1481
Utálom azokat, akik 60- 70 -nel vánszorognak előttem egyenes úton.
  • sz4bolcs
    #1441
    Akkor a csaj hogyan igazoltatta/kérte el a papírokat tőle?
  • Sadist
    #1440
    Nem. Sőt, fater szerint még akkor sem igazoltathat, ha nincs rajta sapka, mert az is az egyenruha része :) Meg bármikor kérheted tőle az igazolványszámát.
    Feljelenteni gondolom feljelenthet, mint bármelyik másik állampolgár, mint te, én vagy akárki más.
  • sz4bolcs
    #1439
    Szolgálaton kívül is rendőrködhet egy rendőr? Elkérheti jogsit, forgalmit, esetleg feljelentheti?
  • akyyy
    #1438
    nem, nem azért:D
  • Vlala #1437
    Hehe, erre én is gondoltam már, hogy ki kellene egészíteni a sebességkorlátozó táblákat egy nullával :)
  • Sadist
    #1436
    Arial bold szerintem :C
  • akyyy
    #1435
    a magyar közlekedési táblákon milyen betűtpussal írnak?:D
  • Easy Rider
    #1434
    ja, akkor ok...:) egyébként télleg "nonszensz", h mennyire buták és szemetek tudnak lenni a rendőrök...
  • Sadist
    #1433
    De, csak hülye példaként említettem, hogy gyakorlatilag akkor büntetnek meg, amikor akarnak :)
  • Easy Rider
    #1432
    hullazsák nem csak szerbiában kell homokkal meg krétával együtt?
  • Aramir
    #1431
    Tudom, azért írtam, hogy "egy kis ellenörzésre".
  • Sadist
    #1430
    Magyarországon rendőr nem is állíthat meg és büntethet meg gyorshajtásért, csakis ha trafipaxal kapnak el. Hiába látja, hogy városban mész legalább 80-al, akkor sem büntethet gyorshajtásért, csak megállíthat és kérheti a papírokat, meg beleköthet ilyen dolgokba, hogy van-e tartalék izzó, törlőkendő/szivacs, koszos-e a rendszámtábla, van-e hullazsák, stb.
  • NSTSpider
    #1429
    Jaja jólírja Vlala általános közúti ellenörzés hasraütésre szednek ki a sorból de a nagyon szakadt kocsikat előszeretetel szedik ki ,de van ,hogy csak a kisteherautókra mennek rá vagy van vidéken ,a lámpa használatra.Az,hogy téged nem állítottak meg az csak szerencse kérdése egy a lényeg legyél bekötve mert arra harapnak és a papírok legyenek rendben,ja a motoros rendőr egy másik kategória ők általában szigorúbbak ha szabálytalanságon kapnak.
  • Aramir
    #1428
    Engem már többször is, úgylátszik a rozsdás szakadt Wartburgok gyanusak :D
  • akyyy
    #1427
    értem... csak mert eddig nemgem eccer sem állítottak meg :P
  • Vlala #1426
    Általános gépjárműellenőrzés, (ki)szúrópróbaszerűen. Ahogy Aramir írta, autó papírjait, vezető jogsiját, bekapcsolt biztonsági övek (ahol nem ülnek, ott is, fő a biztonság...), nem lopott-e a vezető, nem ittas-e az autó, stb.
  • akyyy
    #1425
    ilyen gyakran?
  • Aramir
    #1424
    Azok szerintem nem a gyorshajtókra mennek (jó persze, ha szemmel látható a gyorshajtás, akkor gondolom leintik egy kis ellenörzésre), hanem pl keresnek valakit, vagy lopott kocsit, lejárt műszakit/zöldkártyát, stb.
  • akyyy
    #1423
    még azt nem értem, hogy ha csak ugy kiáll két rendőr állítgatni autókat, mivel döntik el hogy most ezt a "piros skodát megállítsák, a fordosat meg nem"? jó, azért látni hogy ha valaki több mint 50el megy, a többihez képest, de ha mindenki anynival megy?
    bár ahogy látni szoktam, ha kevés a kocsi, rögtön az elsőket, ha meg elég sűrű, akkor amint kész vannak az egiyk igazoltatásával, a következőt már állítsák is, a többi aki elmegy, meg szerencséje van, és lehet a következő sarkon már üti is a gyalogosokat:D
  • NSTSpider
    #1422
    Jaja a 30- as tábla nagyon genya és általában a közeg ki is szokta használni beledöngetsz 50-nel és fizethetsz rendesen.Alsónémedinél van egy olyan rész ahol ha beérsz előszőr 40-es tábla van utána meg 30-as múltkor ott is állt a mérőkocsi.M5 bevezetőn mostanában látom ,hogy az 50-es tábla után a keresztben átmenő gyalogos felüljáróról mérnek állványos radarpisztollyal aki nem tudja az mind fizetővendég ugyanis utána meg is állíják az illetékest.
  • akyyy
    #1421
    ez a 30as tábla is elég szörnyű. nemrég votl szerencsém autóval debrecenbe menni, és mivel az utóbbi években elég nagy felujítások voltak ott, elég sok helyen, ahol már fullra kész volt minden, a tábla még kint volt...

    most uganez ahelyzet sajószentpéterrel, igaz, ott még csinálnka egysmást, de már lassan fél éve
  • akyyy
    #1420
    thx
  • NSTSpider
    #1419
    60 volt anno abból lett az 50.
  • Vlala #1418
    Tarján környékén 10-15 db 30-as szakasz van. Van, amely "gyári" 30-as övezet, van, ahol csak a gépesített vakondok miatt. Érdekes, mindig utat javítanak, mégis havonta látogatom a futóművest...
  • Aramir
    #1417
    Itt fordítva oldják meg, ahol szar az út, oda kibasznak egy 60-as táblát lakott területen kívül, pl a 6-os út Százhalombatta környéki szakaszán.
  • Aramir
    #1416
    Ja, 60-ról vitték le 50-re, még viccelődtek is egyesek, hogy így majd lehet beszélgetni a gyalogosokkal menetközben :D
  • Vlala #1415
    Városban eddig 60 volt. Szlovákoknál még mindig annyi, bár ott utakat is találni a gépjárművek alatt.
  • akyyy
    #1414
    miért, az nem volt vizsgakérdés, hogy régen mennyi volt és most mennyi!
  • Punker
    #1413
    lakott területen csökkentették nem emelték, menj vissza vizsgázni :)
  • akyyy
    #1412
    hát nekem csak az rémlik hog ynem is oly rég emelték a maximális sebességeket: 120-ról 130, 80-ról 90, és városban 40-ről 50-re...
  • Punker
    #1411
    40? arra nem emlékszek, 60-ról vitték le 50-re tudtommal, ami nemis baj a városban nem kell száguldozni, persze van 1-2 hely ahol engedélyezhetnék akár a 70-et is, de néha az 50 is sok.
  • akyyy
    #1410
    de régen 40-en volt!
  • Punker
    #1409
    50-et mond a törvény, nem véletlenül!
  • Mhosah Myth
    #1408
    Inkább azt aki 50el meg 40el megy... :)
  • Punker
    #1407
    meg azt is aki a városban nem tartja be az 50-et :)
  • Easy Rider
    #1406
    Velem is volt ien pesten, hogy elaludtak előttem, 120-as skodával, nekem egy swiftem van, rádudálok erre kiordít az ablakon, hogy: "tudom, tudom, de ez nem olyan mint a tied" :DDD röhögő görcsöt kaptam, aztán gyorsan megelőztem :D
  • NSTSpider
    #1405
    Jaja de ha ott megtanulsz rendesen akkor mindenhol elboldogulsz :)))
  • Mhosah Myth
    #1404
    Hát igen a Pesti vezetés egy külön kategória :)!
    Volt már szerencsém ott is vezetni... Sajnos :D Kész elmebaj.
  • NSTSpider
    #1403
    Mivel én Pesten vezetek mindennap az ilyeneken meg sem lepődök:)
    Amúgy sok embernek kiszámítható a reakciója.
  • Mhosah Myth
    #1402
    Ja, meg még az is ma történt, hogy előttem ment egy ford focus a négysávoson egy olyan részen ahol nincsenek lámpák a kanyarodásnál... Belsőből lehet fordulni balra, megyek 60al az előttem lévő is ment annyival... Erre egyik pillanatról a másikra rátapos a fékre és mikor olyan 15ös tempóra lefékezte a kocsit kirakta balra az indexet, kisorolni már nem volt időm így maradt a satufék, ha nincs ABS akkor már a rendőrbácsikkal ismerkedtem volna... Nem hiába oktatják úgy a tanulókat, hogy először index aztán fék!!! Az ilyeneket el kéne zárni a vezetéstől... :S