176
Forgotten Realms...vagy amit akartok.
  • Eye-scream
    #96
    1etértek
  • Gandibá
    #95
    Szerintem a Kamelotban.
  • dunga
    #94
    Hajj! Pesten hol lesz árusítva már 28-án?
  • Gandibá
    #93
    Egen, egen :)
  • b-type
    #92
    jó reggelt kívánok,..látom van újra csinilogó :)
  • Gandibá
    #91
    És csak az áp kedvéért ismételtem meg amit Mayday kolléga már írt
  • Gandibá
    #90
    Áp.

    2005.Április.28.: R. A. Salvatore: Két kard

    Mindenki írja a naptárába! :)
  • dunga
    #89
    Fasza, danke
  • Mayday
    #88
    Aprilis 28-an jelenik meg kis hazankban a Ket Kard, ha arra gondoltok. Ez van fenn a honlapjukon, de en mult heten penteken felhivtam oket telefonon, es megerositettek!
  • dunga
    #87
    Lekötelez!
  • b-type
    #86
    Amikor csak lehetőségem van rá, én is rákérdezek, de eddig még semmi... :(
  • Gandibá
    #85
    Az még soká lesz :(
  • dunga
    #84
    Hmm. Ha valaki látja vmi bodegában', akkor szólon már. Kössz!
  • Gandibá
    #83
    Kicsit féltékeny :D Szerintem amúgy meg Wulfgar nyugodtan meghalhatott volna az Örökségben. Ez a meghalt de mégse téma már kicsit kezd unalmas lenni.
  • b-type
    #82
    Rájöttem, nekem nem is a Világ Háta-val volt igazán gondom, hanem a Kardok Tengere-vel, meg méginkább a fordító fordításával.
    Amíg a Zollner András fordította regények hangulata bejövős nekem, addig a Sziklai István fordította művek, (az utóbbiak) nem.
    Nagyon sok nekem ez a hirtelen tájszólás, főleg a törpe tájszólás.
    ..és némileg logikátlan is, hisz Wulfgar sem volt egy iskolázott srác a barbárok közt, majd lehúzott 5 évet a bányában, a törpékkel, és mégis Catti-Brie-hez képest, akit kb. mint kapanyél mutatnak be, kiművelten beszél.
    Catti-Brie már amugy is nagyon a bögyömbe volt, a hisztijeivel. (Wulfgar manipulálása, Drizzt, és Alustriel kapcsolatába való berontása, ahol szükségtelenül sértegette Alustrielt, Regis állandó sértegetése, megpofozása, kalandféltés, majd újra Wulfgar, és Delly közti szerepe..)
  • Gandibá
    #81
    DeltaVision fórumon azt írták, hogy április.
  • dunga
    #80
    Két penge mikor jön pontosan?
  • Gandibá
    #79
    Gyönyörködjetek :)
  • b-type
    #78
    mehehe :DD
  • Gandibá
    #77
    Idéznék egyet az Elkárhozásból, amin szétröhögtem magam. Aki kicsit is tudja, hogy mi Menzoberranzanban a pergés, az érti majd :D

    - Nem látom értelmét, hogy segítségért könyörögjünk egy hím eretneknél, aki egy kölyökistenbe veti a hitét - mondta a főpapnő. - Aligha hinném, hogy Lolth megosztotta volna a terveit holmi alantasabb lényekkel.
    - Ebben igazad lehet - állapította meg Pharaun. - Végtére is téged sem tisztelt meg a bizalmával.

    Pharaun mondta Quenthel Baenre-nek (Hím egy Főpapnőnek) :D
  • Gandibá
    #76
    Majd biztos lehesz valami :D
  • b-type
    #75
    most, hogy újra olvasom a sorozatot (most éppen a Világ Háta-t)
    eszembe jut, hogy vannak itt olyan faxa kis elvarratlan szállak...pl. amikor Ertu kínozta Wulfgar-t, és ellopta a magjait (Abyss Spermabank) :D , többféle démonnal keresztezte...többek közt Szukkubusz-szal, egy ilyen fajzatból is lehetne frankó antihőst, vagy egy nagy ellenséget kreálnia..nem?
  • Gandibá
    #74
    R. A. Salvatore's War of the Spider Queen
  • b-type
    #73
    dehát ezt nem is Salvatore írta,vagy mégis?
    vagy mégse?:))))
    ..esetleg..
    mégis?
    :DDDDDD
    hűha, kedvem van.
  • Gandibá
    #72
    Ez a Lázadás elég vicces könyv. Főleg amikor a draegloth Jeggred megkínozza a Faeryl nevű nőt :D
  • Gandibá
    #71
    Hát azért ezt a meghal de mégsem témát remélem elfelejti :)
  • b-type
    #70
    biztos Drizzt meghal, ...de majd feltámad :DDDDDD
    vagy Catti-brie. :)
    én is várom.
  • Gandibá
    #69
    Nem hinném hogy ahhoz kéne viszonyítani. Én amúgy egy jó Obould és Drizzt harcot várok. És kiváncsi lennék rá hogy ki nyer.
  • dunga
    #68
    Tehát február. Mit vártok? Ha a Demon Stone-hoz viszonyítok, ez siralmas lesz.
  • dunga
    #67
    Kössz!
  • Gandibá
    #66
    A Hajnal Ösvényében találják meg Drizzték Wulfgart, amikor üldözik Errtu-t, mert Drizzt azt hiszi, hogy Zaknafeint kínozza, de mint kiderült, Wulfgart. Hanyattatásainak vége a Kardok Tengerében lesz.
  • Gandibá
    #65
    Nem, februárban jelenik meg.
  • dunga
    #64
    Világ Háta nem Salvatore mű. Nagyon eltér, ezt kár volt beletennie, mégha kellett is a felvezetés a Wulfgar életúthoz. Az első három könyv, igen megalapozza a dolgokat, aztán persze, lehet hiányérzet, mert valljuk meg, a többi könyv -tisztelet a kivételnek- nem tarja a vonalat. Kedvenc könyvem mégsem ebből a hármasból kerül ki, hanem a Hajnal ösvénye. Wulfgar hányattatásai és annak vége. Morikkal rosszalkodnak, de jó az. Két pengéről tud valamelyikőtök? Decemberre lett igérve a magyarországi megjelenés, de már lassan január, csessze meg!
  • dunga
    #63
    igyvan
  • Gandibá
    #62
    Hanyatlás
    Lázadás
    Elkárhozás
    Pusztulás

    Ez a négy könyv jelent meg eddig Magyarországon.
  • Gandibá
    #61
    Viszont a Pókkirálynő Háborúját ajánlom mindenkinek. Ármány, csalás és gyilkolás mindenek felett !! :D Igazi drow könyv :)
  • Gandibá
    #60
    Jó volt, csak unalmas volt az eleje, és ezért van kicsit keserű szájízem utána.
  • Gandibá
    #59
    Ő nem csinált gyereket :) Amúgy meg szerintem jobb lett volna, hogyha meghal ott Mithrill Csarnok alagutaiban.
  • b-type
    #58
    lehet, hogy az, hogy Wulfgar-ral nem lehetett mit kezdeni miután 'feltámadt'...
    végül is oké, hogy nem lehetett a 'régi' Wulfgar, és nem lehet meg neki Catti-brie :), de azért az 'északgyermeke-tundraszülötte' nemeslelkű barbárból (sarkítva, mert nekem nagy kedvencem volt), egy (sorrendben) agresszív-goromba, kocsmatöltelék, bűnöző, aki elvesz egy prostit, majd gyereket csinál, és azóta ua. a baja mint ami még Catti-brie-vel volt, szinte már-már kispolgár, karaktert csinálni! :D
    Tom hogy Ertu szétzúzta 6 évig, de a um. 'halála' az olyan jól sikerült, én azóta aem tudom hová tenni az új karakterét. :(
  • Calver
    #57
    volt hozzá balszerencsém, kínomban az egész sorozathoz... hát, no comment. na az tényleg istentelen gyenge és elcsépelt lett...