427
miért?
  • uv
    #307
    én vagyok a gyökér, mert elfelejtettem szmájlit tenni a tézis után
  • Membrah
    #306
    nem engedi, h elküldjem, nem vágom mi a baj, bemásolom ide...
    Ok?
  • Membrah
    #305
    jaj...bocsi, sem kioktatni, sem megbántani nem akartalak, csak hozzászóltam a tézisedhez...
  • uv
    #304
    Köszönöm a mélyreható kioktatást. most megyek és átgondolom az egész életemet a "csekély x-valahány centi"-vel pedig közölni fogom: -maraggy má! nem vagyunk állatok!
  • krisztike
    #303
    Jól zakatolok még...Küldd el akkor légyszi,majd én kipróbálom-köszi.Tegnap az ember főzőtt és tálalt is bizti le fog betegedni...Hogy holnap mi lesz az még a jövő zenéje.:-))))
  • Membrah
    #302
    sztem szerencsére ez nem mindenkire igaz(nem minden pasira)
    Ha a himbi-limbid ágaskodik, az még nem indok arra, h nem tudsz gondolkodni "olyankor"
    A vágy nem csak bennetek van meg..
    Azt hiszi némelyik pasi, h a nőkben nincs meg a szexkezdeményező képesség..
    Dehogynem!
    De attól még 1:van önuralmam,h ezt kordában tartsam, ha szükséges,2.:ettől függetlenül/s pont az előbbi miatt még tudok gondolkodni!
    S egyébként biosz órán lehetne jobban figyelni, mert elég szomorú, ha annyi vér áramlik arra a csekély x-valahány centire, h az agynek nem jut elég...
    hmmm...
    Nem vagyok ffi, de tudtommal az nem így van...
    Lehet, h a szex fontosabb neketek, s ha a vágy elönt titeket, akkor az önuralmatok csekélyebb, mint nekünk, de ez nem azt jelenti, h nem tudnátok gondolkodi..
    Ez is személyfüggő..Akinek van annyi gógyija és kontrollja, az képes ilyenkor is gindolkodni...
    Ezért vagyunk mi emberek, mert nem az ösztöneink uralkodnak felettünk, hanem mi felettük!
  • krisztike
    #301
    Oké,elfogadom indoklásként...:-))))
  • Membrah
    #300
    kösz!
    Szió!
    Hogysa?
    Meg van a recept, "anyósom" ( ) tegnap adta ide nekem...
    Ha kell, akkor elküldöm...
    Kettőt küldenék, az egyik eredeti olasz lasagne, a másik meg egy "halas" recept...Afrikai harcsához...
    Még egyiket sem prószáltam, de holnap lasagnét fogok csinálni...
    bár lehet, h brassóit...majd eldöntöm..
  • uv
    #299
    ez nem igaz. eccerűen csak arről van szó, hogy ha feláll a farok akkor nem jut elég vér az agyba. tehát eccerre csak az egyik tud szuperálni. ez egy buta evolúciós baklövése a természetnek, a férfiak erről nem tehetnek
  • krisztike
    #298
    Mi az a "geciet"?
  • krisztike
    #297
    Szióka!Ez a válaszod érdemel.
  • Membrah
    #296
    :-))
    valóban, ha korrektek akarnánk maradbóni, akkor nem sokat beszélnénk...
    Nekem nincsenek előítéleteim...
    "én mindenkit egyformán utálok...!"
    Na, viccet félretéve, az előítélet megint más...
    Lehet tartnai valamitől, vannak skatulyák, de ez talán még lazítható..
    Az előítéletet azért tartom súlyosabbnak, mert azalól nehéz kibújni, az berögzült elképzelés valamiről, valakiről...
    Nekem is van egy-két szereotípiám az emberekről, de minden azon múlik, h ha adódik lehetőség a helyzet/ember/körülmények,stb. megismerésére/esetleg megértésére, akkor az pozitív irányba is fejlődhet(akár)..
    Én nem hinném, h a legtöbb ffi a f.kával gondolkodna, mintahogy azt sem, ha a nők általában ostobábbak..
    "erre" is meg "arra" is van példa, úgyhogy a mérleg sosem lesz egyensúlyban...
    Nem érzem magam ostobábbnak(sőt, tudom, h nem vok), de azt is tudom, h nem is vagyok intelligensebb nagyon sok emberhez képest..(legyen az nő vagy ffi)
  • Sir Quno Jedi
    #295
    Még lehetel a felesége, ez megoldható nemde ?! Aztán jól szerteszanasodrófáznád a geciet !
  • Sir Quno Jedi
    #294
    Így már nem is kell !
  • krisztike
    #293
    De jó neked,hogy nem én vagyok a feleséged...Ha már itt tartunk általánosítás vagy sem de a férfiak a 2 lábuk közt hordják az agyukat...Tisztelet a kivételnek...:-)))))
  • mikike
    #292
    hát persze, hogy nem mondhatjuk, mert az előítélet lenne
    de ennyi erővel semmit nem mondhatunk, mert minden szavunk csak általánosítás lenne, szal, ha korrektek akarunk lenni, nem sokat beszélnénk...

    ettől függetlenül minden embernek vannak előítéletei
    nekem pl., hogy a nők ostobábbak
  • krisztike
    #291
    Na jó ereszd ki a gőzt ls beszélj!Hallgatunk...:))))
  • Sir Quno Jedi
    #290
    Őőőő ?!
  • krisztike
    #289
    Tudsz jobbat?:D
  • Sir Quno Jedi
    #288
    Még mindíg hallgatnom kell ???
  • Membrah
    #287
    Nézd, valóban igazad van abban, h pl Amerika nem az eszéről híres..
    Legalábbis nem a sajátjáról...
    emlékezzünk csak a braintrain fogalmára?
    Amerikai turmix/kotyvalékország...
    Amit létrehoz, abban 99%, hogy van európai kéz is...
    A másik, hogy 2szer annyi nő van, nem feltétlenül azt jelenti, hogy a nők okosabbak, vagy butábbak...
    Ki tudja, h ha a ffiakból még lenne mondjuk másfélszer ennyi, akkor az a része mennyire lenne intelligens...
    Lehet válogatni...
    A nők többségét valóban ki lehet szórni...
    Én is sajnálom , de manapság nagyon sok üresfejű van..
    de nem csak nők, hanem ffiak között is!
    De ebban a témakörben nem lehet általánosítani...
    Van egy-két sztereotípia, ami némelyekre igaz, vagy valóban ÁLTALÁBAN igaznak bizonyul, de mivel emberekről van, akik különbözőek, külön gondolkodásmóddal, világszemlélettel, érztésekkel, nem mondhatjuk sem azt, h a ffiak okosabbak, sem azt, h a nők azok...
    Pláne, h a kérdés eldöntéséhez igazából globálisan kéne gondolkodni...
    Nem lehet megvizsgálni a föld minden lakosát..
    Nem ismerhetjük őket...
    Valóban, ez igazából túl európai szemmel van nézve...
    Vag yinkább...:magyar szemmel...
    Itt is, ebben is, csak versengeni tudunk...Megint saját magunkat nyírjuk, s itt sincs egyeség...
    Nem kell ellenség, elég nekünk saját magunk!
    Vissztérve a kérdés megítéléséhez, mint mondtam már, mindig egyszerre két embert kell nézni...
    Vannak bizonyos dolgok, ami több emberre tartozik, ami több emberre vonatkozik, de ez szerintem nem az...
    Ha emberi tulajdonságok, érzések, képességek összehasonlításról van szó, legtöbbször csak két embert kell nézni egyszerre...
    De cáfolja meg bárki, ha nem így lenne...
    Én így látom!
  • petesilver
    #286
    Ha másért nem, frissítésnek jó volt! Van egy mondás miszerint az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben biztosak, az okosok meg bizonytalanok:) Én csak érdekesnek találtam a témát. Ahoz ugyanis, hogy ezt ki lehessen jelenteni, csak ststisztiksai úton lehet eljutni, a főld összlakosságát nézve. Namost tekintve, hogy a föld népességének nagy hányada elmeradott országokból áll+kétszer annyi nő van, ez arra enged következtetni, hogyha valaki tényleg megvizsgálná a kérdést, nem győzne a női nem. De ott van Amerika, a lakosság nagyobb része szintén nem az eszéről híres. Mexico, Brazilia is érdekes ilyen szempontból. Úgyhopgy mindnképpen érdekes, kicsit túl európai szemmel van nézve a kérdés.
  • Membrah
    #285
    Nos nem azt mondtam, h aki okos, az maradandót tud alkotni, hanem azt, h aki tud maradandót alkotni,és(mert) ismeri a világot, vagy lergalábbis érdekli és tanulmányozza, az "érzékenyebb" a világ történéseire, kifinomultabb, s képezhetőbb..
    persze ez sem mindig igaz, de ha megnézed, ezek az emberek nagykoponyák voltak..
    De ne térjünk el a tárgytól, néha bizony nem a megfelelő szenélyiséggel párosult a tudás, a képességek, a tehetségek...
    De tulajdonképpen a topic címe is baromság...
    Amit te is mondtál, tényként kezeli a kérdést..
    Nos én pedig nem azt mondom, h a nők okosabbak, mint a ffiak, hanem azt, h nem butábbak...(legalábbis nem feltétlenül...)
    Na de mindegy...
    ne vitázzunk, sztem mindketten tudunk példákat, indokokat, téziseket felhozni, s a másikét megcáfolni a sajátunkkkal, úgyhogy elébe vágok a dolgoknak, s mielőtt elfajulna, vagy offolnánk a topicot,addig lezárom ezt...
    Neked is sok mindenben igazad van, de van amiben tévedsz, vagy inkább kicsit hiú módon reagáltál...
    De, leaglább frissítettük a topicot...!
  • petesilver
    #284
    Menj el a Mensa honlapjára. A képzőművészetekben otthonaosan mozgás az műveltség, nem intelligencia, vagy okosság kérdése. Attól, hogy valaki okos, soha nem fog maradandót alkotni művészet terén, ha nincs érzéke hozzá. Ha valakinek van érzéke hozzá, vagy nagyon nagy érzéke van, akkor igen, függetlenül az okosságtól. Persze létezik ötvözet is, pl akiket először írtál, azok között is van. Jól haladsz, de ez a műveltségi rész tévút.
  • Membrah
    #283
    Ebben már igazad van..
    Valóban, először az okos szót kéne definiálni...
    Nos sz én kis szótáramban az intelligenciát, a bölcsességet,a tájékozottságot, valamint a műveltséget jelenti...
    A művészetnek igenis van köze a intelligencához, mert azok az emberek, alkotók, akik elvarázsolt művészlekekként kiemelkedően elkottek, teljesen más filozófiai oldalt képviseltek..
    Ők, egy-egy korstílust, vagy stílust képviseltek, amelynek jellemzőit, filozófiai téziseit a saját módszerükkel muatták, sa saját vélemyényükkel ötvözték..
    Világnézet, életmód/-stílus/nagy gondolatok,elméletek...
    A művészek ezt fejezik ki..
    Egy művészetekben jártas ember pedig műveltebb, azaz intelligensebb az átlagnál..
    És itt jön a 2. része az indoknak, h miért is írtama művészetekről...
    Rávilágítottam, hogy "buta nőként", elég olvasott és tájékozott vagyok, hogy egy-egy feltevést helyesljek, vagy megcáfoljak...
    Vagyis:nem hinném, h elmaradok a ffiaktól...sőt...
    Mint mondtam nem vagyok szuperintelektuel, de némelyik ffit simán túlszárnyalom, nem félek tőlük..
    akik pedig intelligensebbek, azoktól tanulni próbálok, valmint rávesznek arra, hogy még többet hozzam ki magamból!
    Nem kell ffi-nő párbajra levetíteni ezt a műveltségi kérdést..
    A 21. sz.ban, már egyénfüggő.
    Nézzünk szét...
    Mostanság agybutító reklámok, izomagyú macsók, s hidrogénszőke plázamacsekok világában élünk...
    Mindig lehet példát és ellenpéldát hozni, úgyhogy vagy ne hozzuk, fel, vagy pedig készüljünk fel arra, hogy revansot kapunk...
    Egyébként nem aklart kesztyű lenni,csupá megfelelőnek találtam a befejezést..
    De..Ahogy gondolod...
    (Bár mondtam már, h a nőkben nincs meg annyira versenyszellem...Én sem akrok versenyezni,vitatkozni...Felnőtt, intelligens, gondolkodó emberek vagyunk, hagyjuk ezt, sztem ha tudod magadról, h intelligensebb vagy, mint sok nő, akkor felesleges leállni ezen filozni..
    Náladd butábbak és nálad intelligensebbek is vannak és mindig is lesznek...)
    Rendben?
  • petesilver
    #282
    :) ez rééégi trükk Kata! Okos kiadja magát hülyének!! LOL! Viszont egy osztálytársamnak 4 éven keresztül bejött! :)
  • Kata
    #281
    Jé, ennyi hozzászólást megért ez a topik? Pedig csak poén-replikának szánták anno a "Miért okosabbak a férfiak?" topikra. :D

    Mégis milyen heves viták mennek. :)
    Nem baj, én hülye vagyok - elvégre kell az okosoknak összehasonlítási alap, ha már mindenki az... :D
  • petesilver
    #280
    Az utolsó mondat kesztyű lett volna a lábam elé? rendben. A művészetet hagyjuk, köz nincs a témához, nem okosság kérdése, bár a fél hozzászólás arról szólt. Azt ugyan nem írtam, de az sem mindegy melyik része barázdált az agynak okosság szempontjából. Soha nem állítottam, hogy nincs okos nő, írtam is, hogy egyed szinten nézve bizony akad bőven, én is találkoztam már sokkal. De a fórum indító kérdése eleve tényként kezeli, hogy a nők okosabbak. Nem a tényt kérdőjelezi meg, hanem a miértet kutatja. Én erre próbáltam rávilágítani, hogy ez így, ebben a formában nem igaz. Vagyis amíg nincs tény, nincs niért kutatni a miért után.
  • krisztike
    #279
    Köszönöm hozzászolásodat nagyon tetszett.Én azt mondom:segíts magadon és Isten is megsegít.Abban,hogy összerakom a kacsóimat és várom a holnapot nem lesz semmi sem könnyebb és nem oldódnak meg az adott próblémám(próblémáim)sem.
  • Membrah
    #278
    Nos visszaolvcasva a hozzászólásokat, van, amiben egyetértek veled, van, amiben nem...
    Például, az hogy kimagasló erdményeket nem értek el annyita nők, mint amennyit a ffiak, az talán magyarázható azzal, hogy(amit már Ákos fejtegetni kezdett) a nők nagyon sokáig arra voltak nevelve, hogy szerények legyenek, jó családanyák, a háztartást vezessék, valamint ha még ezekmellezt van szabadideje, akor csendben hímeztek, kötögettek, fedóstettek, énekeltek...
    A kimagasló tehetségeket pedig nem hagyták érvényesülni, mert ez így volt megszokott..."végülis hogy nézne az ki, ha a nőnek nagyobb híre lenne, mint a férjének, s mit gondolhatnak az olyan nőről, aki kittárulkozik a villágnak..."!
    Nos a felfogás baromi maradi volt....
    Mára az egyenjogúság még ugyan nem teljes, de jobb állapotban van, mint egy-két évszázaddal ezelőtt...
    S ha már felhozted a példákat, ugye tudod, hogy azért nagy szóü, hogy a maguk korában híresekké váltak intelligenciájuk révén az említett hölgyek..
    Ők olyanok voltak, akik megelőzték saját korukat...s akár most is felvennék a versenyt nagyon sok ffival!
    Vagy:
    Mondtam a művészeteket...
    Abban is egy ideig a ffiak alkothattak/vagy fogadták el...
    De pl tudják-e az emberek,h annak ellenére, h Gaugin akkora nagy mestere volt az impresszionizmusnak, egy négygyerekes családapa volt, s otthagyta a famíliát, h (ellnézést a kifejezésért) szifiliszt kaphasson Tahitin taknyos kislányoktól, meg nőciktől..
    Vagy Leonardo da Vinci évszázadokkal meghaladta saját korát, brilliáns művész és feltaláló volt, de ezt az értéket beszennyezte értelmetlen pökhendisége és féltékenysége..
    H kire volt féltékeny Michelangelora,aki a Medici család kegyeltje volt,valamint a szobrászaton kívül, költő, építész és festő volt!
    Leonardo annak ellenére, h hatalmas tehetség volt, írigyelte és rooszallóan nézett a fiatal Michelangelora....
    Vagy:Van Gogh igazából homoszexuális volt és a fülét levágta, amit egy költő barátjának elküldött...
    Az őrülete volt szépsége..
    Vagy Csajkovszkij egy elmebeteg alkoholista volt?
    Vagy azt, h Goethe egyik művének hatására (ifjú Werther szenvedései) rengetegen öngyilkosok lettek?
    Vagy azt, hogy Széchényi valójában egy nagy nőcsábász volt, s (olvastam már róla azt is)hogy a fiatal(gyerekek) lányokhoz vonzódott?
    Vagy azt, hogy Szendrey Júlia sógora a kor egyik kiemelkedő embere, Gyulai Pál volt, s Sz. Júlia halála után ő, Sz. Júlia fiának a barátja, aki plátói szerelmet táplált a 20évvel idősebb nő iránt, valamint a 2. férj összefogtak és Júlia naplóját,(ami igen kellemetlen helyzetbe hozta volna Horváth urat(2. férjet)), eltűntették, s azt hazudták, hogy a holtesttel együtt lett eltemetve..persze a sír feltáraskor(amia amiatt történt meg, hogy a Szendrey családot egy helyre temessék) kiderült ea turpisság...Vagy azt, hogy Manet egyik kedbenc múzsája, Victorine Meurent maga is festő volt,s később a képei szintén ott szerepeltek a párizsi Szalon kiállitásain...
    Ezenkívül pedig gitározni is tudott (ami nem volt megszokott a kor nőideáljainál...), s többnyelven beszélt..(Többek között ő szerepel Manet Reggeli a szabadban c. festményén..)
    Szal érdemes lenne, ellátogatnod egy alternatív könyvesboltba, ahol találhatsz sok érdekes könyvet, melyből kiderül,h, sok esetben..
    1.:a sikeres és kimagasló teljesítményű ffiak mögött egy nő állt,
    2.:a nőknek is voltak nagy előrelépéseik, tetteik, csak épeen nem volt akkoriban "propaganda",
    3.:a ffiak zsenialitás mögött valami rénísztő agyszülemény állt...
    Őrültek, alkoholisták, gyilkos, fajtalonkodók, csonkítók, s nép/tömeggyilkosok...Mind, mind nagyszerű elme, s mégis abnormális, deviáns magatartású, vagy elmebajos!

    Igazad van abban, hogy a legújjab kutatások szerint az agy barázdáltságától "függ" az "intelligencia"...
    De!
    A nők agya barázdáltabb, s a ffiaké pedig nehezebb..
    Valóban igaz, hogy a ffiak bizonyulnak intelligensebbnek,de ez még nem egy lezárt "ügy", s a nők is remélhetőleg bizonyítani tudnak..
    Csakhogy ne feljtsük el, hogy az a versenyszellem vagy nincs meg, vagy nem olyan mértékben van meg a nőkben, mint a hímekben...

    Ja és a Biblia?
    Nos én nem vok ateista, de mondjuk vallásos se nagyon..én, magamban hiszek..
    De ha feljött ez a téma, akkor erre is válaszolok:
    Igen, minnt tudjuk Éva miatt kiűztek minket a Paradicsomból, no de akkor talán a tudás útján sem indultunk volna el...
    Valamint a történetre érdekesen rávilágít egy bizonyos mű, ami -szerintem- örök, s még a mai napig nagyon érdekes és jól sikerült, mégpedig Az ember tragédiája!

    Ja! Még valami...
    Nem hinném, hogy "vastagon" (ahogy te mondtad) alulmaradnék a pasikkal szemben..
    Én nem vagyok feminista(sőt...csak röhögök rajtuk), s elismerem a nálam műveltebbek tudását, s nem vitatkozom, ha egy pasi kerül vezető pozícióba,cagy esetleg őt választják valamire, mert pl.:ffi, vagy intelligensebb nálam..
    Nekem ez csak azt bizonyítja, hogy még, még még..Fejlődjek, művelődjek, s teljesítsek..
    arra ösztönöz, hogy bebizonyítsam, nem maradok alul a ffiakkkal szemben...
    Nem vagyok sem tökéletes, sem szuperintelligens, se nem ijjedek meg a ffiaktól, meg a hiúságuktól...
    Nnna valami válasz erre?
  • krisztike
    #277
    Szia!Ne vitatkozzatok össze ezen,te is másként gondolod és ő is.:)
  • akos
    #276

    Ahogy gondolod...
  • petesilver
    #275
    Soha nem állítottam, hogy rengeteg agyam van. Ráadásul nem a térfogat határozza meg az okosság mértékét, hanem az agy felületének barázdáltsága. Pl Einsteinnek kisebb térfogatú volt az agya az átlagnál, viszont nagyon barázdált. Nem dogmákat csattogtattam, hanem tényeket. Marie Courie pedig régről egy pozitív példe, De ott van Carl Sagan felesége is stb. És akkor most gondolkodj Te is. Ha hosszú évek alatt egyenlőre hozzák fel magukat, tekintve hogy kétszer annyian vannak, akkor arányát tekintve még mindíg rosszabbul fognak állni.
  • akos
    #274
    Azért ne hagyd ki a képletből, hogy 100 évvel ezelőtt a legtöbb államban a nőknek még csak szavazati joguk sem volt. Nem hogy iskolai, egyetemi tanulmányok folytatása, ne adj isten bármilyen karrierlehetőség. Mivel hosszú-hosszú évezredeken keresztül alárendelt szerepben éltek, nyilván alkalmuk sem volt bizonyítani, hogy okosabbak-e. Ne a yo öreg vaskos dogmákat csattogtasd, hanem gondolkodj. Azzal a rengeteg mennyiségű férfi agyaddal :o))
    Kiváncsi vagyok merre fog billeni a mérleg nyelve, majd... sok-sok generációval utánunk, amikorra ledőlnek a sokszázéves korlátok, és a nők tényleg egyenrangú félként lesznek elbírálva. Ha lesz egyáltalán ilyen valaha...
  • krisztike
    #273
    Tudom,de mondtam már csak viccként nyögtem be a #269-et.Ne kapd fel a vízet!:)A biblia szerint isten a maga képére formálta az embert,és a férfi bordájából lett a nő,Ezt szokták pl.-ként felhozni arra,hogy nektek kevesebb bordátok van.:)
  • petesilver
    #272
    Miért lennénk? Nem írtam ilyet. Keveset tudok a bibliáéról, de valami ilyesmi van a teremtésben, ha ez igaz, nem vagyunk állatfaj. A másik megérzés:)
  • krisztike
    #271
    Talán Ti vagytok a megváltók?Miből mersz ilyesmire gondolni,hogy nem unatkoznék?Kivel beszélnék most,kivel játszhatnák stb?:DDD
  • petesilver
    #270
    Az attól függ, miben hiszel:) Ha az evolúcióban, akkor semmi gond. De ha istenben, aki a maga képre formálta meg az embert, akkor ez sértés vastagon! :) De ha jól sejtem, Te akkor sem unatkoznál, ha kihalnánk:)
  • krisztike
    #269
    Talán mert a férfi egy kihalóban lévő állatfaj...?(csak vicceltem,ne sértődj meg!:))
  • petesilver
    #268
    Egy másik része, hogy nem biztos, hogy ha egy nő okos, viszi is valamire, és kiderül a nagyvilág számára. A törtetés, és versenyszellem ugyanis a férfiak sajátja inkább, míg a nőknél az anyai ösztön, az óvás dominál, ami eleve a háttérbe szorítja őket a küzdelemben, már ha van.:)