iRacing
Jelentkezz be a hozzászóláshoz.
Lehet ha nincs sr meg mindig itt vagyok fullos tartalommal, de miatta mar a Barberes korszakomban hagytam az egeszet 😊))
Nekem nyoc, ha nekik igy jo, van mas jatek ,😊
Pedig nem mondanam, hogy az a balhes fajta lennek a palyan....
Az ég kék, a fű zöld" a Fideszes főgecik gyermekeket erőszakolnak meg!
Az SR miatt abba hagyni LOL 😄
Amugy meg van ezer meg egy liga ahol sr de még irating sem számít.
Ha valaki akarja meg találja a magának valót.
Annyi gondom van, hogy ez nem kedvez az atlag szimesnek, felhasznalonak, sok-sok embert kizarnak ezzel.
En nem megszuntetni akarom, mert azt nem lehet es nem is kell, hanem egyeb lehetosegeket biztositani azoknak, akik SR-nelkul szeretnek tolni (lent irtam lehetosegeket).
Ugyanigy sok "bajnoksagot" (csapatot, szervert, tarsasagot stb.) is kizarnak az iR-bol, mert ha meg elo is fizetnenek es vasarolnanak, a kotott es fizetos hosting szerver mar "tul sok a jobol";D
Es persze azokat is kizarjak, akik legtobbet az AI-val koroznenek (nem potolja az online-t, nem is azert kell!). Most elkerulik az iR-t (nem fizetnek semmiert), de ha lenne, talan megerne nekik beletolni evente 50$-t (dupla akciosan ~38$-t). Ez ma mar alig egy darab, rendszeresen megjeleno dobozos jatek ara, vagyis "nem sok".
Es ezek egy resze menne online is, talan ott is ragadna.
Vagyis en nem ellenetek kuzdok (😄DD), a rendszerrel van a gondom, parhuzamos fejleszteseket es egyeb lehetosegeket szeretnek.
Első GT1-es versenyem, Watkins, mire a dombra felértünk két baleset mellett mentem el, a dombtetőn meg keresztbe állt előttem egy aston, 200-al bele, 56 perc javítás.... De ettől még nem hagytam abba, tény hogy 10 percig erősen nyugtatni kellett magam!😊
De ilyen az autóverseny, és pont ezért kell az SR. Tudom, kocka vagyok... 😄
Utoljára szerkesztette: twinr, 2015.08.09. 12:41:01
iracing the 'real' race.
Nekem AI kell, hogy amit megvettem ne menjen a kukaba es sr nelkuliseg. 😊
Az ég kék, a fű zöld" a Fideszes főgecik gyermekeket erőszakolnak meg!
Aki foltamatosan tudja tolni; rendesen verseny szeruen (igazabol arra van😛); tud rendszeresen gyakorolni; hosszabb versenyeken vesz reszt; jo helyezeseket tud elerni (elol vegez es/vagy jo mezonybe tud versenyezni); – annak az SR max kisebb kellemetlenseget jelent. Esetleg elonyt, hogy ne legyen annyi felelotlen zuzas. De igazabol mar ezen a szinten, az elobb leirtak szerint, itt mar amugy sem lenne: aki idaig eljut, az mar sokat befizetett, vasarolt, komolyan gondolja. A problema az also regiokban van, ahol sok az igyenes, multireges, kiprobalos, csak oda pozicional autos.
Az SR a tobbi embernek problema, amiatt (is) maradnak tavol az iR-tol. Valszeg dupla ennyi felhasznaloja is lehetne (elofizeto, vasarlo), ha lenne lehetoseg egyeb SR-nelkulisegre (korabban irtam egyet kettot.
Vagyis: aki "kocka", annak igy jo es "lazad", megvedi, az iR meg tuti folyamatosan szamolgat, tervezget, hog nekik meg megerje. De azert a sok akcion, elofizetesen, reklamon, promon es egyebeken latszik, a jelenlegi felhasznalo tabor erosen hatareset lehet, boviteni kellene. Egyelore a licenszekkel, tartalmakkal, szolgaltatasokkal, es majd a kovetkezo fejlesztesekkel (dinamikus napszak, "idojaras", realroad, animaciok, hangok, tores-utkozes, licenszelt sorozatok es egyebek) operalnak.
Amig "megelnek" a jelenlegi taborbol, nem fognak valtoztatni, inkabb "kizarnak" nehany ezer embert, es megtartjak a komolynak tuno (ez is a reklam resze) rendszeruket.
Utoljára szerkesztette: mumus70, 2015.08.09. 11:34:17
Mivel az utolsó 10 verseny számít bele, ezért egy két rossz verseny előbb utóbb kipörög, és mintha mi se történt volna, visszakapsz egy csomó pontot egy jó verseny után egyszer csak.
Jó példa a tegnapi endurance, a 11x-ből 2 volt az enyém, 9 a társamé, ó mégis kétszer annyi SR-t kapott a végén mint én (vagy még többet is).
A magyarázat rá, hogy több kanyart teljesített (2 órát vezetett, én egyet), és valószínűleg kiesett neki egy rosszul sikerült verseny.
Ennyi, Barnival értek egyet, aki ezt nem bírja elviselni, annak tényleg nem való az iracing, vagyis az autó versenyzés.
Utoljára szerkesztette: twinr, 2015.08.09. 11:32:26
iracing the 'real' race.
Mostanában én azt vettem észre, ha van 4x-es kontakt valakivel és lemész a pályáról, azért nem ad x-et. És ha Mazdában "Rokiként" 7x-ért levont, akkor addig se mehettél túl tiszta versenyeket. Az egészet teljesen máshogy számoljan, majd utánanézek, hogy pontosan hogyan is működik, mert ez nem hagy nyugodni sok embert. <#circling>#circling>
Történt ugyanis, hogy 1 hétig a Mazda MX5 Cup + Okayama kombót toltam. Verseny, vezetem végig első helyen, ahogy kell. Utolsó előtti kör, a barom utolsó kanyarba bevágódik km-ről, rászámol egyszer egy kontaktot, majd pályaelhagyást, mert közbe ki is tolt. Valamint megcsúszott a kocsi, neki a falnak, puff. Verseny végén meg mindezekért tőlem vonta le az SR-t...na akkor mondtam azt, hogy köszönöm szépen, nekem ebből ennyi elég volt.
Nem tudom mennyit változott azóta az egész, de a fenti eset nekem bőven elég volt ahhoz, hogy azóta se nyúljak hozzá a cucchoz még véletlenül se. 😊
1. split, 16. hely a 30.-ról. Első tíz a rajtnál mind ford.
Összesen 11x csak a 3 óra alatt!😊
BP endurance silverstone
iracing the 'real' race.
Az ég kék, a fű zöld" a Fideszes főgecik gyermekeket erőszakolnak meg!
Az ég kék, a fű zöld" a Fideszes főgecik gyermekeket erőszakolnak meg!
Az x fun futam indítása jó ötlet, de tuti "wreckfest" lenne minden versenyen, mint a többi szimulátor publik szerverein. Aki kicsit igényes az official futamon indul vagy ligázik. 2x-3x ennyi előfizető nem lenne az ötleteidtől Alex, és szerintem nem is kell gyökereiben felforgatni az egész rendszert.
A következő adatok semmikép sem flém (fogalmam sincs, hogy mit jelent <#confused>#confused>) háborút akarnak kiváltani:
22:12, 08.07.2015.
iRacers online: 2518
Project CARS steam szerint: 1710 (igaz nincsenek benne a konzolosok)
Assetto Corsa steam szerint: 1421 játékban (szintén nincsenek benne a konzolosok)
Nehez korrektul elbitalni, azert az elol levo is lehet "hibas", ha besatuz, eled rantja, eled csuszik vagy porog valaki stb. Oldal utkozeseknel meg barmi lehet.
Nem tudom most hjogyan szamol, nincs tapasztalatom, de regebben ha elol ketten osszementek es baleset volt, ha a mogotuk levo 5-6 ember vetlenul belejuk csuszott, kikerulte oket a fuvon, megprobaltak kikerulni es kicsusztak, megpordultek, osszetortek magukat stb., akkor is vastagon kaptak a buntit.
Ilyenkor illene egy balesetnel "kiloni" a bunti lehetoseget a tobbiek szamara, amig el nem hagyjak a helyszint. Talan mar van ilyen.
A rutinnal meg egyre jobban el tudja az ember kerülni a necces szitukat. (nyílván mindent nem lehet.)
Szerintem teljesen kényelmesen tartható a jogsi, egyszer estem vissza A-ból, de akkor tényleg összejött sok katasztrofális verseny, egyébként simán tartható, pedig hetente megyek több versenyt, ma este pl. endurance megint. Az egyébként remek lehetőség az SR szerzésre.
Mondom ezt annak ellenére hogy a mai Gt3-s versenyen az utolsó körben taszajtott arrébb a koma, nem túl fair módon, bár lezárhattam volna talán jobban is az ívet.
44:50-től
iracing the 'real' race.
Ha hátulról vagy a kocsi oldalán a B oszloptól ütközés van akkor nem adjon pontot mert "vétlen" vagyok. Verseny közben elég nehéz kivitelezni a tolatva szándékos kilökést. 😊
\"If in doubt, flat out!\" Colin McRae
Amiota A-class es "uj rendszer", brutalis (volt).
Ha en "A"-kent 8 inc-et hibaztam, levont 0.50-et. Aki elol vegzett es esetleg "B" volt, es neki is 8 inc jott ossze, neki adott -0.02-ot vagy nullat?! Ha meg vegigmentem hibatlanul (a verseny masodlagos volt, a fu szelere koncentraltam😄), akkor adott 0.05-ot 😊 Nah elmennek a f*sz*mb* 😄DDD
Volt hogy 5-6 verseny alatt jott ossze 0.50 SR, aztan a kovetkezon a rajtnal hatulrol telibevertek, levont 0.50-ot vagy durvabban😉
Pályaelhagyás az tényleg vicc, hogy néhol hogy van megoldva.
Vikingek! i5-10600KF, GTX1070, 16GB DDR4 3200
Ha már szimulátor elvárnám, hogy a valóságot próbálja szimulálni, érdekes minden másban annyira ragaszkodnak a valósághoz. Pl jobb kormányost nem lehet bal oldalról is vezetni, (radical) Ők leszkennelték a jobbost akkor már balos nincs is, pedig van, ha ők egy mini belső tükröt szkenneltek akkor számukra elképzelhetetlen, hogy a többség panoráma tükröt használ. (Oculusnál ez elég nagy,hátrány, nincs virtuális tükör) Szívesen mennék a V8-al, de jobb oldalon nem szeretek vezetni és még sorolhatnám, persze együtt lehet ezekkel élni és lehet alkalmazkodni a szabályokhoz is de így akkor sem az igazi. Szerintem<#papakacsint>#papakacsint>
Vagy ha van szabad szerver kapacitas, naponta biztositananak max 50–100–akarmennyi free hosting versenyt, leosztva orakra, hogy egyeloen legyen egesz nap. Igy barki csinalhatna versenyt (ingyen), aztan vagy beesik valaki vagy nem, vagy ezt hasznalhatnak a kissebb fun/hobby csapatok, rovid versenyzesre. Persze nem lehetne 3-6 oras extra versenyeket inditani, mondjuk max 1 ora lehet a szerver ido, ami minimal qual es foleg race (practice kizarva, felesleges).
Es persze egy normalisabb AI is jot tenne neki.
Ezzel a harommal olyan embereket is megfognanak, akiket a rendszeres, agyon gyakorlott, kocka, ejszakba-hajnalba nyulo (akkor van teli szerver), kihegyezett hotlap futamok nem erdekelnek, nincs ra idejuk, energiajuk, kedvuk, de megis szeretnenek menni normalis online versenyeket.
Ezekkel meg a regi elofizetoket es tartalomvasarlokat is visszacsalhatnak, akik kiprobaltak, de a kocka rendszer szamukra alkalmatlan (jonehanyan vannak). Es persze, erre meg ujak is jonnenek. Lehet hogy a hivatalos futamokat nem hasznalnak, csak fun online es egymassal csapatas, de az elofizetest akkor is kifizetnek es a tartalmakat is kenytelenek lennenek megvenni.
Elobb-utobb ra kell jonniuk, nyitni kell rendesen, mert ez igy nem az igazi.
Tudom, ez es hasonlok dolgok az iR-kockakban azonnal lazadast szul, de probaljak mashogy nezni: ha ezek miatt nepszerubb lenne az atlag versenyzok kozott az iR, 2-3x ennyi normalis VALODI elofizeto lenne (nem a multi reges, ingyenes, akcios), az 2-3x ennyi betel, annyival tobb fejlesztes, licensz vagy egyszeruen valamivel olcsobb elofizetes es tartalmak.
Plusz, ezek kozul valszeg lennenek, akik a hivatalos versenyeken is beprobalkoznanak es ott ragadnanak.
Mindegy, otletem boven lenne, de hat az iR az iR😉))
Vikingek! i5-10600KF, GTX1070, 16GB DDR4 3200
Utoljára szerkesztette: zimapeti, 2015.08.08. 08:12:06
Span ha centizek 3-at is simán összehozok, mivel itt több kategória indult együtt, még hátra is kell figyelni, volt hogy a fűre mentek inkább, nehogy elkaszálják őket.
Vikingek! i5-10600KF, GTX1070, 16GB DDR4 3200
Az ok, ha olyan vágásért amiből előnyöd származik büntetik, de a többi felesleges és nagyon idegesítő, de ezt már leírta Alex is.
Én még a legejeén hagytam az egészet a francba , pont az Sr miatt, de hogy ennyi év alatt még csak meg sem kisérelték szürni a vétlen résztvevőket, az elég ciki ...
Az ég kék, a fű zöld" a Fideszes főgecik gyermekeket erőszakolnak meg!
A Péniszemmel nincs bajom, azért írtam példának, ha több split van hiába mész qualon top időt csak abba a splitbe kerülsz amekkorára<#fogmosas>#fogmosas> sikerült növesztetted a péniszed.
Utoljára szerkesztette: zimapeti, 2015.08.07. 22:20:10
Azért A-ból visszaesni D-be nem egyszerű feladat, habár akár 1 verseny alatt simán lehetséges. <#idiota>#idiota>
Alexeasevel értek egyet, hihetetlenül nehéz feltornáznod magad, ha heti egy két versenyen akarsz csak indulni. 2011 óta próbálom elérni a 4ezres ir-t, első 3 évbe alig tudtam tartani a 2k-s ir-t, A-ból vissza estem D-ig, 5 versenyből 4 OK, aztán többnyire kilöktek, vagy én b@sztam el, tök mindegy, de gyüjtöttem 4versenyen 100ir-t, levont 1-ért 130-at, sr ugyan ez.
A másik, ha több split van, pl az össznépi előre beharangozott nagy versenyeken, hiába mennél jó kvalit, ha ir alapján huszadik splitbe sorol.
Ez tényleg csak a kockáknak kedvez.
Most pont ebben a szituban vagyok ismét, kerestem magamnak két aránylag könnyű szériát, Kia, Mustang, nagynehezen elérem a 3400-as álomhatárt, utolsó két versenyen egyszer kilöktek, másikon elém pörgött vissza a falról, mínusz 210 ir.
Tíz verseny ment a levesbe, de egyébként tök jó <#taps>#taps> inkább ez <#mf1>#mf1>
Utoljára szerkesztette: zimapeti, 2015.08.07. 20:50:02
Egy kérdés te is 6.10.3 Retaliation or Intentional Wreckingről beszélsz ?
Már pedig itt rend lesz mondta a nagymama és berúgta a szart az ágy alá.
Az ég kék, a fű zöld" a Fideszes főgecik gyermekeket erőszakolnak meg!
Tudom mert én is protestáltam már kétszer, ellenem is volt már...
LE is vagyok tiltva a chatről!😄
iracing the 'real' race.
iracing the 'real' race.
iracing the 'real' race.
Bardocz: Szerintem 2k ( 1800-2400 ) környékén még nincsenek "olyan" jó pilóták, de ha stabil vagy és nem mész bele csínyekbe akkor könnyű mászni felfelé a ranglétrán, csak a "gyors de örült pilótákat" kell elengedni, elkerülni úgy is kipotyognak előled, vagy elhasználják a gumijukat .... ( jó ez a NTM v6 )
Már pedig itt rend lesz mondta a nagymama és berúgta a szart az ágy alá.
De mint irtam, felsobb kategoriakban vagy rendszeres komolyabb versenyzesnel nincs (nagy) gond az SR (leszamitva az aprosagokat). A problemam azzal van, hogy a "csak ugy", neha, hobby versenyzoknek nem kedvez.
Vagy szivesen mennek rookie-ban, rovid ovalon vagy gyors road verseyeken, de tudom, hogy ott 90%-ban a multigeres emberek vannak, akiket nem erdekel a dolog.
"A", Pro, Endurance es hasonlo komolyabb reszeken nem indulnak idiotak, odaig nem jutnak el, nem tervezik, nem tudnak, nem erdekli oket.
A parhuzamos fun race lenne meg megoldas mindenbol, vagy legalabb a sorozatok harmadabol (legyen oval es road is). De ahhoz meg keves az elofizeto es a rendszeres versenyzo.
A kerékvetőről lecsúszás is 1x. Elfogyott a gumi? Lassabban kell menni, nem a rendszert szidni. Valamit valamiért. SR-t időért, idő gyakorlásért, gyakorlás SR-ért. Na jó, a vége értelmetlen lett. <#buck>#buck>
Bár az igaz, hogy túl szigorú. Ha lecsúszol a kerékvetőről, azért valóban nem kellene büntetnie. Azt sem tudom, hogy néz-e olyat, hogy ha valaki ütközik 4 emberrel, a másik négy meg csak vele, akkor figyelembe vegye, hogy nagyobb a valószínűsége, hogy mind a négy esetben ez az ember volt a hibás. Nézhetné azt is, hogy ha hátulról mentek beléd, akkor valószínűleg megint nem te vagy a hibás.