük rá Nordra 64 autóval multiban, biztos menne (se).
    Utoljára szerkesztette: bosco05, 2021.12.10. 11:32:57
  • Solt
    #25328
    Se nem szutyok, se nem homályos, csak normálisan be kell állítani, a gépigénye pedig az 1.8 óta a DLSS-l igencsak csökkent. EA állapota óta játszom vele, szerintem megtudom ítélni, hogy milyen... lehetne ezt ragozni és értem én, hogy iRacing topikban vagyunk, de attól még az idézett állításod egyáltalán nem fedi a valóságot. ;)

    Fentiektől függetlenül, jelenleg semmi értelme a grafikus részre áldozniuk, mert optimalizáció terén jól állnak és a továbbinak PR értéke sincs, egy jelentősebb fejlesztésnek pedig kézen fogva kellene járnia egy jelentősebb látványjavulással is, amivel párhuzamosan viszont nőne a gépigény, amihez jobb/újabb VGA kéne ami meg nincs.
  • bosco05 #25327
    A VR egy szutyok benne, a gépigénye az egekben, cserében még ilyen homályos is. Szerintem is tök rendben van, bárcsak minden ilyen lenne. Fedi ez a valóságot, max nem fogadod el :) Amikor kezdett összeállni már ott kijött, hogy ez nem lesz jó, a grafikáért felelős gárda egy része le is lépett, mondjuk azóta már az alkotói oldalról is, de az egy másik téma.
    Utoljára szerkesztette: bosco05, 2021.12.10. 08:52:01
  • Solt
    #25326
    "Az Unreal Engine ACC-ben büdös nagyot hasalt"

    Azért ez nem igazán fedi a valóságot, főleg az 1.8 óta...
  • bosco05 #25325
    Ezt én értem, csak nem igazán találták még fel a szimulátorokkal kompatibilis "jó" grafikus motort. Az Unreal Engine ACC-ben büdös nagyot hasalt, a Cryengine és a Tech eleve esélytelen, szóval nem tudom mit lehetne alátenni, mert a többi nem igazán megvehető. A Unityről meg szerintem nem is érdemes említést se tenni. Valahogy szép és jó szimet egybe még nem sikerült gyúrnia senkinek és mindenki az erőforrásokra panaszkodik. Egyszerűen a fizikai motor annyit lezabál, hogy képtelenség naprakész AAA szintre hozni mellette egy jó grafikus motort fejlesztői és felhasználói korlátok miatt egyaránt. Az iR-nél azért csak váltottak már DX9-ről átírták az egészet 11-re, valszleg jönni fog még update később is, ha nagyon kőkorszakinak fog hatni. Ha felrakod ultrára egyáltalán nem néz ki rosszul egyébként.
    Utoljára szerkesztette: bosco05, 2021.12.09. 08:27:59
  • unrealnoise
    #25324
    Hát kösz, de a motorral kapcsolatban nem értek egyet.

    Egy jó grafikus motorral szebb is lehetne és jobban is futhatna + DLSS stb. Szóval az ilyen szintű leegyszerűsítését a dolgoknak én nem szeretem.

    Igen, nagy meló, pénz, tudás, stb, ezt használják, ezt saját, ezzel dolgoznak, erre építettek, és egyébként sem csúnya a játék, meg egy jó engine önmagában nyilván semmit nem ér, de azért meg lehetne ezt csinálni.

    Csak hát nincsenek rákényszerülve, fix, magas bevételek vannak, az AI miatt a tartalom is fogyhat, én is megveszek kb mindent is, és hát a konkurencia is gyenge. Pl kijött az új Nascar játék, és maradjunk annyiban, hogy egy bugos foshalmaz lett, tehát ha modern címmel akarunk nascarozni, akkor lényegében az iR maradt csak, és értem én, hogy az egyik az lazább, fun játék, a másik (ir) meg szim, de én pl. az iRacinget is csak funra használom, mondjuk azt viszont elég hardcore mód nyomom, gamepaddal, mert a bokámmal gondok vannak sajnos.

    Ettől független majd meglátjuk mi lesz még, örülök az új tartalmaknak, de télen nagyobbat szoktak gurítani szerintem, remélem jó nagy javítást kapunk.

    Az AI-t főleg Nascaron teszteltem, mentem 7 db egy órás futamot Infinity-ben, különböző pályákon, a gumi végre úgy kopik az AI-nál is mint nálam kb, persze ez rajtam is áll, de korrekt fasza az időmérős tempójuk, meg a futam is izgi, szóval elég jól van balanszírozva, pedig korábban az AI-t volt hogy belőttem időmérő alapján, aztán a futamon gyaláztam őket az első 5-10 kör után, amikor túl gyorsak voltak, aztán mintha megették volna a gumit, totál unalmas futam alakult ki... Szóval én maximálisan elégedett vagyok a fejlődés ezen ütemével, de persze mindenen is lehet még javítani... :D
  • bosco05 #25323
  • bosco05 #25322
    Idén év végére mondták az esőnek a belső inhouse tesztjét és jövő évre lett beígérve a publikus, szóval nem is várható, hogy jön. Grafikus motor marad, nem szempont, a felhasználók jelentős része így is alig tudja tartani a játék futtatásához szükséges harverigényt, elég sokat számol a vas. Knockhill jön az már szinte fix, illetve több jel kezd utalni arra, hogy egy Hyundai TCR is érkezik.
    Utoljára szerkesztette: bosco05, 2021.12.03. 09:23:10
  • unrealnoise
    #25321
    Pfú, rég jártam sg fórumra. :D
    Ahogy nézem nem csak én...

    Lesz eső, vagy nem lesz eső... Nekem kicsi gyanús, hogy nem lesz, már szerintem promózva lenne. Aztán ki tudja.
    Én elleszek akkor is, ha az AI kap egy nagyobb javítást, plusz az UI-t is csiszolgatják tovább, de jó lenne már részletesebb statisztikák a versenyek után (AI ellen futottak után is), mint a webes felületen volt régen...

    Az offline bajnokságokról amelyeket krealunk is lehetne ezer féle diagramm még, lehetnének már AI-s kihívások, stb...
    A grafikus motorral nem tudja valaki mi lesz? 10 év múlva is ezeket a recés árnyékokat kell nézni, amelyek a cokpitben generálódnak?
  • nadatomi
    #25320
    https://twitter.com/iRacing/status/1430193787071078406
  • __Jacek__
    #25319
    Egyébként felüdülés nézni ahogy a kocsi mozog a pályán, füleg hogy néztem valamelyik nap a WRC10 videóját pfff... azt a kutyaszart :D
  • oneal1
    #25318
    ránéztem tegnap, brutál hangulatos az egész!!
  • __Jacek__
    #25317
    Jóccakát!

  • PenzesAdam
    #25316
    Sziasztok! GT3 Endurance pilótacserés versenyekhez keresnék csapattársat.
    Jelenleg B licenszes vagyok 3.5 SR és 1950 iRatinggel. Hasonló tudású emberek jelentkezését várom :) :))
  • Timbu
    #25315
    MX-5 Cup IRL:


    Utoljára szerkesztette: Timbu, 2021.02.21. 11:19:56
  • bosco05 #25314
  • Solt
    #25313
    Ja, hogy ilyen overlayt... azt nem tudom, nekem ilyen igényeim nincsnek, sőt zavar mindin ilyen bizbasz! :D
  • pointer4
    #25312
    Na jó, de én pl egy RaceLab-os informatívabb HUD-ot szeretnék, nem fps-t.


    Utoljára szerkesztette: pointer4, 2021.01.16. 14:07:31
  • Solt
    #25311
    Egyedi profilokat tudsz rendelni játékokhoz, ez ugye főleg akkor érdekes ha a játékon belül nem lehet SS / PD-t állítani, de azt is be lehet állítani játékonként, hogy milyen ASW beállítással induljanak. A Visual HUD fülön meg különböző értékeket tudod megjeleníteni... performance, latency timing, stb. A kontrolerekkel semmit nem csinál, elvileg nem lehet köze a merülésükhöz, legalábbis nálam nem volt ilyen gond soha, pedig évek óta használom...
  • pointer4
    #25310
    Hát azzal meg mihez kezdek ? Indíts el valamerre pls. Azon kívül, hogy lehet állítani, hogy audio eszközt váltson, és amikor felraktam, állásba lemerült a joy 2 naponta, azon kívül mire való ?
  • pointer4
    #25309
    Menetszél, drágám, menetszél :D

    simhub projekt
    Van pwm-es ventire is, meg feszültséget is állíthatsz. ~7-12V
    Tán összerakjak neked egyet ? :)



    Egyszerű mint az 1x1, ezekkel az arduino kütyükkel minden szart meg lehet csinálni :)
    40 perces futamnál nekem még most télen is be kellett kapcsolnom fél óra után, és forgott onnan végig :)
    Utoljára szerkesztette: pointer4, 2021.01.15. 23:26:56
  • bosco05 #25308
    186 / 101 :D Na de nekem régen volt HTC Vive még az első és hát az nem tetszett a screendoor effect miatt meg a sok macera miatt, úgyhogy eladtam. Ezért is érdekel, hogy hol állunk most. Abba pl belefőtt a fejem egy 6 órás VLN végére, meg nyáron még légkondi mellett is. Szóval ilyen gondjaim voltak vele.