1481
Utálom azokat, akik 60- 70 -nel vánszorognak előttem egyenes úton.
  • akyyy
    #1321
    huhhúzós! errefele is szokott rengetek kamion járni, bár itt nincsennek kanyargós utak, csak a 26os végig, egyenesen.
    még jó hogy megúsztad:)
  • dieselG
    #1320
    Lál, jöttem haza este 1 kanyargós úton felfele a faluban, az egyik veszélyesen balra ivelő kanyar előtt láttam a fényszórók fényei alapján, hogy jönnek szembe, ezért most nem vághatom le a kanyart. Eddig oké, de a szembejövő elkezdett villogni, gondoltam, biztosan csak a fényszórókat próbálja ki, hadd próbálja ki nyugodtan. Magát a járművet nem láthattam, ő se látott engem, mivel egy ház takarásában voltunk. Épp elkezdtem tekerni balra a kormányt, majd satufék, lepergett előttem az élet, ugyanis egy bazinagy kamion(!) próbálta bevenni a szűkös kanyart velem szemben az én sávomban :D Miután felfogtam hogy mi van, lehuzódtam jobbra a vizelvezető járdaszerűségre, igy kerültem meg a monstrumot.
    Megtanultam hogyha villantanak velem szembe, úgy, hogy nem látom magát a járművet, akkor lassitani kéne nagyon :) Hát ennyi volt...
  • akyyy
    #1319
    hehe, sunyiba én is ralliztam mikro vittem akocsit agarázsba, és ott szép hóas az út:D
  • LittleL
    #1318
    Mivan ? minden fórumos öszekoccant valakivel most itt az ónos-esős utakon ?

    Én megúsztam, nem csúsztam bele senkibe,
    azért szeretek ralizni ilyenkor, 3- asban még frankón kipörögnek a kerekek.
  • akyyy
    #1317
    egyirányú utca, az ut jobb oldalán ált egy autó, bal oldalt egy részeg emberke tántorodott, meg sem mozdult, csa mikor odaértem. kissé jobra huzodtam, nehogy nekimenjek, erre a tükör hozzáért a másik autó tükréhez:D
    a mi kocsinknak nem lett baja, a másikéről nemtom, sztem annyira közel nem mehetett:D
  • Vlala #1316
    Mit csináltál?
  • Gladiator
    #1315
    Avensis
  • akyyy
    #1314
    huh, nekme is megvolt az első kis balesetem....de ez tényleg, olyan mint egy szunyogcsipés _:D
  • dieselG
    #1313
    Milyen autóval voltál?
    Én nemrég voltam olyan hülye, mikor volt a hó még decemberben, kb. 60al mentem egy tök havas és kanyargós úton apum terepjárójával, persze automata 4x4 meg minden lxfasz, megúsztam annyival hogy csak keresztbefordultam az úton... szerencsére nem jött arra senki. Azóta nagyhidegben óvatosan megyek.
  • NSTSpider
    #1312
    Részvétem Én múltkor mentem jeges úton majdnem az árokban kötöttem ki.Enyhe fékezésnél is kattogott az ABS mint a veszett fene.Útközben egy-két kocsit szedtek ki az árokból.
  • Gladiator
    #1311
    na, fasza. belecsúsztam az előttem lévőbe. olyan szinten jeges volt az út, hogy kb. 15-20km/h-val mehettem, és 20 méter alatt, miközben nyomtam satut, meg később a kézit is behúztam semmit nem lassult a kocsi, max 1-2km/h-t. hál isten olyan nagy kár nem lett, bár az előttem lévőnek vonóhorga volt, de így is csak rapedt az én lökhárítóm. a WagonR+-nak is megrepedt/tört.
    poén az volt, hogy mikor arrébb áltunk, már akkor is ált ott 2 kocsi, akik ott koccantak, meg mikor írtuk a papírokat akkor is koccantak ott.
    szegény faszi akibe belementem kb. 40 fokos láza volt, meg teljesen fel volt dagadva az arca, szal csak ez hiányzott neki. ráadásul vmi 1 éves gyerekkel lehetett. egy ideig próbálta a felesége intézni a dolgokat, aztán inkább kezébe vette az irányítást.
  • NSTSpider
    #1310
    Ezért jó a nem festett lökhárító! A mai kocsik nagy részének már színre fújják a divat miatt pedig pont az nagyon sérülékeny.
  • Aramir
    #1309
    Ha jól láttam egy idősebb nő volt Skoda 120-assal, úgy láttam, hogy behúzta a nyakát egy csöppet, de nem foglalkoztam vele, a Wartburgnak fasza rugalmas műanyagból van a lökhárítója, ennél nagyobb nyomást is kibírt már (egy Suzuki Ignis hátulja simán összeroppant rajta :D ).
  • LittleL
    #1308
    És a mögötted levő fickó legalább
    intett hogy bocsánat ?
  • akyyy
    #1307
    én miskolcon a korháznál kicsit túlgurultma hátra, igy majdnem belegurultam a mögöttem lévőbe:D monjduk már nem csinálok hasonló veszélyes manővereket, de muszáj szokni a kocsit....vagyis már csak szoknom kellet:) már szépen megy:) bár vmelyik nap jól kerékcsikorgatva indultma el a lámpáknál:D
  • Aramir
    #1306
    Itt nem esett, de asszem lassan kéne már a kocsimba fagyáló, mert még nem cseréltem le a régi hüttővizem :D

    Ja, igen, ma egy bamba belémjött hátulról amikor elsőbbséget adtam egy körforgalomnál. Nemérdekelt, mentem tovább :D Csak a lökhárítók ütköztek szerencsére.
  • LittleL
    #1305
    Na, ma annyi ónos eső esett hogy mindenki az árokban kötött ki szerintem.

    Holnap reggel énis szállítok,
    remélem a fűútak járhatóak lesznek megint.
  • LittleL
    #1304
    Az meglehet, mert az itteni orvos nagyon alapos orvos.

    Mindent megvizsgál a betegen amit csak lehet,
    amit nem kel azt is. DD

    Hát ha ennyi ideje van akkor csak vizsgálgasson.

    Aramir: Nem nincsen PÁV -om, normál jogsim van.
  • Cvd
    #1303
    Szvsz nem szigorítottak, csak valszeg a saját orvosánál volt aki kihasználta az alkalmat és csinált egy bővebb vizsgálatot ennek ürügyén.
    Ha jól emlékszem egyedül a szemvizsgálat az ami konkrétan kell, meg pár kérdést tesznek fel az illető általános egészségi állapotáról. Esetleg egy laza vérnyomásméréssel toldják meg.
  • akyyy
    #1302
    én abba belehalok:C ki tudja mi lesz belőlme 10 év múlva:D
  • Aramir
    #1301
    Lehet.
    Nincs PÁV-od a jogsid mellé, vagy ilyesmid? Hátha azmiatt szórakoztak veled.
  • LittleL
    #1300
    Akkor lehet hogy szigorítottak a vizsgálatokon, EU meg minden.

    Akyyy - nem kell félni nem veszenk vért, csak megszúrják egy kis tűvel az ujjadat.
  • NSTSpider
    #1299
    Az átlagod jó :)))
  • static
    #1298
    Én reggel vadállat vagyok, délután illetve este mazsola. Na ezt adjátok össze! :)
  • Mike at home
    #1297
    ez baromság
    öcsém is most volt megújítani, és semmi ilyen nem volt, szemészet és ennyi
  • Aramir
    #1296
    Ejha!
    Én évekkel ezelött voltam B,C kategóriával hosszabítani, de nem volt ennyi faszság. Szemvizsgálat, vérnyomás, meg talán EKG volt, azt jónapot.
  • akyyy
    #1295
    amúgy itt alegujab mazsola vezető vagy 2 hónapig:P
  • akyyy
    #1294
    cércukorszintmérés? vért vettek?:O áh!
  • LittleL
    #1293
    Nem tévedsz, lehet plusz órákat venni.

    10 éve amikor én vizsgáztam még 700 .- Ft volt 1 óra vezetés...

    Apropó
    Most kellett megújítanom a jogosítványt.
    Hogy ez micsoda lenyúlás : 6000 FT az okmányirodában, plusz 4.000 Ft az orvosnál.
    Mindent megvizsgáltak, szerintem egy súlyos beteg embert nem vizsgálnak meg ennyire. P
    volt : EKG, vérnyomásmérés, szemvizsgálat, meghallgatják a tüdődet, vércukorszint mérés, testsúly mérés - csak azt tudnám minek
    megmérni hogy hány kiló az ember ?
    derékbőség - nem volt meg az adatlapon ezért az orvos kiküldött hogy ezt is mérjék meg. DD de mi a fenének ?
    testmagassság mérés, megkérdeznek egy csomó felesleges dolgot is: milyen gyógyszereket szedsz, szoktál -e elájulni ?, stb..
    eltartott vagy fél óráig...P

    Sok felesleges dolog van amit ebben az országban meg kell csinálni az egyszer biztos.
  • Aramir
    #1292
    Az már legyen az ő bajuk, ne a forgalomban rutinpályázzanak szerintem :D
    Egyébként lehet plusz órákat venni szerintem plusz pénzért, de lehet tévedek.
  • LittleL
    #1291
    Ha nem, akkor meg harmadszorra mennek át majd a rutinon. DD
  • Aramir
    #1290
    Erre találták ki a rutinpályát, hogy az ilyenek, mint akiket írtál megszokják.
  • Soaringpilot
    #1289
    Szerintem is, először a manuális váltást kell begyakorolni, és össze kell hangolni a három pedál kezelését a kormány és a váltó kezelésével, hogy ezek bármelyik kombinációját bármikor tudja az ember használni. Pl.: lassítás egy kanyar előtt, kuplung, visszaváltás, ezzel egyidejűleg elkezdeni a kormányt tekerni (közben persze a szokásos tükör, oldalnézés). Szerintem így lehet csak megszerezni a megfelelő rutint ahhoz, hogy valaki átüljön automata váltós kocsiba.
  • LittleL
    #1288
    Úgy értettem hogy a legelső egy-két óra talán használna azoknál
    valamit, akik annyira nem érzik az autót,
    hogy elindulni sem tudnak.

    És utána ha már picit tudnak menni vele,
    átülhetnének manuális váltós autóba.

    Persze kinek van erre pénze ?

    Meg aztán lehet hogy sokan nem tudnák hogy mire van az a 3. pedál ? DD
  • Vlala #1287
    Karácsony előtt valószínűleg a leglassabb utamat tettem meg a város felé, beleszámítva a bicajos és buszos-átszállós utakat is.
    Az eset, hogy kifogtam egy Renault Cliot, aki 20-nál többre nem volt képes.
    Előjöttek a gondolataim, hogy megelőzöm, megtolom, villogok neki, öklömet rázom az ablakon keresztül... de lehet, hogy ezzel belekergettem volna egy balesetbe... lehet, hogy nyári gumija van, és a családjához "igyekszik" hazafelé, vagy kezdő, először vezet havon... ilyenkor mindenkit hazavárnak.
  • Chief
    #1286
    Magyarországon csak manuális váltós kocsival vizsgázhatsz!
  • NSTSpider
    #1285
    Szerintem elöszőr meg kell tanulni jól egy manuális kocsin vezetni és ha az már jól megy utána jöhet az automata.
  • NSTSpider
    #1284
    Úgy tudom igen tanulhatsz automatás kocsin de az be lesz vezetve a jogsiba.
  • Sadist
    #1283
    Vagy lehet, hogy éppen csökkenne a halálozási arány, mert még elindulni se tudna :D
  • GregSB
    #1282
    Ezt ugye te se gondolod komolyan? Leteszi rutint automatával, aztán meg menjen forgalomba maunállal? Aszem megnőne a halálozási arány az utakon ha ezt bevezetnék :D De most komolyan: a rutin vizsgának pont az a lényege, hogy az ember megtanulja kezelni a kuplungot, meg a többi pedált és mindezt összeszinkronizálja a kormányzással. Az már más kérdés, hogy az emberek 2/3-nak nem elég 10 óra erre :D

    Tényleg, olyan lehetőség van Mo.-on, hogy automata kocsival teszed le a rutin meg forgalmi vizsgát? Ha igen akkor fel lesz tüntetve külön a jogsin valami (csak automatát vezethet)?