818
Büntetőpontok rendszere a fórumban
Szabályok: #1, #249, #260
  • martinger
    #610
    szerintem is jóval bonyolultabb lesz, de talán NÉMILEG igazságosabb az új rendszer
    a legjobb persze az lenne, ha olyan moderátorok lennének, akik nem kretén idiótázzák a fórumozókat és nem is idegesití fel őket az egyszerű kérdések, de talán idővel ez is meglesz
  • Random_
    #609
    Szerintem a pontrendszer jó. Jó lenne ha alapból kialakulna minden fórumozóban egy reflex, hogy ha nem tud valamit pl. game akkor elolvassa a faq-ot ha van vagy visszaolvas 2 oldalt. A pontrendszerrel és a szégyenfallal ez szerintem megoldódna. Aki nem elég érett ahhoz, hogy logikusan kikövetkeztesse miért kapott büntit és mi a megoldás az nem hiszem, hogy bármi más módon is nevelhető lenne.
  • Vlala #608
    [megkönnyebbül]
  • Mike
    #607
    szvsz agyonbonyolítjátok a forumozást

    másrészről az sg-nek is megvan a maga szerepe a magyar net életében, ami soha nem lesz pl. a hwsw, bárki hiába is szeretné

    persze eldőnthető, hogy a kevesebb, esetleg több
  • Cat #606
    olvass vissza
    1. a lámaflag elévül
    2. gumira nem vonatozik
  • Vlala #605
    Ezért mondtam, hogy nem az én dolgom, apróval kellett volna írnom az egészet :-)
    Abban a kilenc hónapban tényleg. de előtte...
  • VinylToy #604
    Lajos, szerintem Te elég kevés dolgot láttál abban a kilenc hónapban, amióta itt vagy, jó ötlet ez, majd meglátod! ;)
  • Vlala #603
    Nem az én feladatom, de nem igazán tartom jó ötletnek.

    Vegyük például a KRESZt. Amióta bevezették a pontrendszert, sokkal több a szabálytalankodó, ledudálnak, gyorshajtanak, mit nekik elsőbbség, STOPtábla, vagy piros lámpa. Ha (ritka eset!) elkapja a rendőr, bevési a három pontot, "osztakkormivan".
    Példa rá az a HVCS, aki Suzuki Wagon R+-al kereszteződésből kihajtva (mellém, a szembesávba) üveghangon megelőzött. Kívánom, soha az életben ne legyen nagyobb sikerélménye.
    a mai autósok csak akkor kapnak a fejükhöz, ha már közel járnak a limithez, akkor is előbb a rendőrt keresik a szemükkel, csak utána a stopvonalat.

    Vetítsük át a példát az itteni problémára: igaz, leírtátok, hgoy a három kisláma egyszerre is kiosztható, de ennek szvsz nem lesz nagy visszatartóereje. "Egy hülyét semmi sem feszélyez" /Jáksó/

    A másik, hogy ezzel további gondok merülnének fel: olyanokat büntetnétek vele, aki igazából nem érdemli meg, pl. jószándékú, de netikett terén teljesen tapasztalatlan újregek, akik két napja regeltek valami számukra tényleg kilátástalan probléma megoldását keresve.
    Szvsz ezzel nem a színvonal emelkedne, hanem az SG iránti (pillanat, telefon) érdeklődés csökkenne.

    De ez csak egy vélemény, ráadásul az enyém, ezért nem érdekes :-)

    Esetleg egy javaslat: újregeknek tanulóidő bevezetése, pl. az első pár hónapban elnézőbbek vagytok velük, vagy a kislámák elévülnek egy idő után (pl. egy hónapig nem rosszalkodik valaki, akkor éhen hal a kislámája - tamagochi rulez!)

    Tényleg: a gumiban ugye ez nem lesz bevezetve? Pillanatok alatt kiürülne az esgé... (értsd: ott mindenki ökör, de ott ez a természetes)
  • hen-tes
    #602
    Jé, hova lettek a lenéző, sárbatipró kifejezések ? :\
  • Láma!
    #601
    áz!!
    van is!!:DD
  • Aquir
    #600
    Akkor Lámá!nak mindig lesz egy lámafeje :D
  • Dichter
    #598
    Jólvan, nem kell elmondani 26x. Okos vagy, csak így tovább, és rögtön 3 is lesz a fejléced mellett.
  • Chaos Mad
    #596
    gondolom meghuzod magad :)
    pl a Rajzok.. topikban :)
  • hen-tes
    #595

    mikortól lesz?
  • Chaos Mad
    #594
    lehetséges...
  • Tuvok #592
    passz
  • Tuvok #591
    Sztem ha a témával kapcsolatban ír vki be a nyitó előtt, az nem gond, inkább a #1-ezőkről lehet szó .
  • Chaos Mad
    #590
    nem kapott én ugy tudom. vagyis még nem volt rola szó.
  • Chaos Mad
    #589
    lejjebb azt irták hogy ha nem ir bele senki akkor ugyis törlik bizonyos idö mulva.
  • Dzsini
    #588
    akkor törlik a moderátorok a topicot, és aki akarja újranyitja, ha úgy gondolja, hogy hozzá akar szólni.
  • Garfield
    #587
    Technikai jellegű kérdés:

    First post mit jelent?
    Senki sem írhat be, amíg a topiknyitó nem ír bele? És ha már 5-10 perce megnyílt a topik, a topiknyitó meg elfeledkezett róla, vakaródzik vagy nem is akar első hozzászólást írni, mert szerinte a cím és az alcím elegendő?

    Csak azért kérdezem, mert ilyen "topik van, első post nincs jópár nyílt.
  • Tuvok #586
    Nemtom, #577
  • Chaos Mad
    #585
    jhonny kapott lámát?
  • Chaos Mad
    #584
    én nem akarok eggyet se. :)
  • Chaos Mad
    #581
    még a végén poén lesz az egészböl, kit tudnak többször bannolni :D
  • Dichter
    #580
    Már ne is haragudj, de azért ez elég gáz hozzáállás, főleg tőled, akinek igazándiból türelmesnek, és tájokoztatónak kéne lennie. Valamit kérdez normálisan, te meg lehurrogod, meg hogy idegesít? Jó, ok, idegesítenek a láma fórumozók, de azt ne a törzsközönség tagjain vezesd le.
  • Tuvok #578
    De ő gondolom vmi okkal kapta, én csak mint poén gondolok rá :))
  • Cat #577
    nembiztos hogy jó ötlet bekerülni johnyy mellé, ő még azt se érti hogy mi a probléma :)
  • Tuvok #576
    Azért azt nem szeretném
  • iko
    #575
    vigyázz még a végén több lesz a kelleténél :)
  • Tuvok #574
    Váá, ez a lámás cucc akkora poén, hogy sztem vmit elkövetek egyért :DDDDDDD
  • Bandee1987
    #573
    nem veszik semmibe a munkáját, egyszerűen nem tartom őt tanárnak megfelelőnek. Az a jó tanár, akit a diákjai is tisztelnek, és nem véletlen nyeri el ezt a cimet.
  • Johnyy
    #572
    DE most akkor ez a napló mien címen van vagy van már egyáltalán?? és mikike miért kreténkirály? pihen???

    Jah és amúgy én miért vok topickiler, spamkirály vagy mi a f.sz
    az a rafi beszabadúlt ide és most azt képzeli hogy őa nagymenőő,,,
  • nemcsakfeel
    #570
    :D
  • Borg
    #569
    Azért még teljesen jól nem, úgylátom :D
  • nemcsakfeel
    #568
    ilyen jól működik már a rendszer?
  • Sephi
    #567
    Szeretnem unepelyesen megjelolni Raffaelo baratunkat :DDDD
    Szerintem neki mar rogton 10 lamat is rakhatnatok bar asse eleg :DD
  • Punker
    #566
    ja
  • Borg
    #565
    A jó tanárnak nem veszik semmibe a munkáját.

    (Nade szerintem ezt ne itt tárgyaljuk ki.)
  • Punker
    #564
    vagy csak belefáradt abba hogy semmibe veszik a munkáját