1481
Utálom azokat, akik 60- 70 -nel vánszorognak előttem egyenes úton.
  • LittleL
    #1121
    Elmesélek egy Sztorit, a múlt szombaton történt ez,
    nagyon Lol lesz :

    - A kávéház fölött lakik egy srác, tök gazdagok...

    Van már neki egy Subaru Impezája, kb 6 éves lehet.
    De most apja vett egy vadiúj Subaru Impreza WRX Sti -t.
    11 millóért lízingelték a kocsit.

    mindenki használta a kocsit a családban.


    Aztán múlt szombaton még csak 10 napos volt a kocsi,
    amikor a srác 120 -al ment belvárosban,
    és volt az úton valami sár-tócsa,
    levette a lábát a gázról, meg közben félrerántotta kicsit a kormányt,
    és a kocsi már meg is pördült,
    a kocsi hátuljával kivitt két betonkerítés elemet..

    Totálkárosra csukta meg az autót, még csak 1300 km volt benne
    5 milló kár lett benne....

    De már fizetni fog a biztosító, és
    már meg is rendelték az új Subaru -t,
    csak várni kell, mert egész Európában nincsen kék színű..

    A kocsi megmaradt részeit,
    például a motorját meg eladják, úgyhogy még
    keresnek is rajta egy picit...
  • Mike
    #1120
    "felakasztatnám, megfojtatnám, felnégyeltetném, aztán megfőzetném őket. Aztán kezdeném előlről, és ha befejeztem, ugrálnék a darabokon.És addig ugrálnék, amíg fel nem törik a talpam"

    pszichiátriai eset vagy
  • LittleL
    #1119
    Jó lenne középre egy betonelválasztó,
    mert vannak azok a közös belső sávok,
    néha nemakarnak visszamenni az előzők a külső sávjukba....
  • zakika
    #1118
    latom ismered... es ez lenne az egyik fovonal BP fele
  • akyyy
    #1117
    autóút, puszi:)
  • LittleL
    #1116
    Huh, hát alaposan kijutott neked a 8 -ason az biztos.
  • zakika
    #1115
    nem tudom ki ismeri a gyor - varpalota kozotti szakaszt. most voltam arra eloszor. oda fele nem a fovonalon mentem, hanem egy kis tajnezes a falukon. nem is lett volna semmi gond, csak egy dzipes majd az infarktust hozta ram, amikor leakart kanyarodni tesre palota felol (tehat balra), de kozben en jottem szamben. persze volt felcsikorgas. gondolom a kocsijaban nem sok kar lett volna de az enyembol ripitya lett volna
    visszafele veszperemnek mentem. mivel nem ismerem a szakaszt es eleg kanyargos, igy probaltam ovatos lenni. hat egy optimista suzukis eloz a kanyarokban (tilos az elozes tabla) es meg ram dudal, hogy huzodjak mar le mert nem fer...
    a harmadik a hetvegen egy csapat fiatal volt egy fekete hondabol, akik ugy latszik megongyilkolni akartak magukat a balcsihoz vezeto uton, mert varosba eloztek teli csiknal szembejovo autonal. persze a szembejovo majdnem a fuvon ment es engem is szepen nyomott le az utrol
    egy hosszab hetvege alatt van mibol mazsolazni az utakon...
  • RelakSfromhome
    #1114
    mermiér?
  • bertino
    #1113
    részben pedig igaza van!
  • Mike
    #1112
    szerintem menj orvoshoz
  • LittleL
    #1111
    Hát jó elkpzelés,
    de szerintem nálunk ez még nem működne..
  • LittleL
    #1110
    biztos valami nagyképű fráter lehetett...
  • RelakSfromhome
    #1109
    Na, ha ma bátrabb vagyok, akkor halott vagyok.

    Aszód felől jövök Gödöllő felé, és a domonyvölgyi elág előtt van egy hosszú egyenes szakasz. Szemből jön egy kocsisor, amit egy szemétláda az én sávomban előzött. HA NEM FÉKEZEK NEKEMJÖN, MERT HELY AZ NEM VOLT!!!

    Utálom az ilyen köcsögöket. Egytől egyig kirángatnám a kocsiból, felakasztatnám, megfojtatnám, felnégyeltetném, aztán megfőzetném őket. Aztán kezdeném előlről, és ha befejeztem, ugrálnék a darabokon.És addig ugrálnék, amíg fel nem törik a talpam, vagy ki nem találok valami még borzasztóbbat!
  • Mike at home
    #1108
    persze, mert addigra mar nem lesz egy auto sem
    bicikliseknek meg minek
  • Garfield
    #1107
    Nekem ez a rész tetszett a legjobban:

    A tudósító Haren egy kis utcájában szarvashibát követ el. - Hogyan csökkentené a sebességet ebben az utcában? - teszi fel a leckekérdést a mérnök. - Fekvőrendőrrel! - így a válasz. Sajnos ez szitokszó a Monderman-szótárban. De az utcácska végében fény derül a helyes megoldásra: osztott tér, virágládákkal. Mindjárt ki is próbáljuk. Leparkolunk az úttesten. Az arra haladó járművek komótosan kikerülgetik a kombi Volvót. Majd áttérünk az utca "kresz-es" végébe. Ugyanúgy leparkolunk. Az első jármű ránk dudál.
  • Dzsini
    #1106
    ilyen eredményt vártam, nem tudtam hogy már máshol megcsinálták. szuper :) köszi a cikket

    "- A lényeg az: nem kell hülyének nézni sem az autóst, sem a gyalogost. Akinek például tehenet jelző táblát raknak ki két tehéngazdaság közé, azt gyereknek nézik. Úgy is fog később viselkedni - állítja az építész, elismerve: az autósok 10-15 százalékán semmilyen megoldás nem segít. "Fiatalemberekről van szó, akik meg akarják mutatni a barátnőjüknek, milyen klassz gyerekek!""
    ez nagyon tetszik
  • Garfield
    #1105
    Pedig a második ötlete nem is akkora marhaság, max. a mi észak-balkáni közlekedési morálunkkal összevetve tűnik életveszélyes megoldásnak.
  • Punker
    #1104
  • Dzsini
    #1103
    Múlt héten Ken Livingstone, a sokak által "autógyűlölőnek", vagy "vörös Ken"-nek nevezett londoni főpolgármester 60%-al megemelte az általa kitalált dugóadót. 2003 óta a London belvárosába hajtó autóknak eddig 5, ezentúl 8 fontot kell fizetnie.
    Ez havi 60.000 Ft a minden munkanapon belvárosba autózóknak, de a parkolási díjak még csak ezután következnek. Aztán mintha ezt még kevésnek érezte volna, nemrég "idiótáknak" nevezte a belvárosban négykerékmeghajtású terepjáróval közlekedőket, és egy újabb adót ígér nekik. Arról hogy Kensingtonban a "minden közlekedő egyenlő" elve alapján nekiáll felszedetni a zebrákat, lámpákat, táblákat, és minden elsőbbségi viszonyra, vagy KRESZ szabályra utaló jelzést - egyetlen forgalomrendező elvként a szemkontaktust javasolva - már ne is beszéljünk. Ezek után láss csodát, a minden nap metróval járó Ken Livingstone továbbra is Európa egyik legnépszerűbb polgármestere.
    forrás: Alleycat

    ez a hapsi hihetetlen, és simán átviszi az ilyen döntéseket vagyis meg is szavazzák. azért az a második ötlet nemsemmi... ha tényleg megvalósítják kiváncsi leszek a baleseti statisztikákra arrafele.
  • LittleL
    #1102
    nem semmi, ezek aztán nem aprózták el. DDDD
  • Garfield
    #1101
    3 részeg sofőr egy autóban

  • Sadist
    #1100
    Pff, faszláma. 50% sebességtúllépésnél azt hiszi, hogy az a +/- 3km/h számít valamit? Akiben ilyen kevés felelősségtudat van, annak az életbe nem adnék jogosítványt.

    Épp ma hallottam, hogy anyámék cégénél egy fiatal srác frontálisan ütközött egy teherautóval, amelyik egy jobbos kanyarban áttért a szembe sávba. A srác bennégett a kocsiban, a teherautósnak pedig semmi baja nem lett. Az ilyenek remélem jó sok évet kapnak gondatlanságból elkövetett emberölésért...
  • Garfield
    #1099
    Nem először olvasom, hogy jajj, mi lesz, ha elveszik a jogsimat, mert akkor ki fognak rúgni, jajjaj.

    Most lehet, hogy én vagyok a droid, de ha az állásom múlik azon, hogy van-e jogsim, akkor nemcsak a büntetés után kezdek el filózni azon, hogy talán másképp kellett volna csinálni, hanem igyekszek szabályosan közlekedni, hogy még csak ne is veszélyeztesse semmi. (Hogy az első büntetés után sem volt képes normálisan közelekedni, az meg már a lúzerság teteje.)
  • Garfield
    #1098
    Balf*sz
  • plasztika
    #1097
    Köszönöm,
  • Dzsini
    #1096
    sehol nem találtam ezt a rendeletet, május 1-től Ausztriában kötelező lakott területen kívül..
    Magyarországon erről még nincs szó, se az autóklub, se az orfk oldalán nem találtam róla hírt, csak ilyet találtam:
    "A láthatósági mellény egyelőre nem kötelező, de beszerzése mindenki számára ajánlott. A feltűnő színű és fényvisszaverő csíkokkal is ellátott mellény ugyanis a forgalmi okokból megállni kényszerülő autókból kiszálló sofőröket a forgalmas utakon láthatóvá teszi, ezáltal csökkentve ezzel a balesetek bekövetkeztének esélyét."
    és
    "Az ORFK úgy látja, hogy ennek használata a balesetek megelőzésében jelentős szerepet játszik, kezdeményezni fogja a KRESZ módosítását, a fényvisszaverő mellény kötelezővé tételét." (ez most májusi hír, az osztrák bevezetés utánról)
  • plasztika
    #1095
    Köszi a választ. Már csak azt jó lenne tudni , hogy milyen rendelet alapján és azt hol lehet megnézni ?Köszi
  • LittleL
    #1094
    igen kötelező..

    Magyar sajátosság, hogy sokan az anyósülésre feszítik ki a mellényt,
    ez olyan igénytelen,
    főleg a kamionosok szeretik az ülésre kifaszíteni
  • bertino
    #1093
    ha autóuton, autópályán lerrobbansz és leállósávban megállsz az autóval, kiszállsz, kötelező rajtad lennie
  • plasztika
    #1092
    Valaki meg tudja mondani,hogy Magyarországon kötelező-e a láthatóságimellény
  • LittleL
    #1091
    csak tempósan csak tempósan.......
  • bertino
    #1090
    Napsütéses tiszta időben persze, hogy a megengedett sebességgel fogsz menni.

    Ehh én ezt merném vitatni
  • fifi
    #1089
    akkor te nem is vezettél még Ladát, Polákot vagy hasonló kocsit...

    mester!
  • Mike
    #1088
    m/s :)
  • Vlala #1087
    m/h?
  • Vlala #1086
    van azon fék, meg orrmotor-hátsókerékhajtás párosítás is, télen állat lehet vele közlekedni
  • Mike
    #1085
    250
  • Mike
    #1084
    nézd már meg mi a topik címe
  • Mike
    #1083
    tudjuk hogy azon nincs fék
  • Mike
    #1082
    akkor ne irj ebbe a topigba