307
  • Shadow_THH
    #35
    "másrészt a bűncselekmények nemzetközi megítélése szempontjából Magyarországot különösen fertőzött területként bélyegzi meg."

    ühümmm... a Kulcsár László, stb nem bélyegzi meg Magyarországot, viszont az, hogy mint minden más országban itthon is van warez az igen!

    Ha császár előd vagy akkor az emberölés drogosan vezetve = egy év felfüggesztett. Ez 8 év lesz.
  • davos80
    #30
    Ezen én is gondolkodtam : kirabolok egy bankot, milliomos leszek, ha elkapnak eltartanak.
    Van egy hátránya viszont : "a leesett a szappan" effektus...
  • NEXUS6
    #28
    Másé (úgy értem a többségé)meg csökkent, ha nem is számszerűleg, de reálértékben.

    Oszt egy kettő nyugdíjas meg megfagyott mert nem volt pénze fűteni.

    Hát ilyen ez az élet.
    Ez a pár srác végül is még jól is járt, pár évig nem lesz gondjuk a pénzzel.
  • noss
    #24
    "... az államot nem érdekli. Neki a multicégek tejelnek, és nekik tetsző törvényeket hoz. Mindenki más dögöljön meg az állam szerint."
    Elérkeztünk oda, h mi is az az állam (igaziból), miért jó (ROSSZ) nekünk, ill. mivel is etetnek minket. Pl. vicces hallani az állam definícióját, az alkotmányt meg az egész jogrendszer értelmét.
    REND a lelke mindennek! Micsoda zseniális, nemzetközileg elismert munkát végeztek a 'agyar it-zsaruk... :)))
    ...itt, a <10 milliós Magyarországon, ahol pár száz ezer netező és néhány nagyobb szerver közül ki tudják válogatni a warezt! :)
    A mindenhol reklámozott smsweb-ekről nem is beszélve! Szóval... elismerésre méltó TELJESÍTMÉNY... :PPP
  • winnie
    #22
    szerintem ne politizáljunk, nemcsak a kormány, de más fizetése is nyilván nőtt.
  • mireez
    #21
    "rontják az intézmények és diákjaik hírnevét mind hazai, mind nemzetközi szinten." lol
  • NEXUS6
    #20
    "ez _szerintem_ így demagóg és nem is igaz. pláne úgy, hogy van itt, akinek 160 a bruttója és ugyanúgy nem költ szoftverre vagy mozijegyre."

    egyrészt ez így van mert ezeket a cd/dvd árakat nem 60 de nem is 160 e bruttóra, hanem annak monnyuk 10x-ére tervezték!

    Másrészt meg néha sz.ré-h.gyé (értsd 1-2 ezer ft-ért) lehet szoftvert/filmet kapni és akkor az embör gyereke aztat megveszi/megnézi.
  • Yv@n
    #19
    Nem annyira a rendőrség, politikai vezetésünk térden kúszva rohan nyugat segge felé, méteres nyelvcsapásokkal. Ez van, ha a kispolgár a multiktól lop, az főbenjáró bün, az hogy a felső réteg a kisembertől mit lop az lényegtelen apróság, milliárdos sikkasztási ügyek után rövid televíziós meghurcolás jár, pár éves tárgyalásokkal, és háziőrizettel. Számomra elképzelhetetlen összegek elcsalásakor pár milliós bírság...hát röhögve kifizetik, hisz nagyobb a haszon rajta.
  • Zoldalma
    #18
    Nyirbalt annyira, h a sulinet savszel3sseget visszavettek 512/128-ra v nehol 384/64re. Igy 3-4 gepterem nehol 384en megy (fo a takarekossag, allitolag)....eljen az informatikai fejlodes...
  • Yv@n
    #17
    A saját fizetését.
  • spR
    #16
    Ja :))
  • NEXUS6
    #15
    "másrészt a bűncselekmények nemzetközi megítélése szempontjából Magyarországot különösen fertőzött területként bélyegzi meg."

    És akkor mi van?
    Kína/India meg még ferőzöttebb, a tőke meg számolatlanul megy oda! India IT szuperhatalom!

    Ne hogy már nállunk akarják a multik halálra keresni magukat özvegy Kovácsné kisnyugdíjából!!!
    Inkább itt kéne előállítani azt amit maj az amerókai állagpógárnak odanyomnak.

    Bárcsak megérném hogy egy politikust börtönbe b.sznak elherdált milliárdokért!
    Akkor talán visszatérne annak a szakmának is a becsülete.
  • spR
    #14
    A lényeg, hogy minél hosszabb ideig tudjon a magyar köztársaság rendvédelmi szerve (szándékosan kis betűvel) benyalni a nyugati kiadóknak.
  • winnie
    #13
    Elcsépelt körmondat, de ha nem 60.000 lenne a bruttóm, hanem 160.000 szarnék a warezre, letölteném a demo-t, és ha tetszik rohannék megvenni.

    ez _szerintem_ így demagóg és nem is igaz. pláne úgy, hogy van itt, akinek 160 a bruttója és ugyanúgy nem költ szoftverre vagy mozijegyre.
  • davos80
    #12
    "a költségvetés esetleg megnyirbálja az oktatási intézmények ilyen beruházásokra fordítható forrásait"
    Mit nem nyírbált még meg az agyonba*ott kormányunk?
  • spR
    #11
    Ja :))
  • Yv@n
    #10
    "Kíváncsi vagyok, hogy azokat is lenyomozzák-e akik fizettek SMS-ben a warez cuccokért."

    Az majd a megfélemlítő/példa statuáló hadművelet következő része lesz, egyelőre beérik szerver foglalásokkal.
  • NEXUS6
    #9
    Aha, hát lehet harcolni ez ellen.

    Csak akkor az emberek meg szépen áttérnek az ukrán meg orosz warez szájtokra.
    Amúgy sok sikert!
    Ha a magyar államnak jobban megéri, hogy ha Kis Lajos helyett, aki az eddigi warezzel összekuporgatot forintjait a sarki tejivóban költötte el, majd a szovjet Szergejhez küldik a magyar cyberkoldusok azt a néhány forintot, akkor legyen.
    Nem olyan nagy pénz az, de hát a közgazdaság az közgazdaság!

    A kiadók meg csodálkoznak, mert ahogy eddig se tudtuk megvenni a 20 e Ft-os sztárvársz kollektoredísönt, hát ezután se fogjuk, mert nem fussa.

    Kis Lajos meg olyan köcsög lesz a börtönbe mint a csuda. És amikor kijön, azt mondja nem kispályázik tovább, eddig szarakodott azzal az sms warezzel, de most inkább betámadja valamelyik bank rendszerét.
    Hiába van számtek főiskolája a priusszal még uccaseprőnek se veszik fel!

    Hát kérem így kell kriminalizálni a társadalom jelentős rétegeit.
    Így is van zárjuk csak börtönbe azt, aki többet tud annál,mint hogy örüljön amikor az egérrel megtalálja a START menünt.

    Ez a Kis Lajos amúgy persze ha békénhgyják egy idő után magától is felhagyott volna a warezzeléssel, mert monnyuk a M$ alkalmazta volna, ott meg adtak volna neki annyi pízt hogy ne ebből keljen pótolnia a mellékest.
    Ezt majd elvállalja a kettős állampolgársággal rendelkező kárpát-ukrajnai Szilrárd. (Korábban Szergej de a warezolással összekuporgatott pénzét arra költötte, hogy bemagyarosítson)
  • Razgon
    #8
    Sajnos így van. Egy gondatlanságból elkövetett emberölést 2-3 évből meg lehet úszni.
  • Razgon
    #7
    "Az eset bizonyíték arra is, hogy az oktatási intézményekben rendelkezésre álló szélessávú internet-hozzáférés miatt fennáll a veszély ilyen típusú bűncselekmények elkövetésére. Ezzel az elkövetők nem csupán a forgalmazókat károsítják meg, de rontják az intézmények és diákjaik hírnevét mind hazai, mind nemzetközi szinten. "

    Szüntessük meg az iskolákban az informatika termeket, vagy ami még jobb, tiltsuk be az iskolákat, mert vannak olyan eszközeik, amelyek alkalmasak a szerzői jog megsértésére.
  • spR
    #6
    Kéremszépen. Nins itt semmi baj, bankot kell rabolni, aztán nyugodtan megvehetsz mindent eredetiben. Bankrablásért mostanság nehezebben kapnak el, mint warezolásért, nomeg ha le is buksz, kevesebbet is kapnál érte. Vicc ez ez egész...
  • akyyy
    #5
    ez igy igaz amugy
  • Razgon
    #4
    A pedofil nem kap annyit, mert egyetlen multicég érdekeit sem sérti. Hogy a két dolognak mennyire különböző a társadalmi veszélyessége, az más tészta, és az államot nem érdekli. Neki a multicégek tejelnek, és nekik tetsző törvényeket hoz. Mindenki más dögöljön meg az állam szerint.

    Szerintem meg az állam dögöljön meg. Lassan európa legdrágább országa vagyunk.

  • Razgon
    #2
    Egy igazgató hogyan ellenőrizhetné, hogy jogszerűen használják-e a diákok a gépeket? Lehet hogy nem is ért hozzá... Persze, a felelősséget ő viseli.

    A költségvetés pedig nem tartalmaz a gépek feljesztésére szánt összegeket, ezt általában pályázatokból szokás megoldani egy oktatási intézménynél. Talán csak az egyetemek jelentenek kivételt. Hopp! Ez a miskolci egyetem lett volna? Mondjuk egy középiskola sulinet kapcsolata nem nagyon alkalmas a warezolásra...

    Sajnálni nem tudom őket, manapság pénzért warezolni ökörség. Kíváncsi vagyok, hogy azokat is lenyomozzák-e akik fizettek SMS-ben a warez cuccokért.
  • BlackHawks
    #1
    8év börön, ez igen, kíváncsi vagyok, a környékünkön most kaptak el 1 pedofilt, aki 1 10 és 1 12 éves kislánnyal szórakozott. Az nem fog ennyit kapni, igaz a warezolás sokkal súlyosabb :((
    Elcsépelt körmondat, de ha nem 60.000 lenne a bruttóm, hanem 160.000 szarnék a warezre, letölteném a demo-t, és ha tetszik rohannék megvenni. De így????