1481
Utálom azokat, akik 60- 70 -nel vánszorognak előttem egyenes úton.
  • LittleL
    #361
    nincs ezer oka, csak 1: nő volt. DD
  • Vlala #360
    Lehetett kezdő, vagy idősebb vezető, ezer oka lehet az "értelmetlen" lassúzásnak...

    Ma akkora melegség töltötte el a szívemet: a Rossmann előtt (végig parkolni tilos, mégis az "elit" kedvenc tartózkodási helye) két rendőr szorgosan jegyezte fel a rendszámokat... azt hittem, kiszállok és kezet rázok velük.
  • LittleL
    #359
    Ma mi tötént velem. D

    Megyek a 84- es főúton, megy előttem egy Suzuki vagon r+
    , és megy 65 -tel, pedig előtte 700 m -re nem volt senki. DD

    Látási viszonyok, útviszonyok jók voltak,
    hazafelé simán lehetett jönni 100 -al.
  • Vlala #358
    Ha már itt tartunk, én a versengős és a megtorló típusú vezetőket nem csípem. Olykor összefutok egy két motorbőgető helyi nídforszpídessel, aki mindenáron le akar előzni. Hadd menjen... néha szándékosan két másodperces reakcióidővel indulok a piros lámpától, hadd legyen ennyi sikerélménye az ifjú titánnak, ha már annyira le van égve, hogy apuci veszi alá az autót...
  • clio1616v
    #357
    Vezetés közben nem dumálni... !!!
  • clio1616v
    #356
    Yup ;D
  • zakika
    #355
    reggeli elmeny:

    mivel a fovarosnak nevezett nagy faluban dolgozok reggel be kell valahogy vanszorognom, persze masnak is es az okos amberek mar az elotte levo falukba betettek szemafort, hogy megis legyen valami izgi reggel. tehat ahogy alunk a szemafornal szepen sorban szoktak lenni olyan idegesek akik szepen atmennek a szembe jovo savba is ott ijesztgetik a szembe jovo gyanutlan vezetoket a "huzodj le te barom, nem latod hogy en nem tudok" magatartassal...
  • mikike
    #354
    pedig volt hogy már 40-el mentem
    vagy 30-al

    országúton
    igaz, egyszer rohadt nagy köd volt, máskor meg csúszott az út
    de nyugodtan lehet előzgetni
  • RelakSfromhome
    #353
    Naés? Nagy szám? Vácon is van!
  • LittleL
    #352
    Májk Váder,

    mazsoláznuk ? mazsolázunk ? D

    nem szekállak ám. D
  • mikike
    #351
    jó napot
    én egy mazsola vezető vagyok
  • LittleL
    #350
    Fúú, ez mekkora. D

    Pesten is elkelne egy ilyen- DDD
  • Dzsini
    #349
    köszi, igen én voltam :)
  • Sadist
    #348
    Ezt a képet amúgy te csináltad? Mert nagyon jó
  • Sadist
    #347
    Jah, a tetejét mi is sasoltuk, hogy mik azok a kis vackok, amik mocorognak :D
  • Dzsini
    #346
    én augusztus végén jártam ott :) nem semmi élmény.
    [URL=http://home.tvnet.hu/~efreet/paris/slides/latkep%20az%20arc%20de%20triomphe%20fele.jpg]itt van "földszintről" nézve[/URL] - azok a koszok felül emberek :)

    nem véletlenül figyelmeztetnek a könyvekben, hogy autóval csak nagyon odafigyelve vagy rutinnal :) - az obeliszk körül csak 4 sáv széles a dolog, ott a plusz móka, hogy ovális, és zebrák is mennek át rajta :) és mindemellett körforgalom szintén.
  • Sadist
    #345
    Középen az a diadalív tudjátok milyen hatalmas? Csak nézel fölfelé, hogy hol is van a teteje, az utat meg nem is figyeled :)
    [látta élőben]
  • RelakSfromhome
    #344
    bazz :D

    Itthon naponta lenne ott halálos baleset :D
  • Dzsini
    #343
    egy kis körforgalom Párizsból - a felfestések nem azért nem látszanak, mert nincs eléggé bezoomolva, hanem nincsenek. szabadfogású kb 6 sávos körforgalom, kizárólag rutinosoknak és öngyilkosjelölt mazsoláknak :)

  • RelakS
    #342
    Nesztek, defenzív vezető!



    Hadd adjak neked vezetési leckét, Garfield.

    Ha olyan jó vezető vagy, mint én, akkor defenzíven vezetsz.

    Mindkét irányba szétnézel egy kereszteződésben.

    Utána óvatosan hajtasz be.

    DÚÚÚÚÚÚÚÚÚ! RIIIIIIIIIIK!!!

    -Basszus, Garfield.
    -Micsoda vicces alak vagyok.
  • rolika
    #341
    a hétvégén én is mazsola voltam
    kanyarodom, kinézek jobbra, (közben dumálok a feleségemhez) nem jön semmi, de mire kiértem ott fékezett a s.ggembe egy tűzpiros(! nem ködszürke) peugeot...
    isten bizony, ilyenem még nem volt, valszeg a középkonzol mögött bújt meg, azért nem láttam. pedig hetente 1000 km-t levezetek munkámból adódóan, és 7 éve nincs semmi. szerencsére most sem volt, de nem rajtam múlott.
  • Borg
    #340
    Én ezt a mcdriveban szoktam játszani...
  • Vlala #339
    Szökési sebesség :-D
    a Club söröző (sry ha ez reklám) előtt már térdig járnánk a roncsokban. Mellette ott van a jó nagy szabad terület (a ősszel ki is próbáltam Skodával, tök jó rajta rallyzni! :-) ) de ahogy a tarjániakat ismerem, mindenki a Sör felé szállna el.

    Mike: :-D egy kicsivel tovább is, amíg tart a lendület :-)
  • Mike
    #338
    tessék a szabály:

    körforgalomban addig, de csakis addig lehet körben haladni, amig tart a benzin.
  • Hellhammer
    #337
    Arra van szabály, hogy körforgalomban meddig lehet haladni? Szal lehet az, hogy valaki ott körözget benne ameddig akar, vagy el kell hagyni azt minél előbb?
    Mert volt olyan, hogy barátnőm mondta, hogy emnjünk már el autózni pár kört, erre elvittem az első körforgalomhoz és elkezdtem körözni. A 3. kör felénél mondta, hogy köszi elég volt :)
    Közben meg az jutott eszembe, hogy mekkora flash lenne már egy olyan szabály, hogy a körforgalomban egyre gyorsabban kellene haladni, és egy szökési sebességet elérve lehetne csak azt elhagyni (érintő irányban) :)
  • Random_
    #336
    Igen nagyobb az áteresztőképessége is csak az emberek nagy részének még most is teljesen felfoghatatlan hogyan kell benne közlekedni.
  • Vlala #335
    körforgalom:
    ment előttem egy nő Matizzal, bement a körbe, és amíg ki nem akart menni, VÉGIG indexelt befelé. Elsőre LOL, de gondoljatok bele: olyan sokan felejtik el a körforgalonmban jelezni, hogy merre is óhajtanak menni tulképp, így legalább egyértelmű...
  • Mike at home
    #334
    erre itt paran azt mondank, hogy a sok mazsola nem hagyja, hogy o dinamikusan haladjon :)
  • Mike at home
    #333
    szerintem meg a korforgalom jobb es kevesbe balesetveszelyesebb mint egy sima keresztezodes
  • Mike at home
    #332
    utassal beszelgetni igenytelenseg???
  • Mike at home
    #331
    + a volt angol gyarmatok (igaz nem mind1gyik)
  • Mike at home
    #330
    elobb-utobb at kell majd alljanak ok is, csak figyeljetek
  • Garfield
    #329
    Amiket te felsoroltál, azok elvétve okai annak, ahogy a sávváltást kezelik. Többségében tuadtosságról, ergo szimpla parasztságról van szó.

    Szegeden a nagykörút egyik szakaszán csatornafedőt vagy mit izgatnak, a lényeg az, hogy a 2x2 sávos út egyik külső sávja egy helyen le van zárva.
    A többség már jó időben átsorol, mert tudja, hogy lezárás következik és abban a sávban nem tud továbbhaladni. Viszont mindig van egy-két idióta, aki ilyenkor jól belelép a gázba, elrohan az egy sávban feltorlódó kétsávnyi kocsi mellett, hogy jóval előrébb, a lezárásnál majd bepofátlankodik.
    Oszt csodálkozik, hogy senki sem engedi be.
  • RelakSfromhome
    #328
    írtak is erről, hogy míg dugóban balkormányos verdával semmi gond, jobbkormányosnál a jobb kezed pihizik, a bal meg azt sem tudja, hogy indexeljen, vagy váltson :D
  • Random_
    #327
    Ja körforgalom!
    Ezt már régen le akartam írni, hogy most ugye ez jópűr éve lett divat kishazánkabn és Szegeden meg a környélén nem is nagyon lehet elkerülni őket Algyőnél van álítólag országban egyedülálló spirál körforgalom ami olyan szar, hogy csak na. Ha az ember nem figyeli a másikat is akkor könnyen beléjönnek mert eléggé lazán kezelik a körforgalomban a sávokat és a sávváltást.

    Van Szegeden kettős körforgalom villamossal megtűzdelve na az érdekes még amikor elsőbséget kell adni a körforgalmon keresztülmenő villamosnak és sokszor nem sikerül figyelmetlenségből.

    Nagyon sok idióta nem indexel kifele jövet pedig a beérezőknek fontos lehet, hogy éekanyarodik a bennhaladó vagy meg kell állni mert tovább köröz.
    A körforgalomban balra indexelés az idiótaság mintapéldája! Alapból elvenném a jogosítványt attól aki ilyen hülyeséget csinál mert ettől még durvább dolgokra is képes lehet. Gondolom ő azt hiszi, hogy ha balra köröz a körforgalomban akkor balra kell indexelnie végig.

    Behaladáskor indexelés! Ez nem olyan idegeísítő viszont én csak akkor indexelek beérkezéskor jobbra, ha a következőnél ami közeli leágazás le is fordulok.
  • clio1616v
    #326
    Tudok egy jobb szót FIGYELMETLENSÉG és ezzel mindent elmondtam a mazsola definíciójáról...
    és ez adóthat mobilozásból, utassal való beszélgetésből sok barom a kocsijában eszik... továbbmegyek ez IGÉNYTELENSÉG is.

    Őszintén éngem nem zavar más igénytelensége és figyelmetlensége, hacsak engem azzal nem károsít valamilyen módon(egészségileg vagy monetárisan)
  • gz8
    #325
    Kissé necces lenne úgy legyártani azt a ki tudja hány millió váltót, nem?
  • Sadist
    #324
    Ezt már rég óta meg akartam tudni. Akkor a jobbkormányos kocsikban az 1. fokozat magad felé húzva előre, vagy pedig magadtól elfelé tolva és előre? Mert szerintem az első volna a logikusabb.
  • LittleL
    #323
    Persze, Ausztrália is bal oldalon megy,
    Japán is. de azok az ottani autótípusok teljesem mások, idehaza ilyeneket nem árulnak,

    Az Angliaival talán csak a Dél Afrikai, Ausztráliai van kapcsolatban,
    bár sk néhány modell..
  • gz8
    #322
    ÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄ
    hangszóró reccs