44
  • BiroAndras
    #44
    A szondák többnyire az űrben közlekednek, ott meg amúgy is bőven akad sugárzás, szóval nem kell aggódni. Annak meg elképzelhetetlen kicsi a valószínűdége, hogy véletlenül egy lakott bolygóra zuhanjon (és még akkor se okozna túl nagy kárt).
  • shevy
    #43
    bocs
  • Anteris
    #42
    Viszont azt gusztustalannak tartom, hogy a civilizációnk üdvözletét radiaktív hajtóanyagú szondákkal küldtük szét a világűrbe, hogy hadd forduljon fel aki esetleg megtalálja.
  • Anteris
    #41
    inkább csak hatásvadász akart lenni. Ha arányosítva lenne mingyá másképp nézne ki.
  • Anteris
    #40
    "Azért erkölcsileg nem megengedett az sem, hogy az emberiség "tele" szemeteli az űrt."

    ez ökörség szerintem. Az űr amúgy is maga a halál, azzal a pár ronccsal nem ejtünk foltot a szűzi lelkén. n még az atomhulladékot is kibasznám valahová az űrbe.
  • DOT
    #39
    Tudom,hogy televan az orbitális pálya szeméttel. Mert nem gondoltak rá, hogy útban lesz. Mivel levadászni gyakorlatilag nem lehet őket, így jártunk. Szerintem a legtutibb megoldás az lenne, ha a lejárt garanciájú műhód képes lenne szoros nap körüli pályára állítani magát. Csakhát ez drága. Most ennek hiányát szívjuk, és egyre jobban. Szerintem az sem megoldás, hogy "majd elég a légkörben". Elég terhelt az az űrszemét nélkül is.
  • Farseer
    #38
    Azér az az első kép elég gáz nem? :-)
  • Slartibartfast
    #37
    Az a baj, hogy a szemét szívesen hazavágja a fellött ürezközöket. Szal minél több szemetet hagyunk fenn, annál több esik le magától. Összességében rosszul járunk. ß')
  • Slartibartfast
    #36
    Én úgy veszem le, hogy tesztelik a kábel mqködését mondjuk egy zuhanó repülön, ha nem is az ürben. Tehát vesznek egy nem 5 km-es de 2 m-es drótot, lógatják, aztán mérik, hogy akar-e lefele jönni.
  • GABOR16
    #35
    Ha majd az űrlények megtámadnak, ez a sok szemét jókis pajzs lesz.
  • [NST]Cifu
    #34
    Ez igaz, de ezért nem az űrszemét felel :))
  • Freddy TNT
    #33
    Azért kíváncsi vagyok arra a "és várja az aktiválási parancsot. " egy hacker nem tud neki adni egy parancsot ? A megfelelő technikával persze...
  • Zocsi
    #32
    Azért erkölcsileg nem megengedett az sem, hogy az emberiség "tele" szemeteli az űrt.
    Ez ugyanolyan felelősségteljes dolog, mint az, hogy ne dobd el a csikket vagy a csokispapírt az utcán. Lehet, hogy ha egy ember eldobja még nem gáz, de ha már száz az már szemmel látható. Holott egy csikk a környezethez mérten qrva kicsi. Szal' mérlegelni kell, hogy megéri-e. Ezek a döntések, amiket most meghoznak ezzel kapcsolatban úgysem mintket ill. a környezetünket fogják jelentősen befolyásolni, hanem az unokáinkét. A döntések előtt az ő fejükkel kéne gondolkozni, még akkor is ha ez utópisztikusnak hangzik...
  • Megamanó
    #31
    mondat
  • Megamanó
    #30
    A cég szeptemberben végrehajtotta az első sikeres nullagravitációs teszteket mikrogravitációs környezetben.
    Lécci magyarázza el nekem vki, hogy ez a mondta mit is jelent:)) Köszi
  • [HUN]PAStheLoD
    #29
    nem lenne 1xűbb gigabrutál-orbitálisannagy lézerrel levadászni őket ? ^.^

    Btw, örülök neki , hogy végre találtak valami "gazdaságos"/teszkós megoldást
  • BiroAndras
    #28
    Pont az a baj, hogy magától nem jön vissza, hanem ott marad, és útban van.
  • BiroAndras
    #27
    Ha nem valami különlegesen mérgező anyagból vannak, akkor nem gond. Mint már korábban is írták, az űrszemét össztömege elhanyagolható a bolygó méretéhez képest. Szerintem egy nagyobb város 1 napi szeméttermelése felülmúlja. Ráadásul ezek a felső légkörben égnek el, és jó nagy területen szóródnak szét, a felszínen az esetleges mérgező anyagok koncentrációja szerintem nem is mérhető.
  • Dömper Ármánd
    #26
    Biztos, hogy nagyon mérgező anyagok is bőven kaptak helyet a műholdakon, és ha most lehoznánk az összeset, talán annyira megterhelnénk a föld ökoszisztémáját, mint amennyivel a miroelektronikai, vagy bármelyik hájtekk ipari szektor 3-4 mp altt megterheli...
  • DOT
    #25
    Éppen erre gondoltam. Nincs még benne elég szemét már így is ? Szvsz amit egyszer felküldtünk ne jöjjön vissza... mégha ezt drága is megoldani.
  • Zro
    #24
    Már csak az a kérdés, miközben elég ez a sok kütyü, milyen mérgező anyagok és gázok kerülnek a légkörünkbe. Nem valószínű, hogy környezetbarát anyagokból épültek volna föl.
  • Tetsuo
    #23
    De ha az emberiség így folytatja nem lesz korall, plankton, cet, hal, nem lesz lebontó folyamat csak mű-beachek lesznek klónhalakkal, növényekkel a gazdagoknak, a szegények max a klóros uszodába mehetnek..
  • fifi
    #22
    Igen. Ahogy Fogarasi Árpád is megmondta: a bolygók közti térben a tökéletes csomagolóanyag a sörösüveg...
  • Jimmyke
    #21
    Jaja tudom, azért is írtam oda hogy "nem jön tovább olyan gyorsan?". :P De mind1 :)
  • [NST]Cifu
    #20
    Az óceánba ledobott szemét ott marad, ha tudja a természet szépen lassan lebontja, ha meg nem... akkor kicsivel tovább marad ott..

    A légkörbe belépő műholdak viszont elégnek. Némi körültekintés persze nem árt a tervezésnél, hogy biztosan elégjen, és ne jusson el a földre, de ennyi.
  • Benedekco
    #19
    jövő látó! sok kicsi sokra m1... én nem örülnék ennek a léápésnek, mert pl elégrégen azt mondták hogy az óceán is elbírja a szemetet... oszt nézd meg most!
  • Zocsi
    #18
    "Sokan talán el sem hinnék, hogy az emberiség még soha nem volt olyan tevékeny az űrben, mint ma..." Ez jó! Ha holnap mondanák ugyanezt, akkor is elhinném! :)
    A módszer nekem így első olvasatra tetszik. Végre valami normális emberléptékű megoldás, nem holmi "atomkori" rakétahajtómű, ami majd 10 év múlva visszahozza az egész kócerájt.
    A szeméttel majd akkor lesz gond, ha már nem léphetünk az űrbe, mert rögtön kapnak egy marék csavart a sikló az orrába. Akkor majd előveszik a Piramisban talált csillagkapu ketyeréket! :P Dehát ennek még vagy 1000 év mai léptékkel.
  • akyyy
    #17
    szerintem meg olyan mitn a mars mentőakcióban mikor az ufok haggyák el a marsot :)
  • gz8
    #16
    A cucc oldalán is ez a kép van, tehát ők baltázták el. Egyébként a kétpontos perspektíva miatt van, mert ami olyan magas, mint amilyen széles, az nem úgy látszik %%-)

    Magyarán: hosszabb, mint zöld...
  • Esrohnoil
    #15
    Egyébként nem tom h. csak nekem szúrt szemet v. más is észrevette-e, esetleg hülye vagyok, de a 3. képen a szerkezet mellett egyszer ott van h. 35 cm=17", alatta meg h. 35 cm=14"... Most akkor 14"=17"?
  • Esrohnoil
    #14
    Ha elindul lefele, nem áll meg magától.
  • jeec
    #13
    Űrkábel az űrszemétrengetegben..

    Ja, nem árt megemlíteni, hogy a tether (űrkábel) rendszer egyben energiabetáplálás segítségével űrbeli ojjektumok (lásd még: műholdak, űrhajók, űrállomások) pályájának a megemelésére is felhasználható - lényeges, hogy űzemanyag felhasználás nélkül! Pl. jófajta napenergiával.
  • Jimmyke
    #12
    Ez jó ötlet! Alapnak nem rossz amit lehet majd fejleszteni.

    Amúgy mivan ha az a "tartály" ég el hamarabb (pl 2. kép) és nem jön tovább olyan gyorsan?
  • Wharyoo
    #11
    Fel kell küldeni az Ürgolyhókból a Megatakarítönöt :)))

    Komolyra fordítva, elsö lépésnek már az sem rossz, hogy egyszerü és hatákony megoldást találnak a jövöre nézve, és így nem szemetelnek tovább...
    Gondolom ha lesz majd használható, többször és olsón feljuttathaó hajó, akkor kitalálnak arra is valamit, hogy kipucolják a jelenlegi szemétdombot...
  • Hmuda
    #10
    Hm, lehet jó megoldás, de a jelenlegi űrszemetet még nem fogja kitakarítani. Azokat se ártana lesöpörni.
  • kukacos
    #9
    Bárcsak gond lenne a légkörnek, mert ez azt jelentené, hogy olyan sok űreszközt tudunk pályára állítani, hogy megérezze :) De még ha minden műholdra mondjuk 1 tonnás súlyt számolsz is (ami irreális), akkor is az a pár ezer tonna eddig feljuttatott eszköz a légkörben elégetve elhanyagolható mennyiség, tekintve pl. hogy - ha jól emlékszem - pusztán mikrometeoritokból naponta több száz tonna ég el a légkörben.
  • Cat #8
    a légkörben elég
  • Gabest
    #7
    Ha elég sok lesz a szemét, összeragasztjuk őket pillanatragasztóval és kiköltözünk a felszinére!
  • pemga
    #6
    Az a kép úgy néz ki, mintha lenne saját gyűrűnk, csak ezt mi csináltuk, szemétből. "Ügyesek" vagyunk, nem? :).

    És akkor arról még nem is szóltak, hogy mi van azokkal a szondákkal, egyebekkel, amiket elküldtünk jó messzire, vagy otthagytunk valahol (Holdon, Marson, stb.)
  • DOT
    #5
    És a légkör örül neki, hogy teleszórják mindenféle szeméttel? Ez kb. olyan dolog, mint a tenger mélyére süllyeszteni a kommunális szemetet. Mint az USA teszi...