307
  • Macc
    #105
    Hidd el "jo" helyre folyik a le'!!! A rendorseg is csak egy birkahad, azt csinaljak, amit mondanak nekik...
  • Macc
    #104
    Ezt hogy erted?
  • blackgamer
    #103
    persze hogy nagy a haszon, de az nem a rendőrségnek folyik be :)
    egyszerűen nem értem mért hunynak szemet az SMSweb felett
  • Yv@n
    #101
    A konzollal az a baj, hogy mire minden játékkal való játszásra alkalmas lesz, addigra gyakorlatilag majdhogynem egy PC...
  • Macc
    #100
    Strogg, sztem nem nekem akartal valaszolni. Amit tudok en is megveszek. Most nemreg vettem ps2-t, es ahoz csak origi jatekaim vannak. Es nem is tervezem a hack-eleset.
  • strogg
    #99
    Macc
    Ha hiszed ha nem, a system shock 2 esetében pl amint végigjátszottam a demot, kezem lában törve rohantam megvenni az eredetit. (barom vagyok tudom, 8990 forintot adtam érte)
    Kb: a 3. napon már töltöttem leg a "ss2NoCDcrack.exe"-t. :)
    Az örületbe kergetett, hogy Cd nélkül nem hajlandó menni.
    De ugyanez történt a HalfLife-al, és az összes játékkal, ami Cd-t kért.
    Igen feltörtem. A saját legális verziómat. Nah ez már vicc.
  • Yv@n
    #98
    Mellesleg bizonyos körülmények között pont az agyatlan hentelés lehat az ami újrajátszható. Lásd painkiller tarock által nyújtott lehetőségek, illetve hogy minden pályát tökéletesre kivitelezz.
  • Macc
    #96
    Ja ezekkel az agyament vedelmekkel csak az sziv, aki legalisan jut hozza a termekhez. A warez valtozat az igyis-ugyis elkeszul, es nem kell aktivalni meg szivni a fogat ujrainstallnal.
  • Cat #95
    szerintem neked konzolra van szükséged
  • winnie
    #94
    analógia: nem csak egy bankot raboltak ki, hanem folyamatosan rabolgatták a bankokat:)

    Az Insane nevű szerver tulajdonosa az [****o]-nak cáfolta, hogy az általa működtetett kiszolgálón illegális tartalmakat találtak volna.
  • strogg
    #93
    Elírtam bocs :)
    De érted a lényeget:))
  • Yv@n
    #92
    A kevés hiba az miért kizáró tényező? :)
  • Orgi-CRPD
    #91
    "A bűncselekmény súlyosságát fokozza, hogy a szervereken lévő illegális tartalmakat az elkövetők feltehetőleg huzamos ideje folyamatosan frissítették."
    Me? Mie? Ebbe mi a logika?
  • Yv@n
    #90
    Azért ez is eléggé durva :)
  • strogg
    #89
    Hát ha már itt tartunk ez is igaz amit mondasz NEXUS.
    Mellesleg nálam a játéknál kizáró tényezök a következö.-Teljesen lineáris történet. (magyarán no szabadság)
    - Agyatlan hentelés.
    - Bonyolult telepítés. (még linuxon is über alles módon meg lehet oldani)
    - Kevés hiba.
    elvárások: Ezek ellentétei, és valami magával ragadó hangulat.
    Példák: unreal, System shock sorozat, UT (az elsö), deus ex, fallout. most az uplink az ami lenyügözött. (akinek tetszett a "bizd a hacker"-re, annk kötelezö darab :)
    Ami tökölös, már nem érdekel. Például az örületbe kergetnek az ilyenek, hogy play CD-t rakd be, cserélj CD-t, interneten kötelezö regisztrálni. Ez nálam kizáró tényezö. (lásd HL2 Steam-je. Úgy felhúztam magamat, hogy látni nem akarom többet aj átkot. Szórakozzon az édesanyjával.)
    Magyarán: Ha a kiadók, és fejlesztök végre tényleg JÁTÉKOT fognak csinálni, JÁTÉKOSKNAK el lehet hinni, hogy szépen fog oda a zseton vándorolni. mint említett az elözö hozzászólásomban én is legalizálok rendesen. Ami megéri, azért én is fizetek. És nagyon sokan fizetnének.
    Sokkal több kárt okoz a macska egér játék a crack fejelsztök, és a játék fejelsztök között.
    Mellesleg a neten hegyekben áll a HL2 törése....bocs valve, ez az igazság. Megéri borzolni a VEVÖITEK idegeit?
  • winnie
    #88
    mindenesetre az is tény, hogy a dvd-im 80%-át külföldről rendeltem meg, ami, ha tesznek is rá postaköltséget, még mindig sokkal olcsóbb lehet, mint itthon megvenni (pl. 24 c. sorozat első évad kemény 2700 forintért)
  • Yv@n
    #87
    És akkor még netes online aktiválásról mégnem is beszéltünk...
  • winnie
    #83
    6-8 ezer forintos DVD árak mellett nem lepödöm meg.

    no ezt azért nem értem. ha valami, akkor a dvd-árak izomból mérséklődtek az utóbbi években - a premierfilmek, amik mostanában, dupaldvd-n is 5ezer környékén jönnek ki. jó ez is lehet, hogy sok.
  • NEXUS6
    #82
    És azt is számolja bele mindenki az árba, hogy a gámék többsége egy szenny amikor kijön.

    Úgy a 3. 4. pecsnél kezdi felvenni azt az alakot, amivel beharangozták, meg amit elvárna tőle az ember.

    Pecsek általában csak fizetős helyről szerezhetők meg, játékújság cd, ha megjelenik benne, meg a net. Hiába ingyenes a pecs, ha a netelőfizetést meg ki kell csengetned.

    Egy 100 megás pecset meg csak szélesmájú rendszeren tudsz még ebben az életedben leszedni. Szal havi 10 misit elszór az ember ilyenekre is!

    Tessék jól kiadni a progit, akkor nem kell szélessávú sem, a pénz meg szépen a kiadók zsebecskéjébe vándorol.
    Ilyen eccerű ez.
  • strogg
    #81
    Ez átlag. az, hogy te nem ilyen vagy, az egy dolog. :)
    Te vagy a kivétel, aki erösíti a szabályt :)
    Én pl egy olyan filmet ami nagyon tetszik, azt simán megnézem 2x is, 2 nap alatt. A gyürük ura összes részét már láttam vagy 10x :)))
  • Yv@n
    #80
    "Ismert tény, hogy egy ember egy olyan filmet ami megtetszik neki, azt 3x-4x is megnézi."

    Ez honnan jött? nemtudom, de még életben nem volt rá kényszerem, hogy többször megnézzek valamit, egyszerűen amint ismerem a sztorit, már nem tud lekötni.legyen akár játék, akár film. Itt jön be a képbe, hogy hosszabban el lehet játszadozni egy olyan játékkel ami nem történet kötött, hanem ad free ride lehetőségeket, ahol szabadon kóborolgathat az ember.
  • strogg
    #77
    6-8 ezer forintos DVD árak mellett nem lepödöm meg.
    Nekem viszont eszembe jutott egy elmebeteg elképzeés. Nem lehet, hogy a DVD árak szorosan követik a mozijegy árakat?
    Ismert tény, hogy egy ember egy olyan filmet ami megtetszik neki, azt 3x-4x is megnézi. Átlagosan persze.
    számold ki, hogy 3-4 mozijegy ára egy frissen megjelenö filmnél mennyi, és kijön az átlag DVD ár.
    Az én meglátásom, hogy amikor megveszed a DVD-t, akkor gyakorlatilag úgy gondolkodnak, hogy 3x-4x mentél moziba. Azt fizeted ki.
    Lehet nincs igazam, akkor elég pofátlan a DVD ár. Ha meg igazam van, akkor meg határozottan szemét az ár :)
    Én amondó vagyok, legyenek büszkék arra 15 TB-ra. Amíg ezzel vannak elfoglava feláll egy másik szerver hálózat, legalább ugyanennyivel. És akkor még nem beszéltem a P2P hálózatokról, az orosz,ujrán,brazil, és dél amerikai warez szerverekröl, ésatöbbi. Szóval örüljenek maguknak, mert a világ warez részének mindössze 0,00000001%-át csípték meg. Hajrá.
    Amit írtatok az sajnos igaz. Anyagyilkosságért kevesebbet kapsz, mint szerzöi jogi ügyekben. Vicc? Nem. Szánalmas. Mellesleg már nagyon régen nem veszek DVD-t CD-t. Nem vagyok hajlandó annyit adni érte, amennyit kérnek.Pofátlan ár.
    Én mindenkit arra buzdítok, hogy annyiértn e vásároljon, amennyiért kínálják. Ugyanis az árak azértn em mennek lefelé, mert van aki így is vesz.
    Söt jogtiszta játék vs. olcsóság tipp.
    Letöltöd a játékot, végigjátszod. Ha tetszett learchiválod. (vagy törlöd). Ha viszont megtartod, akkor legalizáld az "ezt vedd meg" sorozattal. Az összes játék amit linuxra begyüjtöttem ilyen. A linuxos binárissal a game Data állományt CD-re raktam, hogy ne kelljen szenvedni a telepítéssel (copy&run módszer), aztán 1999-ért megvettem az eredetit.És kapja be a hatóság, meg a jogvesztök, meg a kiadók...
  • mireez
    #66
    Megnézném, azt , hogy mikor lesz egy ÚJ PC game ára 7000HUF alatt. De még 6K is sok érte. HL2 se ér annyit amennyiért kínálják.
  • Yv@n
    #65
    Más kérdés, hogy amiknek az árai eddig leestek azok ugyebár áresés után általában a Value csomagokban (1 dvd tok, benne papírzacsi és pár cd) kiadásban lettek olcsóbbak. Én azt a tendenciát figyeltem meg, hogy már a frissen kijövő cuccok is ilyen kiadásban kerülnek elő MÉG DRÁGÁN is. Bosszaontónak tartom továbbá azt is, hgoy ugye megy a macerálás, hogy jaj itt a szoftverkalózkodás melegágya bla bla, és hogy hatlamas bevételkiesés, viszont annyira nem tartják piacnak az országot, hogy egy nyűves Collectors edition-t forgalomba hozzanak...ez szerintem erős ellentét. És speciel igen, amit szeretek, azt megvenném, és adott esetben a díszdobozos verziót belőle, viszont simán meg sem teremtik a lehetőségét. Másik kedvencem erre, mikor adott esetben valami külföldi fórumon közlik, hogy hát rendeljem meg postán...ahham nos igen, alapból az extra változat baromi drága, és akkor még külhonból rendeljek borsos postaköltséggel, adókkal, stb...majd mindjárt...amíg nem vesznek komolyan, addig nem lesz viszonzás, sajnálom.
  • winnie
    #64
    tény. az is tény, hogy a warez élni fog. de az is tény (remélem ilyet lehet írni), hogy míg minden warez elérhető a neten ingyen és bérmentve, addig azok, akik az ingyenes dolgokból hasznot akarnak húzni (igaz, minőségibb szolgáltatást ajánlva a pénzért) azok mindig is jobban előtérben lesznek, mint azok, aki csak letöltik és kvázi nem dílerkednek vele - nagytételben.
  • winnie
    #63
    hát nem tudom, de szerintem az sg-nek sem célja, hogy rasszista megnyilvánulások legyenek a hasábjain.
  • NEXUS6
    #62
    Háj Kyo!

    "láttam az üzeneteket a törlés elött"

    Akkor menekülj, nemsokára egy nagy fekete kocsi fog megállni az ablakod elött.

    Amúgy az árak tekíntetében sokat javult a dolog, pillanatokon belül leesik egy játékszoftver ára 2-3 e ft-ra. Pár éve még nem így volt.

    Kivéve persze a frencsájz univerzumhoz tartozó termékek (sztárvásztr vagy hogyírják). A manapság már igencsak röhelyes grafikájú x-wing cd még mindíg vagy 5 ezer ft.

    Ennek ellenére még mindíg asszondom, hogy q-rva kevés a fizunk!
  • Yv@n
    #60
    Erről eszembe jutott az a vicc, mikor egy hölgy fizetne a kasszánál és a pénztáros közli vele, hogy hamis az 5ezres amivel fizetni szeretne, mire a hölgy: "Úristen, akkor engem tegnap megerőszakoltak!"
  • xavier
    #56
    warez will never die
  • Shadow_THH
    #55
    igaz... be lehet ugy adni, hogy szegény szerencsétlent agyonvágta az áram pedig csak 29 éves volt, és az egyik kezét le kellett amputálni. Meg be lehet ugy is adni, hogy áramot akart lopni de pórul járt. Csak az utóbbi ugye nem hír és nem lehet rajta sirni....
  • Demon Eyes Kyo
    #52
    Amig pl. 5e Ft egy DVD v. CD, és 12e Ft egy játék addig lesz warez. Majd ha egy új DVD v. CD 1000 ft, egy új játék 2500 Ft akkor talán nem fognak annyian letölteni. Természetesen ez igaz a mozijegyekre is, mert azok árai is neevtségesek.
  • Yv@n
    #50
    Ez így van de bejön ugye a minden ember egyenlő, de vannak akik egyenlőbbek elv, és azok egyenlőbbek akiknél a kellő mennyiségű dohány leledzik...
  • Demon Eyes Kyo
    #48
    Mert a 160 bruttó csak első ránézésre tűnik soknak....
  • winnie
    #47
    az egy dolog, hogy nem számít, de az lesz a véleményük, amit egy lelkes huszonkilencéves, hozzánemértő fókusz vagy aktív riporter duruzsol a fülükbe.

    amúgy meg mindegy, nyilván, aki törvényt sért azt büntetni kell (ez rám is vonatkozik, nyilván). aki a tűzzel játszik, az pedig számítson arra, hogy megégeti magát...
  • Cat #45
    még szerencse, hogy a magyar nép véleménye marhára nem számit az ügyben
  • NEXUS6
    #44
    A kis elődnek amúgy párhuzamosan volt egy biztosítási csalásos ügye is.

    Mert a béemvéjén nem volt kaszkó, betelefonált hát a haverhoz és az eset másnapján csináltak egy visszadátumozott szerződést.

    Kicsit pofátlan az űrge, kinyír egy csákót és még ilyenre is van idegrendszere!

    Ebben az ügyben legalább elítélték, igaz itt pénzről volt szó.

    Rendőr meghalt az nem számít csak a biztosító pénze.;(

  • winnie
    #43
    ez a lényeg - a média.

    szerintem érdemes lesz megnézni, hogy a mai kertévés híradók, de főleg az utána következő bulvármagazinok megint milyen nézőpontból fogják feldolgozni a témát - ahogy szokták, minimális hozzáértéssel, és az egészből majd az ő verziójuk fog eljutni a magyar néphez
  • davos80
    #38
    (7vip-)
  • davos80
    #37
    Mert sok a haszon belőle.
    Gondolj egy 720 ft + áfás sms-re.
  • blackgamer
    #36
    lekapcsolhatnák az összes smsweb-es szervert,
    azoknak legalább tudni a tulajdonosát, nem tudom eddig miért nem léptek