1481
Utálom azokat, akik 60- 70 -nel vánszorognak előttem egyenes úton.
  • Vlala #1361
    Ez tetszik, akpásból elindulni sem szabad, ha valami bibi van a világítással.

    Az én kedvenceim a kivilágítatlan bicajosok, akik az útszéli kátyúk miatt (mivel nem látja a hülyéje) inkább az út közepén megy. Az ilyen miért nem nyel hipót inkább?
  • RelakS
    #1360
    Hülye! ÁÁÁH!!! :D:D:D:D:D
  • Sadist
    #1359
    Városban sétálgatunk, három sáv széles út, az egyik parkolósáv, kis Smart meg keresztben parkol :D És nem is lógott ki :D
    Fater aszondja, lehet legközelebb már azt fogják kiírni, hogy kerékpárt és Smartot a falhoz támasztani tilos :D
  • Aramir
    #1358

    Az ilyen fasz megérdemli.
    Nekem is volt már, hogy nagy ködben előztem egy IFA-t, egyszercsak mindenféle világítás nélkül feltünt egy Suzuki szemből. Szerencsére betudtam fejezni az előzést, de villogtam neki rendessen :D
  • Sadist
    #1357
    Fater is mesélt egy sztorit. Kollégájának a nője rendőr, és egyszer szolgálaton kívül autózott valahova. Bazi nagy köd, semmit nem látni, egyszercsak a semmiből felbukkan előtte egy autó utánfutóval. Az utánfutón nem világított semmi. Előzés, villogás, féklámpa villogtatás, majd nagy nehezen lehúzódik. Csaj szól neki, hogy az utánfutón a lámpák nem világítanak.
    - Tudom.
    - Akkor miért nem javítja/javíttatja meg?
    - Hülye liba, majd hajnalban a te kedvedért nekiállok javítgatni mi?
    - Jólvan, akkor forgalmit, jogosítványt legyen szíves
  • Aramir
    #1356
    Pedig finom, főleg mogyoróval :)
  • DanielT
    #1355
    Én is utálom őket, sokan vannak és méretükből adódóan nem alkalmasak autóvezetésre.
  • Aramir
    #1354

    Erről beszélek :)
  • Aramir
    #1353
    Na, azért tudom, hogy szar dolog, de ilyenkor szólni kéne neki, hogy gond van.
    Jártam már én is úgy, hogy elindúltam, minden oké volt, de amilyen szar a Wartburgnak a biztosítékszekrénye, elmozdúlt a bizti (jó kis budapesti macskaköves úton), és már nemis volt féklámpám. Máskor meg a fesszabályzóm adta meg magát, és sorban égtek ki Budapesten az égőim (index, féklámpa stb).
    Persze volt normális ember, aki a piros lámpánál álva odaszaladt mögüllem, és szólt, félre is álltam biztit cserélni.
    Polákot nem ismerem, nemtudom milyen megoldása van a biztosítékoknak, valószinüleg a nő sem nézte meg induláskor, de talán szólni kéne az ilyeneknek legközelebb, mielött tényleg nagyobb baj lenne.
  • NSTSpider
    #1352
    Haverom apja múltkor egy új Renault kisbuszosnak szólt ,hogy nem ég a féklámpája (egyik se)kocsi vadiúj volt akkor hozta el az emberke rendesen szentségelt.Ennél már csak az a jobb amikor a féklámpa helyett kigyullad az index vagy a tolatólámpa a rossz bekötés miatt.
  • Sadist
    #1351
    Az ilyeneket kéne mocskosul megbírságolni, nem azokat, akik 5 km/h-val átlépik az 50-et. Működő féklámpa nélkül el se szabadna indulnia! Sőt, ez szerintem még a szándékos veszélyeztetés is.
  • RelakSfromhome
    #1350
    Ehh, ma kedvem lett volna kirángatni egy dagi bigét egy kispolszkiból! Már harmadszor mentem neki kis híján, mikor kiderült, hogy mi a bibi: NEM MŰKÖDÖTT A FÉKLÁMPÁJA!
  • akyyy
    #1349
    jah nem 50 méter, hanem baromi kevés, max 10.... aki járt már arra, tudja.

    nem volt semmi háromszög, mellény se ( sőt, a mellény mintha a kocsi hátulján lett volna de felvenni luxus volt nekik:D )

  • LittleL
    #1348
    Ügyes voltál...
    csak óvatossan, de dinamikusan.
  • NSTSpider
    #1347
    Na igen én ezt sosem értettem ,hogyha lepukkan egy kocsi akkor annyi szusz még van benne ,hogy az út szélére lehessen navigálni vagy ha nem akkor meg oda kell tolni.Ellankadásjelző háromszög meg láthatósági mellény gondolom nem volt neki?
  • akyyy
    #1346
    én tegnap azt bírtam 26-son, dubicsány előtt , van egy vasúti átjáró, már nemtom milyne kocsi, le volt ott robbanva de pont az átjáró előtt. az út szélére se volt tolva, csak pont az én sávom közepén. ráadásul ez a vasúti átjáró előtt 50 méterrel egy kis kanyar is van, szal az volt aszerencséje hogy előszőr mentem arra, sé nem tudván h milyne az út , szabályosan közelítettem meg a vasúti átjárót és ügyesen meg tudtam álni mögötte.
  • NSTSpider
    #1345
    Mai story!
    Mentem a 51-esen egyszer csak azt látom ,hogy az elöttem lévő Toyota kisteherautó eléggé lelassul szinte állóra látom van előtte valami kis piros kocsi gondolom biztos az le akar kanyarodni DE NEM. Mivel elég nagy volt a forgalom megelózte a kis pirosat a kiteher majd beértük az ALANYT.Piros elég új Ford Focus nagy T betű a hátulján,anyu kapaszkodik veszettül a kormányba apu mellette ül.Eszeveszettül száguldott 35-40 KM/h -val.Kérdésem:ha valaki ennyire fél vagy nem tud vezetni miért a legforgalmasabb főútvonalon kezdi? Én is voltam kezdő de a forgalom ritmusát mindig fölvettem viszont ez a vezetés már kifejezetten veszélyeztetés volt ennél még a leglepukkantabb IFA is jobban megy.Na ennyi ,remélem más nem kapott ki egy ilyen MADAME-ot
  • Vlala #1344
    Persze, egy ilyen autóban mindenki túlbecsüli a képességeit, pláne, hogy egyáltalán nem érezni benne a sebességet.
  • LittleL
    #1343
    Hát ez igaz, a Subaru az biztonságos,
    de azért a vezetője ettól még elveszítheti az uralmát a gép felett.
  • Vlala #1342
    Nem teljesen mindegy, hogy egy műszakilag nulla (fék teljes hiánya, motorfékkel jobban lassulok) Ladával vagy egy 2006-os Subaru Sti-vel mentek... A Lada sajnos sokkal masszívabb, így egy esetleges bibinél az utasait töri, nem magát. Útfekvésben viszont közel sem jár a Subaruhoz, ez nem csak a passzív, de az aktív biztonságot is csökkenti.
  • ivan924
    #1341
    Hát kb. Mindkettőnknek maradandó élmény. Mellesleg ennyi idő távlatából már kezdenek szépülni az emlékek. Persze az is igaz, hogy akkor is élveztem a "ralit", csak ez nem volt felhőtlen. A veríték ott volt a hátamon: mi van, ha pont most történik valami? Ki se tudtuk volna védeni. És persze az elhatározás: soha nem ülök be mégegyszer ilyen ember mellé. Max. ha hivatásos raliversenyző, de akkor is csak a biztonságos versenygépbe, bukóval stb.
  • LittleL
    #1340
    Akkor ez pont olyan lehetett mint amikor mi mentünk a Subaruval.
    A hullámvasút az kutya füle ehhez képest.
  • ivan924
    #1339
    Igen, ez lenne a normális, ha meg tudna állni. Amúgy, ha jól emlékszem, egy "egyenesen bevehető" kanyarban a jobb eleje csúszott meg az aszfalt melletti leszórt, poros-kavicsos részen, ott kapta el a fát, és a kocsi hátulja "szaladt" előre, viszont nem voltak olyan sűrűn a fák, hogy oldalba kapjon egyet. Annyi kimaradt a sztoriból, hogy miután megmutatta a fék "hatékonyságát", rákérdeztünk a kézifékre: simán behúzta, nem is kattant. Szerintem ki volt szakadva. A motorfék legalább működött, kanyar előtt (derékszögű, ez vezet ki a városból) le tudott lassítani, így azt "csak" kb 70-nel vettük be. Az biztos, nem ülnék be mégegyszer az srác mellé.
  • Vlala #1338
    Irdatlan nagy mákja volt. 50 méteren simán, vészfék nélkül megállok a ladával 110-ről, ő meg lelassult 10-15 km/h-t?

    Képzeld el, ha nem fát kap el, hanem gyalogost, kamiont vagy óvodáscsoportot...
  • ivan924
    #1337
    Na ja. Eddig szép a történet. Viszont én is tudom, milyen érzés városon belül 100-on felül lenni. Én, kuzin, meg az autószerelő haverja, plusz egy fehér 1200-es Zsiga. Azt mondta a haver srác, hogy megbütykölték kicsit a verdát, (utólag kiderült, csak a motort fúrták fel). Kisvárosban, körúton 110-zel. Én hátul ültem, biztonsági öv nuku. Kereszteződések közt sok van, ami nem "egyenes", hanem 5 méterrel el van "tolva a folytatás" így enyhén kanyarodni is kell. Erre a srác szépen érintőre vette a dolgot, egy döccenés jobbról, majd balról, aztán tép tovább, szó nélkül. Következő ilyen kereszteződésnél már megjegyezte: "itt a múltkor se jött senki". Azon is 110-zel keresztül. Kuzin megkérdezte: jó a fék? Erre beletapos kajakra a fékbe, irgalmatlan nyikorgás, és a kocsi kb. 50 m-en lelassult 110-ről kb 95-100-ra! Na akkor kivert a veríték. Átmentünk a szomszédos kisvárosba 12-13 km, 5 perc alatt ott is voltunk. Persze a két város közt elég kanyargós az út, de nekem úgy tűnt, csak egyenesen megyünk. Lehet, hogy ralira képzi magát a srác, de én valahogy nem élveztem annyira. Amint átértünk, ki is szálltunk mindketten a kuzinnal. Az még hozzátartozik, hogy a srác pár héten belül összetörte a kocsit. Néhány töréssel megúszta, "jól" kapta el a fát az útszélen. Hát no comment.
  • LittleL
    #1336
    képek ott vannak az Autó mánia topikban.
  • Vlala #1335
    Én úgy vagyok vele, hogy inkább tízszer a csuklás jöjjön rá édesanyámra, mint egyszer a szívbaj, amikor közlik vele...
  • LittleL
    #1334
    majd rakok be képeket...

    a lényeg, hogy nem mazsola a haverom.
  • Vlala #1333
    Szolnokon súlyos baleset történt, egy tanulóautó ütközött egy másik autóval. A tragédiát az okozhatta, hogy a másik autó nem az útviszonyoknak megfelelően vezetett...
    A 31 éves oktató halálos (ne feledjük, tanulóautóban az oktató nincs bekötve!), a tanuló súlyos sérüléseket szenvedett.

    Mindezt azért, mert valaki nem volt mazsola.
  • Vlala #1332
    Autót lehet venni, tehtetséget nem. Sebaj, biztos kap másikat a papától.
    A legtöbben azt felejtik el, hogy hiába van alattuk négykerékhajtáés, ami jobban húz hóban, kanyarodáskor, tapadáskor ugyanannyi a tapadó felület, mint a kétkerekeseknél. Ezért látsz télen több 4x4-est az árokban, mint kétkerékhajtásút.

    Egyébként az Autómánia topic kettővel arrébb, ha kérhetem.
  • LittleL
    #1331
    Az is biztos maradandó élmény lehetett...

    majd ha lesznek képek teszek ide be oké ?

    Az tettszett még benne hogy gyorsuláskor
    3 pittyegő hang jelzi hogy a fordulatszámmérő piros tartományba érkezett,
    és váltani kéne, így nem kell folyton a fordulatszámmérőt figyelni.

    Persze, ez a pittyegés, a tettszőlege fordulatszámra beállítható.
  • NSTSpider
    #1330
    Na igen ilyenkor jön rá az ember ,hogy a jónál is van jobb :))
    Nekem baromi nagy élmény volt mikor egy W140-es "bálna" 600SEL merciben ültem.
  • akyyy
    #1329
  • LittleL
    #1328
    Kipróbáltuk a 2006 -os Subaru Impreza WRX Sti -t.

    emlékeztek, nyáron írtam hogy haverom kapott egy 2005 -ös Subaru Imprezát,
    mait 10 napos korában sikerült rommá törnie,
    aztán meg is rendelték a másikat,
    viszon így újabb modellt kaptak.

    Most volt idő, és elvitt vele egy körre hogy kipróbáljuk.

    - 300 lóerő
    - 6 sebesség, pirosan világító műszerfal, spoiler -ek.
    - 5 másodperc alartt van 100 km/h -n.

    - Tényleg fantasztikusan jól gyorsul, ilyen erős, és ilyen jól gyorsuló autóban még nem ültem.
    Erősen kapaszkodtam az anyósülésen, mert 130 -140 -nel is mentünk a városban.

    Ez aztán erősen megemeli az adrenalin szintet,
    mikor zöld lámpánál elrajtoltunk 100 méter után már 120 -al repesztettünk.
    Az arcomra fagyott a mosoly, mert anniyra gyorsultunk.
    meg az egész testemmel az ülésbe préselődtem.

    Körforgalomban is tettünk egy-két kört 70 -80 -nál kezdenek csak a kerekek
    csikorogni, Énnekem már halálfélelmem volt hogy kisodródunk,
    de haverom nem nagyon izgatta magát.

    - Egy BMW -s megállt a szemközti sávbasn, hogy megvárja hogy startolunk el
    a zöld lámpánál.
    Meg lehagytunk egy-két városban autózót, mintha álltak volna egyhelyben, vagy
    nemtudommi.

    Az biztos hogy észnél kell lenni ezzel a kocsival, mert
    különben egyszerre az árokban kötsz ki vele, mint haverom az
    előzző Imprezával a betonkerítésben.

    u.i:
    Eddig azthittem jól gyorsul a Honda Legend -em, de asszem tévedtem.
    Persze amikor én vittem el haveromat egy körre, az is veszettül kapaszkodott,
    és el volt ájulva hogy gyorsul, de ez az Impreza egyszerűen fantasztikus.
  • static
    #1327
    Megyek a Nyugatinál erre egy kis sevrolé csinál egy olyat mint a filmekben ez a tökig rántom a kormányt amilyen gyorsan csak lehet. Persze a másik sávban én voltam és hallatlan rutinról tanúskodva kivédtem a marhát. Erre mellé megyek és dudálok egy jó hosszút, még az ablakot is lehúztam, gondoltam ez a minimum azokután, hogy a saját kocsimat és a csávó gépét is totál megmentettem. Arra se méltatott, hogy odafordítsa a fejét. :) Hatalmas szerencséje volt, hogy egy 80 év körüli öreglányt cipelt. A poén az, hogy amikor rádudáltam már témába voltak az öreglánnyal és valamin röhögtek. Csak sejtem, hogy rajtam...
  • Szabi84
    #1326
    Én azt utálom mikor megelőznek 140el aztán 2 perc múlva meg utolérem a tagot mert épp telefonál és előzhetem meg! Mondjuk ha telefonálok én is leassulok, csak telefonálás közben nem tűnik fel.
  • LittleL
    #1325
    Én a 86-os on lakom, naponta 2000 kamion megy el leőttünk.
    úgyhogy nem kell bemutatni a helyzetet, ismerem őket.
  • dieselG
    #1324
    itt heves megyében sajna ritkák az olyan egyenes, meg jó állapotú utak, ahol oda lehet lépni :D
  • akyyy
    #1323
    kbarcikán lakom:)
  • bertino
    #1322
    off
    26os ? :)
    akkor te nem lakhastz messze Miskolctól :-)