1481
Utálom azokat, akik 60- 70 -nel vánszorognak előttem egyenes úton.
  • Vlala #1081
    erről van szó, de úrvezetőék az ABS-ESP-ASR-ASC-s autójukkal természetesnek veszik, hogy a Ladával is lehet úgy menni, mint ők...
  • Sadist
    #1080
    Az már rohadt változó. Napsütéses tiszta időben persze, hogy a megengedett sebességgel fogsz menni. Rossz időben, csúszós úton, ködben, hóviharban stb. csak a hülyék mennek 90-el. Ha nem a forgalmi, látási és útviszonyoknak megfelelően választod meg a sebességet, akkor azt relatív gyorshajtásnak hívják.
  • Vlala #1079
    a KRESZ szerint megengedett.
    De a forgalmi, látási és útviszonyok szerint mennyi?
  • Sadist
    #1078
    Országúton 90 a megengedett, csókolom!
  • magus
    #1077
    utalom azokat akik 60 70 el vanszorognak elottem

    lol

    folhivom a figyelmedet hogy 50 a megengedett

    ha mar nem akarod betartani legalabb ne hivd fel magadra a figyelmet:)
  • Vlala #1076
    akkor velem vagy. Éljenek a mazsolák!
  • Kriszti13
    #1075
    Én meg azokat akik 100-120-al nyumulnak és az életüket és a miénket veszélyeztetik!
  • Mike
    #1074
    szerintem ez mindenütt így van

    a flmae szó pl. nem magyar
  • bertino
    #1073
    Ebben a magyar emberes dologban van valami...
  • bertino
    #1072
    Nappal még talán én is elhinném, hogy esetleg kiszurja... , de este, amikor pesten a falak mellett állnak elbujva, és csak akkor látod meg őket, mikor szinte elhaladsz mellettük, mert elölről takarja őket monnyuk vmi épp annyira, hogy csak nekik legyen jó a szög... ehh
  • Mike
    #1071
    a totalcar-on épp erről van most egy cikk
  • Vlala #1070
    engem ezért neveztek szánalmasnak. 40-nel mentem a 40-es táblánál. Pedig "úrvezetői" körökben hetvennel szokás.
  • Nd
    #1069
    érdekes hogy csak itt nálunk ebben az elbaszott országban, ahol 1k emberböl 2 van aki értelmes, itt csak is azért akar lassitani valaki egy 40es táblánál mert ott a rendör és büntet. Különben padló hadd menjen....

    Utálom ezt az országot....
  • Cvd
    #1068
    De még mindig sarkítasz.:))) Azt állítod hogy a telepített trafipaxok esetén semmi értelme, mert úgyis kiszúrod őket, Jó szemed lehet, de biztosan megy ez akkor is ha gyorsan mész? Biztosan kiszúrod őket a forgalom figyelése mellett is? És mi a helyzet az éjszakával, akkor is kellő távolságból meglátod majd? És még mindig egy szót se szóltál a kitelepülős módszerről, holott fettebb országokban is használják továbbra is az automaták mellett, nem szorította ki a módszert sehol a technika. Elvégre a telepítettek nem elég visszatartó erejűek, elég a közelükben lassítani. De majd itt a világ összes többi országával ellentétben eltűnnek a kitelepülű rendőrök? Mert ha nem, akkor itt is van értelme a detektornak.
    Remélem nem kell mégegyszer leírnom, kettőből azért illik már megérteni.:)
  • zakika
    #1067
    nem is tudtam, hogy egy macskaval igy meg tudjuk erteni egymast :)
  • Garfield
    #1066
    Erről beszélek.
  • Garfield
    #1065
    Őszintén megvallva szerencse, hogy nem rajtam múlik a dolog, mert Szegeden én már jópár lámpás kereszteződést felszereltem volna olyan berendezéssel, amely érzékeli a piroson való áthajtást és készít és fényképet az áthaladóról. Amit manapság "hosszúzöld" címszó alatt csinálnak az emberek, az már nagyságrendekkel meghaladja a pofátlanság határát.
  • zakika
    #1064
    szerintem ahol a fekezes veszelyes ott a gyorshajtas meg veszelesebb
  • zakika
    #1063
    OK vissza a temahoz - huje mazsoja
  • Garfield
    #1062
    Számomra az egyik legabszurdabb érvelés traffipax kapcsán az volt, amikor az egyik szegedi "vadászati területre" (bennszülötteknek: Szegedre befelé, a Plázával szemben, az Izabella-felüljáró lehajtójánál levő jobbos kanyar) azért nem kellene traffipaxot állítani, merthogy a gyorshajtók a fékre lépnek a traffipax láttán és a hirtelen fékezés ott roppant balesetveszélyes tud lenni.

    Erre csak annyit tudtam mondani: vattafakk?
  • Vlala #1061
    (most fejezzük be.)
  • Mike
    #1060
    Ausztriában a rendőr megbecsülheti, hogy te gyorsan hajtottál-e vagy sem. Ezt Mo-n lehetetlen bevezetni, mert a rendőrök visszaélnének vele. Ott miért nem teszik?
  • Mike
    #1059
    az a gumi
  • Mike
    #1058
    majd ha nem szándékosan alultáblázzák, meg a rendőrség nem az autósok levadászását és megkopasztását tartja legfontosabb feladatának, akkor beszéljünk majd a szabályokról
  • Mike
    #1057
    hacsak a véleménye lenne más, azzal nem lenne baj
    csakhogy számosak az ő bűnei, amire bizony nincs megbocsátás
  • Vlala #1056
    tegyük hozzá, hogy a gép nem válogat, a mercit ugyanúgy lefényképezi, mint a suzukit, ebből a szemszögből viszont nem fog elterjedni Magyarországon.
  • Vlala #1055
    egyre több automata műszer van. Nyugaton már ki sem állítják mellé a fakabátot, a gép könyörtelenül elkészíti a fotót, ráírja, mennyivel ment a portréalany, és megy a bünti. Egy ilyet üzemeltetni sokkal gazdaságsabb, mint két-három kabátot kiállítani egy lézerágyúval, tehát gondolom, itt sem ragaszkodnak majd az ősi módszerekhez. Ez volt az a kisarkítás, amiről beszéltél. (Mike: A BSA ügynököt Te találtad ki, így maradt rajtam - mint rajtad a puzie a gumiban.)
  • RelakS
    #1054
    Ösmerősnek van ilyen "radarjelzője". Állandóan meg van őrülve, villog mint a karácsonfa, szal szerintem semmire nem jó. Vagy csak az ürge szokásához hűen elcseszett valamit a "telepítés"-nél :D
  • Sadist
    #1053
    Erről van szó! Nem kell állat módjára hajtani és akkor nem is kell félni a trafipaxtól.
  • zakika
    #1052
    lattam egy kepet az antiradar mukodesi elverol. hat engem nem gyozott meg. a masik oldalon, meg miest en szivok attol, ha egy barom csak akkor lassit, ha radar van a kozelben es nem az utviszonyoknak megfeleloen vezet. amig nem veszelyeztet senkit, addig jarjon gyorsan, ott van neki a hungaroring, de az utakon vannak szabalyok es a megsertesuk buntetest von maga utan.
    es most az egyszer egyetertek vlalaval, meg ha neha szelsosegesek is a nezetei
  • Cvd
    #1051
    Megint kisarkítod oda a dolgot ahol meg tudod indokolni az álláspontodat, csak épp messze rugaszkodsz a valóságtól. Tényleg, a telepített radaroknál nincs sok értelme, amennyiben ismerős vagy a környéken és úgyis tudod hogy hol vannak. De egy szót se szólsz arról ha nem tudod, és egy szót sem szólsz a normál kitelepülős mérésekről, holott azok nem pár év múlva fognak elterjedni, hanem most is kint vannak. Na oda jó az ilyen több tízezres kütyü. Ezeket miért nem említed vajon?
  • Nd
    #1050
    Hihetetlen hogy az összes forum arrol szol hogy 2 vagy több ember állandoan baszogatja egymás. Nem lehetnem ezt abbahgyni? A témátol független baromságokkal tudtok felhuzakodni, ecceruen érthetetlen. Lehet ez a magyar emberek sajátja, hogy nem birják elviselni ha valakinek nem olyan a véleménye valamiröl mint az öve...
  • Mike
    #1049
    ja
    te mint közellenség
    BSA ügynök, ugye
  • Vlala #1048
    Te is telepítetted a QuickAnswert? :-)

    Ismétlem magam: egyre több ponton a "képség"-en szereplőhöz hasonló automata fog működni. Sebességmérés, ha gyorsan megy, lefotózza a rendszer a rendszámát, megy a bünti. Most az, hogy a tábla jelzésére lépsz a fékre, vagy veszel egy több tízezer Ft-os kütyüt, és annak a jelzésére lépsz oda, az a Te dolgod.

    a hitelről meg tudnánk beszélgetni...

  • Mike
    #1047
    fogadok, hogy a cikket el sem olvastad
  • Mike
    #1046
    az, hogy szerinted mi éri meg, és mi nem, szerinted itt számít valamit? te már eljátszottad a hiteledet korábban, sry
  • Vlala #1045
    sajnos gyakoribb a b, légzsákos tütüben öv nélkül, 30-40-nél ki tudja nyírni az embert - vagy egy életre megbénul nyaktól lefelé...

    Radardetektor:
    Jó kütyü, jó drága, és kurtára nem érsz vele semmit, ha bejönnek az automata sebességmérő állomások. Így is, úgy is lassítasz, csak így fizettél érte.
    Csak gratulálni tudok annak, aki megveszi.
  • Mike
    #1044
    totalcar.hu
    ott keress rá
    jó kis cikk, ki is próbáltak párat
    itthon nincs tiltva, de azsutriában igen
    németeknél meg lehet ilyened, de nem kapcsolhatod be
  • LittleL
    #1043
    Tényleg, ki látott már
    ilyen radardetektort működés közben - élesben ?

    Metro-ban is lehet már kapni...
    csak kérdés megéri -e ?
  • Mike
    #1042
    de ez azért is jó, mert akkor oda elbújhatnak a rendőrök
    mert rendőrség nem szolgál, hanem szivat